Jump to content

Moto Zajednica

Jao pao....Ibarska 22.11.09

Recommended Posts

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5243 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

@serbduck  vidi se da si neki dobar cojek , jedino ti nalazim za manu sto sam vidio iz nekih tvojih postova je sto tezish idealizmu , sto mi se ne poklapa sa tvojom zivotnom dobi tj. zivotnim iskustvom.Mnogi su ovde dolazili i isfrustrirani odlazili zauvjek sa foruma zato  sto ih tamo neki skuteras uci pameti ili kako da voze i koce.Nemoj da i ti jednog dana budes jedan od njih. Idealno ne postoji i pametnjakovica i raznih bolesnika je uvjek svugdje bilo i bice ih i ovde , gledaj drugu stranu medalje.Ovo ti pisem zato sto mislim da si OK lik a mrzim kad radi  budale ode neko normalan.Budite pozdravljeni ti i tvoja draga Sosa  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

 

  Meni sigurno nikad vise nece pasti na pamet da procenjujem sta ce onaj ispred da uradi.  

U celoj ovoj prici ja imam primedbu samo na sebe. ..

 

ovo si lepo rekao,ja sam to ukapirao odavno i spadam u jako oprezne vozace,totalni penzioner,

bolje da me svi cekaju ,nego da me vade iz jarka.a i mladje kosti brze zarastaju nego moje(46),

 

zato volim  da vozim na kraju kolone,nikog ne usporavam a i nemam pritisak na ledjima nekog ko je brzi..

 

a kolona ako ode...pa stici cu je,uvek se radi o nekoliko minuta zaostatka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki dr 650 rs, suzuki gs500e

Pomalo mi smeta arogancija u postovima ucesnika u dogadjaju.Dogodilo se sto se dogodilo a SERBDUCK je svestan svoje i jedino svoje krivice.Ako je PABLO bio previse blizu THELORD-u i to mu stvaralo nekakav pritisak na voznju mogao je da zaustavi kolonu i to kaze to ili se odalji ili budi prvi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Ибарска магистрала је саобраћајница у којој многа правила вожње у групи нису примењива. Као прво, преоптерећена је околном инфраструктуром у виду кафана, сервиса, искључења и укључења на споредне путеве, па треба увек бити опрезан и спреман на нагло кочење и смањивање брзине. Да би се те радње обавиле безбедно, неопходно је значајно растојање између мотора. Е сад... Ко је возио у групи Ибарском зна шта значи остављање растојања. То су обавезна убацивања бахатих возача аутомобила која озбиљно угрожавају групу. Из тог разлога ми је јасна формација Лорда, Пабла, Сербдука и осталих. Једноставно су се прилагодили условима вожње једне тако непредвидиве саобраћајнице.

Мислим да је данак плаћен различитим стиловима вожње и непознавањем размишљања и евентуалних потеза моториста у групи. Пабло је био тај који је први могао да настрада, али је добро одреаговао, иако је Лорд у једном тренутку "повукао" групу ка евентуалном претицању, а затим се одлучио на заустављање. Две дијаметрално супротне радње, што је јако опасно по друге у групи. Мислим да је то разлог што се на снимку чини да му је Пабло преблизу.

Сербдук је фиксирао поглед на заустављено возило, фокусирао се на кочење не сагледавши маневар у десно као опцију, иако је мога да "прекопира" Паблово решење.

 

Наравно, нисам био у овој групи и ово су моје претпоставке засноване снимку и неком искуству у вожњи у групи Ибарском магистралом.

Ваљда никога нисам увредио...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Lokacija: Beograd

Сербдук је фиксирао поглед на заустављено возило, фокусирао се на кочење не сагледавши маневар у десно као опцију, иако је мога да "прекопира" Паблово решење.

 

Nije bilo prostora jer je Thelord bio ispred mene, malo udesno ali jako blizu i  (po meni, a i po Sosi) skoro stao. Ja sam sve vreme i racunao na tu opciju ( da obidjem auto sa desne strane) jer sam video Pabla i Baneta da prolaze. Upravo o tom detalju pisem. Totalno razlicito gledanje i procena situacije mene i Thelorda. Vec sam napisao da sam mogao da biram da li da udarim u Thelorda ili u auto. Pokusao sam izmedju njih da provucem tocak ( da mi Sosa ne odleti) i hvala Bogu uspeo. To sto Thelord misli da je u tom trenutku bio daleko ispred, me je iznerviralo, pa sam odreagovao lose i napisao svasta,

Vidi se na snimku kako su parkirani motori. Pablo, Bane, pa tek onda Thelord, a bio je prvi u koloni...

Eto ljudi.

Opet cu ponoviti da sam ja kriv! Moja losa procena.

  Voznja u grupi?  Da ali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Lazarevac/Beograd

@ Pablo,ne znam chemu takav ton..

thelord konstantno vozi uz belu liniju,da vidi ispred autobusa ne moze dok ne predje u drugu traku,a linija je puna..

ne mrzi me da razmishljam nego samo hocu da chujem i iz vasheg ugla..moju voznju moze svako da komentarishe,ne znam zashto vashu ne sme..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

  Pablo je najveci krivac jer je sve snimio  a potom  stavio u temu , banujte ga pod hitno  ;D  .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

index.php?action=dlattach;topic=44953.0;attach=99451;image

 

Posto ovim putem svakodnevno odlazim na posao, bolje sam zagledao mesto. Ove isprekidane linije oznacavaju da je tu dozvoljeno skretanje u levo, jedino sto su postavljene par metara napred, upravo na mestu gde se bocni put odvaja koso na levo. Polozaj bocnog puta je takav da je najzgodnije za skretanje bas iz polozaja u kome se ovaj auto nalazi - da se pomerio par metara napred morao bi bas da "zalama" :) Ali u celoj prici je bitno da je na ovoj raskrsnici DOZVOLJENO skretanje u levo i raskrsnica je obelezena znakom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Lokacija: Beograd

Vozacu auta sam pruzio ruku, zahvalio se na razumevanju i pozeleo sretan put. Nije kriv. Shvatio sam i onda, a gledanjem snimka to potvrdio.

 

Sto se tice voznje u grupi. Moja verovatno najlepsa voznja do sada je voznja do Crne reke u grupi od 70 i kusur motora. To stranci zovu Zmajev rep. Kolona od kilometar i po.... Fascinantno.

 

Jos jednom - moja i samo moja krivica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Prvo treba verovati Lalajku jer nije balavac da govori o nečemu što nije proverio!

Taj vozač auta sa upaljenim migavcem je verovatnonaglim kočenjem iznenadio vozača busa koji je reagovao onako kako se i reaguje...ne propisno ali kod nas veoma uobičajeno, da ne kažem bahato, več dosta ne oprezno po druge učesnike koji su opet pa dužni da vode računa o sebi!!

Savetujete Serducka a delići sekunde su u pitanju. Pa ko god je posle prvog pregledavanja snimka imao jasnu sliku u glavi šta se desilo i kako se reagovalo a kako je trebalo...fantazira (da ne pišem ružnije reči)!

Posle prvog pregleda, ništa mi nije bilo jasno i ako sam se pripremio jer sam unapred znao šta gledam! To se upravo njima desilo; frka, bum-tras i gotovo!

Kada bih vam rekao da bih uradio to i to na njihovom mestu, slagao bih vas, na jedan...bilo bi čisto foliranje! Ja samo znam kako bih reagovao a šta bi od toga ispalo, ko to zna! Reakcija bi bila...spašavaj se u sekundi a spašavo bih se onako kako sam obučen, istreniran...znači nekom rutinom. Kako sam svestan da ni približno nisam supermen na motoru to bi izgledalo...srećo gde si?!

Normalno, treba sagledati celokupnu situaciju da bi nas opomenula da ne ostavljamo sebi malo vremena i prostora za reakciju ali ne treba nikome suditi jer psihološki profil Srbina je jaka sujeta i ne treba ga provocirati. Dva drugara koji su možda posle upoznavanja na pikniku mogla, možda postati dva prijatelja, sada treba da se prepucavaju oko toga 'šta bi bilo, kad bi bilo'! Shvatili su oni lekciju i bez naših kritika  a mi budimo mudri da izvučemo za sebe pouku!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Prvo treba verovati Lalajku jer nije balavac da govori o nečemu što nije proverio!

Taj vozač auta sa upaljenim migavcem je verovatnonaglim kočenjem iznenadio vozača busa koji je reagovao onako kako se i reaguje...ne propisno ali kod nas veoma uobičajeno, da ne kažem bahato, več dosta ne oprezno po druge učesnike koji su opet pa dužni da vode računa o sebi!!

Savetujete Serducka a delići sekunde su u pitanju. Pa ko god je posle prvog pregledavanja snimka imao jasnu sliku u glavi šta se desilo i kako se reagovalo a kako je trebalo...fantazira (da ne pišem ružnije reči)!

Posle prvog pregleda, ništa mi nije bilo jasno i ako sam se pripremio jer sam unapred znao šta gledam! To se upravo njima desilo; frka, bum-tras i gotovo!

Kada bih vam rekao da bih uradio to i to na njihovom mestu, slagao bih vas, na jedan...bilo bi čisto foliranje! Ja samo znam kako bih reagovao a šta bi od toga ispalo, ko to zna! Reakcija bi bila...spašavaj se u sekundi a spašavo bih se onako kako sam obučen, istreniran...znači nekom rutinom. Kako sam svestan da ni približno nisam supermen na motoru to bi izgledalo...srećo gde si?!

Normalno, treba sagledati celokupnu situaciju da bi nas opomenula da ne ostavljamo sebi malo vremena i prostora za reakciju ali ne treba nikome suditi jer psihološki profil Srbina je jaka sujeta i ne treba ga provocirati. Dva drugara koji su možda posle upoznavanja na pikniku mogla, možda postati dva prijatelja, sada treba da se prepucavaju oko toga 'šta bi bilo, kad bi bilo'! Shvatili su oni lekciju i bez naših kritika  a mi budimo mudri da izvučemo za sebe pouku!

 

У праву си. Треба закључати тему и не коментарисати, јер бум-трас-кр мора да се деси и немогуће га је избећи по теби.  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Mislim da ne treba temu zakljucavati, vec bas do tancina analizirati situaciju. Nesreca se desila, niko nije povredjen, ali ima stete. Sve to jos moze dobiti i pozitivnu posledicu zbog ovog snimka jer ako smo pametni dovoljno, naucicemo nesto. Situacija je bila nezgodna i treba da je analiziramo...

 

  Pablo je najveci krivac jer je sve snimio  a potom  stavio u temu , banujte ga pod hitno   ;D  .

 

Nisi ni svestan kolku bi mi uslugu u zivotu ucinili da me jos i trajno banuju... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

@ Pablo,ne znam chemu takav ton..

thelord konstantno vozi uz belu liniju,da vidi ispred autobusa ne moze dok ne predje u drugu traku,a linija je puna..

ne mrzi me da razmishljam nego samo hocu da chujem i iz vasheg ugla..moju voznju moze svako da komentarishe,ne znam zashto vashu ne sme..

 

Meni je skroz logicno sto je tako vozio jer je bar sekundu pre mene video auto. Zato to kazem. A takav je bio ton, zbog tona tvog prvog posta...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

!

Normalno, treba sagledati celokupnu situaciju da bi nas opomenula da ne ostavljamo sebi malo vremena i prostora za reakciju ali ne treba nikome suditi jer psihološki profil Srbina je jaka sujeta i ne treba ga provocirati. ..... a mi budimo mudri da izvučemo za sebe pouku!

 

У праву си. Треба закључати тему и не коментарисати, јер бум-трас-кр мора да се деси и немогуће га је избећи по теби.  ???

 

SpaVe, pa nemoj me sada pogrešno citirati. Zar treba da ponavljam neke rečenice! Ne znam zašto si izvukao pogrešnu procenu o tome, šta bi trebalo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Meljak

Zaustavni put Serbducka je duzi i iz razloga sto ima saputnika, za razliku od ostalih. I sam, u slicnim situacijama biram varijantu provlacenja, a ne zaustavljanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

@ Pablo,ne znam chemu takav ton..

thelord konstantno vozi uz belu liniju,da vidi ispred autobusa ne moze dok ne predje u drugu traku,a linija je puna..

ne mrzi me da razmishljam nego samo hocu da chujem i iz vasheg ugla..moju voznju moze svako da komentarishe,ne znam zashto vashu ne sme..

 

Mislim da je ovaj prikaz, u stvari, odgovor na tvoje pitanje:

 

bKb7h_slikabr1640x480zp4.jpg

 

Vozili su u ''cik-cak'' formaciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Cim ti nesto nije najjasnije pocni da kocis (lagano) pa ako se ne razjasni koci do zaustavljanja... mislim da bi to mozda mogao da bude zakljucak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 300 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

 

 

qLrRf_slikabr1640x480zp4.jpg

 

Vozili su u ''cik-cak'' formaciji.

 

Zajebana formacija po meni za voznju na Ibarskoj, a evo i zasto:

1. prvi mora opasno da pazi da mu neki "pametnjakovic" ne iskoci iz kolone sto se cesto desava i da stigne da pobegne desno

2. sledeci uvek mora da ostavi dovoljno mesta ovome ispred sebe za izbegavanje rupa, mrtvih zivotinja...

3. serbduck ima saputnicu i losu prednju gumu=produzen kocioni put

 

Koliko shvatam iz filmica i opisa ljudi koji su bili tamo serbduck je prvo kocio pravolinijski (sa slike uzmimo za primer da je treci u koloni). Procena ide dal ce stici da stane do vozila ili nece i u trenutku kada shvata da nece krece u manevar pored kola. Medjutim tada je vec bio preblizu i kako sam kaze ostalo mu je samo da bira u sta ce da udari.

 

Bitno je samo da su stete materijalne prirode a da su organizmi dobro :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Meljak

Ako su kursevi za šišanje avanzovali u akademije, snimanje turbo-folk "pesmica" postali projekti itd...spreman sam da prihvatim i ove sematske prikaze i dizanje svega ovoga na akademsku osnovu.

Mislim da se ovde radi o elementarnom nepoznavanju stilova voznje i rezona unutar grupe. Sto je za Serbducka(moram reci i za mene) logicno, to nije i za ostatak grupe.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8144 postova

Sjajno je sto je situacija snimljena, makar i delimicno.

 

Ovo je klasican primer lancane situacije u saobracaju koja vodi do nesrece. Auto je hteo da skrene u levo - i to na dozvoljenom mestu (kako kaze Lalajko), SA ukljucenim migavcem. Zbog saobracaja iz suprotnog smera, nije mogao to odmah da ucini, vec staje u svojoj traci, sasvim uz liniju.

 

Nakon preticanja automobila, kolona dolazi do autobusa. Autobus potpuno markira situaciju, tj. od njega se ne vidi da auto stoji zaustavljen. Autobus bezi desno (i ja bih to uradio na njegovom mestu, tj. ne bih stao) i lepo se vidi kako u tom trenutku the lord blago koci, jer vidi auto. Pablo u tom trenuitku ne koci, jer ocigledno jos ne vidi auto. To je ta sekunda, kada Pablo pristize thelorda.

 

Lako je sada biti pametan, ali ja iskreno mogu da kazem da bih na mestu obojice reagovao apsolutno identicno. Na mestu thelorda, kada sam upravo video auto, a autobus bezi desno, blago bih kocio (sto on i cini!). Na mestu Pabla, zaista ne bih vozio na cuvenih 2sec rastojanja (radi se o maloj koloni u kojoj se ljudi poznaju!). U stvari, posto je vozio desno od thelorda, nije ni ocekivano da vozi 2sec iza...

 

Thelord se, u trenutku kada ga Pablo stize, vise ne oseca dovoljno sigurno da bez opasnosti izvede manevar izbegavanja i dodatno koci (lepo se vidi u Pablovom retrovizoru). Lako je sada pametovati, ali odgovorno tvrdim da covek u tom trenutku stigne samo da razmisli da li ce udariti ovog desno od sebe  (pabla), tj. reagovao je instiktivno, a imao je na raspolaganju samo delic sekunde. Da je nastavio (a lako je to sada reci) - serduck bi verovatno imao mesta da prodje...

 

Posledica je veoma otezana situacija za serduck-a u kojoj on verovatno vise nije imao sanse (ne vidi se na snimku, pa necu da sudim). Klasican lancani sled dogadjaja, koji je rezultovao veoma nezavidnom situacijom po jednog vozaca...

 

Ako smem sebi da uzmem da sudim (a nisam bio tamo), mislim da nema mesta ni najmanje odgovornosti thelorda-a. Sa druge strane, serduck se nasao u situaciji da tesko moze da reaguje. Jedino resenje koje bi mozda, i to samo mozda, pomoglo je da je bilo vece rastojanje u koloni. Ali, kao sto rekoh - u poznatoj koloni i ja vozim isto...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Lokacija: Beograd

E doctore svaka ti se dala. Napokon da neko shvata situaciju.  

 

Moram vam razbiti iluzije o bilo kakvoj svadji. Nema svadje samo rasprava da se ne ponovi. Ja sam rad da sve to nacrtam i postavim al sam jako slab sa vremenom. Ko moze da izdvoji frejmove i uvelica sliku, videce u Pablovom retrovizoru situaciju koju pokusavam da vam objasnim sve vreme.

Hteo sam da prodjem ali nisam imao kuda. Da se Thelord pomerio bukvalno 30 cm napred - ja bih ga obisao i prosao mu sa desne strane kao i Pablo i Bane. Toliko je falilo. On covek kaze da je bio tri metra ispred kola kad je cuo udarac a na snimku se vidi da nije tako.  Bukvalno sam ciljao da provucem  tocak izmedju njega i auta, jer da sam tockom udario u auto moja Sosa bi imala cas letenja preko auta, a ja bi ko carinik ronio po gepeku. Da sam udario Thelorda sad bi imali dva razbijena motora. Bolje je ovako.

 

Nema potrebe da se tema brise ili zakljucava jer ima jako puno poucnih stvari u njoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja