Jump to content

Moto Zajednica

Mz priprema za sezonu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM850

Bice to cini mi se sjajam MZ, a mozda bi mi i vi mogli malo pomoci , imam masinu za savijanje cevi rucnu i savio sam volan ali ne umem da napravim iste uglove krajeva rucki koji se povijaju ka vozacu.nadam se da sam koliko toliko objasnio problem

 

6LpJP_dscf0840iy3.jpg

 

C7MKn_picture143kd5.jpg

 

rTUey_picture155am6.jpg

 

kvn4k_picture153yi9.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd
Moja prva ljubav sda svetom hara...

 

Reci mi kako si radio plamenove na krilu? Ne lici mi na airbrush...

 

Polili smo krilo benzinom ali onim za Zippo upaljace i ondak zapalili ali obavezno shibicom i to je to!

 

Naravno da se salim, a ovo je airbrush by Veran!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM850

Motor je kompletno prefarban poliran i mestimicno niklovan ko sto Uros rece airbrush je radio Veran dwRqc_picture306azu8.jpg

jedan drugar iz Grocke tako je odradjen i rezervoar a kasete su odradjene takodje plamenovima ali malo drugacije kada izlakiram slikacu pa cu i okaciti.Ono sto je interesantno pomerio sam komande napred ,savijao sam crne cevi sada su u fazi farbanja stope mi je drugar Zelja izlio od aluminijuma sad trebam da ih nosim strugaru na obradu a zatim na hromiranje ono sto je trenutno neresiv problem je volan a problem ispricah u prvom postu.Felne su ispolirane samo sa ivica dok je sredina zbice i srce ofarbano u crno sto vizuelno daje siru gumu i felnu,sama masina je takodje crna ali su rebra cilindra polirana e da posto ce volan biti shiri i visi nego ranije treba da odem mr.Sinise sajle da mu dam uzorke da mi napravi duze sajle a bice problem i crevo za kocnice neznam ko moze to da mi napravi ili produzi .Atu sad ima i dilema da li platiti teflonslo crevo MZu ili uraditi ono naj obicnije estecki teflon bi legao extra ali da li gurati vise para u ovu spravicu. Mislim da sam pomenuo sve ako se jos cega setim dodacu a jos slika kacim kad zavrsim lakiranje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Melenci

e pazi jedan predlog za cilindar!!! video sam jednog emzu da je cilindar ofarban u boju motora, a samo obodi polirani i prostor oko matica na glavi!!! Super izgleda!

 

I ja sam to planirao na mom da uradim, pa..... 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Koliko bi kostali ti plamenovi na krilu, samo u manjoj meri, manje upadljivi, na krajevima?? Grocka mi nije daleko a svakako treba da odem tamo uskoro da zavrsim prenos ovo BMWa...

Sto se tice upravljaca, evo ti jedne ideje (jbg nemam bolju sliku, ovo sam snimao telefonom kao video klip kako vozim stojecki bez ruku kroz krivine da dokazem komsiji... al to sad nije bitno...) ovo savijanje je lako uraditi, takodje i ove spiceve (rogove), iseces ukoso i zavaris.. nisam nesto cesto vidjao ovakvre governale ali sam se odusevio njome... udobna je i za voznju i lepo izgleda... jedno vreme sam se zajebavao pa je oborio na dole i vozio skroz nagnut napred... kao nekog R-a...

Da ne duzim pricu, lako je napraviti, ne treba uvrh glave 2 sata a super izgleda....

MZ.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM850
Koliko bi kostali ti plamenovi na krilu' date=' samo u manjoj meri, manje upadljivi, na krajevima?? Grocka mi nije daleko a svakako treba da odem tamo uskoro da zavrsim prenos ovo BMWa...

Sto se tice upravljaca, evo ti jedne ideje (jbg nemam bolju sliku, ovo sam snimao telefonom kao video klip kako vozim stojecki bez ruku kroz krivine da dokazem komsiji... al to sad nije bitno...) ovo savijanje je lako uraditi, takodje i ove spiceve (rogove), iseces ukoso i zavaris.. nisam nesto cesto vidjao ovakvre governale ali sam se odusevio njome... udobna je i za voznju i lepo izgleda... jedno vreme sam se zajebavao pa je oborio na dole i vozio skroz nagnut napred... kao nekog R-a...

Da ne duzim pricu, lako je napraviti, ne treba uvrh glave 2 sata a super izgleda....

[img']http://filmovi01.web1000.com/MZ.jpg[/img]

 

Izvini nije mi interesantno jer bi trbalo da lici na castum bajk a i varovi ne dolaze u obzir sobzirom na to da ovi u DESu ne mogu da odrade niklovanje kako valja na varovima (u pitanju je udruzenje invalida na zvezdari).Okacio sam vizitku pa ga zovi i pitaj lik je ok za dogovore

 

 

e pazi jedan predlog za cilindar!!! video sam jednog emzu da je cilindar ofarban u boju motora' date=' a samo obodi polirani i prostor oko matica na glavi!!! Super izgleda!

 

I ja sam to planirao na mom da uradim, pa..... 8)[/quote']

 

 

Tako nesto i radim samo sto je motor u boji rama ili ti crn, a mislim da sam i ja jednog video u Beloj crkvi mislim da je plavo metalik

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd
stope mi je drugar Zelja izlio od aluminijuma sad trebam da ih nosim strugaru na obradu a zatim na hromiranje ono sto je tr

 

jel si siguran da su livene stope najsretine resenje... malko mi to zvuci nesigurno a i mogao si da uzmes stope tj cele komade od Zvonka posto on i ovako vraca na standard!

 

Grocka mi nije daleko a svakako treba da odem tamo uskoro da zavrsim prenos ovo BMWa...

 

A od koga si pazari BMW-a ako nije tajna?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Izvini nije mi interesantno jer bi trbalo da lici na castum bajk a i varovi ne dolaze u obzir sobzirom na to da ovi u DESu ne mogu da odrade niklovanje kako valja na varovima (u pitanju je udruzenje invalida na zvezdari).Okacio sam vizitku pa ga zovi i pitaj lik je ok za dogovore

 

Cu izvini... nema potrebe, samo sam dao ideju, nisam te terao... Sto ne uradis governalu od prohromske cevi, mislim da je postojanije od nikla i od hromiranja? Ja planiram da napravim governalu, izduvnu granu i top od prohroma...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM850
stope mi je drugar Zelja izlio od aluminijuma sad trebam da ih nosim strugaru na obradu a zatim na hromiranje ono sto je tr

 

jel si siguran da su livene stope najsretine resenje... malko mi to zvuci nesigurno a i mogao si da uzmes stope tj cele komade od Zvonka posto on i ovako vraca na standard!

 

Grocka mi nije daleko a svakako treba da odem tamo uskoro da zavrsim prenos ovo BMWa...

 

A od koga si pazari BMW-a ako nije tajna?

 

 

Koliko znam onaj na koga ti mislis jos ne razmislja o trgovini bio sam do njega navukao je jos i neku kawu za trgovinu

 

 

A koliko zvonko trazi za svoje stope i kad vraca motor na standard

Izvini nije mi interesantno jer bi trbalo da lici na castum bajk a i varovi ne dolaze u obzir sobzirom na to da ovi u DESu ne mogu da odrade niklovanje kako valja na varovima (u pitanju je udruzenje invalida na zvezdari).Okacio sam vizitku pa ga zovi i pitaj lik je ok za dogovore

 

Cu izvini... nema potrebe' date=' samo sam dao ideju, nisam te terao... Sto ne uradis governalu od prohromske cevi, mislim da je postojanije od nikla i od hromiranja? Ja planiram da napravim governalu, izduvnu granu i top od prohroma...[/quote']

 

 

Malo mi je skupo igranje prohromom sa ovimmojim "iskustvom"u savijanju cevi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd
Koliko znam onaj na koga ti mislis jos ne razmislja o trgovini bio sam do njega navukao je jos i neku kawu za trgovinu

 

Mislio sam na Roberta a ne znam da li ti pricao o istom liku!

 

A koliko zvonko trazi za svoje stope i kad vraca motor na standard

 

Koliko trazi nemam pojma - koliko nudis? :lol:

A kada - kada se ja umolim da mu namestim nove stope!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM850
Koliko znam onaj na koga ti mislis jos ne razmislja o trgovini bio sam do njega navukao je jos i neku kawu za trgovinu

 

Mislio sam na Roberta a ne znam da li ti pricao o istom liku!

 

A koliko zvonko trazi za svoje stope i kad vraca motor na standard

 

Koliko trazi nemam pojma - koliko nudis? :lol:

A kada - kada se ja umolim da mu namestim nove stope!

 

Daj ja ce dodjem da to nasrafimo samo da se vise nezezam kad vec ima gotovo a za cenu se pogadjamo na licu mesta.Moze?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd
Daj ja ce dodjem da to nasrafimo samo da se vise nezezam kad vec ima gotovo a za cenu se pogadjamo na licu mesta.Moze?

 

Sto se mene tice eto napravismo posao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd
Daj ja ce dodjem da to nasrafimo samo da se vise nezezam kad vec ima gotovo a za cenu se pogadjamo na licu mesta.Moze?

 

Sto se mene tice eto napravismo posao!

 

Evo imas slike motora i komandi

 

http://cdn.bjbikers.com/images/imported/93/yRucj_img0980resizeax9.jpg

 

http://cdn.bjbikers.com/images/imported/nW/2UJuZ_img0986resizeyd6.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM850

E ovog vikenda sam najzad posle dve nedelje pauze nastavio sa sredjivanjem motora (neki rodjendan,pa Pancevacka zurka…nikako vreme da uhvatim) , u Dimegalu su mi savili prohromsku cev za volan koju sam pazario u Kos inoxu u lestanima ,cevka 1.5m 1400 din, savijanje 300 din.Predhodni sam pokusao sam da savijem od crne cevi ali nije bilo dobro tako da sam stvar prepustio profesionalcima.Volan je ispao extra I postavljanjem sam sebi omogucio razvlacenje instalacije,e tu je krenula prava igranka resio sam da to bude dobro odradjeno I po preporuci sam kupovao silikonske kablove kvadratipo koje sam jedva nasao u svih 6.boja koliko mi je trebalo zatim buksnice zastite….e ono interesantno u tome nabavio sam bakarnu mast nije preterano skupa a sprecava koroziju I pride nepravi probleme sa losom provodljivoscu jer je bakarna njom sam namazao kleme da nebi skupljale onu odvratnu belu skramu a I jos po neke kontakte koji su izlozeni spoljnjem uticaju(kisa,sunce….necu da pisem sneg posto ga nije bilo?),sledeci dan krenuo sam sa lakiranjem farbanih I crtanih povrsina I tu sam imao malo nevolje jer je herter za lak bio katastofa los pa sam sve radio iz dvaput ali nije na kraju ispalo lose da nekazem da je ispalo odlicno! E a interesantna nam je bila komora tj pecenje laka iznad smederevca prost one mogu da veujem ali RADI!Nakon toga krenulo zasticivanje felni I guma pa farbanje crnom samo unutrasnjih delova felni I mogu vam reci da u opste nije komplikovano a daje extra efekat. Mislim da je to sve sto je bilo interesantno za ovaj vikend sledeci je rezervisan opet za zurku drugar pravi useljenje ali nakon tog sledi drugi kada bi MZ najzad trebao da stane na svoje noge(citaj tockove ?)I tada ostaje jos pomeranje komandi za to sam pripremio skoro sve ,samo Uros(Ernesto) da se nakane da skokne do Grocke da rasrafimo sa Zvonkovog motora komande.Cevi su spremne cak sam I isavijao neke trule radi probe I uzoraka za savijanje ali o tome nesto vise kad budem poceo sa tom etapom pripreme MZa za sezonu.Evo uprilog prici I par slika posla koji sam obavio.

9p0ET_picture179ol0.jpg

E8J6K_picture181cj0.jpg

wWeJa_picture183tl7.jpg

Bjduh_picture190ti9.jpg

42ogq_picture196av0.jpg

zNyhF_picture200wq7.jpg

AOpEa_picture208dl3.jpg

 

PS Ernesto de molimte smanji slike Zvonkove Yamahe sporo otvaramo mi sa sporim konekcijama 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Ti si se bas bacio na sredjivanje. :wink: Svaka cast, motor ti mnogo dobro izgleda.

P.S. Stigla mi je knjiga pre par dana, korisna je za 10. 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM850
Ti si se bas bacio na sredjivanje. :wink: Svaka cast' date=' motor ti mnogo dobro izgleda.

P.S. Stigla mi je knjiga pre par dana, korisna je za 10. 8)[/quote']

 

Trudim se jucer sam ga najzad stavio na tockove i zavrsio sa instalacijom ,ostalo je jos zavrsiti nozne komande i kraj spreman za sezonu taman na vreme slike cu ovih dana da dodam sad sam na poslu pa ih nemam ovdi :roll:

 

PS: znam i meni je dosta znacila pogotovu oko postavljaqnja instalacije nanovo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja