Jump to content

Moto Zajednica

Building a bobber..pitanja i predlozi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda gl400

Daklem. Hteo bih da napravim svoj sopstveni motor, po mom ukusu ali imam neshto pitanja..Dvoumim se izmedju dva motora JAVA 350 TS i Honda cm 125..s tim shto kod JAVA mi se svidja to shto mogu da zadrzim ceo prednji deo rama a zadnju viljushku bih promeni pa me interesuje da li bi panduri pravili problem sa takvom modifikacijom?? A kod Honde mi se svidja motor..4t, 125ccm, ne moram da pravim meshavinu, kazu da je veoma pouzdan i dugotrajan. Ali kod njega bih morao da prepravljam gotovo ceo ram poshto mi se ne svidja. E sad imam kombinaciju za oba motora i za Javu i za Hondu pa mi vi predlozite shta bi bilo bolje za uzeti??

 

 

Pozz

Zeljko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Luzern
  • Motocikl: Kawasaki VN800A

a zadnju viljushku bih promeni pa me interesuje da li bi panduri pravili problem sa takvom modifikacijom??

Mislim da ne bi...brojevi su napred

Po meni bi bolje bilo da pravish javu, jer je veca i jacha,a sa druge strane verujem da je honda izdrzljivija shto se tiche agregata, al mi se ne svidja shto je male kubikaze

Aj pa postavi slike kad pochnu radovi...ja obozavam bobere, ja cu i ovaj moj VN da prepravljam u bobera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 1995, Cagiva Mito 125 1992-na prodaju

Daklem. Hteo bih da napravim svoj sopstveni motor, po mom ukusu ali imam neshto pitanja..Dvoumim se izmedju dva motora JAVA 350 TS i Honda cm 125..s tim shto kod JAVA mi se svidja to shto mogu da zadrzim ceo prednji deo rama a zadnju viljushku bih promeni pa me interesuje da li bi panduri pravili problem sa takvom modifikacijom?? A kod Honde mi se svidja motor..4t, 125ccm, ne moram da pravim meshavinu, kazu da je veoma pouzdan i dugotrajan. Ali kod njega bih morao da prepravljam gotovo ceo ram poshto mi se ne svidja. E sad imam kombinaciju za oba motora i za Javu i za Hondu pa mi vi predlozite shta bi bilo bolje za uzeti??

 

 

Pozz

Zeljko

 

Druze ja imam Hondu CM 125, vrloooooo izdrzljiva masina, trosi kao upaljac, a zvuk je odlican ako se povade prigusivaci a sa nekim malo ludjim auspuhom verujem da bi zvuk bio mnooogo dobar.

Evo primera:

 

Opet sa druge strane Jawa je dosta brza od Honde ali kao sto si rekao ima 2T masinu, znaci pravljenje mesavine i ostalo.

Takodje Jawa je dosta veca pa ce verovatno delovati ozbiljnije od Honde.

 

Sve u svemu oba motora imaju svoje mane i prednosti a na tebi je da izaberes sta vise volis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda gl400

@ZZ

Pa to i ja mislim, ali otkud znam, bolje da pitam nego da posle imam nekih problema

@Purec92

Wauuu zvuk je taman odgovarajuci. Mada kad budem radio auspuh radi cu neki da bude skroz otvoren, samo cevka iz 2 u 1 obavijena sa onom azbestnom trakom (bobber style  :) )

@lord_oblivion

U ova zelena mi se svidja ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Samo, ako budes pravio to od Jawe (2T), vodi racuna i nemo' se zezas da joj seces i otvaras auspuhe jer ces poremetiti rad agregata!

Dovoljno je da izvadis jedan, dva ili sva tri dihtunga u prigusivacima... Probas pa vidis koja ti se kombinacija svidja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Po meni definitivno Honda...bez obzira sto je kraca-kako kazes!

Ne bi bilo lose da pojasnis sta ces i kako da radis na bobber-u, hardtail-softail i sl.

Ako planiras hardtail onda ces morati i kod jednog i kod drugog da seces zadnji deo rama i da ubacujes hardtail dodatak ramu, pa samim tim ces moci i da produzis Hondu. Za Hondu glasam prvenstveno zbog masine!

Sa druge strane Jawa je takodje odlicna za bobber-isanje, evo dokaza:

post-2435-12879054995506_thumb.jpg

post-2435-1287905499586_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda gl400

Ma kakav je to bobber bez riggid frame (hard tale)

 

@Picasoo mz

Auuuu shto je dobraa Java, ne svidja mi se samo rezervoar, inache je do jajai

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ma kakav je to bobber bez riggid frame (hard tale)

 

@Picasoo mz

Auuuu shto je dobraa Java, ne svidja mi se samo rezervoar, inache je do jajai

Izvini ako ti off-ujem po temi ali evo pogledaj mog MZ bobber-a, mos' nesto da ti se svidi  ;D

wSWyP_dscf5974resize.jpg

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=17238.0

 

Picasoo, ima li jos nekih slika Jawa na tom sajtu odakle su ti ove slike? Moze link?

 

Ovo je neki tip iz Holandije koji je radio samo ovu Jawu, menjao joj paljenje (elektronsko) stavljao Jikov karburator i kako sam kaze ide kao djavo bez obzira sto nema originalne izduve(!?)...prodaje je za 4.000 evrica  :)

Preradjuje jos neke motore ali samo jednu Jawu.

Evo linka do njegovog sajta www.darkstarkustoms.nl ...

Zeljko obavezno slike da postavis i opis radova ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda gl400

@ Picasoo MZ

 

Ma de je ofujesh, sve shto ima veze sa bobberima je ovde dobro doshlo, nije bitno dali je to mz java ili neki 100.

 

Slike stizu chim se odlichim za motor koji cu da uzmem

 

ttPhz_b52front.th.jpg

 

Gde mogu da nadjem ovakvu prednju vilu??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda gl400

E da nikako da pitam..Kakva je procedura(pravna) da se na Javin ram postavi motor od honde cm 125.. To me interesuje zato shto imam javu za 100 eu sa papirima motor je malo loshiji a motor od honde imam za dz isto sa papirima.. pa me interesije kakve bih sve zajebancije mogao da imam sa tim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda gl400

E da nikako da pitam..Kakva je procedura(pravna) da se na Javin ram postavi motor od honde cm 125.. To me interesuje zato shto imam javu za 100 eu sa papirima motor je malo loshiji a motor od honde imam za dz isto sa papirima.. pa me interesije kakve bih sve zajebancije mogao da imam sa tim???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

 

 

Gde mogu da nadjem ovakvu prednju vilu??

Ja mislim da je DKW imao takav springer...!

 

E da nikako da pitam..Kakva je procedura(pravna) da se na Javin ram postavi motor od honde cm 125.. To me interesuje zato shto imam javu za 100 eu sa papirima motor je malo loshiji a motor od honde imam za dz isto sa papirima.. pa me interesije kakve bih sve zajebancije mogao da imam sa tim???

Atest na Masinskom fakultetu, pa sa tim atestom na tehnicki i registraciju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

 

 

Gde mogu da nadjem ovakvu prednju vilu??

Ja mislim da je DKW imao takav springer...!

 

 

post-2435-12879055205578_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda gl400

Sad u nedelju idem da vidim nekog DKW-a  ;D

 

Elem

Nisam to hteo..hteo sam da pitam kakva bi bila procedura kad bih ram sam napravio???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Mora da ti potpise kvalifikovani/skolovani varioc. I taj papir podnosis prilikom atestiranja. Ovo ti vazi i za elektro-instalaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Samo to?? A jel moraju da imaju neku radnju ili samo da imaju diplomu shkolovanog varioca i elektrichara??

 

U prevodu to se zove atest na var tj atestirani varioc moze da ti izda takvu potvrdu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa

Samo to?? A jel moraju da imaju neku radnju ili samo da imaju diplomu shkolovanog varioca i elektrichara??

 

Ako ces prepravljati neku egzotiku, naj lakse je da i ne prijavljujes da si menjao ram, jednostavno, uradi novi ram, zavari na svoje mesto glavu colana sa brojevima i teraj....ko ce da istrazuje na motoru starom 30 god dal je ovo ili ono. Iz licnog iskustva ovo pisem, radio sam tako nesto i nikad nisam imao problema na tehnickom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja