Jump to content

Moto Zajednica

nov v-strom ili novija afrika za rookie-a ili nesto trece?

Recommended Posts

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: FleXeR

Van price o tezini, voznosti i ostalog.... AGREGAT

je srce!!! A po meni podatak o agregatu koji se

upotrebljava u vise modela je znak

sigurne pouzdanosti....

A u tome su podjednaki..... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

nastavi li ovaj minus ovim tempom bice neki kinez+racun za gas! ??? ???

a sta fali kinezima? zavrsise dakar i to od dva- dva  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: palic

nastavi li ovaj minus ovim tempom bice neki kinez+racun za gas! ??? ???

a sta fali kinezima? zavrsise dakar i to od dva- dva   ;D

 

 

kinezima?nista!-ali fali racunu  ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Citajuci vase,i iskljucivo vase, postove duduk kao ja dolazi do sledecih zakljucaka:

 

1.Afrika je naj,naj sto postoji na svetu-ali u proslom veku!

 

2.Strom je pravi motor za pacere-moze kao pola Afrike(kad je baba bila devojka)

 

3.GS je za nemce i gastarbajtere

 

4.Varadero je debeli mladji Afrikin brat na steroidima-koji je usput sklon istom polu,ili je meteroseksualac!

 

5.Italijane svi merkaju, ali niko nema mu.a da ih kupi-sam Bog zna hoce li izdrzati do prvog coska...

 

6.KTM je mutant-genetski inzenjering (pola Afrika-pola BMW)uspesno razbija kamen u bubregu, vadi stare plombe .

 

;D ;D ;D

 

Sta da vam kazem ljudi,mislio sam da ste davno zaboravili ovu temu... :-\ :-\

 

P.S. Nadam se da niko nece zameriti malo sale ;) ;)

 

 

:D :D :D odavno nisam cuo nesto bolje, a kad bolje razmislim,nista nisi slagao :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

ajd da i ja kazem nesto za dnevnik. malo njih je ovde sagledalo sta ti hoces i kako to da najjednostavnije sebi priustis,vec su uglavnom branili svoj izbor ili svoje neostvarene zelje. naravno,cest izuzetcima koji priznaju da motor koji poseduju i nije za tebe.

 

da se ja pitam kupio bih Apriliu Caponord ETV1000ABS,jer je najbolja...,ovo je bilo u duhu prethodnih postova,a sad ozbiljno.

Moje misljenje za kupovinu prvog motora sa tolikom sumom novca (7000) je iskljucivo novi motor,iz vise razloga. Pravi uzitak u voznji onome ko je pomalo nesiguran,a i onome ko je iskusan,moze najbolje da pruzi besprekorno ispravan motor,sa novim gumama,novim plocicama,sa udobnim sedistem,pravilnim polozajem,dobrom zastitom od vetra,dodatnom opremom,sto kazu da ide kao po loju.

naravno da je sve ovo lakse ispuniti ako imas motor koji je u skladu sa savremenim tehnoloskim razvojem i ostalim modnim tendencijama,nego ako kupis motor koji je proizveden pre 15-tak godina,a njegov razvoj zapoceo pre 20-tak.naprosto to nikako ne znaci da je stariji motor los,vec da to sto svetska moto industrija godinama ulaze u razvoj i usavrsavanje novih modela nije za potcenjivanje.ne rade to da bi ispraznili svoj ogromni budzet,vec da bi nama omogucili jednostavniju,prijatniju,sigurniju i opusteniju voznju.

za pocetak tu su cetiri motora,koja po mom misljenju tebi voznju mogu uciniti onakvom kako sam prethodno napisao:

Yamaha Super Tenere,

Aprilia Pegaso Trail,

Kawasaki Versys,

Suzuki V-Strom.

Sve nabrojane mozes dobiti za taj novac,ispod cekica,sa garancijom i poneki sa puno dodatne opreme. Ja bih najradije uzeo Versys-a,cisto zato sto volim Kawu,ali od svih najpopularniji je V-Strom 650, a pretpostavljam da nije bez razloga tako. Sto se tice talijana,ja sam cuo samo reci hvale,vozio sam je i svidja mi se,a Yamaha je poslednja pocela sebi da krci put,pa se jos ne zna puno tako da ne verujem da ima ko kompetentan da te posavetuje o njoj.

Ako se odlucis za 1000ccm, tu su,naravno polovni:

Honda Varadero XLV1000,

Aprilia Caponord ETV1000 (moj omiljeni),

Suzuki V-Strom 1000.

U ovoj kategoriji,moja preporuka je Suzuki,uglavnom je poznato sve o njemu.

Da kazem i to da ja vozim Hondu Pan European ST1100 iz 1992.godine,cisto da ne bude komentara tipa ne mozemo svi da vozimo nove motore i slicno tome.

Al sam ga oduzio :o   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom
Sve nabrojane mozes dobiti za taj novac,ispod cekica,sa garancijom i poneki sa puno dodatne opreme

 

Rogec, svaka tii je na mestu. Ako možeš kupi novo, jer novo ostavlja miris u nosu koji traje.

 

Sipaš gorivo, servis, gorivo ... uživaš. Moderna tehnologija se pobrinula za sve. Imaš obezbeđene servise u svakom većem gradu (koji ti uglavnom neće nikad zatrebati).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

sve ste vi u pravu, novo je novo, ali ste prevideli cinjenicu ili ja nisam dobro razumeo, covek kupuje prvi motor, a vi mu savetujete 1000cc, na njegovom mestu ja bih kupio neki jeftini motor do 600cc, dok malo ne navezbam i da mi nije zao ako se preturim, a posle bih kupio novi motor i uzivao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

ajd da i ja kazem nesto za dnevnik. malo njih je ovde sagledalo sta ti hoces i kako to da najjednostavnije sebi priustis,vec su uglavnom branili svoj izbor ili svoje neostvarene zelje. naravno,cest izuzetcima koji priznaju da motor koji poseduju i nije za tebe.

 

da se ja pitam kupio bih Apriliu Caponord ETV1000ABS,jer je najbolja...,ovo je bilo u duhu prethodnih postova,a sad ozbiljno.

Moje misljenje za kupovinu prvog motora sa tolikom sumom novca (7000) je iskljucivo novi motor,iz vise razloga. Pravi uzitak u voznji onome ko je pomalo nesiguran,a i onome ko je iskusan,moze najbolje da pruzi besprekorno ispravan motor,sa novim gumama,novim plocicama,sa udobnim sedistem,pravilnim polozajem,dobrom zastitom od vetra,dodatnom opremom,sto kazu da ide kao po loju.

naravno da je sve ovo lakse ispuniti ako imas motor koji je u skladu sa savremenim tehnoloskim razvojem i ostalim modnim tendencijama,nego ako kupis motor koji je proizveden pre 15-tak godina,a njegov razvoj zapoceo pre 20-tak.naprosto to nikako ne znaci da je stariji motor los,vec da to sto svetska moto industrija godinama ulaze u razvoj i usavrsavanje novih modela nije za potcenjivanje.ne rade to da bi ispraznili svoj ogromni budzet,vec da bi nama omogucili jednostavniju,prijatniju,sigurniju i opusteniju voznju.

za pocetak tu su cetiri motora,koja po mom misljenju tebi voznju mogu uciniti onakvom kako sam prethodno napisao:

Yamaha Super Tenere,

Aprilia Pegaso Trail,

Kawasaki Versys,

Suzuki V-Strom.

Sve nabrojane mozes dobiti za taj novac,ispod cekica,sa garancijom i poneki sa puno dodatne opreme. Ja bih najradije uzeo Versys-a,cisto zato sto volim Kawu,ali od svih najpopularniji je V-Strom 650, a pretpostavljam da nije bez razloga tako. Sto se tice talijana,ja sam cuo samo reci hvale,vozio sam je i svidja mi se,a Yamaha je poslednja pocela sebi da krci put,pa se jos ne zna puno tako da ne verujem da ima ko kompetentan da te posavetuje o njoj.

Ako se odlucis za 1000ccm, tu su,naravno polovni:

Honda Varadero XLV1000,

Aprilia Caponord ETV1000 (moj omiljeni),

Suzuki V-Strom 1000.

U ovoj kategoriji,moja preporuka je Suzuki,uglavnom je poznato sve o njemu.

Da kazem i to da ja vozim Hondu Pan European ST1100 iz 1992.godine,cisto da ne bude komentara tipa ne mozemo svi da vozimo nove motore i slicno tome.

Al sam ga oduzio :o   

 

Slucajno ili namerno, propustio si da na spisak stavis i novu HONDU TRANSALP 700!

Obzirom da si se deklarisao da si KAWASAKILJUBAC, cenim da je propust nameran!!  ;D ;D ;D

 

A, sad ozbiljno, niko ti nije rekao da ce izbor biti lak. Tek, kada udjes malo dublje u problematiku,

onda shvatis koliko toga ima. Zato ti predlazem da krenes od salona do salona i probas kako to sve

izgleda, obavezno povedi nekog da te slika!

Srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Za stvarno prvi motor je najbolje kupiti jeftin, polovan naked. Da se ne jediš kad padaš i da savladaš osnovne stvari. Vredi žrtvovati jednu sezonu na 125 ili 250 ccm nakedu, radi dugog i lepog uživanja kasnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Uh koliko lupetanja na jednom mestu... :o

Ko ide po principu "svaki ciga svog konja hvali" bolje da ne obmanjuje coveka i lupeta ovde.

Da je Strom katastrofa los motor pa da mu nudite matoru Afriku i kazete :"bolja je od novog Stroma",ja bih razumeo.Ali Suzuki V-strom je odlican motor i samo ludak bi kupovao istrosenog polovnjaka a mogao je kupiti odlican nov bajk.Tako da je ovo samo  jedno proseravanje dokonasa na netu."Svaki ciga svoh konja hvali" cesto dovodi neiskusne u dilemu.Tema je odavno iscrpljena a covek je izvukao zakljucak.To je bio i zadatak ove teme.Toliko od mene u ovoj temi.

 

Sedi jedan!

Kad budes posedovao jos neki motor u zivotu  pored tog skutera, mozda dobijes dvojku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

odlično pitanje..!

 

sad će ti svaki forumaš dati genijalan savet kao je motor koji on vozi upravo najbolji, te je kako takav idealan i za tebe i tvoje prohteve.. ::)

a onda će tema da preraste u besomučni rat ideologija.. ;D

 

I da zaključimo....kupi brate boldora i ima bog da te vidi  :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12922 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Kupuj novo i zajebi pricu o jeftinijem i manjem motoru dok se ne naucis,to je cisto palamudjenje. ;)

 

Ja ne mislim da je palamuđenje. Sigurno je bolje za početnika da se nauči na manjem motoru. Da krene, stane, da migavac

može da nauči i na Hondi Gold Wing, ali za malo više od toga bolje je da krene sa manjim motorom. Najbolje neki enduro.

Pa kad ga POTPUNO savlada moći će sam da odluči šta mu treba.

Zajebi ova dva modela i kupi  XR400 ili DRZ 400

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

boki.64@

Slucajno ili namerno, propustio si da na spisak stavis i novu HONDU TRANSALP 700!

Obzirom da si se deklarisao da si KAWASAKILJUBAC, cenim da je propust nameran!!   

 

Nije slucajno,vec smisljeno i namerno. Razlog je cena od 7.890eur,sto prelazi mogucnosti naseg druga,potencijalnog kupca.

Uzgred, vrlo lose cenis!! ;D  ;D  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Kupuj novo i zajebi pricu o jeftinijem i manjem motoru dok se ne naucis,to je cisto palamudjenje. ;)

 

Ja ne mislim da je palamuđenje. Sigurno je bolje za početnika da se nauči na manjem motoru. Da krene, stane, da migavac

može da nauči i na Hondi Gold Wing, ali za malo više od toga bolje je da krene sa manjim motorom. Najbolje neki enduro.

Pa kad ga POTPUNO savlada moći će sam da odluči šta mu treba.

Zajebi ova dva modela i kupi  XR400 ili DRZ 400

 

Tako je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

Kupuj novo i zajebi pricu o jeftinijem i manjem motoru dok se ne naucis,to je cisto palamudjenje. ;)

bas me zanima na kom motoru si ti ucio da vozis?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: bihać-sisak

na portalu motrori.hr  su stromisti opasni,jebiga

 

standard bato. standard!   ;D

 

istina jebig sto ljudi sto ćudi

moji početci su bili na xt 600 iz 91,iskreno -vozio se nisam već sam šerafio i kafendiso

kad god sam kreno na dalje dobio sam 10 sijedi vlasi,i neš je opalo sa motora

vozačko umijeće u tih 5 godina  30 posto,šerafanje i mehanika 1000 posto(dokto0rat ću napisat)

 

versysqa vozim godinu i pol 15000 km,prošo jugu uzduž i popreko i više sam naučio o vožnji u godinu dana nego 5 sa starim kršom

zato se držim novog motora i to preporučujem kakav god da je

 

kad su pitali Henrija Forda koji je auto najbolji, začuđujuće ali nije odgovor bio ford kojeg je on bio osnivač i šef

 

odgovor je bio"NOV AUTO"

to je bilo u vrijeme kad je izašao slavni model FORD -T

 

NOVO JE NOVO ako je prilika ne odbacuj,pitaj boga šta bude dogodine,oće bit para il ne i onda ostat na starom i u kurcu si

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Kepo ti ne vidis dobro? ;D Koji skuter?  ;D

Jos nesto:vidim da fantaziras da si profesor. ;D ;D Samo treba skole za to.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1921 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

 

Moje misljenje za kupovinu prvog motora sa tolikom sumom novca (7000) je iskljucivo novi motor,iz vise razloga.

za pocetak tu su cetiri motora,koja po mom misljenju tebi voznju mogu uciniti onakvom kako sam prethodno napisao:

Yamaha Super Tenere,

 

 

Nov moze da kupi samo bez ovog super  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja