Jump to content

Moto Zajednica

Koji enduro do 500 kubika za manje od 1500 evra

Recommended Posts

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Tako je srećno s kupovinom pa šta god da kupiš...

Inače stvarno sam visok 175,probao sam novu novcijatu TA koju sad posle 20.000 jedan moj prijatelj prodaje....jedva mogu da je ''prekoračim'' a vatam trotoar kad treba da stanem...motor jes' udoban,povozan živahan,lagan i u rukama i na gasu a kroz svaku krivinu prolazim bolje i lakše nego na bilo kom R motociklu....ipak mučan utisak jer treba s nje da siđem i da se popnem-sam sebi sam čudan....

   Slično sam se osećao i na Africi....ko da sedim na merdevinama ....a s Yamahom nemam takav osećaj,sad to je moj osećaj...neko drugi bi se osećao drukčije,svi smo različiti,dva čoveka tri partije što reko naš narod dobri...

  KLE nisam nikad probao i ne mogu reći ništa o njemu al' generalno nikad nisam puno mario za tu firmu...

  Još jednom srećno i obavezno nas obavesti šta si kupio!!!

 

Off:

Sram te bilo, ne znas sta si propustio... ;D ;D ;D Dobijes isto sto i na TA, samo je jos i lep... ;D

 

Doduse, mali je za kolegu... :'(

 

[/img]

post-2731-12879062246853_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Evo da se malo ukljucim u temu, posto sam imao prilike da vozim oda modela. Kod XTZ mi ne odgovara to sto ima dosta vibracija i zastita od vetra mu je slaba. TA je po meni ipak komforniji motor, kudikamo lepseg dizajna. Ne znam koliko dugo si imao mogucnosti da probas motor, ali TA treba bar 10-tak minuta lagane voznje da se zagreje, pa da povlaci kao luda iz svih rezima. XTZ sam vozio oko 2000km, TA skoro 2 godine i nekih 11000km.

U svakom slucaju- HONDA.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pa ne moš' nikad sve probati u životu,zamisli npr. ženske ;D....de bi bio kraj,firma mi je uvek bila odbojna zbog ružne (zelene) boje....

 

03:57

 

Kako kazes,noc sluzi za nesto drugo,a ne pisanje po forumu  :D :D  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Zaista mi mnogo pomažete. Klatno je prilično krenulo prema XTZ (najviše zahvaljujući Džigoriusu). Svakako da ukoliko se kasnije pokajem ima da ga pregazim motorom. On mi se inače teško zamerio još kad je napisao ono ČUVENO: Brate kako si krenuo putevi u srbiji će istrunuti ..... .

Cenim što su i svi ostali dali komentare ne uzimajući kao najbolji motor koji upravo oni poseduju.

Za Bornslippy: Izvinjavam se onima koji su mi poslali poruke a nisam stigao da odgovorim. Obilazio sam ponuđače u krugu od oko 100 km od Aleksinca. Pri tome su prednost imali "mlađi" motori kao i oglasi i ponude sa fotografijama. Nisam mogao sve da "ispoštujem".

Neka se javi neko sa iskustvom ili nekim saznanjima za XTZ. Više me interesuju neke mane i nediostaci na tim modelima koji su se pokazali tokom eksploatacije.

Šta god da bude pada odluka za par sati,  pa makar morao da bacam novčić (pismo ili kruna).

 

Imaš jedan lep putopis u kom se spominje XTZ.

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=13848.0

 

Ako ga pročitaš mislim da ćeš rešiti sve dileme oko izbora motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW F800GS

Zaista mi mnogo pomažete. Klatno je prilično krenulo prema XTZ (najviše zahvaljujući Džigoriusu). Svakako da ukoliko se kasnije pokajem ima da ga pregazim motorom. On mi se inače teško zamerio još kad je napisao ono ČUVENO: Brate kako si krenuo putevi u srbiji će istrunuti ..... .

Cenim što su i svi ostali dali komentare ne uzimajući kao najbolji motor koji upravo oni poseduju.

Za Bornslippy: Izvinjavam se onima koji su mi poslali poruke a nisam stigao da odgovorim. Obilazio sam ponuđače u krugu od oko 100 km od Aleksinca. Pri tome su prednost imali "mlađi" motori kao i oglasi i ponude sa fotografijama. Nisam mogao sve da "ispoštujem".

Neka se javi neko sa iskustvom ili nekim saznanjima za XTZ. Više me interesuju neke mane i nediostaci na tim modelima koji su se pokazali tokom eksploatacije.

Šta god da bude pada odluka za par sati,  pa makar morao da bacam novčić (pismo ili kruna).

 

Ma ok druze ja sam samo hteo da ti pomognem da i ti nadjes dobar motor,a i da drugar proda masinu.Ionako ce na kraju srce tu odluciti,slabo se tu glava pita  ;) 

Kad budes isao da gledas masine i kad ti srce zaigra znaces da je to taj.Bar je tako kod mene

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3515 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Gospodo, drugovi, braćo i prijatelji! Još uvek sam živ.

Prethodnih par dana je zaista bilo pakleno. Nisam ni jeo ni spavao ni (ono). Pored ostalog  skuterom sam prešao (po ovom mrazu) par stotina kilometara u potrazi za pravom "spravom". Zadnji izbor je bio Transalp ili XTZ 660.

Sva poređenja i podaci su bili na strani Transalpa: Udobnost, dizajn, zaštita od vremena (nevremena), trajnost, pouzdanost, potrošnja .... .

I pored toga nisam bio siguran pa sam malopre popio pola kile rakije medovače (pošto se bavim pčelarstvom) uzeo sam "petodinarac" i bacao ga deset puta. I tu rezultat 8:2 za Transalp. Sobzirom na sve to a iz razloga i da sam celog života išo uz "onu stvar" odlučio sam da sutra najverovatnije pazarim Yamahu XTZ 600.

Takođe je u planu da na vidnom na mestu na motoru  istaknem ime ZIKA i DACA 56. ( Daca je moja "lepša polovina" koja me već trideset godina prati i trpi). takođe planiram da nalepim i  imena svih članova sa ovog foruma koji su se uključili u ovu temu. Isti imaju prava na "pivići" kad me sretnu.

Fotografije sleduju čim mašina stigne i kad nalepim "imenik" zaslužnih građana.

Ja sam prilično "pripit" a tema još nije zatvorena. Sutra verovatno "final" a prekosutra slavlje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ziv ti nama bio Ziko i u zdravlju se vozio sa Dacom..........

 

 

Ovo sad iscekivanje je ko kad je zena u porodilistu pa se kaze naka samo neka dete bude zivo i zdravo a moze i musko da bude hahahhahahha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Gospodo, drugovi, braćo i prijatelji! Još uvek sam živ.

Prethodnih par dana je zaista bilo pakleno. Nisam ni jeo ni spavao ni (ono). Pored ostalog  skuterom sam prešao (po ovom mrazu) par stotina kilometara u potrazi za pravom "spravom". Zadnji izbor je bio Transalp ili XTZ 660.

Sva poređenja i podaci su bili na strani Transalpa: Udobnost, dizajn, zaštita od vremena (nevremena), trajnost, pouzdanost, potrošnja .... .

I pored toga nisam bio siguran pa sam malopre popio pola kile rakije medovače (pošto se bavim pčelarstvom) uzeo sam "petodinarac" i bacao ga deset puta. I tu rezultat 8:2 za Transalp. Sobzirom na sve to a iz razloga i da sam celog života išo uz "onu stvar" odlučio sam da sutra najverovatnije pazarim Yamahu XTZ 600.

Takođe je u planu da na vidnom na mestu na motoru  istaknem ime ZIKA i DACA 56. ( Daca je moja "lepša polovina" koja me već trideset godina prati i trpi). takođe planiram da nalepim i  imena svih članova sa ovog foruma koji su se uključili u ovu temu. Isti imaju prava na "pivići" kad me sretnu.

Fotografije sleduju čim mašina stigne i kad nalepim "imenik" zaslužnih građana.

Ja sam prilično "pripit" a tema još nije zatvorena. Sutra verovatno "final" a prekosutra slavlje.

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D, kako sam se slatko nasmejao ;D... Neces se pokajati, vozio sam xt660r od mog kuma, magare je cudo... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Mali off:

Da li moze kilo medovace da se posalje kurirskom sluzbom...? ;D ;D ;D ;D ;D

Licno je ne volim nikako, ali imam drugaricu koja je obozava, pa bi voleo da je obradujem... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Mali off:

Da li moze kilo medovace da se posalje kurirskom sluzbom...? ;D ;D ;D ;D ;D

Licno je ne volim nikako, ali imam drugaricu koja je obozava, pa bi voleo da je obradujem... ;D

 

Od litre ima da se dobro obraduje  :D :D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima

Gospodo, drugovi, braćo i prijatelji! Još uvek sam živ.

Prethodnih par dana je zaista bilo pakleno. Nisam ni jeo ni spavao ni (ono). Pored ostalog  skuterom sam prešao (po ovom mrazu) par stotina kilometara u potrazi za pravom "spravom". Zadnji izbor je bio Transalp ili XTZ 660.

Sva poređenja i podaci su bili na strani Transalpa: Udobnost, dizajn, zaštita od vremena (nevremena), trajnost, pouzdanost, potrošnja .... .

I pored toga nisam bio siguran pa sam malopre popio pola kile rakije medovače (pošto se bavim pčelarstvom) uzeo sam "petodinarac" i bacao ga deset puta. I tu rezultat 8:2 za Transalp. Sobzirom na sve to a iz razloga i da sam celog života išo uz "onu stvar" odlučio sam da sutra najverovatnije pazarim Yamahu XTZ 600.

Takođe je u planu da na vidnom na mestu na motoru  istaknem ime ZIKA i DACA 56. ( Daca je moja "lepša polovina" koja me već trideset godina prati i trpi). takođe planiram da nalepim i  imena svih članova sa ovog foruma koji su se uključili u ovu temu. Isti imaju prava na "pivići" kad me sretnu.

Fotografije sleduju čim mašina stigne i kad nalepim "imenik" zaslužnih građana.

Ja sam prilično "pripit" a tema još nije zatvorena. Sutra verovatno "final" a prekosutra slavlje.

 

  Ha, ha, ovo sve kao da si mene pitao. Čestitam majstore!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Beograd>kod Bigz-a

Ovaj deo me je odusevio:

 

"I pored toga nisam bio siguran pa sam malopre popio pola kile rakije medovače (pošto se bavim pčelarstvom) uzeo sam "petodinarac" i bacao ga deset puta. I tu rezultat 8:2 za Transalp. Sobzirom na sve to a iz razloga i da sam celog života išo uz "onu stvar" odlučio sam da sutra najverovatnije pazarim Yamahu XTZ 600."

 

;D  ;D  ;D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Ziko ako si se otreznio ima u ponudi jedan KLE za manje od 1.500€  ;)

 

Ama, KLE je mali, vec smo naucili... ;D ;D ;D hik... ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3515 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Konačni izbor odložen do sutra popodne. XTZ i dalje na I mestu. Šaljite podatke i mišljenja.

A što se medovače tiče: Ove godine je napravljena u maloj količini ("eksperimentalno", svega pedesetak litara). Sledeće godine biće više.  A uvek će da bude po koje "šiše" u koferu motora da drugari okrepe dušu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Konačni izbor odložen do sutra popodne. XTZ i dalje na I mestu. Šaljite podatke i mišljenja.

A što se medovače tiče: Ove godine je napravljena u maloj količini ("eksperimentalno", svega pedesetak litara). Sledeće godine biće više.  A uvek će da bude po koje "šiše" u koferu motora da drugari okrepe dušu.

 

 

Mislio sam da se u experimentima koriste menzure i retorte, al` 50 litara... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3515 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Menzure i retorte spadaju u "napredne tehnologije". Mi matorci (preko pet "banki") koristimo zastarele i zaostale tehnologije,  a kako pritom imamo i prilično oštećene "senzore" trebaju nam i bitno veće količine "uzoraka" za ispitivanje. Takođe vrlo brzo zaboravimo prethodne rezultatei ispitivanja  pa moramo često da ponavljamo eksperimente. Vi mlađi te probleme (hvala bogu) nemate i iz tih razloga vrlo teško možete da shvatite u kojim se mi problemima nalazimo. Videćete kad omatorite!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Licno misljenje je da ces pogresiti sa Yamahom jer, i unapred se izvinjavam za ovo,  ;D stare koste ce te proklinjati do sudnjeg dana kad krenes na neki iole duzi put, jednom sam samo isao burazerovim jednocilindrasem na duzi put i m... su me klela posle toga 2 dana a i ruke se tresle ko da imam Parkinsona, a to je bio motor dosta manje kubikaze dok je ovo 660cc i klip od 10"santima"...

Mislim da te je prevashodno privuklo ta startnost koja je odlika svih jednocilindrasa i tu da si testirao sa bilo kojim multicilindrasem endurom bi uvek dobio isti rezultat te TA nije nista specificno losa ali zato kad povuce (kao sto rekoh slicne smo gradje i kilaze) onda caaaaoooo... a kufer je inace tako mala i jeftina stvar ovih dana da nikako ne sme da utice na kupovinu motora za narednih X godina, ne znam sta behu ostale razlike ali meni 1 cilindar vs TA uvek rezultira pobedom TA makar i suparnik bio par godina mladji i imao kufer... my 2 cents! ;)

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3515 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Osnovni problem je bio curenje ulja na poklopcu glave zadnjeg ciklindra. Može li to da ukazuje na neki ozbiljniji kvar? Takođe malo "trokira" (u mestu) na nižim obrtajima.  Motor inače nimalo ne "dimi" i sviđa mi se ukupno i da nije ovih sitnica ne bih razmišljao uopšte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3515 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Gotovo!!!

Obavestio sam vlasnika Transalpa (onaj što mu "curka" ulje) da motor više ne nudi na prodaju. Idem sutra da ga platim i nekako dopremim do kuće.

S obzirom da motor nije registrovan moraću ili da angažujem neku prikolicu ili da sačekam da se smrači pa po gasu. Stotinak kilometara po mrazu za ovakvog momka nije ništa.

Komentare primam odmah a eventualne čestitke tek kad motor "uparkiram" kod mene.

A pomoć koju sam imao sa ovog foruma vratila mi je poverenje u ljude. Ipak ima i onih kojima solidarnost nije strana.

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6310 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Nije mali broj afrika i transalpova kojima curi taj zadnji dihtung poklopca glave, verovatno zato jer se manje hladi od predjnjeg. Kad sam uzeo moju afriku, takodje joj je cureo dihtung. Skinuo, ocistio, namazao hermetik i od tada vise ne curi. A za trokiranje na malim obrtajima moze da bude vise razloga, a ni jedan od njih nije ozbiljan, tj resava se redovnim servisom (ciscenje i stelovanje karburatora i stelovanje ventila).

 

Dakle ove dve sitnice se lako otklanjaju i ne bi trebao mnogo da ih uzimas u obzir. Uzmi jednostavno motor koji ti se vise svidja i na kom se osecas bolje.

 

p.s. sad vidim da si odabrao kao sto bi i ja, cestitam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja