Jump to content

Moto Zajednica

Berza Moto Opreme- Livingroom SKC Beograd

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja sam došao negde oko pola jedanaest.Bila je tezga odmah sa leve strane i još jedna pored bine a odmah na ulazu su bile kacige,polovne koliko sam video.Izbor slab a pogotovu pod onim svetlom.Ja sam obišo prodavnice al nisam našao ono što sam hteo i stvarno sam očekivao na berzi.Nisam hteo da poručujem iz Luisa na slepo jer smatram da sve treba da se proba.Ako treba i na berzu da dođem da bi poručio, onda ona ne treba.Ja imam oko 117 kila i znam da je problem da nađem ispravnu dužu jaknu, al ni kacigu u gradu ne nađoh, a tražim je od polovine septembra.Generalno, nije ovo samo kritika berze već svih prodavaca.Naime,gledao sam da mi jakna paše po šetačkim kriterijumima, da me ne steže kad podbočim laktove raširenih ruku pa sam hteo najveći broj ko da nosim odelo i mašnu.Prodavci su ćutke gledali moje komentare, samo da mi uvale.Tek mi je čovek iz prodavnice sa Žarkova sve lepo objasnio.Moto oprema ima osnovnu nameru da ublaži povrede i da spreči uduvavanje vetra, a njih samo zanima zarada i u opšte ne daju bilo kakve savete.Interesantno je da kacigu, kao najvažniji deo, ne nađoh.Dobio sam džet za početak i reko uzeću pred jesen flip da mogu da se vozim do novembra.Nema broja, L, niti adekvatne boje.Hteo sam glat i svi mi nude crnu mat koja je najmanje uočljiva, pa ko tu lud.Naravno, o vezivanju na dve alke da ne govorim.Pošto ću menjati početnički skuter, rešio sam da uzmem klot belu koju ću ili prefarbati adekvatno motoru ili staviti neke fluo šare, al bela ne postoji, ne znam, možda Šoi al za vreću para.Mislim da su se malo pobrkali lončići, oprema nije garderoba-perje.

 

Iskoristio sam ovu temu da malo čačnem ovaj aspekt bezbednosti.Kao bivši automobilista znam važnost opreme ali ne kako bi trebalo, a kako je tek klincima koji su juče videli motor, njima je najvažnija lepota šare.

 

Hvala za pomoć,obratiću se.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

....Interesantno je da kacigu, kao najvažniji deo, ne nađoh.Dobio sam džet za početak i reko uzeću pred jesen flip da mogu da se vozim do novembra.Nema broja, L, niti adekvatne boje.Hteo sam glat i svi mi nude crnu mat koja je najmanje uočljiva, pa ko tu lud.Naravno, o vezivanju na dve alke da ne govorim.Pošto ću menjati početnički skuter, rešio sam da uzmem klot belu koju ću ili prefarbati adekvatno motoru ili staviti neke fluo šare, al bela ne postoji, ne znam, možda Šoi al za vreću para.Mislim da su se malo pobrkali lončići, oprema nije garderoba-perje.

 

 

Pozdrav druže. Da bi mogli da ti pomognemo morao bi da nam kažeš koliko si spreman da odvojiš za kacigu i koja je to "glat" boja koju tražiš.

 

Ako već imaš džet kacigu koju nosiš leti, moj savet ti je da se maneš flip up kacige kako zbog cene tako i zbog težine i ispazariš integralnu kacigu.

 

Što se farbanja kacige tiče moja preporuka je da batališ to. Kvalitetno prefarbavanje će te verovatno izaći skuplje nego sama kaciga a o amaterskim pokušajima posle kojih će ti se boja krzati i ljuštiti ne vredi trošiti reči

 

Dobra je bela kaciga jer se bolje vidi ali je još bolji zeleni ili narandžasti fluo prsluk koji košta 200-300 din a završava posao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

....Interesantno je da kacigu, kao najvažniji deo, ne nađoh.Dobio sam džet za početak i reko uzeću pred jesen flip da mogu da se vozim do novembra.Nema broja, L, niti adekvatne boje.Hteo sam glat i svi mi nude crnu mat koja je najmanje uočljiva, pa ko tu lud.Naravno, o vezivanju na dve alke da ne govorim.Pošto ću menjati početnički skuter, rešio sam da uzmem klot belu koju ću ili prefarbati adekvatno motoru ili staviti neke fluo šare, al bela ne postoji, ne znam, možda Šoi al za vreću para.Mislim da su se malo pobrkali lončići, oprema nije garderoba-perje.

 

 

Pozdrav druže. Da bi mogli da ti pomognemo morao bi da nam kažeš koliko si spreman da odvojiš za kacigu i koja je to "glat" boja koju tražiš.

 

Ako već imaš džet kacigu koju nosiš leti, moj savet ti je da se maneš flip up kacige kako zbog cene tako i zbog težine i ispazariš integralnu kacigu.

 

Što se farbanja kacige tiče moja preporuka je da batališ to. Kvalitetno prefarbavanje će te verovatno izaći skuplje nego sama kaciga a o amaterskim pokušajima posle kojih će ti se boja krzati i ljuštiti ne vredi trošiti reči

 

Dobra je bela kaciga jer se bolje vidi ali je još bolji zeleni ili narandžasti fluo prsluk koji košta 200-300 din a završava posao

 

Порес тога што се боље види, у топлим месецима, када највише возимо, за читавих 11 степени је хладнија од црних, 7 од сивих и тако даље...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Celo leto nosim fluo narandžastu jaknu-prsluk,možda sam par puta na 40 išo samo u majci. Fluo prsluk, nisam našao veličinu, čak sa i na toj temi ovde na forumu postavio pitanje gde mogu da nađem veliki broj, al sam bio ignorisan.Sad mi obećano da će mi doći sa aerodroma. Pito sam i policajca gde mogu da nađem veliki broj,nije znao gde da me uputi.Naime, prsluk mora da se zakopča.Ako znaš gde ima za mojih 120 kila, daj da uzmem 2 odma.Još nešto,veliki broj je potreban da se obuče i preko jakne koje su većinom crne boje ne samo za debeljka ko ja.

 

Za kacigu ću dati koliko moram, 150,200,ne znam.Promakle mi Marušin za 11.300 al idemo dalje.

 

Pošto vozim uglavnom grad,idem na svoj splav na Adi, odgovara mi flip jer pre no što sednem stavljam kacigu,ne važno što se vozim par kilometara po obali i tad bi podizo kapak, iako znam sve mane i slabiju zaštitu.Vozim skuter i to sa vizirom i nemam nameru da odustajem od vetrobrana čak i kad budem uzeo drugi skuter.da, kaciga mora da ima integrisane sunčane naočare.

 

Bela boja ide uz sve,lepo se vidi,hladnija je od ostalih i sa malo fluo  trakica daje odličnu uočljivost.

 

Što se tiče farbanja, odlično znam tehnologiju i nije mi problem da adekvatno ofarbam školjku al je suludo dati pare pa prefarbavati.To samo ako nužno mora.Ne preporučujem ni ja naravno ono zamazivanje sumnjivim sprejovima.

 

Ja sam juče počeo da vozim skuter po prvi put u životu.Stigo sam da padnem prošle nedelje po onoj prvoj kišici sa 5 na sat, još me boli rame.Nisam video baš neku temu sa edukativnim sadržajem za početnike ko ja i gomilu klinaca, a bilo bi itekako korisno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Cela zima je pred tobom da pratiš "akcije" i pazariš jeftino kacigu....mada bih ja još jednom razmislio oko flip up kacige

 

Što se prsluka tiče, pošalji pp Dexteru...ako on može da obuče svoj prsluk preko jakne verovatno ćeš moći i ti  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ne mora da bude kaciga baš jeftina, ne bežim ja da platim ono što moram.naravno, ne treba mi kaciga za 300 na sat mada brzina nema veze.Mislim da dvestotinak i nešto jače treba da bude dosta za ono što hoću.

 

Radi se o čistom komforu i vožnji sa otvorenom klapnom uz sve mane flipa.Ne znam,za sad sam utuvio tako.

 

Hvala za informaciju za prsluk.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Moto berza u nedelju izbor robe:

 

Jadno i bedno.

 

Djunta@: ako te interesuje roba iz Louis-a i to po kataloskim cenama bez provizije, dobices inofrmaciju od mene na PP.

 

;)

da moze i tako...svaka pomoc je dobrodosla i svaki savet... ;)

 

Pa tako je jedino realno. jer je tako i bilo. Da li da priznamo da je car go, ili da se lazemo kako je moto-berza bila extra, veliki izbor opreme,itd,itd...

 

Sto se tiche pomoci, moto-opremu nisam nikada prodavao, kad kupim kupim novo u radnji, neko mi donese iz inostranstva, narucim preko net-a. Kad prodajem,  prodajem drugarima za male pare ili poklanjam - tako da ti tu necu biti od neke pomoci.

 

Sto se tiche saveta, tu je vec druga situacija, otvoreno je dosta novih prodavnica, pojavilo se dosta ljudi koji donose opremu iz inostranstva po kataloskim cenama i bez ikakve provizije, salju post-expressom. Oprema se narucuje preko net-a, tako da mislim da ce se moto berza polako potpuno ugasiti jer izgleda da je "tehnoloski pregazena"

 

Svako od nas bi radije kupio deo opreme u novoj radnji, osvetljenoj, lepoj, punoj ljubaznih prodavacica, ili preko interneta - a ne u mraku Kuglash-a ili SKC-a.

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Đunta, pogledaj Caberg Rhyno, mislim da se dosta dobija za uloženo. Ako hoćeš još malo da se pružiš, baci pogled na Nolan 103.Tu i tamo pratim cene u Louisu i mogu ti reći da su obe kacige skoro uvek na nekom popustu (makar u nekoj šari ili veličini). Prelistaj po forumu, mislim da su se spominjale te kacige, a i možda se javi neki ponosni vlasnik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

Gremline stvarno mi je zao ako si imao neka losa iskustva sa Berom u Kuglasu ali ja sam se i izvinuo i rekoa da je sva kritika o.k.

Sto se tice nabavke robe ima i tu istine ali ima i da nema para pa si lepo rekao voleli da odemo u prodavnicu onda odemo pa vidimo cenu pa to isto porucis preko neta ili iz louisa dal sa ili bez provizije sada nije toliko bitno...

Da li ce se berza ikada ugasiti to je moguce ali videcemo...A izbor opreme koju prodavci donose ja stvarno na to ne mogu da uticem isto kao ni na vremenske prilike i na to ko ce da dodje na berzu i ko ne...

Uglavnom ako hoces daj nam jos jednu sansu za iduci mesec pa svrati ako nista drugo na kafu ili pice ja cu castiti berz ljutnje dal ces ikada vise doci ili ne na istu...

 

Pozdrav

 

Dejan

 

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

15.11.2009.

 

Berza Moto Opreme

 

svake 3. nedelja u mesecu (dan nedelja) sa pocetkom od 09h i trajanjem do otprilike 14h

 

lokacija Beograd.SKC-studentski kulturni centar Bgd,klub Livingroom

 

Ul.Kralja Milana 48.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

hvala malobrojnim posetiocima i izlagacima koji su i pored niske temperature i slave koja je bila dan ranije dosli na decembarsku Moto Berzu u SKC-u...

nadam se da ce na januarskoj poseta biti veca...

 

pozdrav

 

Dejan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Mogao bi neki dan ranije da najavis ili podsetis na berzu. Ja bih mozda i dosao, ako bih bio slobodan, ali ko ce da pamti prvu-trecu-ne znam-ni-ja-nedelju-ili-stagod-vec!

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

najave su bile za sve berze i ko je gledao mogao je da vidi semu...takodje dosta ljudi sa foruma zna ali ako ti nesto znaci najavit cu sledecu ranije...mada mislim da to nema velikog uticaja...onaj ko hoce da dodje doci ce onaj ko nece nece...takodje onaj ko hoce ustace u 09h nece da pita dali berza moze da pocne u 14h jer on ide na zurku u subotu pa ne moze da ustane...

 

uglavnom najava ce biti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

Postovani...Berza Moto Oprem u SKC-u nece se vise odrzavati...razloga ima dosta ja cu samo neke spomenuti...

1. S jedne strane mali odziv posetilaca...dovodi do toga da se prodavci cesto ne pojavljuju...

2.S druge strane deo prodavaca nije se nasao u prici tj. smatra da svoju robu ne moze da ponudi tj proda na takvom mestu pa nec vise da dolaze...

3. Dosta ljudi koji su dosli ocekivali su mini sajam ali berza nije ni zamisljena tako sajam  postoji na sajmu i jednom je godisnje...

4. Takodje postoji dosta novootvorenih prodavnoca po gradu pa ljudi mozda nedeljim ne zele rano da ustaju kada takav tip robe mogu da kupe u    prodavnici...

 

 

sve u svemu berze u SKC-u nece biti...naravno berza u Kuglasu ostaje jer tamo dolazi ista ekipa dugi niz godina to zbog druzenja sto zbog trgovine...

 

hvala svim prodavcima i posetiocima berze u SKC-u koji su pokusali da naprave jos jedno mesto u gradu gde bi se ljudi mogli okupiti, druziti pogledati ili kupiti nesto od opreme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki gsxf 750

moze li neko da napise kada ce se ponovo odrzati moto berza, prvi pu cujem za ovo, a zarko bih zeleo da dodjem :) sa jos par drugara motorista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja