Jump to content

Moto Zajednica

Poljubio sam asfalt!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

:-[

Jutros krenuo na fax, na kolokvijum iz fizike.. I jos sve sam lepo naucio.. Posto zivim u Jerkovicu, uputim se lagano preko plavog mosta dole u medaku pa polako ka centru do masinskog fakulteta..

Kako sam dosao do plavog mosta, vozio sam nekih 70 km/h, ja hteo odma na pocetku da se prestojim u desnu traku i neki golf ispred mene to hteo isto da uradi ali naravno nije gledao retrovizor! A inace desna traka cela slobodna! U levoj se vucarali lagano.. I lik me isekao, ja na kocnicu da ga ne stignem od pozadi i posto sam bio pod nekim malim uglom prokliza mi prednji tocak i pljas.. poljubio sam asfalt.. a golf me valjda video da me isekao i odma se vratio nazad u svoju traku.. Inace on je bio zadnji u toj koloni.. Tako da sam klizao nekih 35m.. da se lik nije vratio u svoju traku stigo bi ga od pozadi sigurno! I naravno, sto da stane.. Bezi dok mozes...

E sad, lezim dole niko da stane da mi pomogne.. Tek neki decko nakon 1 min mozda i vise, ne znam.. Staje i pita da li treba pomoc..

Ubrzo naisli neki dobri panduri.. Pa i moj cale odma za njima.. Tu mi pomogli lepo i sve.. Nismo zvali hitnu pomoc i saobracajce.. Jer inace sam trebao sutra da polazem za A.. smrc.. sad ne mogu.. povredio sam desnu ruku, izgrebao kolena, guzicu, lakat malo,.. A inace sam nosio jaknu i kacigu.. bas kao za baksuz jutros ne stavim rukavice.. kao toplo malo da provozam bez njih.. sad nikad bez rukavica..

A motor, ja ne verujem da mu nije nista!!  :o izguljen samo prednji deo malo, pukla jedna plasticica koja ide iznad natpisa africa twin.. a ispod koromana.. mislim da znate.. ostalo sve super.. naravno migavci su polomnjeni, fuzaster mi spasao zadnji deo motora, auspuh i td.. zastita motora od dozdo je odradila svoje.. Ostalo se da lako srediti. nije strasno posto i ovako imam u planu da ga farbam.. a mislio sam da se ceo raspao.. nisam smeo da mu pridjem.. :/  upalio bez problema, tata ga dovezao do kuce i kaze da je sve u najboljem redu..

evo sad bogu hvala da je proslo najbolje moguce kako je izgledalo i kako je moglo da bude.. cuvajte se svi, pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Sinko, nemoj nikad plakati za ispitom. Oni su ti kao žene. Ako jednu ne položiš polozićeš drugu.

Cimam se.  ;D ;D ;D

Nek si ti samo dobro. Sve se sredi i zaboravi.

Dok si na bajku moraš da misliš i paziš i za druge. Ne mogu svi da misle jer neki nemaju aparat za to.Ustvari imaju mozak ali nemaju uputstvo za upotrebu.

Brz oporavak ti želim i neka su ti sretne rane, junače.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Ma znam :) Stalno razmisljam u napred.. I pokusavam bas to da razmisljam i za drgog.. tako sam mnooogo nezgoda izbegao..

Ali ovog stvarno nisam predvideo.. nisam ovo ocekivao... da je ostao u mojoj traci stigao bi ga kako god.. a bilo bi najbolje da mi nije proklizao tocak.. i to bas nekako cudno... desavalo mi se dosta puta da prokliza prednji ali odma pustam kocnicu.. to sam isto sad uradio.. brzo sam pustio ali izgleda kasno.. delic sekunde.. i povuce u stranu i eto mene za cas dole.. mislim da je bilo malo sljunka, kamencica sitnih.. :/

Hvala.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

čitam ovo i ko da se meni desilo jbt, ja sutra polažem, za mene je ovo trauma... bitno je da ste ti i afrika dobro, ostalo samo lagano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki dr 650 rs, suzuki gs500e

mozda nije bilo kamencica nego gume vise ne postizu temperaturu zbog hladnoce asfalta i jednostavno prokliza.na to se mora obratiti paznja kad su hladniji dani ne moze se ponasati kao kad je leto.

Bitno je da nisi strasno prosao a smradova u saobracaju kao sto znas ima koliko hoces.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

 

Ja u takvim situacijama uvek sviram, nekako imam nos da prepoznam ne pazljivog vozaca. Malo pre sam se vracao sa Novog Beograda, na gazeli kolaps, kolona od Genexovih solitera, ja polako izmedju dve kolone i svaki cas samo svirkam. Verujte mi da je se na pozitivno promenila svest vozaca, svi su se koliko su mogli sklanjali malo u stranu i napravili mi mesta za prolaz, bas sam bio jako prijatno iznenadjen  ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

I ja sam baš juče imao sličnu situaciju. I mene je jugić isekao skretanjem u desnu traku. Sva sreća da smo mileli pa smo obojica na vreme ukočili. Užasno je mnogo takvih situacija. Ljudi i po ustaljenim navikama više gledaju u levi nego u desni retrovizor pa i to treba uzeti u obzir. Naravoučenije: gledati da distanca od automobila koji nam je sa leve strane bude što veća moguća.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 550 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Nemam ništa :(

čovek je nepredvidiv moramo se paziti svih a i nas u nekim situacijama a tebi što pre da se oporaviš i uplati odmah polaganje da te ne hvata ovo novo ....e pa da guliš u glupi 6meseci pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Bitno da si ti ne povredjen

+1

moj savet je ugradnja "neurotičnih" kineza kako ja nazivam svoje sirene i njihovo korišćenje prema situaciji...najgore što si bio u dijagonalnom kretanju... ali meni moje skromno iskustvo govori... u gradu stalno prsti na kočnici i na sireni  ;D ko da si u pakistanu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 952 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

odlicno si prosao, da si vozio ST raspala bi se ;D, ja za razliku od navike koju sam imao dok sam vozio R-a na africi koristim jednako obe kocnice. nekako mi je komotnije kada mi prokliza zadnji tocak nego prednji. valjda zbog gradje motora ili slicno, mozda ce objasniti neko ko se razume bolje od mene, ali dosta komocije daje upotreba zadnje kocnice. pogotovo u ovim jesenjim uslovima kada je vlazan put.

 

padovi su sastavni deo voznje motorom i vazi pravilo da se delimo na one koji su pali i one koji ce pasti. tako da opusteno, leci se i krpi motor pa opet u voznju. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

odlicno si prosao, da si vozio ST raspala bi se ;D,

 

aj da ne offujemo coveku, al da je imao ST povredio bi vozača golfa, prošo bi kroz njega  :P :P :P

 

u svakom slucaju.. da si ti živ i zdrav, plastike se lepe a kad nije leto (jes sunce al ladana asfalt) samo lagano i vertikalno (što manje naginjanje) i nežno preko zebri  ;)

 

i naravno kinezi  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Polozio sam testove za A!! :)

Uspeo sam da naskrabam na onom listu one X i brojeve da izgledaju citljivo! :P

Bas bi voleo da sam mogao i da odvozam danas pa da mi udare naizad taj cuveni pecat za A... (popio sam letos dve kazne)  ::)

 

Sto se tice voznje sve znam, ali jbg.. desilo se tako.. Posle kako sam vracao film! Prosao sam najbolje moguce! Kotrljao sam se uz sam ivicnjak koji je visok bas dosta, da sam rokno na njega i na onu bankinu to bi bilo opasno.. Da sam se potkopao ispod auta i to bi bilo lose i za mene i za motor! Ovako smo samo klizali i zaustavili se lepo! :) A prvo sto mi je proslo kroz glavu, boze hvala sto sam u ovoj jakni! Bas dosta mi je ublazilo pad i kotrljanje! Naravno, i kaciga je odradila svoje! Samo ne znam sta mi bi da ne stavim rukavice! smor..

A kada sam lezao dole, isto mi proslo kroz glavu: zar je moguce da sam pao  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Svaki pad posle koga se ustane nije strasan  ;) sad odmaraj ruku za polaganje voznje i lagano

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Leci rane i polazi te ispite,naravno i voznju,srecom dobro si prosao.Sta bi sa vozacem golfa vide li ga neko???

 

gura ovo lecenje nekako :)

ma osecam da niko nije ni video zasto sam pao.. a kamoli da mu je neko zapisao tablice.. sta ga briga, zbrisao covek.. a 100% sam klizao pored njegovog auta i mora da me je video covek! Nego eto kakvi sve ljudi postoje! Zna da je izazvao nesrecu, i zbrisao..

A znas kako sam se trulo osetio kada mi niko nije prisao da mi pomogne! Kao da sam *****..  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Drago mi je sto si ok prosao, pazi se.

 

Ali nesto mi nije jasno. Je l si to pao sa 50cc skutera kad nemas A jos? Zar nisu ti skuteri limitirani na 45km/h, otkud 70km/h.

 

Hocu, hvala..

Nemam motor od 50ccm.. bas zato sam letos i popio 2 kazne! A sada sam pao sa africe twin...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Taj ''dečko'' je verovatno moj ćale - zlatna 407ica? Kaže mi da se neko polomio na plavom, on se zaustavio i pitao jel treba pomoć..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Taj ''dečko'' je verovatno moj ćale - zlatna 407ica? Kaže mi da se neko polomio na plavom, on se zaustavio i pitao jel treba pomoć..

hm, ne secam se! :) Znam da je jedan lik izasao samo iz auta ali mislim da je bio taman citroen.. ?! On je zvao mog caleta, e sad.. Pitao me jedan lik ja mislim iz mercedesa da li sam dobro?! Ali ne secam se zlatne 407.. pogubljen sam bio.. :) U svakom slucaju pozdravi ga! I hvala mu sto je barem pitao da li sam dobro!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja