Jump to content

Moto Zajednica

Prednja suspenzija na FZ6

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

Pozz svima ...

 

Vozim FZ6 vec godinu dana, sjajno motorche, nerazmisljam da ga menjam bar josh jednu sezonu min.

Jedan detalj me kod ovog motora dovori do loodila a to je prednja teleskopska viljuska.

 

Od momenta kad sam kupio motor merkam tu viljusku i razmishljam o tome da je zamenim za USD viljusku .

Prichao sa pametnijima i iskusnijia , kazu promeni federe i ulje , peglaj i nefilozofiraj, gledao na FZ6 Forumu, stavljaju R6S 03-04 viljusku uz malo budzhenja radi posao , mada i ona je opet teleskopska poboljsanih performansi ..

 

Ja hocu cistokrvnu USD viljusku sa sve radijalnim klestima i ostalom egzotikom ...

 

E sad , mozemo polemisati dal se to isplati , neisplati , vredi , nevredi , chini, nechini ima smisao, nema smisao ..

 

Hajde da to zanemarimo sve , jasno tehnichko pitanje :

 

Dali moze

Sta moze

od kog motora moze da se prilagodi

Dali moraju mostovi da se prave

Odprilike cifra kao komplet kao delovi , s tochkom i kleshtima .

 

Idt idt .. sta god vam sistematizovano i konkretno pada na pamet na osnvu iskustva , znanja, umenjan i navika ...

 

Specifikacija prednjih vila je :

 

Ugao : 25.0°

Trail: 97 mm 

Fi : 43mm

Hod 130 mm

 

HAjd pomagajte da vishe nesanjam snove vec donesem odluku jednom za svagda i zamajem se time ili zaboravim na to .

 

Uzdam se u sve vas ..

 

LJuti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Moze i nije mnogo tesko, al cu ti kao i svi prvo predlovit da se kanes toga jer ces u osnovi dobiti samo izgled, a nece biti ispod 1000eura.

USD viljuska nova ili potpuno ocuvana kosta 700-800eura i dobijas je sa mostovima koji moze se desiti i da odgovaraju za tvoj motor, ako ne tu ces morat da izdvojis jos bar 50eura, ne preporucujem da ih probas pravit. Dolazimo do radijalnih klesta, koliko bi kostale stvarno ne znam, al sigurno ne ispod 100e, a zbog specificnog sistema kacenja neces moci da napravis distancijale za njih, nego ces morat diskove da priblizis njima :-\ . Ostalo, distancijali za tockove i mozda volana, to moze svaki tokar da ti napravi, nece sve zajedno bit 50e. Lakse bi bilo da nadjes nekoga ko ce da ti proda cjeli prednji kraj svog motocikla koji bi ti odgovarao, zajedno sa tockom koji je najslicniji tvom, da nebi imao razlicite tockove, i onda samo trebas da to spojis sa svojim volanom, to ti je nekih 50e materijala i ostaje ti cjeli prednji kraj tvog motora koji ako prodas moci ces da ublazis troskove

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

Cek, cek Ljuti polako ;D...sta tebe tacno nervira na viljusci na tvojoj Yamahi?

 

  Ako bi samo da je menjas zbog estetike..nemoj. Nema potrebe, izmaltretiraces se a mislim da nije vredno toga, jer je FZ lep takav kakav je (barem ja onda kad sam ga video, a i moj drugar ga vozio do skoro). Dok ti uskladis ceo motor za USD...namucices se. Evo ti moji stapovi sa Cagive pa probaj... ;D

 

  A sto se tice funkcionalnosti, zelje, potreba sta,kako zelis da ti se motor ponasa, menjanjem ulja dobijas bitnu razliku.Kod mene licno sam menjao ulje u viljusci, nemam pojma kakvo je bilo, ali su bile mekaneeee..... Sipao Motul Medium.........pffffffff, drugi motor!! :) :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

Cek, cek Ljuti polako ;D...sta tebe tacno nervira na viljusci na tvojoj Yamahi?

 

  Ako bi samo da je menjas zbog estetike..nemoj. Nema potrebe, izmaltretiraces se a mislim da nije vredno toga, jer je FZ lep takav kakav je (barem ja onda kad sam ga video, a i moj drugar ga vozio do skoro). Dok ti uskladis ceo motor za USD...namucices se. Evo ti moji stapovi sa Cagive pa probaj... ;D

 

  A sto se tice funkcionalnosti, zelje, potreba sta,kako zelis da ti se motor ponasa, menjanjem ulja dobijas bitnu razliku.Kod mene licno sam menjao ulje u viljusci, nemam pojma kakvo je bilo, ali su bile mekaneeee..... Sipao Motul Medium.........pffffffff, drugi motor!! :) :)

 

 

 

Zdravo Raptors...

 

Da , svega ima .. i malo estetike , i misljenja da ovom motoru nedostaje bas USD da bi bio potpun, jeste , mekana , ja sam malo tezi pa kad zalegnem stapovi bogami doguraju do kraja koliko sam primetio po tragu na stapu...

nervirame sto nema mogucnost podesavanja , ajd zadnji ima , pa sam zbog supruge i mene pojachao sa 1/2 na 2/3 ...

 

Znaci predlazes da se manem corava posla i promenim ulje , mozda i opruge ...

 

Mozda je bolje da iskuliram pa da za 2011 uzmem FZ1 ... a sada promena ulja i opruga ...

Koliko vidim chitava zajebancija , kilo EURa min , a pri prodaji molis boga da prodash a ne da filozofirash josh evo USD batice ...

 

hvala na misljenju ..

Ima smisla ...

 

Ljuti

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

Tako je drugare... ;D

 

Da, predlog je da ne cackas viljusku... da, nema mogucnos podesavanja, (kao i na mojoj USD viljusci) sto ne znaci da je problem ne resiv...za pocetak, zameni ulje, cca 1000 din litar plus semerinzi oko 25 jura i lagaaaano sat vremena posla. Predlog, sipas prvo Medium, napravis par stotina km, da ona "legne"..probas, vidis...ako ti je i dalje mekana sipas Hard...pa probas...jeste zezanje sad ovako kad citas, ali dok ne probas, neces znati...bar ja tako mislim. :) a onda, bas ako bude bilo potrebe, menjaj opruge (mada ne verujem)..

 

A kad prilagodis moped sebi....sledi uzivancija u krivinama!! ;D ;D ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

Tako je drugare... ;D

 

Da, predlog je da ne cackas viljusku... da, nema mogucnos podesavanja, (kao i na mojoj USD viljusci) sto ne znaci da je problem ne resiv...za pocetak, zameni ulje, cca 1000 din litar plus semerinzi oko 25 jura i lagaaaano sat vremena posla. Predlog, sipas prvo Medium, napravis par stotina km, da ona "legne"..probas, vidis...ako ti je i dalje mekana sipas Hard...pa probas...jeste zezanje sad ovako kad citas, ali dok ne probas, neces znati...bar ja tako mislim. :) a onda, bas ako bude bilo potrebe, menjaj opruge (mada ne verujem)..

 

A kad prilagodis moped sebi....sledi uzivancija u krivinama!! ;D ;D ;D

 

 

Cool ...

 

Krivine a, uh letos sam od 15000 presao 5000 na relaciji PG BD PG preko Cetinja , novi asfalt ... loodilo ...

Bogami mora biti da je zbog toga omeksala ... :)

 

Letos ako imash prilike naidji na krivudanje u MNE ...

 

Jel mnogo komplikovno da menjam ulje .. mozda da s proleca odem do servicea nekog pa nek zamene ...

 

Pozz

 

Ljuti

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Kada sam letos radio redovan servis kod Spaleta, pitao sam ga o zameni ulja u stapovima, jer sam se pozalio da mi je motor napred malo meksi nego sto bih ja voleo. Spaletov odgovor je bio da nista ne diram, nisam ga pitao zbog cega, jer mislim da ima razlog zasto mi je to rekao. Na kraju krajeva, on bi zamenom ulja u viljusci zaradio kes...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

Mnogi promjene samo ulje i vrate stare semeringe pa poslje bude jos gore

 

..pa kad se prave mnogo pametni! To je isto kao i kad promenis lanac a ostanu stari lancanici... :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2302 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Mnogi promjene samo ulje i vrate stare semeringe pa poslje bude jos gore

 

..pa kad se prave mnogo pametni! To je isto kao i kad promenis lanac a ostanu stari lancanici... :-\

 

To je apsolutno glupo sto ste rekli. Ako semering ne curi sve jedno je bio on nov ili ne.

Problem je sto je ogibljenje testo nastelovati jer mnogi od nas voze i suvozaca a to sve remeti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

  Slazem se sa tobom ARES-e sto se tice podesavanja ogibljenja..ali se ne slazem s tim da ne menjas semeringe kad menjas ulje u viljuskama, jer to je deo sklopa cele suspenzije. Zamenis ulje, ispoliras stapove, sve pripremis  i vratis stare semeringe koji su se vec ukrutili, izgubili elasticnost i sigurno postoje mini ostecenja na njima...i oni procure posle 2 nedelje. ??? sta si uradio...nista, sve ispocetka. Po meni, to je glupo.. :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Risan

Mnogi promjene samo ulje i vrate stare semeringe pa poslje bude jos gore

 

..pa kad se prave mnogo pametni! To je isto kao i kad promenis lanac a ostanu stari lancanici... :-\

 

To je apsolutno glupo sto ste rekli. Ako semering ne curi sve jedno je bio on nov ili ne.

Problem je sto je ogibljenje testo nastelovati jer mnogi od nas voze i suvozaca a to sve remeti...

Pa nije tacno to da vracanjem starog semeringa je ista stvar kao i zamjena novog jer je on napravljen od gume koja naravno ima nezahvalnu sposobnost vulkaniziranja a takodje se i haba a sto se ogibljenja tice tu se u potpunosti slazem da nije isto kada smo sami na motociklu ili kada vozimo nekoga

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

Hajd da vratim temu na pravi put ..

Znaci nije u pitanju zamena semeringa vec :

 

jasno tehnichko pitanje :

 

Dali moze

Sta moze

od kog motora moze da se prilagodi

Dali moraju mostovi da se prave

Odprilike cifra kao komplet kao delovi , s tochkom i kleshtima .

 

Idt idt .. sta god vam sistematizovano i konkretno pada na pamet na osnvu iskustva , znanja, umenjan i navika ...

 

Specifikacija prednjih vila je :

 

Ugao : 25.0°

Trail: 97 mm

Fi : 43mm

Hod 130 mm

 

HAjd pomagajte da vishe nesanjam snove vec donesem odluku jednom za svagda i zamajem se time ili zaboravim na to .

 

Pozz

 

Ljuti

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Sad sam nesto gledao, prosla generacija Yamahe R1 ima USD viljusku i radijalne celjusti i tockove sa 5 krakova, slicne onima na FZ6.

 

152199d1225407861-2007-yamaha-r1-100_0694.jpg

 

 

Trebalo bi da moze bez vecih prepravki da sjedne na FZ6, samo je pitanje koliko bi neko trazio para za to. A hvala bogu ubijenih R1-ica koliko hoces, posebno prosla generacija, samo treba potrazit

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2302 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Da

   Slazem se sa tobom ARES-e sto se tice podesavanja ogibljenja..ali se ne slazem s tim da ne menjas semeringe kad menjas ulje u viljuskama, jer to je deo sklopa cele suspenzije. Zamenis ulje, ispoliras stapove, sve pripremis  i vratis stare semeringe koji su se vec ukrutili, izgubili elasticnost i sigurno postoje mini ostecenja na njima...i oni procure posle 2 nedelje. ??? sta si uradio...nista, sve ispocetka. Po meni, to je glupo.. :-\

 

Ako semering nije procureo nego se menja ulje ili opruge menjanje semeringa je cista glupost. Njegova uloga je da nepusti ulje i to je to tako da ako ne curi to je bacanje para a jos ako je fabricki potrajace duze od no name.....

Kada je u pitanju poliranje stapova to isto ne preporucujem osim ako nema vidljivih riseva (od kamencica....).

Mislim da stvarno imam iskustva kada je mehanika u pitanju i ogibljenje i moj ti je savet da ne bacas pare.

Kada se ta tvoja viljuska uradi kako treba veruj mi da amater ne moze da iskoristi 50% njenih mogucnosti.

Opruge slobodno mozes da promenis kao i ulje. Stim sto mozes da stavis ili progresivne ili linearne, Ohlins od pre par godina radi samo linearne ali mozda je za ulicnu voznju bolje staviti progresivne(Hyper Pro recimo) sa malo jacom kilazom. Ako te interesuje da uradis ogibljenje nazovi me uputicu te na Madjara koji je meni radio. (20km od Granice)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

 

 

Ako semering nije procureo nego se menja ulje ili opruge menjanje semeringa je cista glupost. Njegova uloga je da nepusti ulje i to je to tako da ako ne curi to je bacanje para a jos ako je fabricki potrajace duze od no name.....

Kada je u pitanju poliranje stapova to isto ne preporucujem osim ako nema vidljivih riseva (od kamencica....).

Mislim da stvarno imam iskustva kada je mehanika u pitanju i ogibljenje i moj ti je savet da ne bacas pare.

Kada se ta tvoja viljuska uradi kako treba veruj mi da amater ne moze da iskoristi 50% njenih mogucnosti.

Opruge slobodno mozes da promenis kao i ulje. Stim sto mozes da stavis ili progresivne ili linearne, Ohlins od pre par godina radi samo linearne ali mozda je za ulicnu voznju bolje staviti progresivne(Hyper Pro recimo) sa malo jacom kilazom. Ako te interesuje da uradis ogibljenje nazovi me uputicu te na Madjara koji je meni radio. (20km od Granice)

 

 

OK ,

 

Hvala ARES

Pozitivan predlog za odlazak kod komsije ... predpostavljam negde oko Horgosha .. to je cool..

Kada je rec o R1 , verovtno dosta sukup izlet gde me nebrinu stapovi , tocak , kocnica itd vec nalazak mosta gornjeg tj. dali ce hvat za ram da legne 100 % ili opet trazi negde ... A i hod vila , duzina ...

Tj , nemam predstavu kako se to sve sklapa i uklapa ...

 

Pozz

 

Ljuti

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Hod vila i duzina su ti tu nedje, trouglovi ako ti ne odgovaraju od R1 ne znam od cega ti mogu valjat, a i nije ih neki problem probat i provjerit. To sto trazis nije svakodnevni zahvat i trazi malo vise zajebancije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12765 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Drugar, preporučujem ti, ako iole govoriš engleski, da se učlaniš na www.fz6-forum.com i tamo potražiš pomoć. Hiljade članova

a svi voze Fazera. Ja sam bacio pogled, mrzelo me da se učlanjujem, i naleteo sam na ovog drugara iz Athine koji na svom

Fazeru6 ima USD vljuške. Ne razumem se u tu felu pa ne znam koje je motor godište ali ti ćeš već znati.

 

http://www.fz6-forum.com/forum/fz6-mods/27122-my-fz6-project.html

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja