Jump to content

Moto Zajednica

MOj problem vec duze vreme...

Recommended Posts

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Kao sto rekoh imam problem na motoru,nece da vuce uzbrdo.....pre je vukao super uz svaku uzbrdicu sam izlazio,a sad i blaga uzbrdica i on bukvalno nema gasa.......

 

evo jedne situacije:krecem iz podnozija da osvojim brdo,krecem prva,druga,treca i vec gubi gasa i pocinje da staje.ja ga vratim u drugu i milim uzbrdo(uz tu uzbrdicu bi ponekad izvlacio i cetvrtom :( )...od gasa nista ne prima ga uopste,prima gas jedva da bi se kretao al da malo povuce jok.......popnem se na vrh on opet nema gasa ali kao da pocinje malo da mu se javlja gas(pocenje da cima)....ja ga onda zgazim nizbrdo a on ide normalno (znam,i go*na se nizbrdo kotrljaju)......znaci na ravnom ide normalno dok uzbrdo nece da ide.......

JELK ZNA NEKO DA MI POMOGNE????sta da mu radim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 758 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

A kad ga pustis da malo radi u leru , on ponovo dobije snagu, verovatno dotok goriva , skini crevo sa slavine i vidi kako ide. ( naravno , obezbedis joj vakum da bi slavina radila , ono tanje crevo) Ako nje to mozda kompresija , kad je hladan vuce dobro , cim se zagreje    nece ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6360 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Moze da bude 1000 stvari.U najgoroj varijanti,masina se lagano predaje.Ti za pocetak pogledaj auspuh i filter za vazduh

Auspuh bi mogao da skines skroz (sa cilindra),pa da pogledas u izduv.Prvo da vidis da se nije zapusio ili ne daj boze da klip nema neki ris na sebi.

Nije dobar znak,ako je skroz crn (mislim klip)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Ja sam mu vec radio generalnu i cim je poceo ovako da se ponasa ja sam pomislio da je kompresija,skinem ja klip kad sve u redu,jedan majstor mi je rekao da po njegovom misljenju motor se nije ni razradio dobro da bi mu otisla kompresija....znaci klip je uredu,ali juce sam primetio da na auspuhu gde se srafi na cilindar,e pa ispod ima ulja,mesavine onako crne sagorele.....da mozda ne pusta tu pa nece da vuce uzbrdo???????

tocrnak---------nazalost se nisam ugojio iako pokusavam  ;D

dakle sta mislite????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

cenis??? :) kako da mu ocistim auspuh??on ima gomilu krivina,neznam cime bi mogao???

izduvni kanal mislim da mi je cist,ali provericu jer sam poslednji put gledao kad sam otvarao cilindar......

hvala na predlogu farbach  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Meni se danas desilo isto samo na ravnom. Idem 160, pa brzina padne na 150, pa na 140.....100...ide tako 100 jos kilometar i ugasi se.

Stanem, zapalim jednu, malo kao nesto gledam....probam ponovo...upali se. Idem par kilometara bez problema i onda opet ista prica.

 

Pred povratak sam malo podigao rezervoar i otkacio crijevo za dovod goriva sa kleme koja ga je drzala, jer mi se cinilo previse savijeno.

Motor je ozivio kao da nista nije bilo.  ;)

 

Simptomi ti znaci svakako ukazuju na chep! Ostaje ti da provalis da li je usis, izduv ili dovod goriva.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

pa pazi ovako sasvim je moguce u to se potpuno slazem s tobom.....

Kako mislis da proverim usis?????

izduv cu da spalim malo sa brenerom a dovod goriva proveriti mada mislim da nije al sto da ne kad vec moze da bude....

znaci usis kako da proverim??ja imam frater na koji se kaci karburator,a izmedju te ploce sa fraterom i cilindra se nalazi ploca sa listicima koji pod pritiskom guraju gorivo u cilindar....sta od toga?????? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

frater ne znam sta je, ali pod usisom sam mislio na vazduh. Dakle

1 provjeri filter vazduha

2 provjeri dali gorivo slobodno i obilno curi iz rezervoara

3 provjeri auspuh i izduvni kanal

 

Pa onda tek

4 ako mozes lako do dizne - produvaj

5 rasturaj karburator ili sta vec imas

6 popij jednu  ;)

....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Karburator moram da iovako i onako da rasturam jer mi je dizna unutra,imam delorto 21.....

ako je sve kao sto si rekao ghostMile i ako mi motor ozivi ima da castim svakog po jednu.....

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 758 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

.... a auspuh najlakse proveris tako sto ga skines  pa dunes ( nije zezanje ) kroz njega, treba da ima blagi otpor a mozes i df ga provozas bez auspuha  , samo ce komsije svasta da ti pomisle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Karburator moram da iovako i onako da rasturam jer mi je dizna unutra,imam delorto 21.....

ako je sve kao sto si rekao ghostMile i ako mi motor ozivi ima da castim svakog po jednu.....

:)

 

ja sam mislio na jednu "za smirenje" (pod 6) ako ni tacka 5 ne pomogne  ;)8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

pa to neku rakicu za smirenje,al posle da se proslavi  ;D

sutra mu proveravam filter vazduha i dotok goriva a za vikend auspuh i izduvni kanal....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Moze biti usis-izduv, mada mislim da je izduv jer sam i ja imao slican problem bas na 80-ici. Od  masnoce, ulja, cega sve ne se skoro zapusila cev u loncu i jedva sam izlazio uz neki veci uspon, resio sam to prvo pomocu nekoliko zica za pranje flasa a zatim i obgorivanjem brenerom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6360 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kad crkne semering na dvotaktnom motoru simptomi su mnogo drugaciji.

Vrlo tesko pali,radi samo pod sauhom,ima izuzetno visok ler gas,jednostavno na cvaji semering kad rikne nema voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

MOguce da je delimicno riknuo jer pre 2 nedelje skinuo deklo magneta i video sam da mi je masno ispod njega....

ocistio sam ga i s vremena na vreme gledao i vise nije bilo masno iako sam ga terao na zadnjem i djirao.....samo po ravnom  ;D

ali hocu da kazem,da li je moguce da delimicno propusta a delimicno ne?????

on normalno pali ali tesko vuce uzbrdo........sad nemam vremena ali cim krene vikend skinucu auspuh da proverim izduv,sto kaze Ninja121.....

Vladica69 pa ja mislim da mi je motor dvotaktni ali nisam siguran  ;)  ;)  ;)  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

e danas sam prionuo na posao....iako nije neki posao al nema veze.....

Prvo sam mu skinuo auspuh da vidim dal je zapusen,e sad posto je uska cev a nije mi bas pri ruci bio brener uzeo sam staru sajlu sa burzirom,jedan kraj zakacen na busilicu a drugi kraj rascvetan i polako ubacivao u auspuh......u pocetku nista cuje se kako grebe zidove al nista.....ja okrenem auspuh kad 3, 4 kao kamencica ispadose iz auspuha+prasina......uzmem ja njih u ruke i opusteno ih polomim....

e sad ja namestim auspuh i cini mi se na ide bolje...pre sam jedva izvlacio uzbrdicu a sad ubacim u trecu a krecem iz stanja mirovanja.....tako da eto izgleda da je sve zbog auspuha ali cu jos proveriti sutra.....

sad moram da brinem i o lancanicima jer si mi skroz otisli.......kad ih zamenim ici ce jos bolje  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja