Jump to content

Moto Zajednica

Koju masinu upasovati :)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 251 postova

Posto mi motorce vec neko vreme stoji u oglasu,a broj poziva je ravan nuli,razmisljam nesto ovih dana :).

Mnogo sam se lepo navozao sa njim,nikad me nije ostavio na cedilu,a uz to mi je i mnogo mnogo lep. Sve mi se vise svidja.

Jedina mana mu je kubikaza. Zato razmisljam da ga ostavim,ali da ubacim nesto drugo u njega,isto jedan cilindar,ali da bude bar 400 ccm.

Naravno,pravio bi ojacanja rama,i sve sto treba. Mislim da bi to bila prava stvar :)

 

Zanima me vase misljenje? I koju bi masinu mogao da ubacim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Ja sam u istoj situaciji vec duze vreme. Ne znam kakav si sa mehanichkim radovima, ako znash nece mnogo te izadje, ali ako ne znash veoma lako moze da izadje kao neki polovan motor, u svakom sluchaju puno vremena treba. Znam da ti sa ovim nisam nesto pomogao, ali moj savet sachekaj zimu pa polako ili uzimaj drugi motor pa opet polako budzi ovaj (izgubio sam mesec dana sezone pokusavajuci da zbudzim 125-icu). Ja od budzenja svoje 50-ice nisam odustao i ima je nabudzim pa ne znam shta, sad chekam procenu koliko ce sve da izdadje, a do tada imam drugu igrachku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Sacekaj malo po novom zakonu broj vozaca koji mogu da voze male kubikaze i snage ce da se promeni time i prodaja takvih motora,a i koriguj cenu trziste je zeznuta stvar prodaju se dobri i jevtini motori.Svi prodavci koji su to shvatili prodaju motor.Evo ti primer dosta ljudi ga je sacovalo pa ce skupiti par kad ono dabome otislo.

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=40619.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

pa realno, agregat sa papirima te nece izaci mnogo, ali treba se tu ozbiljno jebavati. samo ne znam sta sve mozes tu upasovati zbog rama, koji je ipak...kineski  :-\ ...al' dobro, barem ces imati sta da radis preko zime  :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova

Sacekaj malo po novom zakonu broj vozaca koji mogu da voze male kubikaze i snage ce da se promeni time i prodaja takvih motora,a i koriguj cenu trziste je zeznuta stvar prodaju se dobri i jevtini motori.Svi prodavci koji su to shvatili prodaju motor.Evo ti primer dosta ljudi ga je sacovalo pa ce skupiti par kad ono dabome otislo.

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=40619.0

 

Cena je korigovana toliko,da gubim cistih 1000 eura za ove jedva dve sezone koliko sam ga vozio. Ako ne ode za 1000,ne mora nikad ni da ode,ja necu ici ispod toga.

Samo vi pisite,moram da sagledam sve strane  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Sacekaj malo po novom zakonu broj vozaca koji mogu da voze male kubikaze i snage ce da se promeni time i prodaja takvih motora,a i koriguj cenu trziste je zeznuta stvar prodaju se dobri i jevtini motori.Svi prodavci koji su to shvatili prodaju motor.Evo ti primer dosta ljudi ga je sacovalo pa ce skupiti par kad ono dabome otislo.

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=40619.0

 

Cena je korigovana toliko,da gubim cistih 1000 eura za ove jedva dve sezone koliko sam ga vozio. Ako ne ode za 1000,ne mora nikad ni da ode,ja necu ici ispod toga.

Samo vi pisite,moram da sagledam sve strane  ;)

 

Ma da bolje nesto i ne prodavati nego davati za mizeriju (naravno ako ti finansijska situacija to omogucava). A shto se jachine rama tiche mislim da su to predrasude prema kineskim proizvodima, moje motrche je bash akano, padano 100 puta (dodushe ne na asfaltu), vozili ga ljudi od 100 i kusur kila, skakano je sa njim i osim jednog zakrivljenja koje je napravio lik koji ga je sklapao nista se nije pomerilo ni za mm. Ja se samo plashim da ces teshko naci agreat koji zelish i da sluzi kao SM/Enduro agregat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ljudi, o kakvom vi menjanju agregata pricete.

 

1. Ram je proracunat za tu kubikazu, snagu i tezinu

2. Kocnice su takodje prilagodjene njegovoj brzini, tezini...

3. Vibracije na tom agregatu su mnogo manje nago na vise od  tri puta kapacitivnijem agregatu

4. Lanac i lancanici su takodje proracunati za tu snagu

...

 

Ima tu jos mnogo stvari, ako sve to prilagodis izacice te mnogo skuplje nego da prodas taj motor i kupis na pr. DR650 ili xl600

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova

Ne sme covek ni da razmislja na glas od tebe dimac :).

MIslim da nisi u pravu za vibracije,jer da su 3 puta jace nego sada,ko bi uopste mogao da vozi takav motor? Bilo bi ravno samoubistvu testisa  ;D ;D.

 

Sto se tice kocnica,ne interesuje me max brzina,jer i sada navlacim dobrih 120 km/h,tako da mislim da to ne bi bio problem. A i kao sto sam vec napisao (ali niko ne cita ) ,kupujem drugi motor,ovo bi bilo nesto kao vikend verzija za moju dusu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ti izgleda stvarno ne znas koje vibracije stvaraju jednocilindricni agregati od 650ccm  :)

 

Ne sme covek ni da razmislja na glas od tebe dimac :).

MIslim da nisi u pravu za vibracije,jer da su 3 puta jace nego sada,ko bi uopste mogao da vozi takav motor? Bilo bi ravno samoubistvu testisa  ;D ;D.

 

Sto se tice kocnica,ne interesuje me max brzina,jer i sada navlacim dobrih 120 km/h,tako da mislim da to ne bi bio problem. A i kao sto sam vec napisao (ali niko ne cita ) ,kupujem drugi motor,ovo bi bilo nesto kao vikend verzija za moju dusu ;)

 

Ja tu ne bih nista dirao, motor kao takav je odlican za grad jer malo trosi...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Nadam se da cu imati prilike da probam u skorije vreme nesto tako. A ne mora da bude masina od 600 kubika,bilo bi dovoljno i 250,sa dobrom konjazom i momentom

 

E pa onda ti prodaj taj i kupi od 200ccm ili nadji nekog skrsenog pa zameni agregat zato sto pretpostavljam da je ram od 125 i 200ccm potpuno isti. Sve ostalo je cisto bacanje para i gotovo nista ne dobijas time. To ti je moje misljenje... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Liberty 125&KLE 500

Ovo sa zamenom agregata u Dimac varijanti je i po meni najbolje reshenje . U slichnoj  sam situaciji  ( vadim 150ccm i stavljam 250 ccm ) . Iako  je ovaj od 150 mnogo dobar, malo trosi ,odluchio sam se da probam 250-ku radi ,potencijalno duzih tura sledece sezone. Par konjoslava vishe nije na odmet . Nedostajace mi chekicanje (Jinlun) jednocilndrasha  ali videcemo kako ce se ponashati ovaj Kinroadov 250. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

i ja mislim da je to stvarno uzaludno bacanje para. Bez uvrede ali to je kinez i na njemu je ram ,viljuske,kocnice,lezajevi i sve ostalo kinesko i predvidjeno za tu kubikazu. Moj predlog ti je ako zelis vec da ulazes pare i voljan si da sredjuje i prepravljas nadjes neki stariji hard enduro ,u losijem stanju ali jeftin,pa polako sredjujes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ako ti se radi neka zver koja posle sredjivanja ima bar vrednost evo ga

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=41862.0

 

To je 2t masina, nisam bas siguran da li je pogodna za svaki dan. Ovo bi moglo da se sredi lepo i da se cuva kao unikat, verujem da ce puno vredeti za nekoliko godina ako ne i sad ali kad je neko sredi da bude u super stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Pvp stp pisem uzmi sa rezervom, ali mozda je to resenje.

 

QM200 enduro imi isti ram kao suzuki DR200. Verovatno je isti i za supermoto, bilo u verziji od 200ccm ili 125cc.

 

Treba saznati da li se ramovi od DR200 i DR 350 poklapaju, ako da, onda je agregat od dr350 idealan za tebe i imaces minimalno budzenja, a sasvim pristojnu snagu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ajde ovde da pitam a mozda i nekome pomogne. Nije li 125-ica i 200-tka isti agregat a samo da je veci klip stublina i karb?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova

Ajde ovde da pitam a mozda i nekome pomogne. Nije li 125-ica i 200-tka isti agregat a samo da je veci klip stublina i karb?

 

Bas tako... Necu taj agregat. Blackbite je dao najzanimljiviji predlog.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Auuu Zloco zamisli kako bi isao supermoto sa Suzanom 350.... Auuu onda si ocas posla do Novog Sada,i to starim putem!!!  ;D  ;D  :D  :D

 

Hahahahahaha. Kakav si spijun  ;D ;D ;D

 

;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja