Jump to content

Moto Zajednica

Farbanje u CRVENOJ ZONI

Recommended Posts

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

super izgleda al je trebalo kontra , barem tako radi moj farbar koji radi za restauratera koji ih prodaje posle u nemachkoj ... boja koje treba da ostanu linije se prva shprica pa zashtiti pa sve predje "osnovnom" bojom motorcikla , pa zatim lak preko svega i imate efekat da je sve u jednom nivou , ne vidi se linija zadebljanja laka kao na ovim slikama

 

mada su to tada u nemachkoj radile zene chetkicom u oreginalu , pravi pinstriping

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Da, obrnuto je lakse dobiti linije, ali onda ostaje udubljenje. Sam sam to davno radio. Treba posle puno slojeva laka da se ne oseti to udubljenje na linijama. Cetkica je prava stvar, ali za to treba prava vestina i iskustvo ili puno vise para nego sto sam bio spreman da dam.

 

Ali, tema nije restauracija mog motora, nego afirmacija jednog  vrednog mladog coveka, uz to bajkera i clana ovog foruma, koji svoj posao radi posteno i sa voljom, po ceni pristupacnoj svakome od nas. Na primer farbanje celog motora u 3 boje = 250 evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

lepo uradjeno nema shta , samo rekoh kako rade za izvoz ... a lak ide u dve ruke i popuni sve jer je poenta da se vecinska boja uradi tanko a dobro ... sve u svemu cena je povoljna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 299 postova
  • Lokacija: sabac

poatoji i specijalan alat za izvlacenje tih linija,nazalost ja sam ga nasao samo u americi i ne znam kako da ga kupim :( :(

linije se mogu uraditi prvo crna,zastitita pa osnovna boja nakon toga kada se osusi plago se ismatira prelaz,prelakira se,kada se osusi lak ponovo se islakira...efekat je da nema prelaza pod rukom ali i cena je malo veca ali treba i vise vremena.tako se rade za izvoz  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: BIJELJINA

poatoji i specijalan alat za izvlacenje tih linija,nazalost ja sam ga nasao samo u americi i ne znam kako da ga kupim :( :(

linije se mogu uraditi prvo crna,zastitita pa osnovna boja nakon toga kada se osusi plago se ismatira prelaz,prelakira se,kada se osusi lak ponovo se islakira...efekat je da nema prelaza pod rukom ali i cena je malo veca ali treba i vise vremena.tako se rade za izvoz  ;)

posle 10g experimentisanja-i problema o kojima pričate-našao sam lak koji ne ostavlja prelaze...lepo se razlije -sjaj extra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Vlado, druže,

pa što si tako lenj ??? ;D

Spisak članova    - bobanredzone - PP

 

065/999-19-79; 063/75-777-54

Nadam se da još uvek vrede.

 

PS Možeš u Grčku i bez poklopca sedišta :D

Srećan put i lep provod!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja