Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA SUPER TENERA 1200 2C

Recommended Posts

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

         Ha 500000 primeraka pa na taj nacin se gubi eksluziva,zamisli ti Velimlje kako se osecas uniformisano kad stalno sreces GS -ove na putu,ovako Jamahu ce kupiti ljudi koji stvarno znaju sta hoce za svoje pare.

 

Ne Pit-e , ja sam sretan i nasmesim se kad god vidim BMW , jer znam da nisam jedini sto sam pao pod uticaj njihove propagande  ;D

 

Bojim se da ce za TE pare Yamahu da kupe samo oni koji ne mogu da smisle BMW , pa jim je to druga opcija ...  Zaista su otisli predaleko cenom .

 

Ko trazi ekskluzivu ne gleda Yamahin , ni BMW-jev sajt , veruj ....

 

 

 

 

 

 

                            Odlicno onda drago mi je zbog tebe da si sretan .Ko ce kupiti Jamahu ....pa onaj ko hoce kvalitet za svoj novac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Nesto sam se razmisljao

 

13.500 funti za novu Yamahu Tenere

i

13.500 funti za R 1200 RT sa svim MOGUCIM i NEMOGUCIM fabrickim dodatcima  ??? ???

 

Ma razumem ja da nisu iste funkcije , nego se sad setih ...

 

Meni 13.500 skupo za RT , sanjam ga nocima ( priznajem !!  ;D ;D )

 

Ista cena ???  

 

Pa ovi iz Yamahe definitivno prave sprdnju iz nekog , iz mene sigurno nece  ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

 

                            Odlicno onda drago mi je zbog tebe da si sretan .Ko ce kupiti Jamahu ....pa onaj ko hoce kvalitet za svoj novac.

 

Pa kako da nebi bio sretan Pite , zadnji izlet koji sam isao , u Skotsku , vise od 50 posto ( laaaazem , mozda 80 posto ) motora je bilo BMW . Ja kad sam birao motor , nisam bio siguran izmedu BMW-GS , Yamahe FJR , Honde PanEuropean i mozda jos nekog motora .

 

I kad jih toliko vidim na putevima ZNAM da sam dobro izabrao !!

 

To je sve sto me interesuje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

 

                            Ko ce kupiti Jamahu ....pa onaj ko hoce kvalitet za svoj novac.

 

I to za kvalitet . Znas i sam da sam stupio na stranu Tenerasa u onom maratonskom okrsaju , ali ovde bar probamo da pricamo realno

Kvalitet , kod japanaca

Prva Honda , posle Yamaha i Suzuki , posle Kawasaki . Tako svi kazu , nisam ja izmislio , nemam razloga da jim ne verujem . To ne znaci da je Yamaha , ili Kawasaki nekvalitetan motor .

 

V-Max su kupovali na internetu ljudi koji zele takav motor , jer slicnog nema ! Realno . Jeste skup , ali ko ima i zeli ..

Nova Tenera ? Ko ce nju na internetu da kupi , nije mi jasno , ne za te pare , izvini . A ti kad vidis prvu na putu , javi . Ja mislim da ce proci meseci dok je neko od nas ,ili bilo gde vidi .... Nazalost !

 

Ja bi voleo da je drugcije , ne zbog toga da ti budes u pravu , nego ponavljam - zbog svog interesa , ali nije i nece da bude !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Jbt izbice rat,alo ljudi jel vama neko placa da pljujete/hvalite pomenut/e motore?

 

Cisto sumnjam... mislim da je to sve iz ljubavi... apsolutne i bezuslovne ljubavi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3648 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: T-Max 500

Meni se ovo bas svidja. Reklo bi se po slikama da je vodjeno racuna o detaljima, o izradi, o kvalitetu, a to je i jedna od bitnijih strana. + za zicane tockove i kardan (koji malo ruznjikavo deluje, ali je praktican). To sto ima malo vise kila nije nikakv problem jer ovo inace i nije predvidjeno za neke teske terene kao sto varadero, strom, caponord, GS i ostaa ekipa nisu. Sve je to negde blizu jedno drugog, +/- 20 kila, pa je glupo i reci da je neki bolji. Sve je stvar ukusa. Za zahtyevnije terene tu je mala tenera, za jos zahtevnije tu je YZ itd... Novi trendovi nalazu da postoji i ova klasa enduro motora i ja bih vrlo rado posedovao neki od ovih primeraka, posebno ovu teneru posto najsvezije izgleda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

vidim da su se ljubitelji bmw a poplasili konkurencije,,,,ali dobro,mozda je nova st i kanta,a mozda i nije,ko zna,,samo onaj ko je bude probao,i probao bmw a,jedina mana tom motoru je usrani kardan,,,

nekako za moj ukus lanac je bolji,meksi za voznju,ali dobro,ipak su nju sklapali strucnjaci,

opet da ponovim ja bi to jahao vrlo rado,jahao bi i bmw ako treba nije problem u tome,problem je sto trenutno nemam pare za luxuz kao ni pola srba.....eh da je 7na lotou,,nikako da pogode moj ticket..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

vidim da su se ljubitelji bmw a poplasili konkurencije,,,,ali dobro,mozda je nova st i kanta,a mozda i nije,

 

Bokilicu , ne razumes , meni bi bilo drago da se BMW uplasi konkurencije , mislio sam da sam to jasno objasnio , jer bi onda , nadamo se nekog dana i BMW i Tenera malo izgubili na vrednosti , u NASU korist

A ovako , BMW se usrao ko sto ti kazes za kardan , od smeha ...

I ja , niti neko pre mene ne primetih da je rekao da je nova Tenera kanta , naprotiv , ja mislim da je SUPER motor

Ali

malo pretezak , sto je manje vazno

dostupan samo na internetu i preskup , sto je jako vazno , pogotovu u ovo vreme .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12824 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Možda iznenade sa cenom. Prvo glasine u paprenoj cifri a onda tras 10.000 € i svi odlepe od sreće.

A najviše Pit.  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Možda iznenade sa cenom. Prvo glasine u paprenoj cifri a onda tras 10.000 € i svi odlepe od sreće.

A najviše Pit.   ;)

 

 

Mnogi bi odlepili od srece , mada nesto cisto sumljam ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5314 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Možda iznenade sa cenom. Prvo glasine u paprenoj cifri a onda tras 10.000 € i svi odlepe od sreće.

 

 

U ovo sam ubjedjen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: FZ1N

Bole me ona stvar i za Yamahu , i BMW i Hondu i jos mnogo toga , samo primecujemo

Psssst Velimlje ! Ne znaš pozadinu.

Lukav je Aćim, on vozi i Yamahu i BMW ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: FZ1N

Ne znam zašto se vi toliko brinete za Yamahino poslovanje, oni valjda imaju menadžere koji se o tome brinu. Što se BMW-a tiče, oni proizvode i automobile, tako da nije za poređenje.

 

Ma mi se brinemo za celu moto industriju.

Što se tiče menadžera, valjda nisu kao onaj Toyotin što se rasplakao na sred konferencije za štampu pre neki dan.

I jeste i nije za poređenje, zaboravljaš da, recimo, Yamaha pravi najbolje klavire posle firme Steinway a klaviri se

prodaju više nego motori a i skuplji su, a ima u toj firmi još mnogo drugih proizvoda.

 

p.s. razgovaraš sve vreme samnom a ne sa mojim ćaletom  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12824 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Možda iznenade sa cenom. Prvo glasine u paprenoj cifri a onda tras 10.000 € i svi odlepe od sreće.

 

 

U ovo sam ubjedjen.

 

Jel ti radiš na Govečetu i Međedu ili čitaš budalaštine na forumu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5314 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Možda iznenade sa cenom. Prvo glasine u paprenoj cifri a onda tras 10.000 € i svi odlepe od sreće.

 

 

U ovo sam ubjedjen.

 

Jel ti radiš na Govečetu i Međedu ili čitaš budalaštine na forumu?

 

Govece sam malo danas radio ima neka sliba tamo... a budalestine...pa one su ionako na svakom koraku..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Citam neke druge sajtove , ljudi nagadaju da je tezina koja se pominje SA torbama , sto bi bila dobra vest

Ljudi to rezonuju cinjenicom da je Yamahino sediste za Evropu u Holandiji , a na Holanskom sajtu za Teneru XT660 navode razlicite tezine sa i bez torbi kao sto mozete da vidite i ovde

Sa torbama 218 kg

http://www.yamaha-motor.nl/products/motorcycles/adventure/xt660z-le.jsp?view=techspecs

Bez torbi 206 kg

http://www.yamaha-motor.nl/products/motorcycles/adventure/xt660z.jsp?view=techspecs

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12824 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Što više saznajemo sve bolje zvuči. Pada mu težina, možda ni cena ne bude ko što se

nagađalo. Opet ja o ceni - jebi ga to me više brine nego kilo gore dole.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Yamaha pravi najbolje klavire posle firme Steinway a klaviri se

prodaju više nego motori a i skuplji su, a ima u toj firmi još mnogo drugih proizvoda.

 

p.s. razgovaraš sve vreme samnom a ne sa mojim ćaletom  ;D

 

neće iči prijatelju......yamaha je svetlostne godine daleko od pravljenja klavira marke Steinway.......ne bih to znao ali slučajno mi je jedan od dobrih drugova najbolji klavirski majstor na ovim balkanskim prostorima sa sopstvenom radnjom.....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Nemojte ljudi da se kacimo oko jedne reci ??  8)

Pa Tocrank je rekao POSLE Steinway-a ( plus toga mi nije jasno , pricamo li mi ovde o motorima ili klavirima ??? )  ;D

 

Yamaha zarada    4.678.000.000 $

Steinway zarada    425.000.000 $

 

I Yamaha jeste NAJVECI proizvodac instrumenta na svetu . I verovatno bi mogli da kupe Steinway 10 puta godisnje ...

Izvor

http://en.wikipedia.org/wiki/Steinway_%26_Sons

http://en.wikipedia.org/wiki/Yamaha_Corporation

 

Pricajmo o motorima ...  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ne znam zašto se vi toliko brinete za Yamahino poslovanje, oni valjda imaju menadžere koji se o tome brinu. Što se BMW-a tiče, oni proizvode i automobile, tako da nije za poređenje.

 

A Yamaha proizvodi i klavire i gitare. TEK TO nije za poređenje ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Ne znam zašto se vi toliko brinete za Yamahino poslovanje, oni valjda imaju menadžere koji se o tome brinu. Što se BMW-a tiče, oni proizvode i automobile, tako da nije za poređenje.

 

A Yamaha proizvodi i klavire i gitare. TEK TO nije za poređenje ;D

 

Ma znam da se salis , ali ipak , lakse shvatit neke stvari , kad smo vec kod toga ..

BMW kompletna primanja    53.200.000.000 Eura ,    profit    324.000.000 Eura      -- podatci za 2008 godinu

Yamaha kompl. primanja        4.678.000.000 Dolara , gubitak  209.870.000 Dolara    -- podatci za 2009 godinu

 

Izvor

http://en.wikipedia.org/wiki/BMW

http://en.wikipedia.org/wiki/Yamaha_Corporation

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja