Jump to content

Moto Zajednica

Koji enduro u klasi do 250 kubika?

Recommended Posts

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

evo kolega sa foruma prodaje ovaj Sprint Apollo 250ccm to je model iz 2009 godine za 1100eura , koliko sam primetio osim udobnosti poshto ima ono ravno sedishte sve ostalo je ko stvoreno pogotovu shto je extremno velik motor velichina kao KTM LC 640 ... za te pare nema japanac ni 20 godina star , a za takvog japanca treba japanski deo i dva puta godishnje na tehnichki , jbg imam i hondu i kineza iskreno kinez je u fulu za grad dodushe moj je udoban i za dalje voznje mada nisam sedeo duze od 2 sata na njemu u cugu al sam zadovoljan performansama za 200ccm , do 110-120 ko nishta .. a 130-140 moze da navuche al ko da se mlati sa vetrom ... probaj ... ako neznash nikog dacu ti ja da se provozash pa da imash u vidi i tu opciju ... ovaj ko moj prodaje isto kolega sa  foruma za 600e 2008god 3500km jer je u buli, ja moj nedam ispod 900e 2006god 10000km ....

 

 

probaj vidi shta ti lezi , i naravno stavi na papir

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

evo kolega sa foruma prodaje ovaj Sprint Apollo 250ccm to je model iz 2009 godine za 1100eura , koliko sam primetio osim udobnosti poshto ima ono ravno sedishte sve ostalo je ko stvoreno pogotovu shto je extremno velik motor velichina kao KTM LC 640 ... za te pare nema japanac ni 20 godina star , a za takvog japanca treba japanski deo i dva puta godishnje na tehnichki , jbg imam i hondu i kineza iskreno kinez je u fulu za grad dodushe moj je udoban i za dalje voznje mada nisam sedeo duze od 2 sata na njemu u cugu al sam zadovoljan performansama za 200ccm , do 110-120 ko nishta .. a 130-140 moze da navuche al ko da se mlati sa vetrom ... probaj ... ako neznash nikog dacu ti ja da se provozash pa da imash u vidi i tu opciju ... ovaj ko moj prodaje isto kolega sa  foruma za 600e 2008god 3500km jer je u buli, ja moj nedam ispod 900e 2006god 10000km ....

 

 

probaj vidi shta ti lezi , i naravno stavi na papir

 

Kad procitah, osetih se kao krelac... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3504 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

evo kolega sa foruma prodaje ovaj Sprint Apollo 250ccm to je model iz 2009 godine za 1100eura ......

Razmišljao sam i o nekom "Kinezu" u toj klasi ali ...

Supruga je prošle godine kupila skuter (RIJO) SPIDER X3 (50ccm, četvorotaktni), a to motorče trenutno vozim ja i prešao sam njime oko 6.000km. Dobre osobine ovog "kineza" su: Niska cena, pouzdan agregat, izuzetno niska potrošnja (oko 1.5l).

Loše osobine: "Aljkava" izrada, otpadaju i kidaju se šrafovi i navrtke, lome se svi elementi za koje je okačen  "auspuh", neudobno sedište, zadnji amortizer potpuno iscurio već posle 200km, prednje vešanje nikakvo, otpao prednji branik, "nepredvidivo" ponašanje pri skretanju  .... ! Kvalitet servisa i servisera je poseban slučaj i uopšte neću da ulazim u tu priču.

Bez obzira na sve gore navedeno smatram da taj "kinez" vredi više nego što je plaćen, a ja ga sam "krpim" i održavam. Međutim zaista nisam spreman na mogućnost da mi se negde u "vukojebini" (a par stotina kilometara daleko od kuće) na težem motoru i pri većoj brzini  desi neka "sitnica" poput uletanja otpalog branika ili "auspuha" u točak, popuštnja nosača sedišta, blokiranje ili pucanje sajle za gas ili kvačilo (nakon samo par stotina pređenih kilometara) ... . Bez obzira što "Kinezi" zaista vrede svaku paru koju se plate oni ipak "padaju na sitnice", te zbog toga smatram da (za sada) nisu dovoljno sigurni za ozbiljnije ture.

 

Što se tiče drugih modela u klasi 250 ccm koji se nude na prodaju, a za koje sam ja zainteresovan, cene su uglavnom za 30-70% veće od cena za iste modele (i u sličnom stanju), ali u klasi 500-750ccm! Koji god da je razlog u pitanju za ovu pojavu ja nisam sperman da izdvojim 700 evra više za NX 250 u odnosu na NX 500 (iz iste godine).

Iz tog razloga definitivno "napuštam" enduro klasu 250 i nadalje tražim mašinu u klasi 500 ili 600-650. Na ovom forumu imam postavljenu i ovu temu (Koji enduro u klasi do 500 kubika?) pa izvolite sa savetima i sa eventualnim ponudama. Hvala svima koji su se javili .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Piaggio Skipper st125

I meni se svidja klr 250.

Dosta redak, a i preskup ( min. 1400-1500 eur.), oko 90.g.

za te pare može se uzeti KLE ili TA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja