Jump to content

Moto Zajednica

Pozdrav iz Kalifornije

Recommended Posts

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Vozdra!

 

Važi, ako budem imao energije da odem da vidim GS ove nedelje, slikaću ga.  Idem u četvrtak u San Dijego opet na lekarsku kontrolu pa možda tada.

 

Gladijator ne znam šta je; predpostavljam neki oklop za motokros?  Ne znam da li bi to sprečilo lomove; verovatno ne sve.  Povrede zavise od (1) brzine, (2) načina pada i (3) opreme.  Ja sam išao prebrzo, i pao sam nezgodno, predpostavljam high side, a to je vrsta pada koja lomi kosti.  Low side je kada padneš na istu stranu na koju je nagnut motor; tada se kližeš niz tlo i manje su šanse za povrede (sem oguljene kože ako si dovoljno glup da ne nosiš jaknu, pantalone, rukavice, čizme).  High side je kada te motor zbaci sa sebe i padneš na suprotnu stranu od one na koju je nagnut; tada padaš pod pravijim uglom u odnosu na tlo i sa veće visine, takođe su ti veće šanse da se ne kližeš nego tumbaš, a sve to lomi kosti.  Tako da, ne verujem da bi me ikakva dodatna oprema potpuno spasila povreda; sve što sam imao na sebi ima protektore i to kvalitetne.  Da sam išao sporije bila bi druga priča.

 

Medicinska nega i osiguranje....  Malo pogrešna slika postoji o tome u svetu.  Amerika ima verovatno najbolju medicinu na svetu; to što je verovatno i najskuplja je druga priča.  Nijedna - ponavljem, ni jedna - bolnica te neće odbiti ako nemaš osiguranje; ni ne pitaju te za to dok se sve ne završi.  Sad ako nemaš osiguranje pa ti posle stigne kući račun na jedno $60-$70 hiljada dolara, koliko će verovatno koštati ovaj moj doživljaj, onda si u novčanom problemu (već mi je stigao račun za avion - $26 soma).  Ali nega ti nikada nije uskraćena.

 

Osiguranje nije uvek jeftino, ali nije ni preskupo.  Najbolje je ako tvoj poslodavac nudi osiguranje za džabe ili po nekoj sniženoj ceni.  U problemu su oni kojima poslodavac ne nudi nikakvo osiguranje ili oni, kao ja, koji imaju privatan biznis i nemaju poslodavca koji bi im obezbedio osiguranje.  Tada osiguranje kupuješ samostalno, i ume da bude skupo.  Ja plaćam samo 135 mesečno za prilično dobro osiguranje; moj ćale plaća oko $500 mesečno.  Razlika u godinama i razlika u zdravstvenom stanju uzrokuje razliku u ceni.  Osiguranje ne pokriva sve troškove već samo određeni procenat, pa ostatak sam plaćaš.  Koliki je to procenat zavisi od osiguranja do osiguranja.  U mom slučaju, očekujem da ću iz džepa morati da platim oko $4 hiljade.  Što se mene tiče, ovaj sistem mi je veoma prihvatljiv.  Sa privatnim osiguranjem imam pristup bilo kojoj bolnici i bilo kom doktoru i mogu da biram.  Ako mi se ne sviđa šta mi jedan lekar priča, odem kod drugog.  Bolnice i osiguranja su u konkurenciji, a konkurencija kao što valjda znamo prouzrokuje bolju uslugu, negu, cene.  Veoma, veoma sam zadovoljan sa negom koja mi je pružena, nemam ni jednu primedbu.  Mogao bih da napišem ceo jedan članak samo o tome kako je fenomenalno organizovan sistem sa medicinskim sestrama u ovdašnjim bolnicama.

 

Hvala još jednom na porukama podrške!  I da, Hellena, Kristin će doboti više od romantične večere. ;)  Mada imali smo danas romantični ručak u Indijskom restoranu (mljac).  8)

 

Evo i još nekoliko sličica ako vas zanima kako sada izgledam iznutra....

 

Ovo su tri metalne pločice sa šrafovima koje su mi ugrađene u rame:

 

707580369_LC4u6-M.jpg

 

Isto to iz drugog ugla:

 

707580374_7Mhaj-M.jpg

 

Ovo je pločica na ključnoj kosti:

 

707580339_cy493-M.jpg

 

Ispod se vide i pločice u ramenu, a vide se i ove heftalice odnosno kopče.  Drugi ugao:

 

707580349_CsHzi-M.jpg

 

Pozdrav svima!  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

E to je pravi SRBENDA, ni Meksicka pustinja mu ne moze nista!! ;D ;D

 

Bane, zelim ti sto brzi oporavak a Srpsku snajku da dovedes ovamo na kiseo kupus i ostale "zimske carolije"...hebes Indijske i ostale restorane  ;D

*Bane, I wish you fast recovery... Serbian daughter in law you must bring down to Serbia to try sour cabbage and other "winter magic"...fck Indian and others restaurants!!*

 

Jos jednom brz i uspesan oporavak ti zelim i nastavi da nas obavestavas!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Negotin

 

    Tek sad videh temu  >:(, sve najbolje i brz oporavak !!!

Zaista odlican i detaljan opis pada i posledica ,s obzirom da volim offroad

dosta poucan sto se tice opreme i  nosenja iste.

  Veliki pozdrav i za dobru vilu koja te neguje  :);)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2872 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Bane, lepsi iznutra nego spolja ;D.

 

Samo se ne daj, a vidim da ti je duh na zavidnoj visini, pa da se opet vozis.

 

I moj savet... Sto pre na motor, makar krug da napravis i po mogustvu da prodjes motorom mesto nesrece. Najbolje da se razbije neki strah, ako ga imas.

 

Nadam se da cemo se videti, ovde. Amerika mi je nesto daleko ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

1253865392475.jpg

 

Da na taj protektor mislim...sad, neko ga zove kostur, neko gladijator ali uglavnom u njemu izgledaš kao Ninđa Kornjača! Ne štiti od svih mogučih udara ali pitam se koliko bi više pomogao. Ne znam, zato i pitam! Štitnik za vrat je takođe bitna stavka...govorim o off-road vožnji!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1828 postova
  • Lokacija: Beograd

`Kristin dosla u El Centro, pa onda u San Diego, pa mi pomaze svaki dan u Los Andjelesu i pri tom jedva da spava od brige...`

Dodje tako trenutak kad covek zna da treba da se zeni (pazi da ti ne utekne)  :D

 

Salim se naravno, drzi se i polako da to dobro zaraste pa onda lagano prva, kuplung medju gas pa druga  ;)

 

P.S.Zanimljiv snimak podseca me na grafiku sto sam video na jednoj kacigi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500
P.S.Zanimljiv snimak podseca me na grafiku sto sam video na jednoj kacigi

 

Pa mogao bi da uradi nalepnice od snimaka... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: SRB Uzice Rade-Squi...

Bane... Bane... rekao bih da čovek sa godinama smiri strasti a adrenalin mirnije teče venama...

ali kod tebe je izgleda popustila i ona treća kočnica... onaj glas razuma koji nas vrati kada pokušamo

da  pređemo preko svijih mogućnosti...

Kažu... "sve što nas ne slomi samo nas još više ojača"  tako i ti druže da se brzo oporaviš i vratiš u

sedlo sa jednim iskustvom više i da bre ukrotiš tog GS-a a ne da te  zbaci kao kakav  divlji mustang...

 

  A kada sledeći put otvorim temu pozdrav iz Kalifornije oću bre da vidim kako prašiš te američke drumove...

                                                                                                         

                                                                                      Pozdravi mi sve teta ujne Kalifornije... Ujka Squi  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

sad sa ovim metalom u sebi mozes slobodno da promenis nick u Metaloholic  :D

 

xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D, Kvalitetnih ludaka nikad dosta... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Dragi Bane,

 

titanium se ugradjuje u motore a ne u vozace! 

Jedina posledica je da ces biti kao barometar, kad god se vreme menja uvek ce nesto da te bolucka.  Ma koga bre ja zejebavam ti si bre u Svetoj Srpskoj Zemlji Kaliforniji tamo se vreme nemenja cesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Još jednom, hvala na pozitivnim komentarima. :)

 

Mišo, hvala na preporuci, to je dobar savet... Al' ja sam taj strah imao samo kada sam se prvi put slupao pre 6-7 godina, i tačno, izlečio sam ga vožnjom po deonici gde sam imao udes baš kao što kažeš.  Sada jedino što imam je nestrpljenje da mi ovo desno rame što pre proradi da mogu ponovo da vozim i normalno radim.

 

Picasoo, kada budemo dolazili u SRB, na kiseo kupus dolazimo kod tebe u Svilajnac. ;)

 

Squi, teta-ujne Kalifornije će biti pozdravljene, ali najbolje da ti dođeš lično da ih pozdraviš, ne vole one ovako iz druge ruke. ;)

 

Vld, aha pločice ostaju, ne vade se.  Pitao sam hirurga i rekao mi je da je za vađenje potrebna ista operacija koju sam imao i isti oporavak, dakle nije jednostavno, i plus jedno vreme bi mi opet oslabilo rame.  Kaže da se vađenje radi samo u krajnjem slučaju ako ima baš neki problem.  Nije za sve kosti isti slučaj, ali eto kod mene jeste.

 

RSV, jbt bio si ovde, i znaš da se vreme nikada ne menja, uvek je sunce. ;D

 

GS je stigao sinoć iz Meksika i drugar treba da ga pregleda ovih dana.  Po prvim procenama izgleda da će biti totalna šteta. :(  Znaću više za koji dan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

GS je stigao sinoć iz Meksika i drugar treba da ga pregleda ovih dana.  Po prvim procenama izgleda da će biti totalna šteta. :(  Znaću više za koji dan...

2010 BMW R1200GSA ima 10 konja vise nego tvoj i stvarno bi ti lepo legao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

GS je stigao sinoć iz Meksika i drugar treba da ga pregleda ovih dana.  Po prvim procenama izgleda da će biti totalna šteta. :(  Znaću više za koji dan...

2010 BMW R1200GSA ima 10 konja vise nego tvoj i stvarno bi ti lepo legao!

 

Ili 2010 Ducati Multistrada 1200, lego bi mu i taj ko budali samar..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Vas dvojica kao da niste pratili temu od pocetka, dogovorili smo se da je to sve pretesko... Mislim da je resenje bar 20 godina stara CR500... ;D ;D ;D

 

Sta kaze majstor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Bio kod lekara.... Sve OK....  Skinuli su mi one rajfešluse, odnosno kopče.  I dalje ne mogu da mrdam desnu ruku, trebaće vremena.

 

Motor je završio svoj radni vek.  Iskrivljen mu je svaki deo rama i polupana gomila manjih stvari.  Izgleda kao da ga je udario voz.  Sigurno se isprevrtao.  Proračun za popravku je nešto više od $15.000, dakle totalna šteta.

 

Grofe, izvini ali nisam imao srca da ga slikam onako razlupanog.  Baš mi je bilo nekako tužno.  Samo sam slikao poslednju miljažu, za uspomenu:

 

711554686_Y43XL-M.jpg

 

Ukupno smo prešli zajedno 59.415 milja, odnosno 95.619 kilometara.  Tri godine, 21 Američka država, plus Kanada, plus Meksiko.  Lepo me služio.  Evo ovako je izgledao nov, ispred zgrade dilera, na dan kada sam ga kupio:

 

111705536_VnX5d-M.jpg

 

Tol'ko za danas.  Pozdrav!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Zmajevo-Novi Sad
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD07a

UUu lave, tek sad vidim ovaj post... Samo se lagano oporavljaj, pa da se na prolece slikas opet ispred salona lokalnog dilera, sa novim GS-om :) A onda kad mi na leto budemo prolazili kroz USA, da nam se pridruzis :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1221 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Bane ozdravi ti nama, BMW-a će biti, a ima i drugih marki ::).

 

P.S. Za slikanje te razumem, teško je gledati smrtno ranjenog ljubimca.

Slike su mi samo bile važne da pojedincima koji su tvrdili da BMW-u taj pad neće naneti mnogo štete dokažem da nisu u pravu ali tvoje reči govore više od 1000 slika. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Ma jbš motorče, nek si ziv. Ni prvi, ni poslednji.

Da si  se unakazio, ne bi ti ni na pamet palo sta je sa njim.

Srecno!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8165 postova

Kao sto ti i drugi rekose - dobro je da si ti ok i pozitivan! Koliko vidim - motor je osiguran => daces se u novu kupovinu (i uzbudjenja koja ona sobom nosi). I onako model 2010 ima novi motor sa oko 10 konja vise  ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja