Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1150GS ili GSA

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 177 postova

Posto planiram da mi ovo bude sledeci motor, zanimaju me detalji na koje treba obratiti paznju?

Ali najvise iskustva ljudi koji su ih vozili

Gledao sam i R1100 ali je ipak previse ruzan, ovo je nesto sto najvise lici na R1200GS

 

ps: molio bih one koji razmisljaju da kazu kako je skupa registracija da zaborave na tu pricu jer me to neinteresuje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

1150GS sam imao i motor je fenomenalan, GSA je ipak za klasu bolji sa opremom, velikim tankom, rolbarovima i onim malim stitnicima cilindara i jos nekim ..... To sto je tezi od 1200GS nije nikakva mana jer i onako nije za kros namenjen, a zato ima jacu zadnju ramu koja moze vise da se optereti i ne puca kao na 1200.

Po nekim statistikama agregati prelaze 300.000km a menjaci  150.000km mada prvi luftovi u kardanu i menjacu se jave vec od 80.000km.

E sad za 1200 nisam toliko upucen ali sigurno su moderniji, skuplji i imaju vise elektronike  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova

Verovatno si mislio 1150GS ili 1200GS? Pa ako imas novca, dileme nema: 1200 ima 20KS vise i skoro 30kg manje.

ne, prvo sam razmisljao o 1100 ali ne zelim da uzmem opet motor koji je 9x godiste vec nesto sto je preslo 2000 godinu, 1150 se proizvodi od 99 ali razmisljam o 2001 ili 2002 godistu, a dosta lici na model 1200 koji je za sada i dalje nedostizan, a ne zelim da dajem prevelike pare na motor jer ih nemam

gojko i grofe hvala puno, i istina, da sam hteo lagani motor uzeo bi nesto manje kubikaze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova

gojko, sta treba da gledam da bi utvrdio da li ima lufta ili kako da utvrdim najlakse?

 

Prelistaš malo forum. ;)

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=17173.msg613416#msg613416

jesam, majke mi  ;D ali nisam trazio kao 1100 nego kao 1150 posto me on konkretno interesuje ali u ovoj temi sto si mi dao link se pominju sva tri modela tako da cu definitivno dobiti sve informacije koje su mi potrebne.

dvoumio sam se izmedju 1100 i 1150 ali definitivno zbog estetike i 6. brzine pada odluka za 1150

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nadajmo se da ce uskoro drzava biti primorana da primeni odredjivanje taksi za registraciju prema snazi motora, a ne radnoj zapremini. U tom slucaju, 1100GS i 1150GS bi bili u istoj cenovnoj klasi.

 

Da li svi modeli 1150GS imaju servo na kocnicama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

gojko, sta treba da gledam da bi utvrdio da li ima lufta ili kako da utvrdim najlakse?

Pa provozas se sa njim  ;D

Odmah se to primeti na saltanju  ;)

Jesi li vec nasao 1150 ili si u potraznji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

jesam, majke mi  ;D ali nisam trazio kao 1100 nego kao 1150 posto me on konkretno interesuje ali u ovoj temi sto si mi dao link se pominju sva tri modela tako da cu definitivno dobiti sve informacije koje su mi potrebne.

dvoumio sam se izmedju 1100 i 1150 ali definitivno zbog estetike i 6. brzine pada odluka za 1150

 

1100 i 1150 su tehnički jako slični, pa sve napisao za 1100 u toj temi važi i za 1150. ;)

 

Nadajmo se da ce uskoro drzava biti primorana da primeni odredjivanje taksi za registraciju prema snazi motora, a ne radnoj zapremini. U tom slucaju, 1100GS i 1150GS bi bili u istoj cenovnoj klasi.

 

Ne znam da li je to Srpska specijalnost ili Evropska, da se izmišljaju tako "kreativni" porezi.  Meni je nelogično i to za snagu i to za zapreminu.  U Americi se svi porezi određuju u odnosu na *vrednost* oporezovane stvari, pa tako i za motorna vozila.  Porez i godišnja registracija su % od vrednosti vozila.  Na taj način oni bogatiji plaćaju više a oni siromašniji manje; tako je valjda najpravednije.

 

Da li svi modeli 1150GS imaju servo na kocnicama?

 

Aha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova

gojko, nisam video jos nijedan primerak specificno, za sada skupljam info da bi znao koje da gleda i definitivno gledam neki preko, ali dok ne padne neki posao nece biti ni od njega nista

 

motoholic, u srbiji je mnogo toga neobicno ali je najveci problem sto ljudi nista nece da kazu, tako ti je registracija automobila starog 2god i 10 god skoro ista, mislim da je 2000din razlika, imaju svi cenovnici na www.taki.rs

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja