Jump to content

Moto Zajednica

Lamele...

Recommended Posts

  • Drug član, 4274 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

vidis ja i ti se rezumemo jer volimo drugavije motore :wink: .Kod gore napomenutih motora kvacilo je na kraju radilice tj. isto kao kod auta jer radi na istom principu i suvo je.E sad BMW ima jednu lamelu ,a Moto Guzzi dve(zavisi od modela).Ali kad ovde pricamo podrazumeva se da pricamo o japanskim motorima jer ih 98% clanova i posetilaca na forumu poseduje.Eto zato sam komentraisao tako.A za mene je sve na dva tocka vredno pazenje samo da nema 4 ili vise :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

pretpostavio sam da kod ovih motora (BMW box, Gucci V) kvaèilo stoji na radilici i da je suvo, glupo bi bilo izmeštati ga na neku drugu osovinu i stavljati u menjaè, ali da pitam iskusnije.

 

Hvala ti na objašnjenju. :wink:

 

e sad, neko reèe da BMW ne cima kad ubaciš u prvu, moje mišljenje je da je to upravo posledica suvog kvaèila. moje mišljenje da mokra višelamelna kvaèila nikada ne odvoje potpuno jer je razmak izmeðu lamela i platni veoma mali, i da usled viskoziteta ulja dolazi do prenošenja energije sa potisnih ploèa-plani na lamele što dovodi do minimalnog okretanja snopa u menjaèu (ovo okretanje nije konstantno i svaki manji otpor ga zaustavlja). ovo je malo više izraženo kod gušæeg ulja i kada je ulje hladno.

 

e sad, ti mi reci da li sam u pravu?

ne mislim da širim temu ali kad veæ prièamo o lamelama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
pretpostavio sam da kod ovih motora (BMW box' date=' Gucci V) kvaèilo stoji na radilici i da je suvo, glupo bi bilo izmeštati ga na neku drugu osovinu i stavljati u menjaè, ali da pitam iskusnije.

 

Hvala ti na objašnjenju. :wink:

 

e sad, neko reèe da BMW ne cima kad ubaciš u prvu, moje mišljenje je da je to upravo posledica suvog kvaèila. moje mišljenje da mokra višelamelna kvaèila nikada ne odvoje potpuno jer je razmak izmeðu lamela i platni veoma mali, i da usled viskoziteta ulja dolazi do prenošenja energije sa potisnih ploèa-plani na lamele što dovodi do minimalnog okretanja snopa u menjaèu (ovo okretanje nije konstantno i svaki manji otpor ga zaustavlja). ovo je malo više izraženo kod gušæeg ulja i kada je ulje hladno.

 

e sad, ti mi reci da li sam u pravu?

ne mislim da širim temu ali kad veæ prièamo o lamelama...[/quote']

Ja dijelim isto misljenje :D Zar nisi to radio iz Hidraulicnih prenosnica kod Bokice? :D :wink:

 

Ajde Caca, potvrdi nam teoriju :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG
Zar nisi to radio iz Hidraulicnih prenosnica kod Bokice? :D :wink:

 

 

ne druže, ja se mehanikom bavim iz hobija. :D

 

pomešao si me sa burazerom, on je na SUS motorima, pa sam i ja uz njega nauèio po koji "struèni" izraz pa ponekad delujem pametno. :mrgreen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
Zar nisi to radio iz Hidraulicnih prenosnica kod Bokice? :D :wink:

 

 

ne druže' date=' ja se mehanikom bavim iz hobija. :D

 

pomešao si me sa burazerom, on je na SUS motorima, pa sam i ja uz njega nauèio po koji "struèni" izraz pa ponekad delujem pametno. :mrgreen:[/quote']

:oops:

:mrgreen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4274 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pretpostavio sam da kod ovih motora (BMW box' date=' Gucci V) kvaèilo stoji na radilici i da je suvo, glupo bi bilo izmeštati ga na neku drugu osovinu i stavljati u menjaè, ali da pitam iskusnije.

 

Hvala ti na objašnjenju. :wink:

 

e sad, neko reèe da BMW ne cima kad ubaciš u prvu, moje mišljenje je da je to upravo posledica suvog kvaèila. moje mišljenje da mokra višelamelna kvaèila nikada ne odvoje potpuno jer je razmak izmeðu lamela i platni veoma mali, i da usled viskoziteta ulja dolazi do prenošenja energije sa potisnih ploèa-plani na lamele što dovodi do minimalnog okretanja snopa u menjaèu (ovo okretanje nije konstantno i svaki manji otpor ga zaustavlja). ovo je malo više izraženo kod gušæeg ulja i kada je ulje hladno.

 

e sad, ti mi reci da li sam u pravu?

ne mislim da širim temu ali kad veæ prièamo o lamelama...[/quote']

Ja dijelim isto misljenje :D Zar nisi to radio iz Hidraulicnih prenosnica kod Bokice? :D :wink:

 

Ajde Caca, potvrdi nam teoriju :wink:

 

Prvo da se izvinem sto nisam odmah odgovorio jer sam radio celo dan pa nisam imao vremena.

 

Pa vas je vise ,a ja sam sam i bilo bi glupo da vam udaram kontru :wink: :D

 

Da za mokro kvacilo se slzem sa vasom teoriom ili objasnjenjem,ali moram da kazen da suvo kvacilo koje ima 6 ili 7 lamela radi potpuno isto tj. ne odvaja sve lamela ravnomerno.Jedino suvo kavacilo(sa 6-7 lamela) ne udara u prvu kao mokro jer ako ima kais za prenos kais uzlazava udarac.

 

E kod Moto Guzzi-a sa jednom ili dve lamele trzne malo kad se ubaci u prvu samo ako je ler gas oko 1200 o/m,a ako je izmedju 800 o/m -1000 o/m ude kao u puter.Kod BMW-a nezman jer nisam nikada vozio BMW-a.

 

Znaci kod bilo kog tipa kvacila makar moje iskustvo je da se oseti i cuje kad se ubaci u prvu je samo koliki je ler gas. :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

 

Pa vas je vise ' date='a ja sam sam i bilo bi glupo da vam udaram kontru :wink: :D

 

[/quote']

 

vidiš brate Evil izvojevasmo pobedu na snagu. :mrgreen:

 

šala naravno. kao što rekoh mehanika mi je hobi i uz malo osnovnog znanja i logike dolazim do nekih svojih teorija koje volim da podelim sa drugima i ujedno ih proverim.

 

Mali Æaæa hvala na dopuni ove moje amaterske definicije. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja