Jump to content

Moto Zajednica

Poznaje li neko SR500?

Recommended Posts

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Hyosung Aquila 250

Yamaha SR500 je kod nas relativno redak model dok u nekim delovima sveta ima kultni status. Premisljam se da nabavim jedan pa me interesuje ima li ko iskustva s ovom masinom. Uglavnom znam sve o njemu sto se na netu moze naci, ali me interesuje kakav je u voznji, moze li se neko od 188cm i 80 kg normalno spakovati na njega, da li je i za duza putovanja... SR500 i ja smo kao tinejdzer i seks - znamo sve ali nismo probali. Moze li  mi neko pomoci (ne mislim na seks).

 

Hvala

post-2941-12879050830548_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Hyosung Aquila 250

Hvala na informacijama. Naisao sam na jedan zanimljiv stav o ovom motoru: Mnogo je dati 1500$ samo zato da bi bio drugaciji. Pogadjate da je to receno u zemlji u kojoj dajes 1500$ da bi bio isti, valjda. Jeste da je motorce pomalo specificno - pomalo retro, pomalo moderan - na nacin na koji jednom dobro skrojen motor zauvek to ostaje, pomalo sportski, pomalo kruzer, ukratko, rec je o mimimalistickom dizajnu u koji je spakovano sve ono sto jedan motor treba da ima, ako jahac nije konformista. Zgodno je i to sto su koliko znam i delovi dostupni jer se SR proizvodio do 2008. godina u verziji od 400ccm. Ako znate nekoga ko bi podelio svoje iskustvo o ovom motoru ili okacio neku sliku, molim vas da ga pozovete. Za kraj evo fotke varijeteta sa paocima koje inace ne volim na ovom tipu motora. Interesantno mi je da mi na SRu ne smetaju, naprotiv:

post-2941-12879051316657_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Marko, 200 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Kwaka ZX-9R, GPz810 unitrak

Ja znam bas tu Jovišinu...

To je uvoz iz Nemačke.

 

Motor se strašno lepo vozi, dok nisam pogledao napred, bio sam ubeđen da je disk u pitanju, jer nisam verovao da jedan doboš može tako da koči.

Potrošnja goriva mala, jedino što ima dosta vibracija...Udobno ogibljenje, u principu izvrstan motocikl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Hyosung Aquila 250

I tako - provozah se. Nadjem jednog SRa na Moto Berzi, pozovem coveka, on predusretljiv, vise zaljubljenik nego trgovac (pozdravljam ga ovom prilikom). Toliko hvali motor da ti je na kraju zao da ga kupis od njega. Tako nesto i sam kaze na kraju. Dakle... upalismo ga, sedam na motor, motor udoban, napravljen da se vozi. Krecem, sve deluje stabilno i solidno, malo trese u prvoj. U drugoj, vibracije postaju malo jace - mozda sam nenaviknut, mislim, izlazim na siru ulicu, treca, cetvrta, SR se lepo ponasa u svemu osim sto imas utisak da vozis po makadamu iako je pod tobom asfalt. SR500 je motor koji drma. Napravljen je za jace od mene, nazalost.  Kao sto rekoh - provozah se tih par kilometara i bojim se da je to bilo dovoljno da razbije moju romanticnu predstavu o ovom motoru. Cao SR 500.

post-2941-12879053059091_thumb.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja