Jump to content

Moto Zajednica

Pozdrav iz Kalifornije

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Samo ako je Kasko osiguran...ko zna kako je to tamo regulisano jer koliko sam skapirao nije prilagodio brzinu uslovima puta, s'toga je on kriv! E sad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Koji on?  Ovde sam, prisutan, ne mora u trećem licu.

 

Motor ima puno osiguranje kako se ovde kaže; ne znam tačno šta je Kasko, ali predpostavljam da je ista ili slična stvar.  Ko je kriv je nebitno, takvo osiguranje pokriva štetu.  Inače, kada čovek ima udes bez da je umešan još neko drugi, uvek je on kriv; ne može da bude kriv put ili drvo.  To što se neki vade na nevreme, prepreke na putu, slabu vidljivost, loše puteve, itd su samo prazni izgovori.  Pao si solo?  Ti si kriv.

 

Proces sa osiguranjem sam započeo juče.  Očekujem da će mi isplatiti nešto, e sad koliko...  Svakako neće biti dovoljno za novi motor.  Osigurnje plaća trenutnu vrednost slupanog vozila; moj motor je prešao dosta milja pa mu onda trenutna vrednost i nije toliko velika.  Takođe, kredit na njega nisam skroz otplatio, ostalo mi je još nešto malo.  Tako da – trenutna nevelika vrednost, minus kredit, minus troškovi lečenja koje moram da platim u kešu, i verovatno će mi na kraju ostati đoka.

 

No, kao što rekoh ranije, ne sekiram se.  Da mi je krivo što sam izgubio taj motor - jeste.  Ali, ostala mi je glava na ramenima, mogu da hodam, i zdravlje će mi se vratiti na 100% vremenom.  Takođe, imam još jedan motor, moj verni SixFiddy, tako da – biće sve OK. 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd/Wien
  • Motocikl: bio FJR

Bane, mozes li molim te da nam pojasnis jos jednu stvar: kako ce se ceo ovaj incident odraziti na cenu tvog osiguranja (i moto i zdravstveno) ubuduce? Kapiram da ce poskupeti moto, ali me bas interesuje ako si se raspitao, jel to neko skromno povecanje ili ides na neku crnu listu?  :'(

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Pa osiguranje bi trebalo da skoči, naravno.  Svako ko ima vozačku ima i vozački dosije gde se upisuju kazne i udesi.  Sa svakom kaznom poskupljuje i osiguranje; isto i sa udesima gde si kriv (tamo gde nisi nema veze).  Za udes ne znam koliko će da skoči; ovo mi je prvi koji sam skrivio (mislim, pao sam par puta i ranije ali nije bila velika šteta pa nisam prijavljivao).  Očekujem da će biti od 50% do 100% skuplje.  Vremenom, ako nemaš kazne i udese, ono pojeftini.  Doduše, osiguranje za motor i nije mnogo skupo.  Za GS koji sam slupao plaćao sam puno osiguranje $500 godišnje, za ovaj mali GeEsić me košta oko $300.

 

Sa zdravstvenim osiguranjem je slična stvar; što ga više koristiš to je skuplje.  U određenim slučajevima ako procene da si previše rizičan (recimo slupao si se dok si se trkao) mogu i da ti otkažu osiguranje i onda imaš problem.  Tada ti izbor spada na lošija osiguranja koja em što su skuplja em što pokrivaju manji % troškova.  Nikada nisi skroz bez opcija; samo je pitanje kinte.  U mom slučaju ne očekujem neko drastično povećanje.  Sada plaćam oko $135; možda skoči do $200.  Toliko je skočilo mom bratu kada se povredio na fudbalu pa je morao da operiše koleno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8147 postova

Ipak, sjajno je sto motor ima kasko (puno) osiguranje.

 

U ovom trenutku u Srbiji ni jedna osiguravajuca kuca ne nudi kasko (sa pokrivenim rizikom kradje) za motore. Koliko sam u maju pitao, ocekuju da ce uvesti do 2010. (sajam motora).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

tek sada sam procitao ovu temu,vidim pozdrav iz kalifornije ,nisam

ni mislio...

zaradice se za novi motor tako da samo ostaje da ti pozelim

brz oporavak koji vidim ide ...

pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

I ja tek juce video temu, reko gde da gledam slike iz kalifornije po magli koja je bila u bg-u :). Ljubomoran sam na sve vas sto zivite u toplim krajevima, sta cu, bar priznajem.

Takodje ti zelim brz opopravak i jos puuuuuuuuuuuuno milja ;) i da se nikada ne ponovi ovako nesto.

Doteraj ti gs-a u BG, ram i viljusku (ako nije pukla) ispravis za 150-250 eura, rade ljudi hidraulikom, dovedu na 0, plastike zakrpis i prodas ga na ebay, samo napises 100 eura transport za EU. U principu nista motoru ne bi falilo da se popravi, samo je pitanje sta sve mora da se menja, steta da ode na otpad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

JA bih kupio polovnog GS-a( ako se ne skrpim za nov) a ovaj havarisani bi ostao za delove.Tako je najisplativije.Tako da bi na taj nacin mogao jako dugo da vozim GS-a(preko 10 godina) a da ne ulazem u delove jer ih vec imam.To je neka moja procena.....Cisto kao predlog.RAzmiljao sam o ovoj situaciji i ja bih verovatno tako uradio. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Hmmm...  Pa nisu loše ideje...  Videću sa osiguranjem koliko će da traže za motor.  Kada je u pitanju totalna šteta, osiguranje isplati koliko isplati i onda su oni vlasnici motora.  Tada ide na aukciju i neko ga kupi pa popravlja ili rasturi za delove.  Nekad ti osiguranje dá opciju da ga kupiš od njih pre aukcije.  Videću koliko će tražiti.  Ako je nešto nisko, recimo hiljadu-dve, onda bih ga kupio ovako havarisanog, pa bih smislio nešto s' njim.  Ako je 6-7 hiljada, onda hebeš to.  Vlasnički list se menja kod slupanog motora i dobijaš nešto što se zove salvage title (havarisani list, u slobodnom prevodu).  Sa tim je vrednost motora mizerno mala ako želiš da ga prodaješ, čak i ako je savršeno popravljen.

 

Inače, moram da prijavim i pozitivan razvoj sa oporavkom.  Skinuo sam onaj partizanski povez oko ruke i sada mi ruku drži rame samo od sebe.  Vežbao sam prethodnih par dana i sada mogu da pomeram ruku iz lakta 100%.  Iz ramena mogu oko 10%, što je napredak jer pre samo dva dana rame nisam mogao da mrdnem ni malo.  Baš je velika razlika.  Prethodne nedelje sam muku mučio pokušavajući da radim.  Mogao sam da sedim za stolom samo oko pola sata, i onda bi rame i leđa bolela nesnosno i morao bih da legnem na jedno dva sata, pa opet za sto na pola sata, pa opet bolovi, pa opet u krevet, i tako evo do juče.  Elem, juče iznenada nešto se promenilo, i mogao sam da sedim za kompjuterom nekoliko sati bez bolova.  Vrlo sam srećan zbog toga. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Cepaj kalcijum dosta i uzimaj vitamin E jer ti je jetra istrpela debelo zbog painkiller-a.Pozdrav i svako dobro. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Lepo je pročitati kada se sve završava u dobrom pravcu, al' bre Bane ... ??? Pa nisi valjda i paunove poubijao pa ti udariše na jetru  :D ;D

zbog paunkiller-a

(izvini Dark nisam mogo da odolEm) ,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Lepo je pročitati kada se sve završava u dobrom pravcu, al' bre Bane ... ??? Pa nisi valjda i paunove poubijao pa ti udariše na jetru  :D ;D

zbog paunkiller-a

(izvini Dark nisam mogo da odolEm) ,,,

hahahha...taster "u" i taster "i" su jako blizu na qwerty tastaturi... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

hahahha...taster "u" i taster "i" su jako blizu na qwerty tastaturi... ;D

Ma naravno, nego sam poginuo od smeha kad sam pročitao pa preneo "stručnu razradu" na temu... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Lako je nama da se shegachimo ali chovek je primio velike doze takvih lekova a oni razbijaju jetru.Ginko biloba,transegal ili vitamin E mora da uzima.JA imam iskustva sa tim i neverovatno je kakvi su rezultati posle sa funkcijama jetre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

I ja tek juce video temu, reko gde da gledam slike iz kalifornije po magli koja je bila u bg-u :). Ljubomoran sam na sve vas sto zivite u toplim krajevima, sta cu, bar priznajem.

Takodje ti zelim brz opopravak i jos puuuuuuuuuuuuno milja ;) i da se nikada ne ponovi ovako nesto.

Doteraj ti gs-a u BG, ram i viljusku (ako nije pukla) ispravis za 150-250 eura, rade ljudi hidraulikom, dovedu na 0, plastike zakrpis i prodas ga na ebay, samo napises 100 eura transport za EU. U principu nista motoru ne bi falilo da se popravi, samo je pitanje sta sve mora da se menja, steta da ode na otpad.

 

Hvala ti druže na preporuci ali ja recimo , na motor sa ispravlajnim ramom, mostovima nebi sedao.

Naravno ne radi se o meni već o Banetu pa će on doneti finalni sud. Mada nisam baš ni siguran dali se u US može registrovati motor koji je jednom proglašen za totalnu štetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Jevtina mi ta osiguranja, molim te pojasni malo. Kad pretvorim u dolare, ono što ja plaćam ovde, i kad vidim šta dobijam za to, ispada mi jevtinije u Kaliforniji. O kvalitetu usluge neću ni razmišljati, uzaludno je. Pozdrav Branko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8147 postova

Jevtina mi ta osiguranja, molim te pojasni malo. Kad pretvorim u dolare, ono što ja plaćam ovde, i kad vidim šta dobijam za to, ispada mi jevtinije u Kaliforniji. O kvalitetu usluge neću ni razmišljati, uzaludno je. Pozdrav Branko.

 

Pa sad - kvalitet usluge ovde (Srbija) za kasko osiguranje je u vecini osig. kuca vrlo zadovoljavajuc.

 

Ja npr. koristim Delta generali. NEmam ucesca u steti, sve stete resavam u jednom danu (prijava, slikanje, procena) za oko 1h, ne moram da avansiram popravke, tj. sve osiguranje resi direktno sa ovlascenim servisom za moj auto, sve razlike izmedju procene osiguranja i procene servisa oni resavaju direktno medjusobno bez mene. Premija je tu negde (ako mogu da direktno ekstrapoliram vrednost gs-a i premije). Imam pravo na 3 malusa (moja greska) godisnje bez ucesca u steti, a sve sto nije moja greska i prijavljeno je policiji je neograniceno.

 

Ja tu ne vidim mnogo mesta za poboljsanje usluge...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Hvala ti druže na preporuci ali ja recimo , na motor sa ispravlajnim ramom, mostovima nebi sedao.

Nisam ni napisao da Motoholic popravi motor da bi ga vozio, a sada da ulazim u diskusiju da li se nesto gubi na popravci ili ne, to je vec za neku drugu temu.

 

Vlasnički list se menja kod slupanog motora i dobijaš nešto što se zove salvage title (havarisani list, u slobodnom prevodu).  Sa tim je vrednost motora mizerno mala ako želiš da ga prodaješ, čak i ako je savršeno popravljen.

Nisam znao za tu proceduru, kod nas nazalost nema puno osiguranje za motore (ima kao sto neko napisa za sve osim za kradju, a cena je kao da je i kradja uracunata...), pa se nisam ni raspitao, ali zvuci logicno. Treba napraviti racunicu, ali to ces ti najbolje da uradis.

Vazno je da oporavak ide dobro, za 7 dana ces imati pokretljivost ramena skoro 100%, kada pocne da napreduje ide jako brzo, samo vezbaj ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Jevtina mi ta osiguranja, molim te pojasni malo. Kad pretvorim u dolare, ono što ja plaćam ovde, i kad vidim šta dobijam za to, ispada mi jevtinije u Kaliforniji. O kvalitetu usluge neću ni razmišljati, uzaludno je. Pozdrav Branko.

 

Pa tako je kako sam opisao, ne znam šta bih još imao da dodam... Šta te konkretno zanima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Nemam šta da pitam, dovoljno je da vidim cene vozila, benzina, osiguranja i ostalog, pa da zaključim da nemam ni ja šta da dodam.Pozdrav Branko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Izgleda ti jeftino zbog kursne razlike.  Nemoj preračunavati dolare u evre, nego gledaj samo broj i kontaj da je to u evrima jer je to realnije poređenje.  Onaj ko živi u Americi prima platu u dolarima a ne evrima, pa sad dal' je dolar slab ili jak njemu ne utiče na životne troškove. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Ja sam uvek voleo da racunam  ;D ti tamo primas platu npr 3000$ i vozis motor od 6000$ to su 2 mesecne plate (sad ostaje pitanje kakav motor moze za 6000$ da se pazari ali tu je internet pa izvolte)

Ja u Srbiji zaradjujem npr 400e i da vozim motor od 800e (sta moze da se kupi?) (jednu mesecnu platu na registraciju i jednu sigurno za gorivo i ostaje mi 10 meseci plate za "ostalo" )

 

Srdacan pozdrav iz Srbije

 

 

p.s. izvini za off ali nadovezujem se na ono od gore....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Cenu osiguranja u USA odredjuju puno parametara:

1. Starost vozaca

2. Tip Motora

3. Proizvodjac i model

4. Vozacki Dosije

5. Mesto prebivalista

6. velicina premije

7. Vrsta Osiguranja

 

Svaki motor koji je kupljen na kredit i koji nije otplacen mora imati puno osiguranje (Kasko).

Ja za moju Apriliu imam Kasko iako je motor ispacen i imam 250/500/250 sto u prevodu znaci: $250,000 za telesne povrede/$500,000 maksimalno po nesreci/$250,000 materijalna steta, placan je svega $550 godisnje.  Da imam ZX10, ili GSXR1000 ili CBR1000 istu polisu bih placao $1500.00.  Zbog cega?

 

Zato sto je mnogo vise zahteva za obestecenje podneto od vlasnika GSX/CBR/ZX i ostalih trkalica, mnogo se kradu i mnogo se lupaju, naravno i mnogo ih je proizvedeno pa im je statistika losija.  Osiguranje je slicno kladjenju.

 

Plata se u USA obracunava i objavljuje na godisnjem nivou i to je bruto zarada od koje treba odbiti poreze, zdravstveno i penziono osiguranje i jos sto jesta tako da uglavno ostane nekih 65-70% koje dobijes na ruke.  Ali to je vec druga tema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Nekad ti osiguranje dá opciju da ga kupiš od njih pre aukcije.  Videću koliko će tražiti.  Ako je nešto nisko, recimo hiljadu-dve, onda bih ga kupio ovako havarisanog, pa bih smislio nešto s' njim.  Ako je 6-7 hiljada, onda hebeš to.  Vlasnički list se menja kod slupanog motora i dobijaš nešto što se zove salvage title (havarisani list, u slobodnom prevodu). 

Bane, ako otkupis motor od osiguranja onda se "Title" ne menja ostaje clear, jer motor nije promenio vlasnika.  Kosti su upravo ponudili da otkupi svoj 996 ali njega to nij zanimalo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Ja sam uvek voleo da racunam  ;D ti tamo primas platu npr 3000$ i vozis motor od 6000$ to su 2 mesecne plate (sad ostaje pitanje kakav motor moze za 6000$ da se pazari ali tu je internet pa izvolte)

Ja u Srbiji zaradjujem npr 400e i da vozim motor od 800e (sta moze da se kupi?) (jednu mesecnu platu na registraciju i jednu sigurno za gorivo i ostaje mi 10 meseci plate za "ostalo" )

 

Srdacan pozdrav iz Srbije

 

 

p.s. izvini za off ali nadovezujem se na ono od gore....

 

Nije ti računica skroz OK, ali nema veze, ne bih da tema ide na tu stranu.

 

Bane, ako otkupis motor od osiguranja onda se "Title" ne menja ostaje clear, jer motor nije promenio vlasnika.  Kosti su upravo ponudili da otkupi svoj 996 ali njega to nij zanimalo. 

 

Mislim da u Kaliforniji nije tako jer svaka šteta preko $750 mora da se prijavi DMV-u, a pogotovo totalna.  No nebitno, posle malo razmišljanja, ne zanima ni mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja