Jump to content

Moto Zajednica

Nedosanjani san

Recommended Posts

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Hmmmm mozda je i bila Dakota 350 ali meni se cinila jako ogromna...jel ima uopste 500 Dakota???? Ali slazem se da je bilo 3 modela..moguce da sam od 350 video 500......ali su bili lepi. jbg. u to vreme nije ni bilo nikakakvih motocikala osim Tomosa...tako da su ovi bas bili privlacili paznju.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: honda CBX 550,Yamaha RD 350 ypvs,MZ TS 250-1,Danuvia 125.

bilo je u autovojvodini pored gilere i jawa 350 ts ,nije bilo skupo u poredjenju sa gilerom 350,bio sam zagrejan da uzmem gileru, medjutim nisam imao toliko para[10000 maraka] pa sam uzeo kawasaki gpz 1100 82.god. tada je to bio motor 5 godina star za 8500 maraka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Ja sam sanjao apn6... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Joj citam ovo i prava smo deca.......mogu ljudi da pricaju sta oce ali motociklizam podmadjuje coveka i cini da bude veoma mlad duhom i kad je stariji.......ko na onoj reklami kad onaj cilac vozi...vozi.....i na kraju kad skine kacigu bide skroz mlad........ako neko zna o kojoj reklami  pricam neka je okaci rado cu je pogledati....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: KLE

Navukao mi se osmeh na lice kada sam poceo da citam temu. Naime, te divne 91g sa nepunih 16 godina odlazim u Jugoauto prekoputa Fransa sa golemom kolicinom deviza ( skupljenih na sve moguce i nemnoguce nacine ) da kupim sebi NOV MZ 125 :) Prodavac me gleda sa nevericom i kaze moras prvo u banku da zamenis dinare bla bla bla .......... Uradim sve PLATIM POREZ i kazem dajte mi ga :). Izabrao sam jedini crni ( joj kako se sijao ) izgura ga prodavac na ulicui od svog tog sjaja nisam ni primetio da su gume ispunpane da akumulator nije formiran a ja sam u masti vec jezdio na njemu prema kuci u susret iznenadjenim roditeljima koji nisu ni slutili o mojoj nameri. Do tada sam bio ponosni vlasnik jednog automatika i jednog T 14 :) Stajao sam pored njega neko vreme kao posran dok nisam skupio hrabrost i vratio se u prodavnicu da istem telefon da  zovem tatu da mi organizuje prevoz do kuce :) Ispalo je dobro tata nije ljubitelj motora ali je bivsi auto trkac pa ima razumevanja za adrenalinj :) motor je pravo iz pick-up-a uguran u moju sobu gde je prenocio pored mene. TEK sledeceg dana je dobio kiselinu u akumulator i vazduh u proklete gume :) i od tada pa narednih 15000km se nismo razdvajali

Za mene je to lepa prica jedini ne bas tako lep epilog je to sto sam tada i VEROVATNO vise nikada otisao u prodavnicu motora i rekao DAJTE MI MOLIM VAS TAJ :)

 

Sto se tice porez. Mnogo godina kasnije sam kupio jednog 251 etz koji je kupljen u istoj radnji i nije placen porez, imao je samo racun misleci da cu uspeti da ga registrujem.................. NISAM uspeo ni pomocu veza, crne magije carobnih stapica ...... nista nije vredelo do kupovine jednog raspalog  ali sa placenim porezom i isavsi ispred vremena pravio 2 u ! :)

Tako da mi je tema porez i MZ uzasno poznata i pamtim je sa ogromnom gorcinom u secanju .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

... uguran u moju sobu gde je prenocio pored mene.

 

Ma sjajno bre, imao si i prvu bračnu noć, pa gde ćeš bolje!  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

89god,kupio novog etz a 125 zlatne metalik boje u beogradjanci,,vozio ga neregistrovanog,pao,polomio i prodo ,onako skrsenog za dobre pare ,i skupljo od rada preko omladinske,

pa  sam 90te,u beogradjanci kupio novog mz a,uh,,teli kuci da me skalpiraju,reko cale mnogo para sam dao,platio porez,registrovao,i to leto pravac na more  sa njim i sa drugarom koji je imao dozvolu ,

aaa bili smo glavne face u kraju,zadovoljstvo je kratko trajalo,nekih godinu dana posle pazarim to jest menjam mz aza neku polovnu xj yamahu svu skrsenu vise sam je guro nego vozio.. :( :( :(

ali pamtim tog etz a 250 lep ...uf masine...

a pazario sam i ctx a to jest otac ga pazario nesto preko sindikata u firmi na neke rate ,pa te rate pojela inflacija,vise i nepamtim, :D :D :D al pamtim da sam ga oteo caletu.on i onako uzivao u jawi 175,nju je cenio i voleo  vise od bilo kog drugog dvotockasa i ako smo imali i horeksa dedinog u selu njega i dan danas imamo, :)

a sad bi se mozda skrpio za nekog kineza novog,ali,,,i to tesko....

a lep je osecaj,udjes u radnju kupis nov motor,razdevicis ga po svojoj volji,razradjujes itd... :-* :-* :-*

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

... a lep je osecaj,udjes u radnju kupis nov motor,razdevicis ga po svojoj volji,razradjujes itd... :-* :-* :-*

 

Ima jedna antologijska rečenica iz moje mladosti :), povodom toga, koja mnogo  objašnjava, a glasi:

"Hoću JA prvi da prdnem na sedište" :)

 

Joooj miline :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: KLE

Koji smo klan :) ebes bajkera koji nije imao MZ, jawu ili CZ-a ja sam ih imao u izobilje :) ( valjda zato to i mislim ) 4 MZ-a  i jednog CZ-a 350 i jednog CZ enduro 250 :) i sad me za njim boli srce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: honda CBX 550,Yamaha RD 350 ypvs,MZ TS 250-1,Danuvia 125.

91.godina je bila i lepa i ruzna.Ruzna zbog rata lepa jer sam kupio nov motor kawasaki kr-1s,to je bio izuzetan motor,dvotaktni dva cilindra 60 konja 250 kubika isla preko 210km na sat.U ono vreme stankovic je saradjivao sa slovenackom jeklotehnom iz maribora,rodjak mi je uplatio u yenima cenu motora u nemackoj,slovenci uvezli motor,poslali u beograd u kutiji,stankovic kao ovlasceni serviser kawasakija  sklopio motor, zvao telefonom da mogu da dodjem po motor,to je bio jedan od najlepsih dana u mom zivotu kad sam isao po motor.kako je bio lep,to se ne moze opisati.vozio sam ga pet godina prodao sa 12000km u motoru,nigde ogreban,prodao jednom decku iz zrenjanina on je uspeo da jos iste nedelje slupa[totalno je bio havarisan],evo jedne slike iz 91. godine kad je bio nov.

post-180-12879058256135_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Koji smo klan :) ebes bajkera koji nije imao MZ, jawu ili CZ-a ja sam ih imao u izobilje :) ( valjda zato to i mislim ) 4 MZ-a  i jednog CZ-a 350 i jednog CZ enduro 250 :) i sad me za njim boli srce.

 

 

Nemoj tako prijatelju......ja nism imo nista od pomenutor osim jednog MZa koga sam kupio samo zato sto je na njemu bio oklop od TZ Yamahe koji sam preradjivao i stavljao na BT........

 

Ja sam sa 16 godina vozio BT sa masinom od E90........a sa 18 Hondu CB 250 mali Boll Dor........to je i bio jedini Japanski motocikl u gradu od 250ccm

Jbg. nemozes sad reci da je bolje voziti Jawu nego Hondu

 

Svaki motocikl ima svoj fazon i nudi nesto sto drugi nema ( nekad i patnju na zalost ) tako da su dva tocke dva tocka!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Mislim da covek gresi KR1 nije ima 60 nego ravno 50 konja i tesko da je isao preko 210 kao sto kaze.......imao ga je moj dobar prijatelj koji ga je kupio u Sloveniji upravo tada i bio je namesten za trke potpuno........necu nikada zaboravoti kad ga je doneo iz Slovenije a mi na Miseluku smo napravili rendaljku na njemu.......isao je ko zmaj vozio sam ga niz most ali nije isao 210

 

Isti taj prijatelj je sledeci motor doterao iz slovenije i to ZXR750R ali trkackog naturpijanog u Austriju ( zaboravio sam cija je frizura bila na njemu )

Opet je bila rendaljka i samo sam ja i jos jedan drug dali pun gassssss nikada necu zaboraviti tu voznju...tresle su mi se ruke od adrenalina 3 sata posle voznje.......bilo je to 90.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2874 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

@Dzigorius

 

Jel taj MZ sa oklopima od TZ, slucajno dosao iz Bg u kofama? Razbusen na Trabantov klip, viljuska i tockovi isto od TZ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: honda CBX 550,Yamaha RD 350 ypvs,MZ TS 250-1,Danuvia 125.

Pogledaj na BIKEZ.COM tamo lepo pise da ima 59,13 konja a najveca brzina 218km na sat,ja ne pisem napamet ,sacuvao sam knjizicu sto sam dobio uz motor i tamo pise koliko konja tehnicke podatke itd. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: honda CBX 550,Yamaha RD 350 ypvs,MZ TS 250-1,Danuvia 125.

Kawasaki kr-1 je imao 55 konja,proizvodili su do 89.godine,a kr-1s od 90.-te do 93.godine,on je bio jaci skoro 60 konja je imao[59,13 HP],moj je bio 91.godiste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Stvarno, koliko je bio tezak...? I koliko je trosio...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: honda CBX 550,Yamaha RD 350 ypvs,MZ TS 250-1,Danuvia 125.

tezina je 131 kg,a potrosnja od 4 do 6-7 litara maximum,po meni to nije mnogo za jednog  sportskog dvotaktasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

setite se TZ 350 na kojoj se skidao jedan cilindar i klipnjača da se vozi u klasi 175...

 

Vozio ga, to mi je bila prva prava trkalica na koju sam seo nisam bas siguran, al cini mi se tamo negde 81, 82 godine . :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

setite se TZ 350 na kojoj se skidao jedan cilindar i klipnjača da se vozi u klasi 175...

 

Vozio ga, to mi je bila prva prava trkalica na koju sam seo nisam bas siguran, al cini mi se tamo negde 81, 82 godine . :)

 

Nece niko nas zajebati... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Kupovina novog motora, jos i prvog! Neprocenljivo!

Prvi motor sam uzeo pre skoro 6 godina. Oduvek sam voleo dvotockase, od kada se secam za sebe secam se da sam razmisljao o motorima i putovanju sa istim. Volim sve tipove motora. R-ove naj manje volim iz razloga sto mi polozaj vozaca ne odgovara i nisam ljubitelj brze voznje ali mi se i on kao i ti tipovi motora svidjaju. U to vreme kad sam bio klinac skuter je bio idealno resenje za mene. Vide moji da neprestano pricam o motorima i skuterima, dosadjujem im ali ne direktno sve dok jednog dana moj cale ne kaze da posto sam zavrsio osmi razred oce da mi kupi nov skuter. Toliko sam bio srecan da sam plakao skoro 15 minuta, moji se procudili sta mi je. Polovni su bili na ceni samo tako. Razmisljao sam se izmedju novog Pezoa i Sprint Basica (u to vreme jedini sprint) i odlucim se za kineza. Lepo sam se navozao sa njim i posle 2 godine odlucim da ga prodam i da dosam oko 100 e za nov model. Bio sam na moru i taman kad se vracam meni javljaju da su u medjuvremenu moji prodali skuter. Cim sam se vratio jos se nisam ni pozdravio a oni kazu da sutra idemo po novu masinu. Zovem jedan salon i nemaju vise od tog modela, drugi treci cetvrti i tako dok ne nadem taj model u Paracinu. Sutradan odemo ali se prodao i tamo. Posto je bila nestasica tog modela dodam umesto 100e 400e i uzmem Sprint Max-a sa kojim sam se navozao skoro 4 sezone i preko 17000km.

Treci motor je ovaj trenutno koji vozim. Vec je Max poceo da stari i da dosta gubi na vrednosti. Razmisljao sam se da li da ga vozim jos jednu sezonu pa sledece da mu ugradim kit od 80ccm ili da ga zamenim. Nadjem u Bjb oglasu Sprint Prince 125 presao 500km 20 dana registrovan dosta povoljno. Sad se odlucim za kupovinu polovnog malo koriscenog i nisam pogresio jer je usteda dosta dobra a motor bolji nego u salonima koji su ga cuvali na otvorenom. Medjutim kasno krenem iz Babusnice i kod kolege Patka u Obrenovac stignem tek posle 10 uvece. Prespavao sam kod rodjaka i ujutru je bio plan da krenem nazad. Cele noci oka nisam sklopio, jedva sam docekao jutro. Evo do sada sam sa Princom napravio 6500 km od sredine Juna bez ikakvog kvara. Nadam se da ce me sluziti jos dosta dugo pa posle toga kupovina nove masine  ;D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

@Dzigorius

 

Jel taj MZ sa oklopima od TZ, slucajno dosao iz Bg u kofama? Razbusen na Trabantov klip, viljuska i tockovi isto od TZ?

 

Joj miso da ti pravo kazem nemam pojma odakle je stigao ceo je bio nabudjen ali ne i dovrsen recimo taj oklop nije bio ofarban a mislim da su ga Slovenci pravili.......mene motor nije zanimao pa ga nisam ni provozao ( falilo mu je nesto i od struje ) kupljen je u N.S. na Detelinari a neznam odakle je pre toga stigao da me ubijes........hehehe interesantne su mi ove price....ja bi voleo da znam da li je moja Hondica CB 250 u zivotu.....

 

 

A ljudi ovo za KR nije bitno konj vise ili manje nisam zeleo polemiku.......isao je odlicno ali meni se jako svideo RD 350 on je imao 63 konja sedelo se na njemu divlje a dizao se na gas u trecoj na .....jedan od divlje opasnih motocikala koje sam vozio.....mogu da zamislim kako je isao RD 500 ( na zalost nisam ga vozio ) a Suzuki je imao Gamu 500 koja je imala 100 konja u ono vreme....imao ga je Jole ( mozda ga neko zna stari bajker ) i takvu divljinu i krocenje sam kao klinac gledao u njegovim rukama i to je za svako postovanje upravljati cvajom od 500ccm

 

Ali sad kad bi bio neki RD 350 rado bi ga posedovao......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: KLE

 

 

 

 

 

 

Koji smo klan :) ebes bajkera koji nije imao MZ, jawu ili CZ-a ja sam ih imao u izobilje :) ( valjda zato to i mislim ) 4 MZ-a  i jednog CZ-a 350 i jednog CZ enduro 250 :) i sad me za njim boli srce.

 

 

Nemoj tako prijatelju......ja nism imo nista od pomenutor osim jednog MZa koga sam kupio samo zato sto je na njemu bio oklop od TZ Yamahe koji sam preradjivao i stavljao na BT........

 

Ja sam sa 16 godina vozio BT sa masinom od E90........a sa 18 Hondu CB 250 mali Boll Dor........to je i bio jedini Japanski motocikl u gradu od 250ccm

Jbg. nemozes sad reci da je bolje voziti Jawu nego Hondu

 

Svaki motocikl ima svoj fazon i nudi nesto sto drugi nema ( nekad i patnju na zalost ) tako da su dva tocke dva tocka!!!!!

 

 

 

Prijatelju to nije trebalo da ima nikakvu uvredljivu, nego saljivu notu....naime ko nije vozio MZ ili Jawu nije dozive sarm guranja motora , masnih rezervoara, masnih nogavica................... i sl :)

 

Sa nastavkom citata se u potpunosti slazem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2874 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

@ Dzigorius

 

Onda to nije taj moj... Kupljen je u kantama, na njemu je trebalo zameniti 80% delova, a ne samo struju. Bio je to retko vidjen budz. Prednja viljuska, tockovi, kocnice, rezervoar i sediste od TZ 250, zadnji kraj, ni ne secam se, masina prolupala, pa rastavljena, nikad je nisam sastavio :(. Oklopi isto od TZ, malo krpljeni, ali, sta sad :). Gume sam nosio kod jednog vulkanizera da nareze saru, nije uspeo. Trampio sam ga u takvom stanju za CZ enduro, 250. On je radio 14 minuta, onda je zakovao, nisam imao snage ini da ga otvorim. Tako je otisao, za nekih 500, 700 DM, ko ce toga da se sad seti, bilo je to 87. 88. godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: honda CBX 550,Yamaha RD 350 ypvs,MZ TS 250-1,Danuvia 125.

@Dzigorius  nedavno u ponudi firme iz balosave[ne mogu da se setim kako se zove firma] bilo rd 350 odlicno ocuvan 83.godiste za 1200 evra.sad vise nema slike ,sigurno su prodali ,bilo je plave boje,kazem ovako na slici je izgledalo stvarno odlicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Na zahtev članova tema je vraćena u MZ Svet a preusmeravajući link je ostao u Opštim temama tako da je vidljiva na oba mesta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja