Jump to content

Moto Zajednica

XJR 1300

Recommended Posts

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Yamaha XJR 1300

 

xjr1300_1a.jpg

 

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motorcikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

 

2003. vozio i još uvjek vozim

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

na ovom modelu svih 6 godina

 

3. Šta mi se dopada:

odlične kočnice, sjajan za duža i kraća putovanja, odlčan polozaj vozaca i suvozača, velik okretni moment. Pravi "muški" motor

 

4. Šta je moglo biti bolje:

slaba zastita od vjetra, dosta visoka potrošnja ako se ručica gasa odvrće malo jače, prednje vilice previše "uranjaju" i poželjno je uz male dorade zamjeniti ih USD vilicama

 

5. Moj utisak:

 

kad sam uzimao ovaj motor, znao sam šta dobijam s njim. par puta sam se zamjenio s prijateljima i vozio neko vrijeme njihove motore (V stroma, GSX-Ra, Z750, Z1000) ali jedva sam čekao da ga dobijem nazad.

to je motor kojeg se može voziti jako brzo ali i baš onako turistički i uživanje je zajamčeno. stvoren za krivine i uživanje.

kao što sam već naveo, obavezno bi trebalo staviti druge vilice, bilo kakvu zaštitu od vjetra jer već preko 140 km/h počinje smetati.

malo fali i šesta brzina (kao što je ima GSX 1400) jer kad lagano klizite ravnijom cestom (možda i autoputom) ne bi bilo zgorega smanjiti buku a samim time i potrošnju goriva koja ipak kod "normalne" vožnje nije tako visoka, čak bih rekao, relativno niska za tu snagu motora i kubikažu.

isto tako, dao sam napraviti novi sic i sad se ni Squo više ne buni kad se krene na duži put. položaj suvozača je među boljima i tu nema nekih zamjerki.

skinuo sam i centralnu nogaru jer sam izveo 4 u 2 u 1 auspuhe pa mi je smetala ali i inače smeta kod većeg naginjanja u krivinama. tu sam izgubio komotnost kod podmazivanja lanca ali nešto dobiješ, nešto izgubiš. sam moraš odlučiti šta ti više paše. (sad bi mi bila dobra centralna ali nemam je više kao ni cjevi auspuha)

evo toliko, ako se još nečeg sjeti, lako ću dopisati.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW GSA 1200r

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Yamaha XJR 1300, 2000.godiste.

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Kupio ga ovo ljeto tako da se jos nisam puno navozio.

 

 

3. Sta mi se dopada:

Motor je prelijep. Izgledom odaje masivnost, snagu, moc, postovanje... Udoban je za voznju i gradsku i za duza putovanja. Lako je upravljiv. Odlicne kocnice.

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Ne znam sta bi moglo biti bolje jer jos nisam nasao manu tom motoru. Za duza putovanja se moze staviti mali vizir (u Louisu kosta 19 eura) koji puno znaci preko 120 km/h.

 

 

5. Moj utisak:

Hm, ne mogu docekati proljece da krenem na putovanja sa njim. Mislim da je savrsen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Samo jedno pitanje vlasnicima... Planiram da pazarim ovaj motor, ali visok sam 192-3 i imam oko 100-110kg..:) Pa me interesuje da nije nizak ili nesto drugo za moje gabarite?! :)

 

pozdrav...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Godište motocikla koji ste vozili:

 

2003. 

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

 

Nesto vise od 5 korona meseci i oko 4000 km

 

3. Šta mi se dopada:

 

Izgled, masivnost, dupli celicni ram, hrom, obrtni moment, sam agregat i njegov rad. Udobnost, jednostavnost, upravljivost na putu, izdrzljivost. Dopada mi se (skoro) sve.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

Retrovizori nisu pregledni previse po mom ukusu al su ok, potrosnja (manje vise). Zastitu od vetra je glupo spominjati na ovom tipu motocikla. I da, tezina mozda nekome moze biti problem pri okretanju u mestu ko nije navikao na teze motocikle.

 

5. Moj utisak:

 

 Jednom dobar motor bez greske, uz redovne servise i odrzavanje, motor pruza mnogo. Motor koji se bas voli i odusevljava svaki put kao da je prvi.  Kome se svidja ovakav tip retro classic bajka sa mnogo snage, nema sta mnogo da razmislja

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja