Jump to content

Moto Zajednica

od A do B na posao...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Prvo da vas sve pozdravim, pratim neko vreme forum, ali sam se tek sad uclanio.

Sto se teme tice, potreban mi je motor kojim bih isao na posao, dakle 20km u oba pravca + eventualno svrckanje po gradu (smorilo me truckanje u busu i zaglavljivanje u guzvi kolima). Imao sam u planu da uzemem KLE 500 (znam da nije neko gradsko resenje), ali uzeh novi laptop :mrgreen: pa sam se malo istrosio. Svestan sam da je skuter idealno resenje za grad, ali ne bih bas na tome da se vozim (bez uvrede svima koji voze skutere, samo mislim da to nekako nije za mene). Inace, ovo mi je prvi motor, pa uzmite i to u obzir. Ne treba mi nista preterano jako. Video sam Yamahu ybr, i neka 2 motora ciji su proizvodjaci Korejanci i Indijci, a pristojno izgledaju, zaboravih nazive. Dakle bilo bi pozeljno da polovan motor koji ce zadovoljiti moje potrebe moze da se nadje za 1500e, i da mu pritom potrosnja ne bude velika. Mozda trazim previse, vise spadam u ljubitelje nego poznavaoce motora :D

 

P.S. Pregledao sam bar 30 slicnih tema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Pogledao sam galeriju, fino izdleda. Dobro je sto je malo za offroad, posto ja ni kola ne stedim kad su dzombe u pitanju :mrgreen: Sta znaci "extra malo trosi"? Hvala na predlogu, skroz je ok opcija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

E sine za dlaku si promasio bombona motor po extra ceni... Kawa Zephyr 750, '92 godiste, 1500 eur. Pazarila ga je koliko sam cuo neka devojka :wink: pa ti sad vidi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600
P.S. Pregledao sam bar 30 slicnih tema.

 

Jesi li mozda pisao nekom nasem domacem casopisu, da li je bese MM?? Procitao sam slicno pitanje u jednom broju... mrzi me da trazim sada..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Ne, vi ste mi prvi :mrgreen: Ozbiljno, nisam. Verovatno nisam jedini kome se smucila guzva u gradu, truckanje u gsp-u, a usput volim motore... Ako se setis daj link, mozda pronadjem nesto sto me zanima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova
Pogledao sam galeriju' date=' fino izdleda. Dobro je sto je malo za offroad, posto ja ni kola ne stedim kad su dzombe u pitanju :mrgreen: Sta znaci "extra malo trosi"? Hvala na predlogu, skroz je ok opcija.[/quote']Znaci da trosi koliko i skuter,pri tom je 4-taktna masina pa mu samo sipas gorivo,bez cimanja sa uljem...u svakom slucaju ne cekaj mnogo,posto ce uskoro svi motori biti skuplji...Ova Honda koju ti Velja nudi je takodje dobro resenje za pocetnika i kvalitetan je motor...Suzuki Marauder125,itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

kupi neki kle gpz 500 ili suzuki gs500 to ti je zlatna sredina snage tezine i brzine za grad i za put -jednostavno visenamjensko vozilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Pa i planirao sam da uzmem kle 500 (planiram jos uvek, ali sledece godine), ali sa ovim novcem koji imam mogu da umem samo neki havarisani primerak... 1500e za motor je plafon, jer znam da cu dodatnih troskova imati bar jos 300-400e..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Pogledao sam vec te teme. QM 125 pristojno izgleda, na njega sam i mislio kad sam pomenuo korejance u prvom postu. Ne znam sta da radim. XT200GY je nov 1390 (choper varijanta me ne zanima). Po specifikaciji trosi 2.2l (ne verujem da realno moze ispod 4). Jeftino deluje ona plastika, ali za 200ccm i godinu dana garancije (ne verujem da cu ga voziti duze) je ok. Brine me samo da ne provedem vise vremena u servisu nego na putu, ne bih voleo da me negde ostavi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Ovdje u Budvi ima prodavnica, a predstavnistvo je u Bar.

 

Kod nas je cijena sa carinom i PDV-om 1350 eura

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

Ako ces motor voziti godinu-2,razmisljaj o tome da kupis motor na kojem pri prodaji neces izgubiti pare-znaci novi motori ne dolaze u obzir(na njima gubis cim ih izvezes iz prodavnice)...moj ti je savet-nadji registrovan do sledece godine,sredjen za sledecu sezonu motor do 250cc(nikako r jer si pocetnik) i kupi ga dok su cene nize od 100-300 evra(jos max mesec dana)-vozi se godinu dana,pa kad izucis znanje i shvatis kakav ti to motor u stvari zelis-prodaj ga usred sezone za iste pare i cekaj opet zimu pa kupi zeljeni motor.P.S.Pripazi da ne uzmes neki enduro nabrijan tipa klx-a.posto ni on nije za pocetnika...pozdrav :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Kad smo zapoceli pricu jos sam i imao neke modele u glavi, sad tek nemam pojma sta da uzmem :retard: :mrgreen: Istina je to za nove motore, ali ja ne razlikujem dobar motor od loseg. Mozda nov motor i nije losa varijanta, taman cu do sledece godine znati na sta treba da obratim paznju, ovako mogu da mi uvale i neki trotinet... :axe: U svakom slucaju prelistacu oglase pa cu da pitam ako nadjem nesto zanimljivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric
SUZUKI TSR 125 (1995) 1.400 EUR

 

Pogledaj u mojoj galeriji slike (to je inace moj motor).

Ne znam bas da li je dobro resenje za grad, fise je za off-road voznju. Najvise voli sljunak i blato.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Al si zacepio cenu... :mrgreen: Znam, najvise bih voleo neki enduro, ali mi treba nesto da se izvezbam. Rupe, ivicnjaci, stepenice, neoprezna voznja... Ipak nisam nikada vozio motor, treba mi nesto sto ce me izdrzati... Ili gresim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja