Jump to content

Moto Zajednica

EX-YU đir

Recommended Posts

  • Dukags, 291 postova
  • Lokacija: НОВИ САД

Zaista ih nema puno, mozda ako naletite bas na jednu dve budale, bas kao sto kazu i njihovi zvanicnici i turisticki dijelatnici ali... taj jedan taman dovoljan da sve pokvari!? Tog jednog mozete sresti naravno i ispred svog kucnog praga, u svom gradu, ovde, ali budite sigurni to nikako necete isto doziveti, reagovati, osetiti,.. nazalost! :-\  

Inace ostalo sto se tice puta je samo za pozeleti, mislim da mi nigde nije bilo lepse voziti nego ono Plitvice, Velebit pa Jadrasnkom magistralom, uz more...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Broj bahatih vozača po km pređenog puta!

 

Сам кажеш да си почетник и да си највише км прешао по exYU, па да ти помогнем : у МНЕ се најбахатије вози, прате их возачи из БиХ, а затим подједнако у ХР и СРБ.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

E bas ga uprskase neki.OVDE JE ISTINA DA JE VEROVATNOCA NACIONALNE NETRPELJIVOSTI VECA U HRVATSKOJ ZA NAS NEGO U NPR.MAKEDONIJI.VEROVATNO,VEROVATNOCA,VEROVATNOCAAAAAAAAAAAAAA......

Jel to neko kapira ili je toliko tupav da ovde vredi kucati.Ajd jos jednom:VEROVATNOCA!!!VEROVATNOCA...........

I sada je pitanje da li neko zeli da ide u POJACANI RIZIK ili ne.I nema vise nikakve filozofije o tome da se napise.

Moje misljenje je da trebate da napravite tu turu ali da se drzite zajedno.I to je sve.Srecan put. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Alo, ljudi, o čemu vi to? Zašto misliš da je eto baš u Hrvatskoj veća verovatnoća za bilo šta u odnosu na bilo gde?

Budala ima sa svih strana, mislim na one totalno nacionalno zadojene. Ako se putuje negde, a treba da se putuje, ne treba "crtati vraga" te provocirati. To mislim da bi bilo sve na šta treba obratiti pažnju. Sigurno se nećeš dobro provesti ako se zamotan u srpsku zastavu prošećeš po Zadru. Isto tako bi dobio batina da se umotan u šahovnicu pojaviš na Terazijama. To ne treba raditi i sve će biti OK. Broj NORMALNIH ljudi je, u svakom slučaju dovoljno veliki...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Ma odluka je odavno pala...Još na početku sam napisao i zašto i kako želim na ovaj put. Normalno, raspitivao sam se o svim mogučnostima i dobio odgovor. Često je problem u predrasudama a tako je i ovde. To, da može da se dogodi, normalno da može ali veća je verovatnoća da zaginem od višestrukog ujeda pčela nego od nekog neartikulisanog manijaka!

Sada jedino što može da me spreći je ova povreda koju sam zadobio, mada mislim da je najzad krenulo nabolje i eventualno materijalna strana jer sam se ispucao i još ću a pri tome ne zarađujem ležeći! Niko se nije nadao a dobro je da me je oprez naterao da napravim i ovaj štek jer bih crko od gladi da ga nisam imao. Tako i za put moram imati neki višak za 'ne-daj-bože'...a ako uspem da se povratim, ne zaustavi me ni jedna predrasuda.

U putopisima vidim da su naši putovali u Hrvatsku još '99g i da im dlaka nije falila!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Zaista ih nema puno, mozda ako naletite bas na jednu dve budale, bas kao sto kazu i njihovi zvanicnici i turisticki dijelatnici ali... taj jedan taman dovoljan da sve pokvari!? Tog jednog mozete sresti naravno i ispred svog kucnog praga, u svom gradu, ovde, ali budite sigurni to nikako necete isto doziveti, reagovati, osetiti,.. nazalost! :-\  

Inace ostalo sto se tice puta je samo za pozeleti, mislim da mi nigde nije bilo lepse voziti nego ono Plitvice, Velebit pa Jadrasnkom magistralom, uz more...

 

Ovo za Plitvice i Velebit...ja nemam reci kakva lepota........nov put crn ko guma prelepa priroda...ma neznas gde da gledas od silne lepote........a kilometri idu idu i onda odjednom moreeeeeee............itd.......itd.............

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

samo na kratko,

bio sam u Opatiji 2007 sa grupom studenata i moram priznati da smo dosta vodili računa o ponašanju i bili dosta bojažljivi, sve do nekog 3 dana kada smo zaigrali odbojku na terenu i onako u afektu krenuli da se deremo, psujemo i ostalo.... U trenutku kada sam shvatio da smo postali preglasni, pogledao sam okolo i shvatio da nas niko ne je*e ni 2%, ljudi žive svoj život.... posle smo se i mi opustili i bilo nam je stvarno vrhunski...

Dok recimo u Makedoniji, na Ohridu sam zatekao naprslu šoferku, ukraden alat ....a u Strugi, igrao fudbal sa šiptarima, ali opet bio mrko gledan od strane drugih tako da stvarno mislim da treba stegnuti dupe i krenuti jel ako hoćeš nešto lepo da se desi moraš i pretrpeti neko sr*nje...

 

P.S.

ideja je vrhunska, još je rano ali voleo bih da ti se priključim na ovoj turi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Hajde, hajde ne palite vas dvoje već mi iscrtajte rutu....

Zapravo, hteo sam severnim deliom do SLO i Alpa pa da se spustim do Jadrana i magistralom do Dubrovnika ali malo drugačije nego klasično odrađene rute iz putopisa. Ne dopada mi se što mnogi zacrtaju sebi rutu i neki rok i cepaju...praše li praše. Stignu u neko mesto, okrenu se malo levo, malo desno, uđu u neki muzej i opet na put pa negde prespavaju pa put pa...

Ma ja želim da prašim do neke lepote...da se izvrtim naokolo. bacim šator i vreću, spremim večeru, odspavam, koliko mi treba da se odmorim, pokupim prnje i do sledeće tačke, recimo nekog kampa gde bih postavio šator na par dana pa obilazio okolinu a vraćao se do kampa da prespavam i odmorim i opet tako do neke sledeče tačke!

Jedan neobavezan put, bez frke da li ću stići na vreme, koliko tačno smem da se zadržim, koliko treba tog dana da prevalim itd. Ne, ja želim više kao nomad da skitaram i razgledam okolinu!

Eto, nije loša ideja da se obiđu Plitvička jezera i Velebit!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

@soony  počeo sam sa iscrtavanjem okvirne rute ali sam fasovao povredu koja baš nije ne ozbiljna i tada sam stao sa planovima jer je bilo pitanje kako ću se i koliko oppraviti. Za sada ide dobro ali ne izgleda dobro jer mi nešto noga ukrivo stoji i ne mogu da uradim određene pokrete i ako je bol prestao i mogu se pomalo i oslanjati na nju. Verovatno će do proleća biti sve kako treba a onda palim/o na kanjon reke Uvac radi provere i ako mi to bude laća onda mi je sama ruta još i najmanji problem! Biće teško krenuti pre polovine meseca jun, zbog večerne svežine, vlage i šatora!

Normalno, ko god bude hteo, dobro se prikljućio da li celi ili parcijalni deo puta!

 

Video sam fotke i onog dela Vrbasa kada se spušta sa planine i kreće prema Banja Luci...rafting čamcem, ručak i kamp za taj dan 20e...a doživljaj vrhunski, tako kažu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Ocekujem najavu za taj dio puta uz Vrbas... Ako treba da se organizuje nesto unaprijed,javi se...

 

 

Sve republike su toliko velike i sa toliko lijepih mjesta da bi trebao citav jedan zivot da se sve obidje...

 

Moja,jos uvijek ne ostvarena zelja, je da od Omisa prodjem uz rijeku Cetinu...

 

 

     www.omis-croatia.com/Omis-q1id288z7.aspx

 

Obavezno pogledati ove slicice prije planiranja puta :) ..... http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=742916&page=5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Bravo, to je ta staza...spust se organizuje sa profesionalcima i opremom koju oni več imaju (plavi gumenjaci za 6 osoba)...

Možemo se organizovati i samo oko raftinga za jedan vikend na leto!

Kamp je tako uređen da ima i bungalova a toalet im je kao da ste u hotelu sa 4 zvezdice!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Prelom butne kosti i kontuzija lolena koje je ostalo ukrivo te će se osečati u hodu ali se nadam da do početka leta sve će biti cakum pakum!

Dobro se priključio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG

Za sve nas odrasle u onoj najvecoj Jugi, ovo putovanje je ono pravo. Proteklih nekoliko godina sam bio u svim Ex-Yu republikama. Uglavnom sam, uvijek lijepo docekivan, bez ijednog jedinog problema. Naravno da se nisam eksponirao, niti je to moj stil uopste. Bio sam i u Splitu nekoliko puta, a posljednji put nekoliko dana poslije utakmice Buducost-Hajduk, kada je na obije utakmice doslo do napada na navijace i opstih tuca. Tada sam sam na motoru podgorickih tablica bio na Peljescu, Korculi i Bracu, naravno dolazeci i odlazeci iz Splita. Nakon koncerta U2 u Zagrebu, ja i zena smo na tom istom motoru provozali turu od Zagreba do Bara, svracajuci na Plitvice, u Sibenik i u Split na rucak.

Da skratim. Nikakvih problema nisam nigdje imao...

E sad, sto se tice tvoje ture, ja sam u Crnoj Gori i mogu ti sve isplanirati kroz moju drzavu. Naravno, bices gost u mojim lokalima, a za ostale destinacije mi moras dati neke smjernice i podatke o tome koliko bi htio da ostanes...

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Umag HR

Za sve nas odrasle u onoj najvecoj Jugi, ovo putovanje je ono pravo. Proteklih nekoliko godina sam bio u svim Ex-Yu republikama. Uglavnom sam, uvijek lijepo docekivan, bez ijednog jedinog problema. Naravno da se nisam eksponirao, niti je to moj stil uopste. Bio sam i u Splitu nekoliko puta, a posljednji put nekoliko dana poslije utakmice Buducost-Hajduk, kada je na obije utakmice doslo do napada na navijace i opstih tuca. Tada sam sam na motoru podgorickih tablica bio na Peljescu, Korculi i Bracu, naravno dolazeci i odlazeci iz Splita. Nakon koncerta U2 u Zagrebu, ja i zena smo na tom istom motoru provozali turu od Zagreba do Bara, svracajuci na Plitvice, u Sibenik i u Split na rucak.

Da skratim. Nikakvih problema nisam nigdje imao...

E sad, sto se tice tvoje ture, ja sam u Crnoj Gori i mogu ti sve isplanirati kroz moju drzavu. Naravno, bices gost u mojim lokalima, a za ostale destinacije mi moras dati neke smjernice i podatke o tome koliko bi htio da ostanes...

 

Pozdrav

bio si i u Istri  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Bio si u Istri a nisi svratio do Saše u Umag!! :o

 

Drugar me je iz Jaza vodao do Rose. Ja sam bio stacioniran u Donjim Lastvama a on u Gornjim, uz brdo 4km i odatle smo kolima skitarali po zalivu. Baš sam mu napomenuo da je Crna Gora stvorena za švrljanje ali motorom, dok se još nisam odlučio ponovo uzjahati, posle toliko godina!

Recimo, od našeg druga iz Podgorice, bivši vojni pilot helikoptera a sada radi u  AMS MNE, roditelji imaju kuću u Gornjim Lastvama. 4km cik-cak uzbrdo, uskim putem, oivičem kamenom ili žbunjem a u blizini izvor. Rusi su nudili 300 000e za kuću sa placem, jer onakav pogled na obalu sa visine i zalazak sunca se ne viđa tako lako! I skoro, razgovaramo i ja mu pomenem da bih ovog puta i ja u brdo sa motorom na nekoliko dana jer prošlog puta sam namerno ostao dole da se ne lomatam autom non-stop (još kada ti neko naiđe u susret a ti nemaš gde!!)međutim sve sada visi u vazduhu.

Naglo sam počeo sa oporavkom. jedno vreme, mesec i po i jače nisam osečao nikakve promene na bolje a posle svakim danom, osetno sve više i više sam postajao pokretniji. Međutim ostala je dilema oko ugla savijanja noge. Nešto me mući ali teško mi je da objasnim rečima šta, jednostavno baš onaj pokret kada se noga podiže i prebacuje preko motora e to ne mogu ni u ludilu! E sad ako je do vremena, njega do leta ima ali ako je krivo zaraslo, što zapravo i mislim jer mi krivo stoji noga kada je spustim, e to može da me spreći.

Nisam sujeverna osoba, ne smeta mi ni kada mi crna mačka pređe put ali svi mi kažu da prikočim sa planovima baš zato da mi se ne bi izjalovili. Tako da u maju ću znati na čemu sam a dotle će mo zajedno verovatno i na neku grupnu  vožnju, recimo kanjon reke Uvac kod Sjenice. Ako to budem mogao onda ću lako sa rutom a u Crnu Goru obavezno. Ne znaju mnogi koliko je lepa jer samo projure, umorni, putem za more....Žabljak, Skadar, kanjon Morače...ma ima dosta toga!

Nemam sređen porodičan život, nisam oženjen, nemam obaveza, nisam zaposlen a opet tu je frka oko novca. Živim od zarade do zarade i jednoga dana samo sam osetio da mi to više ne prija. Nema nazad ali želim barem na trenutak da se odmorim od frka i jurnjava! Želim da kao nomad skitaram i bez pogleda na sat ili mobilni uzdišem jer moram nazad. Nosim u sebi neku svoju borbu a da bih nastavio sa njom potrebna mi je snaga a za nju mi je potreban odmor i to ne bilo kakav već baš ovakav, da uzjašem i otperjam, pa kad se vratim, vratim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

E bas ga uprskase neki.OVDE JE ISTINA DA JE VEROVATNOCA NACIONALNE NETRPELJIVOSTI VECA U HRVATSKOJ ZA NAS NEGO U NPR.MAKEDONIJI.VEROVATNO,VEROVATNOCA,VEROVATNOCAAAAAAAAAAAAAA......

Jel to neko kapira ili je toliko tupav da ovde vredi kucati.Ajd jos jednom:VEROVATNOCA!!!VEROVATNOCA...........

I sada je pitanje da li neko zeli da ide u POJACANI RIZIK ili ne.I nema vise nikakve filozofije o tome da se napise.

Moje misljenje je da trebate da napravite tu turu ali da se drzite zajedno.I to je sve.Srecan put. :)

Pozdrav Dark, .  A sada ono zbog cega sam malo pvrijeđen i mislim da to moram javno reči radi onih koji neznaju. Mislim da iako se nekome nešto ružno desilo u Hrvatskoj ne treba to dizati na te razine kao što ti činiš. Vjerovatno se nekome nešto i desilo što nije trebalo ali statistički koliki je to postotak ili promil. Vjerovatno je statistički veča šansa da če se nešto  ružno desiti (i kod vas i kod nas)veča  nego što se stvarno dešava i to je dobro. Hocu reci " ajmo gasiti a ne paliti. Prošao sam Srbijom više puta i opet cu 2010.te i nikada nisam cuo neku lošu pricu, od strane vaših momaka bikera sa proputovanja Hrvatskom što ne znaci da iz nije bilo. Ove godine me je jedan mladi biker, na susretu u Nišu, iznenadio kada je nakon svega što me je pitao i što sam mu odgovorio, rekao da je on nacionalist, ali onaj pozitivni. Onaj koji radi na promicanju svog nacionalnog identiteta i kulture, nacionalne povjesti Srbije i Srpstva, povjesnog nasljeđa i sl, da ne nabrajam, što smatram pozitivnim. Zašto se bojati? i u vrjeme onih glupih godina ljudi su se vozili i tamo i vamo pa zašto ne sada. Dolaze nam stajno bikersi iz Srbije u miru i odlaze u miru sa ljepim dojmovima a na nama je da TO dignemo na još više razine.Ako si kad u Istri javi se (mail je dostupan) pa cemo prijatelju voziti gdje ti srce želi a motorbike nije bio. Od srca veliki pozdrav tebi i ostalim bikersima na ovom forumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Bio sam par puta u Istri i naravno nisam ni cuo a ni doziveo bilo kakav incident......inam samo reci hvale i  na tamnosnju gostoprimljivost i postovanje turista a pogotovo bajkera.......

 

A pre mesec dana sam isao u Zagreb i parkirali smo se u centru grada gde nikako nismo smeli, rekli su nam da ce nam auto odneti pauk zato sto smo se parkirali u zabranjenoj zoni, sutradan kada smo dosli auto je bio tu a moji prijatelji nisu verovali ( Zagrepcani ) da nam pauk nije odneo auto je sve nosi...

 

Jedino razumno objasnjenje je da smo bili postedjeni zato sto smo imali Novi Sad tablice.............to je samo jedan od mnogo pokazatelja da je proslo vreme mrznje i netrpeljivosti i da su svi svuda dobro dosli......

 

A nisam ni cuo da je bilo ko imao bilu kakvu neprijatnost od ljudi koji redovno putuju u Hr.

 

Mogu reci da sam  doziveo neprijatnosti u Srbiji ali necu o neprijatnostima.........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: cacak prislonica g.milanovac
  • Motocikl: Super Tenera 750 91.

A u kojem delu Srbijice si imao neprijatnosti,posto je sad izgleda samo SUMADIJA i bliza okolina SRBIJA.......................  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja