Jump to content

Moto Zajednica

Još jedna žrtva motociklista ,

Recommended Posts

  • Drug član, 2143 postova

E pa stvarno je dosta, pa imaju li neki od nas imalo morala u sebi ??? Ubio je zenu od 20 godina, mozda je bila trudna, mozda nije, uglavnom MRTVA je iz necije obesti.

 

Ja mislim da za ovako nesto NE SME DA BUDE OPRAVDANJA, tipa "Nije vozio brzo" , "Izletela zena", "meni lichno je jako zao prwenstweno nastradale zene,a zatim i wozacha jer ga znam dosta dugo i jer je stwarno ok lik. E sad,da je pogreshio- pogreshio je,dowoljna mu je kazna shto nosi nekog na dushi. . . Najbolje da ga sud oslobodi odgovornosti potlo je "OK lik"" ??? Dovoljna mu je kazna sto nost nekog na dushi ??? Neverovatno !!!

 

Da ne pricam o merenju daljine gde su bile cipele nesrecne zene...Da li je to uopste bitno kad je devojka mrtva ??? Ili ce "OK lik" dobiti manju kaznu ako su cipele bile blize ??? Ovo stvarno prevazilazi granice humanog ponasanja !!!

 

A sta da je, ne daj Boze, ubio neku od nasih zena, devojaka, majki i sestara ??? Jel bi i onda rekli da je stvarno "OK lik, ali eto desilo se" ???

 

Iskreno se nadam da ce imati dovoljno vremena u zatvoru da lepo razmisli o svemu.

 

Na zalost zbog ovakvih "OK likova" svi misle da smo mi motorciklisti ludaci i opsta opasnost, pa se shodno tome tako i ponasaju prema nama u saobracaju.

 

Takodje da pomenem da NE POSTOJI nikakav preventivan rad policije: da ga je na primer policija kontrolisala na motorijadi u Smederevu i otklrila da vozi bez dozvole u svakoj normalnoj zemlji bi bio uhapsen a njegov otac odgovoran za njega do 18-te godine takodje.

 

Pitam se , koliko on to vec dugo vozi bez dozvole ??? "Dechko je jedno wreme wozio FZR1000 iz 89-e,ima i jednog pezoa XR 50ccm. Stwarno je dobro wozio,proshle godine je na motorijadi u smederewu wozio R6 bez oklopa "

 

Sto bi rekao jedan moj pokojni prijatelj, "Nije on maloletan, on je bre MALOUMAN", i on i roditelji koji su mu omogucili da vozi takav motor sa 17 godina.

 

 

:evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Iako æu opet da budem prozvan, apsolutno se slažem sa prethodnom porukom...

 

Brat, kolega, rod najroðeniji... svejedno. I ja sam OK lik, pa kad zaserem, kriv sam. Ljudi ne shvataju izgleda baš najbolje saobraæajne propise... Nisu ogranièenja brzine tu da bi nas muèili... Ako je, npr, u naseljenom mestu ogranièenje 60km/h, to je verovatno zato što je neko izraèunao da pri toj brzini može valjda da se bezbedno zaustavi ako neko/nešto izleti..... 'Bem li ga...

 

Neæu više da kenjam, sam sam sebi dosadan :lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

..uopste ne kenjash , skroz si u pravu. Treba imati u vidu i godiste momaka koji postuju, ipak, sto stariji to zreliji, i u ponasanju i u razmisljanju....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna
E pa stvarno je dosta' date=' pa imaju li neki od nas imalo morala u sebi ??? Ubio je zenu od 20 godina, mozda je bila trudna, mozda nije, uglavnom MRTVA je iz necije obesti.

 

Ja mislim da za ovako nesto NE SME DA BUDE OPRAVDANJA, tipa "Nije vozio brzo" , "Izletela zena", [b']"meni lichno je jako zao prwenstweno nastradale zene,a zatim i wozacha jer ga znam dosta dugo i jer je stwarno ok lik. E sad,da je pogreshio- pogreshio je,dowoljna mu je kazna shto nosi nekog na dushi. . .[/b] Najbolje da ga sud oslobodi odgovornosti potlo je "OK lik"" ??? Dovoljna mu je kazna sto nost nekog na dushi ??? Neverovatno !!!

 

Da ne pricam o merenju daljine gde su bile cipele nesrecne zene...Da li je to uopste bitno kad je devojka mrtva ??? Ili ce "OK lik" dobiti manju kaznu ako su cipele bile blize ??? Ovo stvarno prevazilazi granice humanog ponasanja !!!

 

A sta da je, ne daj Boze, ubio neku od nasih zena, devojaka, majki i sestara ??? Jel bi i onda rekli da je stvarno "OK lik, ali eto desilo se" ???

 

Iskreno se nadam da ce imati dovoljno vremena u zatvoru da lepo razmisli o svemu.

 

Na zalost zbog ovakvih "OK likova" svi misle da smo mi motorciklisti ludaci i opsta opasnost, pa se shodno tome tako i ponasaju prema nama u saobracaju.

 

Takodje da pomenem da NE POSTOJI nikakav preventivan rad policije: da ga je na primer policija kontrolisala na motorijadi u Smederevu i otklrila da vozi bez dozvole u svakoj normalnoj zemlji bi bio uhapsen a njegov otac odgovoran za njega do 18-te godine takodje.

 

Pitam se , koliko on to vec dugo vozi bez dozvole ??? "Dechko je jedno wreme wozio FZR1000 iz 89-e,ima i jednog pezoa XR 50ccm. Stwarno je dobro wozio,proshle godine je na motorijadi u smederewu wozio R6 bez oklopa "

 

Sto bi rekao jedan moj pokojni prijatelj, "Nije on maloletan, on je bre MALOUMAN", i on i roditelji koji su mu omogucili da vozi takav motor sa 17 godina.

 

 

:evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil:

widi,ja sam izneo ono shto JA lichno mislim,a i chini mi se da sam napisao da je,i ako je moj dobar drug,preterao granicu. A robija mu ne gine 99%. I ja imam 17 godina pa wozim FZR1000,znachi li to da sam i ja malouman?!? Choweche,kontrola je u MOZGU,a ne u zawrtanju desne ruchice. Ne treba dozwoliti da tebe wozi motor,wec ti njega,izgleda da to nije bio i S. sluchaj. Shta je tu je,nazad nema.

P.S. gde si ti wideo da na motorijadama panduri kontrolishu wozila i wozache motora,bash na skupu??? Izwinjawam se za off,znam da mu tu nije mesto,i da ne bi ulazili u dalju rasprawu molim administratore da zakljuchaju temu ili da premeste moj post. Hwala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Da li imas vozacku dozvolu "A" kategorije ?

 

Da li mislis da bi tako mogao da radis u bilo kojoj civilizovanoj zemlji, na primer Nemackoj, Italiji, Engleskoj ? I to bez posledica ?

 

Na zalost zakon u Srbiji nije predvideo preventivu, tacnije da kad te uhvate sa takvim motorom bez dozvole, posto si maloletan, ides na nekoliko godina da odlezis i razmislis u odgovarajucoj ustanovi, a tvoj tata koji ti je to omogucio (do 18-te godine je odgovoran za sve sto uradis !!!) malo ode u zatvor da i on razmisli - posle odredjenog broja "OK likova" tako sankcionisanih, prestalo bi da se desava da "OK likovi" ubijaju tudje zene, majke, cerke, sestre.

 

Na zalost posledice maloletnika na motorima od 180 KS su tragicno vidljive, a ovo nije prvi slucaj.

 

Svako ko uradi ovako nesto bez dozvole i krsenjem svih mogucih ogranicenja jeste MALOUMAN !!!

 

Slazem se da temu treba zakljucati, da vise ne bi citali hvalospeve "OK likovima" koji su na motorijadi vozili R 6 i grozomorne bljuvotine sa odredjivanjem i cenkanjem oko daljine gde su bile cipele te nesrecne zene.

 

Imajmo malo ljudskosti i morala,

 

 

:evil: :evil: :evil:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: London

Nisi samo ti malouman, nego i onaj sto ti je kupio motor!

 

Ta poeticna objasnjenja, da "treba voziti motor, a ne da on vozi tebe" i "sve je u glavi" ostavi sa malu decu. Ono "savest mu je dovoljna kazna" necu ni da komentarisem.

 

Jasno je ko dan da su vozaci 15-21 godina NAJRIZICNIJI po saobracaj. Necu da ulazim u biologiju i hormone (jer ne znam nista o tome), ali statistika potvrdjuje ovo i meni je dovoljno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Winterthur CH
E pa stvarno je dosta' date=' pa imaju li neki od nas imalo morala u sebi ??? Ubio je zenu od 20 godina, mozda je bila trudna, mozda nije, uglavnom MRTVA je iz necije obesti.

 

Ja mislim da za ovako nesto NE SME DA BUDE OPRAVDANJA, tipa "Nije vozio brzo" , "Izletela zena", [b']"meni lichno je jako zao prwenstweno nastradale zene,a zatim i wozacha jer ga znam dosta dugo i jer je stwarno ok lik. E sad,da je pogreshio- pogreshio je,dowoljna mu je kazna shto nosi nekog na dushi. . .[/b] Najbolje da ga sud oslobodi odgovornosti potlo je "OK lik"" ??? Dovoljna mu je kazna sto nost nekog na dushi ??? Neverovatno !!!

 

Da ne pricam o merenju daljine gde su bile cipele nesrecne zene...Da li je to uopste bitno kad je devojka mrtva ??? Ili ce "OK lik" dobiti manju kaznu ako su cipele bile blize ??? Ovo stvarno prevazilazi granice humanog ponasanja !!!

 

A sta da je, ne daj Boze, ubio neku od nasih zena, devojaka, majki i sestara ??? Jel bi i onda rekli da je stvarno "OK lik, ali eto desilo se" ???

 

Iskreno se nadam da ce imati dovoljno vremena u zatvoru da lepo razmisli o svemu.

 

Na zalost zbog ovakvih "OK likova" svi misle da smo mi motorciklisti ludaci i opsta opasnost, pa se shodno tome tako i ponasaju prema nama u saobracaju.

 

Takodje da pomenem da NE POSTOJI nikakav preventivan rad policije: da ga je na primer policija kontrolisala na motorijadi u Smederevu i otklrila da vozi bez dozvole u svakoj normalnoj zemlji bi bio uhapsen a njegov otac odgovoran za njega do 18-te godine takodje.

 

Pitam se , koliko on to vec dugo vozi bez dozvole ??? "Dechko je jedno wreme wozio FZR1000 iz 89-e,ima i jednog pezoa XR 50ccm. Stwarno je dobro wozio,proshle godine je na motorijadi u smederewu wozio R6 bez oklopa "

 

Sto bi rekao jedan moj pokojni prijatelj, "Nije on maloletan, on je bre MALOUMAN", i on i roditelji koji su mu omogucili da vozi takav motor sa 17 godina.

 

 

:evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil:

widi,ja sam izneo ono shto JA lichno mislim,a i chini mi se da sam napisao da je,i ako je moj dobar drug,preterao granicu. A robija mu ne gine 99%. I ja imam 17 godina pa wozim FZR1000,znachi li to da sam i ja malouman?!? Choweche,kontrola je u MOZGU,a ne u zawrtanju desne ruchice. Ne treba dozwoliti da tebe wozi motor,wec ti njega,izgleda da to nije bio i S. sluchaj. Shta je tu je,nazad nema.

P.S. gde si ti wideo da na motorijadama panduri kontrolishu wozila i wozache motora,bash na skupu??? Izwinjawam se za off,znam da mu tu nije mesto,i da ne bi ulazili u dalju rasprawu molim administratore da zakljuchaju temu ili da premeste moj post. Hwala.

 

 

Momce svidelo se to tebi ili ne, ni ti ni tvoj drugar nemate nikakvu zakonsku osnovu za voznju takvog zverinja na kakvo sedate i jos plus dajete veoma los primer klincima koji su jos mladji od vas, zar nije i tvoj drugar tvrdio da je kontola u mozgu, zar nije on kontrolisao motor a ne obrnuto, priupitaj ga (ako imalo ima griznju savesti) dali bi sad nakon ovog slucaja seo na motor dok ne bude potpuno legalan,ili bi se i on pojavio sa pitanjem moze li kakvu odstetu naplatiti. Ugasio je jedan zivot, ako je bila trudna onda dva, ili kod vas u Mladenovcu ljudski zivoti nemaju nikakvu vrednost? Zar nije bilo pokusaja da se opravda i predhodna nesreca koja se kod vas desila jer je vozac takodje bio dugar i iste starosti. Bespotrebno je da pitas ko je malouman a ko ne, logicno je da se nesrece desavaju i starijim i iskusnijim vozacima, ne mora ni da bude njegova krivica, neka je i ona kriva, neka je se i namerno bacila pod motor ali je dokaz njegove maloumnosti sto je sebi dozvolio da rizikuje da mu se to desi i da sedne na bajk bez dozvole, shvati ovo kako hoces, mozes me mrzeti zbog ovih reci ali svi smo ti pokusali otvoriti oci za tvoje dobro i da nebi za neko vreme citali da se (nedaj boze) i tebi desilo ovako nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna

ma ljudi,swe ja was razumem,ali wi ste neke stwari pogreshno protumachili. Kao prwo to shto sam napisao da je "ok lik" je u potpunosti tachno,jer uopshte nije bio neki nafurani lik koji digne nosinu jer wozi R1 i sl. Mislio sam da je ok lik jer je super drug,uwek da pomogne,da se nadje u newolji. To shto je naprawio sranje ne menja moje mishljenje o njemu,i to njesra ce samo njemu shkoditi,u potpunosti ga ne oprawdawam zbog toga shto je uradio,kriw je ma koliko ga ja i swi ostali poznawali. Waljda smo to razreshili.

hecky,koji me naziwash maloumnim,nemash nikakwo prawo da mi tako neshto kazesh,jer me uopshte ne poznajesh ni lichno a ni na koji drugi nachin sem owog foruma,zato bih te najljubaznije zamolio da swoje lichne uwrede i osnowno (ne)obrazowanje ostawish po strani,ili za swoju blizu okolinu. Hwala.

Kao trece,Gremline,imam "A" kategoriju do 125ccm,hwala na pitanju,ali ko to josh gleda u zemlji Srbiji? To shta bi bilo da smo owde- onde nije ni malo bitno jer nismo ni owde ni onde,wec u Srbiji,gde fu**ing zakon bukwalno i ne dolazi do izrazaja bash u nekoj wecoj meri,zato kad prawi zakon stupi na snagu ja cu ga poshtowati,tako da. . . A i ti kao nikad nisi seo na bajk ili u bilo koje wozilo dok nisi uzeo wozilo? Aha,sigurno. . .

dejo,ne mrzim te,hwala na obrazlozenju. Nesrece se nikako ne oprawdawaju wec kaznjawaju kako NASH "zakon" nalaze. Ja se sigurno ne trudim da dajem losh primer drugima,e sad ako ce neko uchiti da wozi gledajuci mene i moje drugowe,to mene uopshte ne dotiche. Propagiram bezbednu i sigurnu woznju,koja u zawisnosti od situacije kao i od wozacha moze biti i malo oshtrija,ne preterano. Ali swako pretera.

Hwala swima na obrazlozenjima,ne zelim wishe da se prepirem jer nije prawo mesto za to. Swako sledece wredjanje na swojoj osnowi smatracu krajnje inferiorno,detinjasto i nekompetentno za dalju rasprawu,tako da cu se zadrzati na swom niwou i necu odgowarati na takwe postowe. Josh jednom,hwala swima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ja mislim da je ovde dovoljno vec receno, ima mrtvih, iz pijeteta prema njima, i uz postovanje svacijeg misljenja, predlazem

 

da

 

MODERATORI /urednik, admin/

 

ZAKLJUCAJU sada temu, da malo svi ovo svarimo, smirimo hormone, pa ce u nekom 5om citanju, svako vec, ako ne ranije, iskristalisati misljenje.

 

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: London

Nije to bila uvreda, nego sam malo zivlje opisao/objasnio kako ste i ti i osoba koja ti je kupila motor, krajnje neodgovorni.

 

Tvoj drugar, inace dobar lik jel, je usmrtio devojku, na pesackom prelazu, motorom za koji nije imao dozvolu i onda kao svaki savestan vozac POBEGAO S MESTA NESRECE?!! WTF?

 

Sta onda rade "nedobri" likovi?! Kose kalasnjikovom po ullici :)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Kao trece' date='Gremline,imam "A" kategoriju do 125ccm,hwala na pitanju[/quote']

 

Decko, ti imas A kategoriju za motore do 125ccm a vozis motor od 1000. Ne znam o cemu pricas uopste??

 

To shta bi bilo da smo owde- onde nije ni malo bitno jer nismo ni owde ni onde' date='wec u Srbiji,gde fu**ing zakon bukwalno i ne dolazi do izrazaja bash u nekoj wecoj meri,zato kad prawi zakon stupi na snagu ja cu ga poshtowati,tako da. . .[/quote']

 

Zato smo i tu gde jesmo. Kapiram ja da ste vi pomalo izgubljena generacija. Da sveta niste videli, da vam je detinjstvo proslo u sankcijama, sanjanju milke sa keksom i bombardovanju, ali procitaj ponovo ovo sto si napisao gore pa nam malo razjasni sta si hteo da kazes. Ko si ti da tumacis sta je to pravi zakon (moram da priznam, da i ako sam zavrsio pravni fakultet, nikada u zivotu nisam cuo za ovaj termin) i kada ces poceti da ga postujes???

 

 

Ja se sigurno ne trudim da dajem losh primer drugima

 

Lose ti ide

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna

djuro,pochecu da ga poshtujem onda kada za swe bude isti,a ne nekome da bude "majka,a nekom maceha". Jeste,wozim ja i tih 1000 ccm,ali za mene je ta dozwola samo pechat na papiru,smatram da sam dowoljno pametan da mogu da uprawljam tim motorom. Platio sam tri kazne,i to swe zbog te dozwole,a ne zbog npr prekorachenja brzine ili nekog drugog prekrshaja. I narawno,ne zalim se,wec potpishem zapisnik jer znam da sam KRIW,i uredno platim,a ne kao neki "tatini" sinowi,koji odmah izwade jednu crwenu,pandur ga fino pogleda,nasmeshi se i "hwala lepo,dowidjenja". Jesmo mi pomalo pogubljeni u wremenu i prostoru,ali sam ja toga swestan,znam da me cheka josh ziwota ispred sebe,zato se trudim da uwek dochekam nowo jutro,shto podrazumewa mnoooogo obazriwosti u saobracaju,kao i u swemu ostalom. Kada sam rekao da se ne trudim dajem losh primer drugima,to i mislim (chitaj: ne iziwljawam se,ne diwljam,ne dizem na zadnji/prednji,poshtujem ogranichenja. . .)

hecky: "Nisi samo ti malouman,nego i onaj sto ti je kupio motor!"

:?:

Ja stwarno ne znam kako drugachije da shwatim,jer je owo,ochegledno,bila direktna uwreda. Kako bi ti shwatio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

pa valjda su i ovi sto pobise pesake a maloletni smatrali da jos uvek zakon nije za njih, vidim ja. Stoga jednostavno nemamo o cemu vise da diskustujemo, zakon je tu da se postuje i to je stav svih onih koji su svesni mogucih posledica nepostovanja zakona.

 

To je, sto se mene tice, veoma cvrst stav, nije slucajno ogranicenje na 125ccm vezano za godine zivota a iz tragicnih se primera da videti i zasto. Dok smo ovde na forumu olako prelazili preko 300 km/h bez dozvole i bez punoletstva, verovatno smo se potajno nadali da ce ipak sve biti kako treba. Eto, jalove nam nade i bilo je krajnje vreme da barem jednom uputimo poruku svim nadobudnim i drskim "mangupcicima" koji ne shvataju sta i kada treba postovati i sta iz nepostovanja moze proizaci. Necemo se vredjati i nastavljati bespotrebne diskusije ali sada je valjda jasno sta kao zajednica na forumu imamo da porucimo svima koji misle da imaju prava da procenjuju zakon i potcenjuju zivot.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Novi Sad

ja mislim da kod nas treba da se uvede kao u nemackoj: (bar mislim da je tako kod njih...)

 

sa 14 god se moze dobiti dozvola za motore koji ne prelaze 25 km/h

sa 16 se moze dobiti do 50 ccm tj do 50 km/h

sa 18 moze 125 ili do 600 a sa 21 mozes sta hoces!

 

znaci nisam siguran da je to ovako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: BGD,Bezanijska kosa

Snake "06 ::

 

Predlažem Ti da sjašeš sa motora dok ne shvatiš sve one koji objašnjavaju gde grešiš.

Kada ih razumeš, vožnja kroz život biæe sigurnija za tebe i sve druge koji se na putu nadju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Da li je moguce da se istorija ponavlja?

U jako kratkom roku dve skoro indenticne situacije.

 

Ne bih sada da se vracam na sve ono sto je bilo sa Brkom...

 

@Snake "06:

cinjenica je da tvojom voznjom da zazmurim na to sto nemas dozvolu predstavljas OPASNOST KAKO PO SEBE TAKO sto je jos bitnije PO DRUGE! I tu nema nikakvog opravdanja ili ali...

 

@lancia : kada god prociam tvoj post (ovo kazem u najpozitivnijem smislu) setim se svog oca koji me je celu osnovnu skolu ispracao sa recima: Nemoj da pravis sranja i pazi kada prelazis ulicu! :lol:

 

I dajte admini stvarno zakljucavajte ovo ili ga selite negde.....nije mu mesto ovde!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Snake "06,

 

Iz ovoga sto si napisao se moze videti dosta toga, o tvojoj (ne) zrelosti i nivou svesti.

 

Za tebe je dozvola (zakon) samo pechat na papiru ???

 

Smatras da si dovoljno pametan da mozes da upravljas tim motorom ???

 

Platio si tri kazne ??? Ura, ura, i sada mislis da mozes da vozis slobodno do daljnjeg???

 

Pa ko tebi momak daje pravo da budes iznad zakona ??? Cime si zasluzio da tumacis sta ti mozes a sta ne , iako su strucnjaci, pravnici, psiholozi, psihijatri i ostali napisali u zakonu da sa 17 godina NE MOZES da vozis motor od 1000 ccm !!!

 

Dosta ljudi ti je reklo slicnu stvar, ali ocigldeno da ne vredi pricati - niko ne slusa dok se ne dogodi najgore, a onda su krivi svi drugi osim onih koji divljaju bez dozvole azdajama od 1000 ccm i gaze neduzne ljude i zene !!!

 

Takodje je za posmatranje i onaj ko ti je kupio motor. Da li ti on zaista zeli dobro, ili samo kupuje poene (ljubav) prosudite sami.

 

 

 

:evil: :evil: :evil:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Obicno ne postujem u crnoj hronici, vidim o cemu se radi, i to je to jer se previse saosecam i razmisljam o porodici, prijatelja zrtvama gotovo kao da su moji. A i najobicnije R.I.P ili namrsten smajli nece nimalo ublaziti stvar.

 

Sto se tice snake-a donekle ga razumem, i njegovog prijatelja kome ce kazna biti i savest u slucaju njegove - ili ne krivice, i mrznja koju ce osetiti od strane njene porodice, jer on sam nije seo na motor da bi ubio nekoga. Gadna trauma za tek zapocet zivot. Ogranicenja brzine postoje radi bezbednosti saobracaja, i ljudi treba da se pridrzavaju narocito u naseljenim mestima. Ako je put sirok, ravan i pregledan, to ne znaci da ce deca koja se igraju pored puta biti dovoljno svesna da u igri ili po povratku iz skole, ne potrce na put kad sa druge strane ulice ugledaju svog drugara, ne znaci da coveku na biciklu nece pasti lanac i u tom momentu, i da nace promeniti putanju, da su svi pesaci pesaci trezni. Na auto putu nek vozi ko kako zeli i kojom brzinom zeli jer je vozac sam svoja odgovornost, i nece uticati na zivoti nevinih.

Moj stav je da u datim situacijama odgovara i (ili) roditelj, jer je dozvolio maloletnom licu da upravlja vozilom, i on je jedini koji moze to da zabrani za razliku od zakona koji se placa novcem, a ne zivotom.

 

Snake, tacno je to da je stvar u mozgu, ali i mozak sto mladji je i nezreliji. A ako se nedaj boze tebi desi neka nazgoda, sta mislis ko ce se vise osecati krivim ti ili tvoji roditelji? Druze, shvati ovo kao pozitivnu kritiku, nisam u nicijoj kozi, ali generalno imam takav stav, ali bas to sto pricam, a nisam se nasao u nicijoj kozi i blizini vodi do toga da budem objektivniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja