Jump to content

Moto Zajednica

New kid in the family

Recommended Posts

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Dobar dan, dobri ljudi,

 

kao sto je red, da se predstavim: ja sam Cika Dule, sto ilustruje i moje godiste, a resio sam da se vratim u jato posle 27 (i slovima: dvadesetsedam) godina. Doduse, tada sam terao Automatika neke dve godine i to je to... Znao sam tada, a i sada imam u svom okruzenju nekoliko bajkera. Muka od voznje "sivkom" i stara ljubav ka dva tocka me poterase da pocnem sa "odvajanjem od usta" zarad uzivanja od (dace Bog zdravlja i ponesto para) sledece sezone. Vec sam krenuo sa tzv. samoobukom, pa se nadam da cu tokom novembra vec imati saru za A.

Izrazito mi se dopada ova furka sa bezbednim pristupom voznje motora i razni saveti, pa s tim u vezi bi mi dosta koristilo da me svi kojima to nije tesko posavetuju prvenstveno u vezi kupovine polovnog motora (cvaja ili firtakt), da li polovna oprema itd.

 

Unapred zahvalan,

 

Cika Dule

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1902 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Dobrodosao. Ja sam poceo da vozim na cvaji ali bi ti preporucio 4T masinu. Ima dosta prica na forumu o 2T vs 4T. Oprema je naravno bolja nova ali moze i polovna sem kacige. To bi ti preporucio iskljucivo novo i nekinesko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Lokacija: Šabac

Pozz...

Kod kupovine motora, ćovek treba da se zapita šta će mu motor.!?

 

Pa...

1.Vožnja po gradu i kraće relacije --- svejedno koji motor/ zavisi od afiniteta i para/

2.Duže vožnje---a/brza vožnja, auto putevi---/sportnjaci/

                            b/ Srednje brza vožnja, autoputevi ---/intruderi,kruzeri, tureri/

                            c/Putovanja, sa skretanjem i na makadame--- /enduro motori/

                            d/loši, off road putevi---/ kros motori/

Ali kod nas je možda naj bitnije: koliko para toliko muzike. I nije isklučeno da kad kupiš nešto, ustanoviš da ti se nešto drugo svidja.Prema tome kako god okreneš zezno si se, ili da gledamo drugačije, šta god uzmeš super je motor je to, pa koji god bio...

E pa sad ajd u zdravlje...

                           

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

draga braco,

 

izvinjavam se, slatko sa slagom (k'o sto rece onaj u crtacu sa Duskom Dugouskom), sto nisam ranije odgovorio na vase tople pozdrave dobrodoslice i nesebicne savete na moja pitanja. krivac tome su moje pocetno nesnalazenje u pretrazi foruma i nedostatak vremena... svakako zahvaljujem se na svemu. druzicemo se i ovde, a verujem i na drumovima.

 

koristim priliku i da svecano obnarodujem da sam u Pazovi, u auto skoli Rak, kod Mileta, polozio iz prve za A i ponosni sam vlasnik iste od 11. novembra o. g. zalivamo saru kad se nagazimo negde! usput, kod njega se polaze na Liberiju 125!  :-[

 

motor jos trazim i zbog budzeta (razocaracu neke) cu izabrati skoro sigurno polovni Keeway Speed 150 ili 125, mada mi se ovaj drugi cini malo slabasan za moje potrebe. ako neko cuje za neki dobar od 150 ccm, neka javi... 064 1660434

prethodno sam prevrnuo ceo net ovde i napolju u potrazi za necim japanskim 400-500ccm, ali sam shvatio da za pare kojima cu da raspolazem, mogu da pazarim nesto 20-25 godina staro u sumnjivom stanju i verovatno izraubovano.

 

no, bilo, kako bilo, idemo dalje. voziti se nesto mora! a i nije lose da se pocne sa necim slabijim. tu ne ubrajam skuter, kao opciju, ni pod razno!

 

pozdrav svima i

 

BEZBEDNO I UVEK SA KACIGOM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free rider, 814 postova
  • Lokacija: Beograd/Borca
  • Motocikl: 2014 BMW R1200RT

Pozdrav i cestitam na sari.

Sto se tice motora, nikako ne kupuj kineski motor male kubikaze, zasto, pa zato sto ces se brzo zasititi i imaces muku da ga prodas i predjes na veci japanski. Moj save za pocetak neki japanac od 250 do max 500 ccm. Kazu da je Suzuki GS500 sjajan za pocetnike.

Eto pa ti razmisli. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Pozdrav i cestitam na sari.

Sto se tice motora, nikako ne kupuj kineski motor male kubikaze, zasto, pa zato sto ces se brzo zasititi i imaces muku da ga prodas i predjes na veci japanski. Moj save za pocetak neki japanac od 250 do max 500 ccm. Kazu da je Suzuki GS500 sjajan za pocetnike.

Eto pa ti razmisli. ;)

fala br'te za savete

probo'o sam, vrlo kratko doduse, GS 500E od dobrog drugara. meni je on nezgodan, jer sam stalno oslonjen na ruke. on ga vozi od letos i zali se i on da se jako umori i da ga bole sake posle 50-100 km, a nije neki slabic. jbg...

 

savetovana kubikaza se uklapa i u moje razmisljanje. i ja sam nesto zamislio da uzmem neki koji moze max 140 km/h i onda imam dosta snage za obilazenje na manjim brzinama (grad), miran rad na srednjim (magistrale) i ne vozim na iberu pri max dozvoljenoj na auto putu.

 

e, sad, zasto bih ja speeda?

1. budzet mi kroji kapu  :(,

2. opajao sam ceo net i svi koji ga imaju, a i reviewi navode da je izdrzljivo magare i da mu se uz redovno odrzavanje, agregat ne kvari, a da su delovi bagatela. znaci sipas i ne mislis. a da ne pominjem da bih ga prosetao i do mora, ono laganica, razgledas krajolik, uzivas.  8)he he he.

3. s obzirom na novu klasifikaciju kategorija moto dozvola, mislim da cu imati prostora da ga posle prodam. jbg, tada bih morao da se odlucim za 125-icu. uostalom, svaka roba ima svog kupca. valjda je tako.

 

svestan sam ja da je japanac - japanac, ali treba naci delove treba sve to posle i platiti, a mislim da onda tu stupa na scenu sisanje od cena, itd... >:(

 

i naravno, o svemu ovome mozemo nasiroko pored neke tulumbare, tokom zime, kad se ne vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja