Jump to content

Moto Zajednica

iz 2 u 1 izduv

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Vrsac

Zelim da uradim iz dva u jedan izduv na gpz 500s, al sam cuo da moraju da se menjaju dizne i steluju karburatori da bi isao kako treba. Posavetujte me sta da radim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)
Mislis ono 4u2 ' date='2u1 ? Koliko znam moraju cele grane da se menjaju :roll: jbmlg. :lol:[/quote']

 

Ma ne, samo iscupas jedan lonac, zabijes krompir na kraju cevi i od dva si dobio jedan :shock: :shock:

 

 

@sre- mislim da se bakces sa tim bez velike potrebe. 500S se dere i na dva topa a kamoli kada stavis 2u1. Prepravke na karburatorima i na filteru nisu neophodne, ali su pozeljne posto tako dobijas malo vise snage.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG
Mislis ono 4u2 ' date='2u1 ? Koliko znam moraju cele grane da se menjaju :roll: jbmlg. :lol:[/quote']

 

gpz 500 s ima dva klipa tako da ovo 4 u 2 otpada. :D

 

ja nisam neki struènjak ali kod mene na zzr-u je bio fabrièki sistem 4 u 1 u 2 pa su neki likovi to prepravili 4 u 1 tako što su ovaj jedan kraj otsekli i zatvorili rupu i ceo motor je morao da duva kroz cev cca 25-30mm što je idiotski jer ti motor diše kroz duplo manji promer nego što je to fabrièki i onda dobiješ kontra efekat, ugušiš motor.

 

moj savet ti je da to odradiš kod nekog ko se razume u posao i zna šta radi u suprotnom ništa nisi dobio.

 

ako budeš radio to što planiraš promena lonca ti je obavezna.

 

ja sam naravno prepravio moj auspuh, ono što su oni uradili je bila totalna glupost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Vrsac
Mislis ono 4u2 ' date='2u1 ? Koliko znam moraju cele grane da se menjaju :roll: jbmlg. :lol:[/quote']

 

Ma ne, samo iscupas jedan lonac, zabijes krompir na kraju cevi i od dva si dobio jedan :shock: :shock:

 

 

@sre- mislim da se bakces sa tim bez velike potrebe. 500S se dere i na dva topa a kamoli kada stavis 2u1. Prepravke na karburatorima i na filteru nisu neophodne, ali su pozeljne posto tako dobijas malo vise snage.

ja ustvari nebih da da stavljam dva izduva zbog velike cene jer su moji lonci izgoreli, pa mi je jeftinije da kupim samo jedan. jer moze to stelovanje karburatora da odradi obican majstor ili mora neka faca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG
ja ustvari nebih da da stavljam dva izduva zbog velike cene jer su moji lonci izgoreli' date=' pa mi je jeftinije da kupim samo jedan. [/quote']

 

mislim da nije pametno da ti oba cilindra duvaju kroz jedan gpz-ov lonac, ako veæ stavljaš jedan onda on treba da bude veæi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Pazi, u svakom slucaju, ne bi trebalo da kupujes jedan za 500s-a nego neki veci kao sto je rasa rekao. Karburatori ti tu i nisu neka velika briga, kao sto sam ti rekao gore i ne moras da ih sredjujes. To kada skupis lovu, onda kupis K&N i vece dizne. Samo, pobrini se da se i sabirnik izduvnih grana lepo uradi i da precnik cevi posle sabirnika mora biti veci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja