Jump to content

Moto Zajednica

Interpretacija zakona na moj način.

Recommended Posts

  • 4_tocka_i_karoserija, 1725 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

@ svim clanovima: Ja nemogu verovati da ovde ima ljudi koji propagiraju i odbravaju pijanu voznju. Nesrecu su nesrece i kao takve ce se uvek dogadjati jer su nepredvidive, medjutim sve i jedna nesreca koju je uzrokovao pijani vozac je predvidiva i mogla je biti sprecena i u tome je razlka izmedju normalnih nesreca i pijane voznje. A to da neko bolje vozi pijan i da mu alkohol nesmeta nastavite da pricate svojoj deci jer samo ona u to mogu verovati

Naravno da je to tacno, ali pratim celu temu, i nisam primetio ni jednu od ove dve tvrdnje... Ako ti nije tesko, citiraj doticnog... ;)

 

 

Ja bih uveo da se moze voziti pijan.

 

Evo ija pratim celu temu i neigde nisam vidi da neko propagira voznju u pijanom stanju ,izgleda da ti i RSV milienijum trazite dezurnog krivca koga nema.Nekome je samo krivo sto ne moze popiti pice -dva sto je sasvim u redu i ja to PODRZAVAM a ne da se neko narolja i sedne za volan .To su dve razlicite stvari ALOOOO.

 

RSVMillenian će se možda ograditi od ovoga (zna čovek valjda sam da objasni na šta je mislio, ako želi), ali, ako ovo nije propagiranje i odobravanje vožnje u pijanom stanju, ja sam lud, nenormalan, tražim dežurnog krivca za nešto što se nije ni desilo...

Medjutim, ako sam već takav, ja toga, po prirodi stvari, ne mogu biti svestan, te u tom slučaju molim admine da me trajno banuju da ne pravim gluposti bez veze..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Ne stizem od obaveza da pratim vecinu tema na forumu, al mi je ova zapala za oko. Neverovatno je sta ovde dobar deo aktivnih forumasa pise... Ispada da je ok voziti kada si pijan, samo ako extra pazljivo vozis. Boze svasta.  >:(  Ne mora se biti doktor nauka niti Nikola Tesla da bi se shvatilo da kada si u alkoholisanom stanju, da ti se lokomotorna brzina i moc percepcije stvarnosti oko tebe drasticno umanjuje. Na kraju krajeva, to je i poenta alkohola. I to je onda kao OK, ako pazis kako vozis? Svasta. Sta se desava onda u nepredvidjenim situacijama, zbog kojih moras biti 100% fokusiran na voznju? Tad ces zgaziti nekog, zato sto nisi mogao na vreme i kvalitetno da odreagujes.

 

Vidim da se prozivaju ljudi koji se zgrazavaju nad postovima koji promovisu voznju u pijanom stanju, pa evo direktnog posta naseg 'nekog' clana fantoma:

 

@RSVMillenian:

"Kao pojedinac nemas pravo da ugrozavas moju slobodu, tj da pijes i vozis i da time povredis nekog drugog (mene), da time ubijes necije dete, pa makar to platio i svojim zivotom."

 

Ti kao da garantujes da ce svako svaki put kad nesto popije, ubiti ili povrediti nekog ili nesto!?

Npr. ja sam imao par saobracajki i izazvao sam ih svojom krivicom. Bio sam trezan!!!

Kad god sam vozio pijan (a jesam) nikad nikakav problem se nije desio.

 

Sta cemo sa ovom realnoscu?

 

Ja bih uveo da se moze voziti pijan. ALI prvi put kad neko pijan napravi neki problem svojom krivicom onda ga tesko sankcionisati! (trajno oduzimanje dozvole, plus jos mnogo toga...)

Pa naravno da ces tada, kad si pijan voziti EXTRA EXTRA PAZLJIVO! I nema problema...

 

Usput, sta cemo sa ovima na heroinu, travi, ekserima, lepku...? Dreger ne reaguje na te droge. A i opasniji su tj. smeteniji su u saobracaju (po meni).

 

Pazi sad... Izgleda da je alkohol nepozeljna droga za drzavu je coveka (podanika) cini hrabrijim, drcnijim, kaze u lice sta misli, suprotstavlja se...

Dok ove druge droge uglavnom otupljuju, iskrivljuju vise sliku stvarnosti, covek je pitomiji, nezainteresovaniji, ili pocne stvarno da "vrti filmove"...

;)  :D

 

Ljudi, hajde stvarno da malo razmislimo kad nesto pisemo, ako ne zbog nas samih, ono zbog dece i omladine koja cita ovaj forum i na osnovu i vasih ovde pisanja formira neke svoje stavove. Dajte da ne budemo neodgovorni i da nas bas briga za druge, vec da pazimo jedni na druge i da savetujemo normalne stvari, a ne takve nebuloze poput voznje u alkoholisanom stanju.

 

Zakon ima preventivnu ulogu i sam Zakon ne moze da promeni ama bas nista, ako se ne primenjuje, tj. ako ga MI ne postujemo. Policija jeste na testu koji ce proci ili pasti, ali je taj test iskljucivo test njihovih represivnih metoda. I dalje smo mi, tj. narod oni koji treba da postujemo jedni druge, ako nikako drugacije, ono postujuci zakone koji vaze u nasoj drzavi. Nijedan zakon nije 100% savrsen, ali moramo ga postovati i ako ne valja, treba da se trudimo da ga promenimo, ali sve vreme i dalje MORAMO da ga postujemo. Zasto moramo? Pa zato je to zvanicno predlozen i usvojen zakon u nasoj drzavi, od strane ljudi kojima smo ukazali poverenje na izborima. Ko ne zeli i nece da ga postuje, neka to uradi, ali neka bude svestan da ce snositi posledice propisane nekim drugim zakonom.

 

Vidim da smo svi u nekom samosazaljevackom modusu ponasanja i sve nam smeta. Medjutim, to nam ne daje za pravo da lupetamo gluposti bez razmisljanja. Treba svako da se trudi da sebe unapredjuje u boljeg i mudrijeg coveka i da se trudi da oplemenjuje ljude oko sebe pametnim stavovima i misljenjima. Sada je vecina vrlo negativna i kriticki nastrojena prema svemu oko sebe, bez ikakve samokritike.

 

Ono sto meni posebno smeta kod ljudi u Srbiji je sto smo kao narod vrlo malo radili na sebi. Cak i kao pojedinci vrlo, vrlo malo radimo na sebi. Zato sada imamo jedan ogroman broj ljudi koji se krije iza svojih nakupljenih godina, koji u javnosti nastupaju kao da kobajagi znaju sta pricaju, a podrazumeva se da ostali treba da ih uvazavaju zato sto imaju 40+ godina. Zato smo sa drzavom i postigli to sto smo postigli, tj zato su nam zakoni takvi kakvi su.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Nisam citao bas sve ali vecinu jesam i ne mogu da vjerujem da neko propagira voznju u alkholisanom stanju, a naisao sam na par primjera gdje se navodi da ce pijan voziti ekstra pazljivo... Nadam se da ovo nije off i da se vidi malo teoretski sta je voznja u pijanom stanju. Pokusacu da malo docaram, kao polustrucno lice sta je to voznja u pijanom stanju. Najveci uzrocnik saob. nezgoda je alkohol. Dokazano je da vec mala kolicina alkohola kao sto je 0.02‰ utice na sposobnost u voznji. Primjetno opadanje sposobnosti je tek od 0.1 a od 0.5 pa na dalje nije za voznju. Kod normalnog covjeka vidno polje se pruza 180° u sirinu i 75° na dole, a 65° na gore. Kod pijanog vozaca ovo polje se suzava do 30% pa i ivse, a o teze pijanim vozacima da ne pricam, jos kad na to dodamo veliku brzinu vozila... Psihomotorne sposobnosti su sposobnost kombinovanja i uskladjivanja rada ruku i nogu, koja kod pijanih vozaca takodje opada. Sve ovo kod pijanih vozaca opada i umanjuje sposobnost upravljanja motornim vozilom, bez obzira koliko si oprezan, a recimo i da jesi oprezan, vreme reagovanja takodje opadne i izgleda otprilike ovako.

Kod normalnog vozaca vreme reagovanja se uzima kao jedna pishoficka sekunda (1s) (vreme reagovanja covjeka 0.8 i kocnog sistema 0.2). Vreme ragovanja je vreme od trenutka kada iskoci prepreka ispred nas (tada mozak obradjuje informacije i izabire najbolju mogucu opciju za izlaz, a koliko je ona dobra zavisi od iskustva, znanja...) i do trenutka kada djelujemo na vozilo, pokusavajuci izbjeci prepreku, zakociti... Znaci u toj 1 (jednoj) sekundi se nista ne desava osim u nama. Ako se krecemo brzinom 100 km/h, znaci idemo 28 m/s, sto opet znaci ako neko izadje ispred nas na 28 metara, mi cemo ga zgaziti a i da ne skontamo. Kod 50 km/h je 14 m/s, nesto manje. Pijanom vozacu se vreme reagovanja povecava za 50%, znaci ako vozimo 50 km/h trebace nam 1.5s, tj 21-22m da reagujemo na novonastalu situaciju i pitanje je kako ce nas pijani mozak odreagovati tj koju se opciju izabrati, jer povecanjem alkoholisanosti opadaju i intelektualne sposobnosti. Desava se da kad je covjek „pjan ko letva“ uoci prepreku ali mu nije do reagovanja :/ A sad vrhunac, ovo vjerovatno 90% ljudi nije znalo, mamuran vozac je nebezbjedniji i gori od pijanog vozaca. Vreme ragovanja mamurnog vozaca pada za 100%, tj. na 2 sekunde tj. precemo 28-29 metara prije reagovanja. Ovo govorim za brzinu od 50km/h, uduplajte tu brzinu pa uduplajte metrazu, velike brojke. Zamislite, sinoc ste popili bacvu piva, danas vas boli glava, mamurni ste, sedate na motor, vozite 100km/h, izleti vam neko autom iz sporedne ulice na nekih 50-ak metara, a vi ga udarite, ne znajuci sta vas je snaslo.

Jos neki podaci kojih se sjecam, ako vozite nocu, vozilo koje vam dolazi u susret zasjeni vas, ablenduje, potrebno je 68 metara da se privikne na novonastalu situaciju, a pijanom vozacu 128m

Raspoznavanje saobracajnih znakova, pri dnevnoj svetlosti normalan vozac raspozna znak sa 138metara, pijan sa 112 a mamuran tek sa 100metara.

Trezan vozac, ako nailazi na neku svadbu gdje se svira, pri brzini od 50km/h ce cuti istu sa 340m, pijan sa 203m, a mamuran sa 104m.

Svaki covjek, vozac, nije isti u alkoholu, nekom jos vise opadnu ove sposobnosti, nekom manje, ovo je za neke normalne ljude. Kod svih ljud u alkoholisanom stanju se javlja potreba za dokazivanjem, osjecaj svemocnosti...

Evo i jedne tabele, onako odofrlje da ju sastavim sto se tice alkoholisanosti (izrazena je u promilima):

-stanje prolazne opijenosti 0.1 – 0.5 (nema posebnih znakova, ljudi su pricljivi, osjecaju se dobro, misli se da u ovom domenu ne ugrozavaju saobracaj u velikoj mjeri, ali opet ima izuzetaka pa neki ljudi nisu u stanju da upravljaju vozilom)

-stanje lakse pripitosti 0.5 – 1 (misli odlutaju, gubi se pamcenje, osjeca se neustrasivo, svemoguce, nepostuje se nista, reakcija vida i sluha slabe za do 30-40%. Zanimljivo je sto ovi vozaci imaju potrebu za dokazivanjem i vozice brzo, brze od vozaca sa 2‰

-stanje teze pripitosti 1 – 1.5 (greske pri hodu, kretanju, moguce povracanje, nesposobnost vozaca za upravljanjem vozilom i opadanje intelektualnih sposobnosti opada)

-pijano stanje 1.5 – 2.5 (uuuuu, jesam ti rekao da sam popio samo dvije pive ;D Vozacu se drema, javlja se drskost, drcnost, surovost...Tetura se, zapetljava, opada intelektualna sposobnost, nije nikako sposoban da upravlja motornim vozilom)

-tezi oblik pijanstva 2.5 – 3.5 (mrmlja, frflja, zapetljava, javljaju se halucinacije, slicno kao da je drogiran)

-koma 3.5 – 5 (ovde je zanimljivo da temperatura tjela opada, tako da ako ste culi da se neki pijanac smrznuo u jarku, ovliko je bio pijan ;D)

-preko 5 nastaje smrt

E sad, kada alkohol i u kojoj mjeri djeluje na covjeka, zavisi od osobe do osobe i nacina konzumiranja. Ako se alkohol pije na prazan stomak, brze ce djelovati, nego ako se pije posle jela. Isto tako, ako jednu te istu kolicinu alkohola popijemo odjednom, brze ce djelovati nego da razvucemo. Kako sam ja ucio, potrebno je najvise oko oko 1h (sat vremena) da se alkohol krene rastvarati u organizmu, tj krvi, a da bi izasao iz iste treba mu vise sati.

Znaci u ovom kratkom referatu sam svasta rekao, bitno je da se zna kako alkohol utice na misice, na sluh, vid, reflekse, psihomotorne sposobnosti, inteligenciju...) Kada vam neko ovo sve usadi u glavu kao meni, onda cete postati pazljiviji, oprezniji...

Mozda sam nesto i zaboravio, ima toga o alkoholu dosta, ako se jos cega sjetim dodacu, ako sam sta pogresio ispravicu. Poz

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

@ svim clanovima: Ja nemogu verovati da ovde ima ljudi koji propagiraju i odbravaju pijanu voznju. Nesrecu su nesrece i kao takve ce se uvek dogadjati jer su nepredvidive, medjutim sve i jedna nesreca koju je uzrokovao pijani vozac je predvidiva i mogla je biti sprecena i u tome je razlka izmedju normalnih nesreca i pijane voznje. A to da neko bolje vozi pijan i da mu alkohol nesmeta nastavite da pricate svojoj deci jer samo ona u to mogu verovati

Naravno da je to tacno, ali pratim celu temu, i nisam primetio ni jednu od ove dve tvrdnje... Ako ti nije tesko, citiraj doticnog... ;)

 

 

Ja bih uveo da se moze voziti pijan.

Evo ija pratim celu temu i neigde nisam vidi da neko propagira voznju u pijanom stanju ,izgleda da ti i RSV milienijum trazite dezurnog krivca koga nema.Nekome je samo krivo sto ne moze popiti pice -dva sto je sasvim u redu i ja to PODRZAVAM a ne da se neko narolja i sedne za volan .To su dve razlicite stvari ALOOOO.

RSVMillenian će se možda ograditi od ovoga (zna čovek valjda sam da objasni na šta je mislio, ako želi), ali, ako ovo nije propagiranje i odobravanje vožnje u pijanom stanju, ja sam lud, nenormalan, tražim dežurnog krivca za nešto što se nije ni desilo...

Medjutim, ako sam već takav, ja toga, po prirodi stvari, ne mogu biti svestan, te u tom slučaju molim admine da me trajno banuju da ne pravim gluposti bez veze..

 

Ti, k`o moja zena... Ne mozes Pita da citiras, posto je postovao par dana posle moje molbe... ;D ;D ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Заговорник сам тога да никада пијан на мотор или за волан!

Посебно су ме изненадили подаци у додатку Вечерњих новости према којима је алкохол као узрок за изазивање саобраћајне несреће са смртним исходом заузео последњу позицију са свега 3%.  :o

На првом месту је, наравно, неприлагођена брзина...

 

Ako se neko seca slucaja Milenka Zablacanskog, doticni ubica, je bio pijan, ali je satro vestacenjem utvrdjeno da to nije bio razlog udesa, vec neprilagodjena brzina i nepropisno preticanje... >:(

U sustini, u oko 20% crne hronike, je uzrok alkohol...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Ne stizem od obaveza da pratim vecinu tema na forumu, al mi je ova zapala za oko. Neverovatno je sta ovde dobar deo aktivnih forumasa pise... Ispada da je ok voziti kada si pijan, samo ako extra pazljivo vozis. Boze svasta.  >:(  Ne mora se biti doktor nauka niti Nikola Tesla da bi se shvatilo da kada si u alkoholisanom stanju, da ti se lokomotorna brzina i moc percepcije stvarnosti oko tebe drasticno umanjuje. Na kraju krajeva, to je i poenta alkohola. I to je onda kao OK, ako pazis kako vozis? Svasta. Sta se desava onda u nepredvidjenim situacijama, zbog kojih moras biti 100% fokusiran na voznju? Tad ces zgaziti nekog, zato sto nisi mogao na vreme i kvalitetno da odreagujes.

 

Vidim da se prozivaju ljudi koji se zgrazavaju nad postovima koji promovisu voznju u pijanom stanju, pa evo direktnog posta naseg 'nekog' clana fantoma:

 

@RSVMillenian:

"Kao pojedinac nemas pravo da ugrozavas moju slobodu, tj da pijes i vozis i da time povredis nekog drugog (mene), da time ubijes necije dete, pa makar to platio i svojim zivotom."

 

Ti kao da garantujes da ce svako svaki put kad nesto popije, ubiti ili povrediti nekog ili nesto!?

Npr. ja sam imao par saobracajki i izazvao sam ih svojom krivicom. Bio sam trezan!!!

Kad god sam vozio pijan (a jesam) nikad nikakav problem se nije desio.

 

Sta cemo sa ovom realnoscu?

 

Ja bih uveo da se moze voziti pijan. ALI prvi put kad neko pijan napravi neki problem svojom krivicom onda ga tesko sankcionisati! (trajno oduzimanje dozvole, plus jos mnogo toga...)

Pa naravno da ces tada, kad si pijan voziti EXTRA EXTRA PAZLJIVO! I nema problema...

 

Usput, sta cemo sa ovima na heroinu, travi, ekserima, lepku...? Dreger ne reaguje na te droge. A i opasniji su tj. smeteniji su u saobracaju (po meni).

 

Pazi sad... Izgleda da je alkohol nepozeljna droga za drzavu je coveka (podanika) cini hrabrijim, drcnijim, kaze u lice sta misli, suprotstavlja se...

Dok ove druge droge uglavnom otupljuju, iskrivljuju vise sliku stvarnosti, covek je pitomiji, nezainteresovaniji, ili pocne stvarno da "vrti filmove"...

;)  :D

 

Ljudi, hajde stvarno da malo razmislimo kad nesto pisemo, ako ne zbog nas samih, ono zbog dece i omladine koja cita ovaj forum i na osnovu i vasih ovde pisanja formira neke svoje stavove. Dajte da ne budemo neodgovorni i da nas bas briga za druge, vec da pazimo jedni na druge i da savetujemo normalne stvari, a ne takve nebuloze poput voznje u alkoholisanom stanju.

 

Zakon ima preventivnu ulogu i sam Zakon ne moze da promeni ama bas nista, ako se ne primenjuje, tj. ako ga MI ne postujemo. Policija jeste na testu koji ce proci ili pasti, ali je taj test iskljucivo test njihovih represivnih metoda. I dalje smo mi, tj. narod oni koji treba da postujemo jedni druge, ako nikako drugacije, ono postujuci zakone koji vaze u nasoj drzavi. Nijedan zakon nije 100% savrsen, ali moramo ga postovati i ako ne valja, treba da se trudimo da ga promenimo, ali sve vreme i dalje MORAMO da ga postujemo. Zasto moramo? Pa zato je to zvanicno predlozen i usvojen zakon u nasoj drzavi, od strane ljudi kojima smo ukazali poverenje na izborima. Ko ne zeli i nece da ga postuje, neka to uradi, ali neka bude svestan da ce snositi posledice propisane nekim drugim zakonom.

 

Vidim da smo svi u nekom samosazaljevackom modusu ponasanja i sve nam smeta. Medjutim, to nam ne daje za pravo da lupetamo gluposti bez razmisljanja. Treba svako da se trudi da sebe unapredjuje u boljeg i mudrijeg coveka i da se trudi da oplemenjuje ljude oko sebe pametnim stavovima i misljenjima. Sada je vecina vrlo negativna i kriticki nastrojena prema svemu oko sebe, bez ikakve samokritike.

 

Ono sto meni posebno smeta kod ljudi u Srbiji je sto smo kao narod vrlo malo radili na sebi. Cak i kao pojedinci vrlo, vrlo malo radimo na sebi. Zato sada imamo jedan ogroman broj ljudi koji se krije iza svojih nakupljenih godina, koji u javnosti nastupaju kao da kobajagi znaju sta pricaju, a podrazumeva se da ostali treba da ih uvazavaju zato sto imaju 40+ godina. Zato smo sa drzavom i postigli to sto smo postigli, tj zato su nam zakoni takvi kakvi su.

 

Kad sam zamolio RSVMilleniana, da citira neke od njih, jer je govorio u mnozini, mislio sam da sam stvarno propustio deo teme, ili da je izbrisan neki post. Medjutim, svi su se okacili o post (1) Fantoma69... ???

 

Od kada sam poceo aktivno da ucestvujem u radu foruma, glavni motiv mi je bio, da makar pokusam da malo siroj publici, prenesem deo vise decenijskog iskustva u saobracaju, i koliko mogu se trudim da dobro razmislim o onome sto pisem, u nadi da ce moja iskustva nekome pomoci...

Licno jako retko pijem alkohol, mozda 1-2 godisnje da popijem malo vise... Stavise, od kada sam poceo da vozim, desavalo mi se da izmedju 2 konzumacije alkohola prodje i po par godina... Naravno posto, prelazim prilicno velike kilometraze, za 15 godina, par puta se desilo da moram da vozim, a da nisam bas siguran koliko bih naduvao, pri tom nikako nisam bio pijan... Tada dok sam vozio, sve vreme sam razmisljao o mogucim posledicama, nervirao se, vozio sporije nego inace, sve u svemu, uopste mi nije bilo zabavno... Vec sam ranije pisao o tome, ali jednom prilikom se desilo da sam imao grebanje kola, ne mojom krivicom, posle za mene neuobicajeno velike kolicine spricera, oko 2l, ali i dosta jake hrane, i pauzom od oko 2 sata... Osecao sam se potpuno normalno, i prilikom testiranja na uvidjaju, sam imao 0.00, sto je samo potvrdilo moj subjektivan osecaj...

Poenta je vrlo prosta, posto ne verujem da na svetu postoje dva coveka koji na isti nacin podnose alkohol, zakon je propisao dozvoljene kolicine u krvi... Gledajuci po sebi, i po polu strucnom kolegi,

 

-stanje prolazne opijenosti 0.1 – 0.5 (nema posebnih znakova, ljudi su pricljivi, osjecaju se dobro, misli se da u ovom domenu ne ugrozavaju saobracaj u velikoj mjeri, ali opet ima izuzetaka pa neki ljudi nisu u stanju da upravljaju vozilom)

-stanje lakse pripitosti 0.5 – 1 (misli odlutaju, gubi se pamcenje, osjeca se neustrasivo, svemoguce, nepostuje se nista, reakcija vida i sluha slabe za do 30-40%. Zanimljivo je sto ovi vozaci imaju potrebu za dokazivanjem i vozice brzo, brze od vozaca sa 2‰

-stanje teze pripitosti 1 – 1.5 (greske pri hodu, kretanju, moguce povracanje, nesposobnost vozaca za upravljanjem vozilom i opadanje intelektualnih sposobnosti opada)

-pijano stanje 1.5 – 2.5 (uuuuu, jesam ti rekao da sam popio samo dvije pive Zelenko Vozacu se drema, javlja se drskost, drcnost, surovost...Tetura se, zapetljava, opada intelektualna sposobnost, nije nikako sposoban da upravlja motornim vozilom)

-tezi oblik pijanstva 2.5 – 3.5 (mrmlja, frflja, zapetljava, javljaju se halucinacije, slicno kao da je drogiran)

-koma 3.5 – 5 (ovde je zanimljivo da temperatura tjela opada, tako da ako ste culi da se neki pijanac smrznuo u jarku, ovliko je bio pijan Zelenko)

-preko 5 nastaje smrt

 

 

...dosao sam do zakljucka kako u stvari nikad nisam vozio pijan, tj sa nedozvoljenom kolicinom alkohola u krvi, ili bar ne preko 0.5-0.6...

A, i tih bukvalno 3 puta za 500.000km sam se toliko neprijatno osecao, da je jedina realna opasnost bila da umrem od blama... ;D

 

Ako neko misli da propagiram voznju pod gasom, neka brise sve ovo... ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Ako se neko seca slucaja Milenka Zablacanskog, doticni ubica, je bio pijan, ali je satro vestacenjem utvrdjeno da to nije bio razlog udesa, vec neprilagodjena brzina

 

Sećamo se toga,kao što se sećamo i toga da krivac za udes dobio neku sitnu kaznu jer je važan partijski drug.....

 

...recimo 15 mesaci, za ugrozavanje bezbednosti saobracaja, sa smrtnim ishodom... >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

[off] Ehhh... sto bi ovo bilo zanimljivo da se Pablo ne umesa... [/off]

 

Mozda sam pijan...al` ne kontam...? ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

@4_tocka_i_karoserija , @RSVMillenian, @Pablo:

Moj citat:

"Ja bih uveo da se moze voziti pijan. "

Tacno je da sam to napisao, ALI ovako samo, i izvuceno iz konteksta ima sasvim drugo znacenje!

 

A zasto niko od vas npr. nije citirao deo u kom objasnjavam svoj revolt i ono sto sam napisao!?

Moj citat:

"Na kraju krajeva ja zastupam tezu da zbog kojekakvih dilkana, normalni ljudi moraju da trpe sankcije koje su realno gledano namenjene tim istim dilkanima. A to nije u redu... Nismo svi isti pa da ga j.bes!!!

Boli me 0.0 alkohola u krvi po novom zobsu!

Cak ni jedno pivo ne smemo popiti... Mozda omirisati..."

 

I na kraju odgovorite mi na sledece.

0.0 u srbiji

0.8 u Italiji (informacija od RSVMillenian)

 

Zasto je to tako.!? Po cemu su italijani bolji (kulturniji, kontrolisaniji, svesniji...) pa da imaju tu vecu slobodu a mi srbi je nemamo (mozda su kvalitetnijeg genetskog porekla?)!? Jel smo stvarno toliko gori, pa da bude bas tolika represija!? Da li svi to stvarno zasluzujemo (onako iskreno, ruku na srce...)!?

 

Kad se sve zajedno sto sam napisao uzme u obzir, moze videti moj konacni stav:

Trezna iskompleksirana-neizivljena-nadrogirana-budala (dilkan) je mnogo opasnija on normalnog pripitog coveka.

Ne znam da li taj stav smeta nekom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

u Irskoj je dozvoljeno 1.0, mislim da je u nekim zemljama i 1.2, ne mogu se sad tacno sjetiti, imam knjigu medjunarodni transport pa pise o svim zemljama u evropi. Malo sam se i ja iznenadio, a recimo u Hrvatskoj je 0.0 za sve i u nekim jos zemljama. Sve zavisi do vlade koliko hoce da uzme od naroda  ;)

A to 0.0, zavisi od covjeka, ako si "ljudina" mozes popiti i dva piva, pokazace 0.0.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

@kineziolog :

Neverovatno...  :D  U Irskoj cak 1.0... A ja mislio Italijani povlasteni sa 0.8

A mi od najrepresivnijih (ajd, hrvati su ipak malo gori...)

Iskreno, kad malo bolje razmislim i zacudio bih se da je drugacije... Skepticizam kod nas zlata vredi!

Kao sto si rekao:

"Sve zavisi do vlade koliko hoce da uzme od naroda" (uskoro ce i koza sa ledja doci na red...  ;) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

u Irskoj je dozvoljeno 1.0, mislim da je u nekim zemljama i 1.2, ne mogu se sad tacno sjetiti, imam knjigu medjunarodni transport pa pise o svim zemljama u evropi. Malo sam se i ja iznenadio, a recimo u Hrvatskoj je 0.0 za sve i u nekim jos zemljama. Sve zavisi do vlade koliko hoce da uzme od naroda  ;)

A to 0.0, zavisi od covjeka, ako si "ljudina" mozes popiti i dva piva, pokazace 0.0.

 

Ili 2 litra spricera... ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

@4_tocka_i_karoserija , @RSVMillenian, @Pablo:

Moj citat:

"Ja bih uveo da se moze voziti pijan. "

Tacno je da sam to napisao, ALI ovako samo, i izvuceno iz konteksta ima sasvim drugo znacenje!

 

A zasto niko od vas npr. nije citirao deo u kom objasnjavam svoj revolt i ono sto sam napisao!?

Moj citat:

"Na kraju krajeva ja zastupam tezu da zbog kojekakvih dilkana, normalni ljudi moraju da trpe sankcije koje su realno gledano namenjene tim istim dilkanima. A to nije u redu... Nismo svi isti pa da ga j.bes!!!

Boli me 0.0 alkohola u krvi po novom zobsu!

Cak ni jedno pivo ne smemo popiti... Mozda omirisati..."

 

I na kraju odgovorite mi na sledece.

0.0 u srbiji

0.8 u Italiji (informacija od RSVMillenian)

 

Zasto je to tako.!? Po cemu su italijani bolji (kulturniji, kontrolisaniji, svesniji...) pa da imaju tu vecu slobodu a mi srbi je nemamo (mozda su kvalitetnijeg genetskog porekla?)!? Jel smo stvarno toliko gori, pa da bude bas tolika represija!? Da li svi to stvarno zasluzujemo (onako iskreno, ruku na srce...)!?

 

Kad se sve zajedno sto sam napisao uzme u obzir, moze videti moj konacni stav:

Trezna iskompleksirana-neizivljena-nadrogirana-budala (dilkan) je mnogo opasnija on normalnog pripitog coveka.

Ne znam da li taj stav smeta nekom?

 

 

 

 

 

    Nravno da si to napisao sa teskom ironijom i svi koji smo zeleli tako da shvatimo smo ga shvatili kako si mislio ali dezurni dusebriznici se opet javljaju da to prikazu kao pozivanje na voznju u pijanom stanju sto je totalna nebuloza al jbg takav smo narod i sta se tu moze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

E ti ne sedaj za volan posle pica, cisto da napakostis Vladi! :)

 

To je bilo u martu 2006-te... Od tada im se putevi nisu ukrstili...(voznji i alkoholu) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

u Irskoj je dozvoljeno 1.0, mislim da je u nekim zemljama i 1.2, ne mogu se sad tacno sjetiti, imam knjigu medjunarodni transport pa pise o svim zemljama u evropi. Malo sam se i ja iznenadio, a recimo u Hrvatskoj je 0.0 za sve i u nekim jos zemljama. Sve zavisi do vlade koliko hoce da uzme od naroda  ;)

A to 0.0, zavisi od covjeka, ako si "ljudina" mozes popiti i dva piva, pokazace 0.0.

 

Trebalo bi da zavisi od procenta pijanih u udesima... ??? ??? ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1725 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Kad se sve zajedno sto sam napisao uzme u obzir, moze videti moj konacni stav:

Trezna iskompleksirana-neizivljena-nadrogirana-budala (dilkan) je mnogo opasnija on normalnog pripitog coveka.

Ne znam da li taj stav smeta nekom?

 

Nekako preskočih da odgovorim, pa ću sad.

 

Ovaj stav kao čisto filozofska pozicija mi ne smeta, kao što mi kao stavovi ne smetaju ni stavovi nacista, mudžahedina i sl. dok se završavaju na tome budu stav. Sasvim mi je OK da neko misli da samo arijevci treba da normalno da žive i uživaju, dok god ne pokuša ostale da natera da "rade za njih".

 

Slično tome, nemam ništa protiv da ti ili moja žena mislite da možete da vozite pijani, dok to ne radite. Za moju ženu znam da ne vozi uopšte pa i da misli tako, sasvim je svejedno.

Ali, ako ti misliš tako, i to radiš - da, ja imam problem s tim. Ja se ne slažem sa tim stavom, i mislim da su trezna iskompleksirana-neizivljena-nadrogirana-budala (dilkan) i normalan pripit čovek podjednako opasni. Takodje, ako tako misliš, i to radiš, to znači da ćeš se bez ustezanja uključiti u javni saobraćaj u takvom stanju, i, da imam problem s tim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

alcohol-sucks.jpg

 

Nisam siguran sta je pisac hteo da kaze... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Salu na stranu, slika malo podesca na logo Crne Reke... ;D ;D ;D ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Italija je pre neki dan poostrila svoje zakone, tako da je sada verujem 0.05 dozvoljeno.  Neverujem da je u nekoj evropskih zemalja dozvoljeno vise od 0.08.  U Irskoj i Engleskoj je dozvoljeno 0.08.  Verujem da je samo Italija poostrila svoje zakone pa mozete da vidite koliko je gde u Evropi dozvoljeno.  U Illinoisu gde ja zivim je obicnim vozacima dozvoljeno 0.08 dok je Profi vozacima dozvoljeno 0.00 cak i kada upravljaju privatnim vozilima.  Profi vozaci imaju specijalne dozvole takozvane CDL ili Komercijalne Vozacke Dozvole.

Najnovija tabela:

http://www.driveandstayalive.com/articles%20and%20topics/drunk%20driving/artcl--drunk-driving-0005--global-BAC-limits.htm

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Italija je pre neki dan poostrila svoje zakone, tako da je sada verujem 0.05 dozvoljeno.  Neverujem da je u nekoj evropskih zemalja dozvoljeno vise od 0.08.  U Irskoj i Engleskoj je dozvoljeno 0.08.   Verujem da je samo Italija poostrila svoje zakone pa mozete da vidite koliko je gde u Evropi dozvoljeno.  U Illinoisu gde ja zivim je obicnim vozacima dozvoljeno 0.08 dok je Profi vozacima dozvoljeno 0.00 cak i kada upravljaju privatnim vozilima.  Profi vozaci imaju specijalne dozvole takozvane CDL ili Komercijalne Vozacke Dozvole.

Najnovija tabela:

http://www.driveandstayalive.com/articles%20and%20topics/drunk%20driving/artcl--drunk-driving-0005--global-BAC-limits.htm

 

Malo sam zbunjen, jel 0.08, ili 0.8 promila...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Vjerovatno, tj. sigurno je 0.08%, posto nigdje ne idu tako male mjere u promilima jer je:

0.8 ‰ (promila)

0.08 % (posto)

0.8 g/kg (grama po kilogramu)

Isto!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Vjerovatno, tj. sigurno je 0.08%, posto nigdje ne idu tako male mjere u promilima jer je:

0.8 ‰ (promila)

0.08 % (posto)

0.8 g/kg (grama po kilogramu)

Isto!

 

Hvala, potpuno sam zaboravio procente, u mnogim zemljama izrazavaju u procentima, i u Usa... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja