Jump to content

Moto Zajednica

SIJALICE ZA MZ

Recommended Posts

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: MZ ETZ 125

Zelim cuti vasa misljenja u vezi izbora sijalica za MZ ETZ...? Koji proizvodjac i vrsta sijalice su najbolje po vama...? Dali moze sijalica od 90/100W sa releom umesto predvidjene 55/60W...? Trenutno najbolja varijanta po meni je XENON PLASMA H4 12v 60/55W...

 

slika-XENON-PLASMA-EAGLE-EYE-H4-sijalice-10din----------------622947x400.jpg

 

U pitanju su halogene sijalice,12V 60/55W nisu potrebni releji,sijalice su u pakovanju su 2kom.Izuzetno su jake,bacaju plavicastu bljestavu svetlost,temperatura u radu je 7500K.

 

Xenon PLASMA halogene sijalice koriste poslednju generaciju revolucionarne tehnologije ``XENON`` gasa,koja omogucava da rade podjednako kvalitetno kao HID (High Intensity Discharge-Jaci Intenzitet Protoka) svetla koja se koriste na automobilima visoke klase.

Ove sijalice drasticno poboljsavaju vidljivost tokom noci i u uslovima loseg vremena...

 

NAMYUNG LIGHTING CO. LTD MADE IN KOREA

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: MZ ETZ 125

Stvar misljenja i ukusa...Ali ipak mislim da je tehnologija izrade sijalica toliko napredovala da danas mozemo naci sijalice koje daju i do 30% jacu svetlost uz isti utrosak energije kao obicne sijalice...Postoje i sijalice novijih generacija koje dosta dobro osvetljavaju prostor u magli sto je vrlo vazna osobina i prednost u odnosu na  obicne sijalice i dosta je bolja uocljivost na putu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Bas bih probao ove nove sijalice. U principu Ne vozim se nocu, osim kada moram, a to je retko. Imam Nov far, ali mi se ipak cini da ne osvetljava bas nesto dovoljno.

 

a koja je cena ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: MZ ETZ 125

450 din.- Par a 250 din.- Komad, kupio sam ih na pijaci, mislim da ih covek donosi iz Bugarske...Iako su Buvljakuse odlicne su i slabo crkavaju, mozda ih ima i u nekom od prodavnica auto delova ili po benzinskim stanicama...Imas izgled ambalaze dole na slici..! Covek mi takodje nudio slicne takve od 90/100w ali za njih bi trebalo i rele ugraditi da ne bi stradali prekidaci na MZ-u...Alternator MZ-a daje 210w trofazne struje sto znaci 3 X 70W ( Tri izlaza od po 70W) tako da nisam siguran da ce moci napajati far od 90/100w, ako nisam u pravu slobodno me ispravite...Ali ove od 55/60w su Extra...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ja sam danas kupoio na auto pijaci par H4 (za auto) mislim da su 55/60w ili /65w par za 150din. Inace imalo je i onih "h4 plasma" ali 800din par  :o

Posto mi je ogledalo bilo osteceno (preko 60% prekrivemo korozijom) morao sam i njega da repariram. Postupak ide ovako:

1. stavim far u rernu na 200 stepeni (da se rastopi lepak koji spaja staklo i ogledalo)

2. razdvojim staklo od ogledala

3. uzmem aluminijmumcku foliju (onu deblju,  koja se koristi za izolaciju u elektricnim uredjajima, TA pec, el. sporet...) i isecem u krug znatno veci od samog fara

4. napravim rez u vidu poluprecnika tog kruga (kao za levak)

5. stavim krug u ogledalo i pocnem oblikovanje tj. peglanje folije

u pocetku ce folija poceti da se guzva ali kako se vise pegla (ja sam ro radio malim valjcicem za farbanje) te "bore" ce pojako netajati

6. kada se sve zavrsi i visak se isece i savije preko rubova sledi:

7. poliranje (ja sam to radio najboljim sretstvom za poliranje metala- "BRASSO"). Nakon ovakvog poliranja krpom i brasso-om ogledalo zasija kao novo tek po negde se malo vide linijice (bore) ali to ne smeta reflektovanju svetlosti (provereno, sija bolje nego levi)

 

Inace ako hocete bas jako svetlo ugradite xenon. Potrosnja je znatno manja od obicne sijalice od 50w, a osvetljava put neuporedivo jace. Jedino zahteva stabilan napon jer osetljiva elektronika (koja ide uz njega)  ne trpi oscilacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

He, he, TS, koji si ti kralj!  ;D  Stvarno si sampion na budzenje na ceo forum!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ja sam danas kupoio na auto pijaci par H4 (za auto) mislim da su 55/60w ili /65w par za 150din. Inace imalo je i onih "h4 plasma" ali 800din par  :o

Posto mi je ogledalo bilo osteceno (preko 60% prekrivemo korozijom) morao sam i njega da repariram. Postupak ide ovako:

1. stavim far u rernu na 200 stepeni (da se rastopi lepak koji spaja staklo i ogledalo)

2. razdvojim staklo od ogledala

3. uzmem aluminijmumcku foliju (onu deblju,  koja se koristi za izolaciju u elektricnim uredjajima, TA pec, el. sporet...) i isecem u krug znatno veci od samog fara

4. napravim rez u vidu poluprecnika tog kruga (kao za levak)

5. stavim krug u ogledalo i pocnem oblikovanje tj. peglanje folije

u pocetku ce folija poceti da se guzva ali kako se vise pegla (ja sam ro radio malim valjcicem za farbanje) te "bore" ce pojako netajati

6. kada se sve zavrsi i visak se isece i savije preko rubova sledi:

7. poliranje (ja sam to radio najboljim sretstvom za poliranje metala- "BRASSO"). Nakon ovakvog poliranja krpom i brasso-om ogledalo zasija kao novo tek po negde se malo vide linijice (bore) ali to ne smeta reflektovanju svetlosti (provereno, sija bolje nego levi)

 

Inace ako hocete bas jako svetlo ugradite xenon. Potrosnja je znatno manja od obicne sijalice od 50w, a osvetljava put neuporedivo jace. Jedino zahteva stabilan napon jer osetljiva elektronika (koja ide uz njega)  ne trpi oscilacije.

Odlicno grunfovanje!!

Jos mi kazi da ovaj postupak nisi ovekovecio fotografijama...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Na zalost nisam  slikao. Zaista mi je nezgodno da dok radim drzim aparat ili telefon u ruci, a ruke prljave... pa kad me neko pozove na mob...  nakon toga sledi obavezno ciscenje telefona razredjivacem, a da ne pricam o tome kako mi izgledaju farmerice nakon vadjenja mob-a iz dzepova. ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Nis

Ti pijacarski xenoni nemaju veze sa pravim xenonom ( za njih treba i trafo i jbm li ga sta jos),i iako pise da imju 90-100w nemaju ni 50,mislim da su 30-40 max (merili i racunali neki momci na auto forumu),plaus kad je mokar put nista se ne vidi,tako da...manite se njih.

Ako hocete neke kvalitetnije halogneke uzmite Osram silverstar ili Nightbreaker odlicne su i jedne i druge (video u praksi na kolima) ,mada ove druge nesto krace traju jer daju vise svetlosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ja sam to planirao da uradim i sve kao sad ću, sad ću... A onda relej.  :P

 

Dobro sija i ovako pa me ništa ne tera na budženje. Glavni razlog zašto bih to stavio je uočljivost, mene bolje da vide ali ako taj kolorit ima veze sa mokrim asfaltom, hm...

 

Wice je stavljao to na svog MZ-a i bio je zadovoljan ali relej mora. Joska je rekao da relej mora i da to nije problem napraviti ali njemu ništa nije problem tako da kao da ga nisam ni pitao.

 

I tako, taj relej me ukočio u montaži novih sijalica. Ako ima nekih od 90/100W a da rade bez releja stavio bi ih ali da se zezam sa strujom ne pada mi na pamet.

 

Na zalost nisam  slikao.

 

He, he, TS, koji si ti kralj!  ;D  Stvarno si sampion na budzenje na ceo forum!  ;D

 

Da je slikao morao bi toga da se drži a to znači da ne bi mogao sebe da prebudži, morao bi da se drži uputstva...

Pa ko to da mu uzme, nema te sile, mora taj makar malo... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Mislim da nemas potrebe stavljati sijalice od 90/100w,jer ove XENON PLASMA H4 12v 60/55W daju mnogo jacu svetlost nego obicne halogene...         e03_nightbreaker.jpg

Da se razumemo, to sto ti kazes je obicna H4 samo malo modifikovana i ona nema veze sa pravim XENON-om.

Xenon radi na mnogo vecem naponu (reda velicine KV) pa je neophodna prateca elektronika koja bi napon od 12v povisila na odgovarajuci.

 

Rele koji se stavlja veze nema sa tim koji je oblik ili tip sijalice vec samo  ima veze sa snagom sijalice. Znaci 60/55w na zahteva rele bez obzira da li je obicna ili H4, a ukoliko stavljamo 90/100w rele je obavezan jer hoce da gore kontakti na prekidacima.

 

Verovatno su ove PLASMA H4 nesto bolje, ne znam, ali ne verujem da mnogo jace svetle od obicnih H4 iste snage, mozda je boja svetlosti u pitanju pa daje subjektivni osecaj.  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: MZ ETZ 125

Ako nisi procitao na pocetku teme evo da ponovim...

 

U pitanju su halogene sijalice,12V 60/55W nisu potrebni releji,sijalice su u pakovanju su 2kom.Izuzetno su jake,bacaju plavicastu bljestavu svetlost,temperatura u radu je 7500K.

Xenon PLASMA halogene sijalice koriste poslednju generaciju revolucionarne tehnologije ``XENON`` gasa,koja omogucava da rade podjednako kvalitetno kao HID (High Intensity Discharge-Jaci Intenzitet Protoka) svetla koja se koriste na automobilima visoke klase.

Ove sijalice drasticno poboljsavaju vidljivost tokom noci i u uslovima loseg vremena..

 

Svi znamo da to nisu prave XENON sijalice, zasto da bacamo pare za XENON KIT sistem, kada mozemo staviti H4 na bazi Xenona..Stvar je u tome da dobijemo jacu svetlost uz mali utrosak energije 55/60w...

Releji idu na sijalice od 90/100w, mada znam coveka koji je bez relea stavljao ove sijalice,nikad mu nisu stradali prekidaci na MZ-u...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ove sijalice drasticno poboljsavaju vidljivost tokom noci i u uslovima loseg vremena..

 

Pa jel' pojačavaju svetlo drastično?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: MZ ETZ 125

To je samo prevod teksta koji se nalazio na ambalazi.

Ako pise da je drasticno, onda pojacavaju svetlo drasticno.

 

Za dalja pitanja obratite se proizvodjacu.

 

NAMYNG LIGHTING CO.,LTD.

 

www.namyung.co.kr

 

MADE IN KOREA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Osnovni problem je sto je u narodu termin Xenon ne objasnjen . Xenonom vecina ljudi zove sijalice koje su H4 obojene u plavo...TS je lepo objasnio princip rada. Da ne pominjemo cenu koja je drasticno veca od ordinarnih sijalica

Moje glediste u vezi svetlosne grupe kod MZ-a je da , fabricki far, ako je dobar reflektor je vise no dobar.Veca potreba je dodati far za maglu ako covek vozi cele godine.

E, sada. Svako ima svoje vidjenje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Ja sam svojevremeno na Polo stavio one sijalice iz prvog posta i bio sam prezadovoljan,farovi su mi bili losi i sa standardnim halogenim sijalicama po kisi se malo slabije videlo,kupim one sijalice( pre 4 god platio 400 din) i odusevim se.Montiram ih dan pre nego krenem na more,na putu ka moru kisa nas je bila od Batocine pa sve do Virpazara,skoro celu noc ali ja se nisam umorio ni najmanje jer su sijale kao da je dan.Zao mi je sto ih nisam skinuo kada sam prodao kola sigurno bi ih vozio i na Jeti iako ona ima ocuvane farove kao nove pa nisam osetio potrebu za jacom svetloscu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ja sam na bivsem automobilu (Audi 80) "nosio" ove pijacarke i nisam bio zadovoljan nikako!!

Ubrzo sam ih zamenio obicnim H4, i to je bilo to...e sad' mozda ima neka fora oko sociva fara ili sta ti ja znam, uglavnom meni nisu odgovarale!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Da ne pominjemo cenu koja je drasticno veca od ordinarnih sijalica

 

 

Tacno tako, komplet xenona sa prateceom elektronikom kosta oko 60e (nemojte da me drzite za rec ali mislm da je par toliko).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

E vid'o ja takve silajice, al sa narandzasti odsjaj, plavo nije vise IN. Par kosta 200din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Par kosta 200din.

 

Za te pare su super pa šta god pisalo na kutiji. Jesi li kupio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Nisam jos, imam vec u rezervi jednu normalnu, ali kupicu ako ih bude bilo, te narandzaste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja