Jump to content

Moto Zajednica

Poseta Portland International Racway August 23

Recommended Posts

  • Drug član, 4273 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Po zavrsetku WMRC sezone sam odlucio da odem na zadnju trku u Portland.OMRRA (Oregon Motorcycle Road Racing Association) je jedna ozbilja

organizacija i trkaju se na tazi koji je vise nego profesionalna za sve sto mi imamo u Severno Pacifickom Regionu.Petnaestak dana pred trku

sam im poslao e-mail s pitanjem dali mogu da korisitm svoj trkaci broj 30 ili moram da korstim svoj stari broj 330.Odgovor je stigao za par

sati,a koji je glasio ovako ;''Bilo bi nam drago da te opet ugostimo kod nas i ako nije problem koristi 330 jer niko u nasem klubu nema taj broj''

Nazalost ja nisam moga da oden na trku u subotu radi obaveza prema radionici ali sam se prijavio za nedelju.

 

Portland International Raceway je profesionala staza gde se voze trke NASCAR i INDY CAR pored trka motora.Vozi se desni krug

sa 12 krivina ako se uracuna "Festival Curve" ili 9 krivina bez.Ima 5 desnih i 4 leve krivine ,a duzina staze je malo vise od 3km.

Zadnji put kad sam vozi PIR je bilo sada vec davne 2006 na mom Triumph Bonnevillu 750 iz '72 godine.I zavrsio sam kao treci

na toj trci iza Honde 550 Four i BSA Rocket III sa najbrzima krugom od 1:26.4.

Od tada je staza kompletno presvucena novim asvaltom i krivina broj 3 i 4 su malo promenjene,po recima Alana Shmita koji je prvak na toj

stazi zadnjih sest godina kaze da je povrsina veoma ravna i u odnosu na staru malo grublja tj. da se gume lepe ali i brza trose.

Jos dodaje da bi ja trebao da korsitim zadnu gumu koja je malo trvrdja nego sto korstim u Missionu jer ako koristim zadnju

meksu gumu nece da mi traje vise od jedne trke.

 

deCJL_smallmap3.jpg

 

Krecem za Portland pravo posle posla u subotu popodne i dolazim na stazu oko 22:30.Ostavljam prikolicu na mestu koji su mi cuvali

par kolega trkaca iz WMRC kluba kojima sam reko da cu biti tu u subotu uvece i da cu ima se pridruziti u nedelju.Odlazim do hotela da se

malo odmorim,otusiram i pojedem nesto.Te noci sam slabo spavao! Zasto? Ni sam neznam dali zbog uzbudjenja ili treme sto su sutra

da stanem na megdan najboljim trkacima iz Oregona,Washingtona i British Columbie ili samo zato sto sam radio zadnjih par dana

skoro bez prestanka!?!Dolazim na stazu,a usput doruckujem dok vozim i sve izgleda ko pre kao da se nista nije promenilo od moje zadnje

posete sem onog crnog asvalat koji sada ozancava stazu medju drvecem,zelenim izletnim zonama i pokojim zidom koji prati unutrasnje

delove zadnjeg i glavnog pravca.Cim sam usao u boksove poznata lica mi prilaze i pozdravljaju me...izgleda da me nisu zaboravili

,pa kako da me zaborave kad sam jedini Nikola s akcentom kad prica i jednin Nikola koji kad god da se pojavi ima nekog Triumpha.

Otisao sam da platim ucesce u klasam i proverio dali je sve u redu,ma nisam ni sumljao da nece biti ali valja sve proveriti jer ne

zelim nikakve probleme.Sest sati voznje i da na kraju imama neki problem ili tome slicno ne dolazi u obzir.

Prijavio sam se za trki klase jer kad sam vec tu da se navozam pa makar bio zadnju u sve trki klase.Tog jutra sam imao jedna

trening od 20 minuta i da naucim staru/novu stazu.Ja sam se nadao da cu voziti na treningu ok 1:23 - 1:25 i da cu to popraviti

tokom dana.Kad sam se vratio WMRC kolege su mi rekle da sam vozio 1:17 i da mogu bolje jer znaju mene kako vozim.Ja im nisam verovao

jer za mene to zvuci malo brzo.

U 600 Supersport sam startovao kao zadnji sa dvadesetog mesta jer nemam nijedan poen u sampionatu.Polse malo losijeg starta

sam uspeo da se probijem do trinaestog mesta gde sam i zavrsio trku sa njaboljim vremenom o3 1:13.7.Pola sata kasnije sam startovao u klasi 750

Supersport gde sam startovao ponovo zadnji sa dvanaestog mesta.Start je bilo vise nego odlican i tu se probijem na sedmo mesto posle prve krivine.

Pratio sam dvojicu ispred sebe nekoliko krugova da viidm gde su slabi i na pola trke sam ih prestigao da bi se probio do petog mest i to zadrzao do kraja trke.

750 SS sam vozio veoma dobro i napravio njabrzi krug od 1:12.6 ili 1:12.4,ali motor je pokazao svoj potencijla i stvarno sam bio iznenadjen da na pravcu nema

motora koji moze da me predje.Ako je motor isped mene iz zadnje krivina na pravac sa razmakom od cetiri duzne motora ja ga  stizem na krajnjoj brzini bez problema.

U jednom trenutku na kocenju sam video na satu da pise 270km/h.

Zadnje trka za mene je bila 600 Superbike koja je vise manje po broju trkaca i konkurenciji ista kao 600SS,a i tu startujem

zadnji tj. sa dvadesetog mesta.Veoma dobar start i vec u prvoj krivini sam negde oko 10 mesta.Dva motor ispred mene i jedan od njih je Daytona 675 koju zelim da

pretenkem za bilo sta na svetu.Trebalo mi je dva kruga da im se priblizim i prvo prolazim jedan motor,pa je na red dosla D675 koje j trajala samo dve krivine.Jer

ova nova podloga drzi veoma dobro i uleva samopuzdanje da je to za nepoverovati.Na izlazu iz druge krivine ja sam na odvrtanu gasa bio brzi i pretekao D675 sa spoljene

strane pred ulazu u trecu krivinu.Paul vozav D675 je pokusao da mi vrati isto par puta ali moj motor je brzi na uzbrzanju i tako da zadrzavam deveto mesto do sestog kruga gde su sudije pokazale crvenu zastavu i trku je prekinuta.Vracamo se u boksove i tu saznajemo da se trke nece nastaviti na moju srecu jer nisam imao vise trkaceg goriva.Posle sam pricao s Paulom i kaze mi da moj motor je toliko brza da on moze da mi uzdje u rep i da me prati ,ali nemoze da me pretekne na krajnoj brzini niti na kocenju.

Toliko problema na pocetku zesone i zavrsiti ovako se samo moze da sanja.Sto zanci sledece sezone ce biti vise putovanja u poravcu Portlanda.

 

evo link sa slikama

http://www.fitchfx.com/fx/index.php?do=photocart&viewGallery=6256

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4273 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

evo par uvecanik slika

 

yHoo5_090823jffx146v.jpg

 

jLRYc_090823jffx223.jpg

 

QaAaq_090823jffx212.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja