Jump to content

Moto Zajednica

Koji enduro u klasi do 250 kubika?

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3515 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Šta izabrati u putno/enduro klasi 250ccm, za čiču od 54 god., visokog 194cm i teškog 95kg, za svakodnevnu (laganu) vožnju po regionalnim putevima.

Opcije: Honda NX ili XL (250), Kawa KLR 250, Suzuki DR 250, Yamaha XT 250. Znam da su ove mašine uglavnom sa sličnim karakteristikama, ali me interesuju iskustva korisnika po pitanju pouzdanosti, udobnosti i troškovima pri normalnoj eksploataciji (bez "akanja").

Na forumu ima mnogo tema za enduro mašine od preko 500 ccm, ali za one ispod toga gotovo ništa! Unapred hvala na savetima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3515 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ja sam taj čiča. I nisam bez bajkerskog iskustava. Imao sam i vozio svakojake motore još pre četrdesetak godina. Kao informacija, da sam 1980 god ELEKTRONIKOM 90 za dva dana prešao skoro 2500 km i to sa suvozačem od 103kg! I sad supruginim skuterom od 50 kubika bar jednom nedeljno pređem po stotinak km u cugu, čestio i višestruko više. A povremeno se bavim i paraglajdingom, padobranstvom, učestvujem na offroad vožnjama LAND ROVEROM iz 1968 god. A kao suvozača imam i "babu" koja se inače bavi istim "delatnostima" kao i ja. Dakle nema udarca bez starca.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Ja sam taj čiča. I nisam bez bajkerskog iskustava. Imao sam i vozio svakojake motore još pre četrdesetak godina. Kao informacija, da sam 1980 god ELEKTRONIKOM 90 za dva dana prešao skoro 2500 km i to sa suvozačem od 103kg! I sad supruginim skuterom od 50 kubika bar jednom nedeljno pređem po stotinak km u cugu, čestio i višestruko više. A povremeno se bavim i paraglajdingom, padobranstvom, učestvujem na offroad vožnjama LAND ROVEROM iz 1968 god. A kao suvozača imam i "babu" koja se inače bavi istim "delatnostima" kao i ja. Dakle nema udarca bez starca.

 

Ovi motori koje si naveo su kod nas dosta rijetki (osim mozda nx 250) i to moze da bude veliki problem kod odrzavanja i nabavke rezervnih dijelova,mozda da razmislis o DR350 ili DRz 400s  ,kazu da su maksimalno pouzdani.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima

Ja sam taj čiča. I nisam bez bajkerskog iskustava. Imao sam i vozio svakojake motore još pre četrdesetak godina. Kao informacija, da sam 1980 god ELEKTRONIKOM 90 za dva dana prešao skoro 2500 km i to sa suvozačem od 103kg! I sad supruginim skuterom od 50 kubika bar jednom nedeljno pređem po stotinak km u cugu, čestio i višestruko više. A povremeno se bavim i paraglajdingom, padobranstvom, učestvujem na offroad vožnjama LAND ROVEROM iz 1968 god. A kao suvozača imam i "babu" koja se inače bavi istim "delatnostima" kao i ja. Dakle nema udarca bez starca.

 

 

  Zajebi, nisi ti čiča.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3515 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Znam da su ove "sitne" mašine retke (kod nas), pošto ovde dete čim prohoda skače na 600 i više kubika, jer je sve ispod toga "sr..e". Sporo je, nije startno, nije udobno, nije lepo, nije trenutno u modi (ne nosi se)... A mnogi sa takvim mašinama nikad ne mrdnu iz grada. Neki ne žele (šminkeri), a neki ne stignu jer se pre toga "spičkaju". Sve mora da ima svoj red. A bajkera ne čini motor nego srce.

Pa se pitam: Da li je moguće da kod nas (i u okruženju) niko nema iskustva sa "malim" motorima (NX 250, KLR 250, DR 250, XT 250)? Ako ima neka napiše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

I ja sam ranije gledao polovne 250-ice i nailazio sam uglavnom samo na NX250 koja mi je delovala dosta maleno(ja sam 192cm,samo sam ga gledao ,nisam seo na njega tako da ovo uzmi sa rezervom),a cak su im i cene bile dosta jake bas zbog toga sto ih nema u ponudi.Medjutim kao sto rekoh to je bilo ranije i nisam upucen da li je doslo do nekih bitnijih promena po tom pitanju.Inace cini mi se da je Kalina sa foruma ranije prodavala svoj NX250 sa ok cenom i dobrim stanjem pa mozes mozda da je kontaktiras na pp za neki bolji info o motoru i eventualno da proveris da li je motor jos uvek na prodaju.

Inace kao alternativu mozes da pogledas i neki novi "kvalitetniji" kineski enduro(sad kad krene drvlje i kamenje). Veci su od japanaca,prave se bas u tim kubikazama,mali su potrosaci,jeftini delovi i odrzavanje,ljudi koji ih voze su prilicno zadovoljni i uz neki manji trud to moze da se pretvori u jedno prijatno iskustvo.Za vise informacija o modelima pogledaj u kineskom podforumu(obrati paznju na Apollo-a i QM200GY)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3515 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Stavio ja na forum i sličnu temu za veću spravu (enduro do 500 kubika), eno je malo "nizbrdo" (na sledećoj stranici). Ama bre ni tu ništa nema! Sve se svodi na 600 i više kubika. A to podrazumeva: Veća nabavna cena, skuplja registracija, veća potrošnja, veća težina, skuplji delovi  ....

I bez razmišljanja bih ja sve to "progutao", ali je trenutno moje "imovno" stanje takvo da jednostavno nemam lovu za takvo nešto. A čim se stanje izmeni  (na bolje) uzjahujem enduro između 600 i 750 kubika. A da čekam da se stanje popravi nemam kad. Ja sam čovek u godine pa se nikad ne zna ... Bolje i vrabac u ruci (250 kubika ispod dupeta), nego 750 kubika (na grani). Bilo šta je bolje nego ništa. Hvala na savetima i idemo dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5504 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Sto se tice nabavne cene i cene odrzavanja, razlika skoro i da ne postoji. Proveri! Jedina razlika je u registraciji i to nepunih 100E. Mislim da se zbog tolike razlike ne vredi muciti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3515 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Imam povoljnu ponudu (800 evra) za Yamahu XT 600 Z-Tenere iz 1986 god. Kaže čovek da je u dobrom stanju (lamela je pri kraju, a nedavno  je  sredjivao menjač). Na fotografijama i video snimcima motor izgleda korektno (za tu cenu). Ima i kick i elektro starter.

Kakvo je mišljenje iskusnijih o ovom modelu, pre svega po pitanju pouzdanosti? Pronašao sam neke podatke da XT motori iz te godine imaju problema sa pregrevanjem i sa menjačem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Imam povoljnu ponudu (800 evra) za Yamahu XT 600 Z-Tenere iz 1986 god. Kaže čovek da je u dobrom stanju (lamela je pri kraju, a nedavno  je  sredjivao menjač). Na fotografijama i video snimcima motor izgleda korektno (za tu cenu). Ima i kick i elektro starter.

Kakvo je mišljenje iskusnijih o ovom modelu, pre svega po pitanju pouzdanosti? Pronašao sam neke podatke da XT motori iz te godine imaju problema sa pregrevanjem i sa menjačem?

 

Staviti hladnjak za ulje i nizak blatobran sa modela 3AJ  kako bi se masina bolje hladila. Malo je niska cene da bi bila " dobra", nekada se ne isplati uzeti jeftin motor jer su skupe popravke.

p.s. Japanci ih napravili fotogenicnima pa na slikama uvek lepse izgledaju nego u prirodi  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 951 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

(lamela je pri kraju, a nedavno  je  sredjivao menjač).

 

 

Kaže čovek da je u dobrom stanju

 

??? ??? ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Imam povoljnu ponudu (800 evra) za Yamahu XT 600 Z-Tenere iz 1986 god. Kaže čovek da je u dobrom stanju (lamela je pri kraju, a nedavno  je  sredjivao menjač). Na fotografijama i video snimcima motor izgleda korektno (za tu cenu). Ima i kick i elektro starter.

Kakvo je mišljenje iskusnijih o ovom modelu, pre svega po pitanju pouzdanosti? Pronašao sam neke podatke da XT motori iz te godine imaju problema sa pregrevanjem i sa menjačem?

Ima jedna u ponudi isto godiste isti model, samo je cena malo jaca, zamenis lanac i moz na put oko sveta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ja sam letos uzeo još manje motorče od ovoga koje ti tražiš ... xl 125 ... i pored svih odgovaranja svih drugara sa foruma ... neću da kažem da sam se zajebao ,jer nisam. Kupio sam tačno onoliko koliko mi je potrebno ... za po lokalu, i neki blaži off  je OK ! Ali ja sam 180 visok, a težak samo 75 kila ... Mislim da je za tvoje potrebe idealno upravo ono što tražiš , 250 do 350 ccm ... ako ne planiraš neke duže i zahtevnije ture ...

 

Međutim, uvek ima ono međutim , kod mog motora je bila razlupana glava još kada sam ga uzeo, i evo već nekoliko meseci se jebavam oko nalaženja bolje ! Na žalost, kod nas su endurke manje kubikaže relativno retke, tako da je i delove mnogo teže naći ! I iz tog razloga moj savet ti je da ne uzimaš ništa manje od 600 kuba, jer ćeš ako nešto rikne, a riknuće ,jer za male pare sigurno nećeš naći motor u dobrom stanju ,trošiti bespotrebno svoje živce i vreme ... a o parama neću ni da govorim ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja