Jump to content

Moto Zajednica

DOKLE VISE DA NAS UBIJATE PO DRUMOVIMA?

Recommended Posts

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Kawasaki KLE

Pozdrav braco neznam koliku cu podrsku imati ali ove godine sam izgubio dva dobra prijatelja a njih nekoliko je zavrsilo u bolnici sve zbog bahatosti vozaca automobila.

Zeleo bi da se okupimo i pokazemo u svakom gradu koliko ima bajkera da napravimo promociju bezbednosti u sabracaju akcijom pod nazivom" SVI MOTORISTI SRBIJE ZA BEZBEDNIJE DRUMOVE"

Da probamo cak i preko medija da skrenemo paznju na nas da i mi postojimo da nam vise ne seku put,da neizlecu ko muve bez glave.

Da napravimo reklamu koja bi se vrtela na tv,samo da bi skrenuli paznju da nas vise neubijaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • West Balkan Rider's, 303 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: V-Strom 650

Prijatelju,

meni je lik iz auta na moje pitanje "Da li si normalan, isao si namerno da me udaris?" odgovorio "Boli me k**** sto si se lose prestroio!" ej prestroio na 20 na sat !

To je ipak u glavama greska, nema tu pomoci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Kawasaki KLE

Onda ce mo objaviti rat ako je tako da ih boli kurac.Svecica imam na izvoz pa lagano u soferku.Ali probajmo mediski da se aktiviramo i da probamo sa reklamom ili nekom kampanjom.

Samo mi treba podrska i ubacivanje na neku televiziju ili radio znam sta bi radio i kako!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Dok god budala nevidi da moze da popije batinu zbog tog "boli me k****" stava, nema nista od vece bezbednosti po motocikliste.

S normalnim covjekom se moze pricat i dogovorit, al nama samo budale i predstavljaju problem. Ajde bar da je slagao pa rekao nisam te video, desava se, al "boli me k****" ja sam u autu fazon je za batinanje i niko me nece ubjediti u suprotno. I ova tema ce zavrsiti kao gomila slicnih jer je protiv zakona i pravila foruma, a zakon i pravda su dvije razlicite stvari

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Dok god budala nevidi da moze da popije batinu zbog tog "boli me k****" stava, nema nista od vece bezbednosti po motocikliste.

S normalnim covjekom se moze pricat i dogovorit, al nama samo budale i predstavljaju problem. Ajde bar da je slagao pa rekao nisam te video, desava se, al "boli me k****" ja sam u autu fazon je za batinanje i niko me nece ubjediti u suprotno. I ova tema ce zavrsiti kao gomila slicnih jer je protiv zakona i pravila foruma, a zakon i pravda su dvije razlicite stvari

 

Amin...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: Hornet S

Podrzavam ideju.

Ali se plasim da bahatost koja je sve vise prisutna u svakom segmentu zivota necemo zaustaviti.Kao i kompleksi koji sam ostali iz proteklih godina koji nas primoravaju da se dokazujemo,ali na pogresan nacin,nazalost. Mislim da je samo problem u tome jer je IN biti `frajer` sa prosipanjem testosterona. Da me ne shvatite pogresno,testosteron je ok,ali kada ga je previse isto je kao i kad karburator prelije-SR*NJE.

E,tu se mi ubijamo tripovima ko ima m*da da testira svoju masinu koliko moze da ide,pa na zadnjem...

Tu nas i ubijaju,jer je auto (od tate,svalera,na lizing...) statusni simbol,pa pored sebe u tom autu ne vidi nikoga i nista i naravno da ga boli k****  za tamo nekog sto nije imao para za jos dva tocka i da mu pokaze,BRE,ko je dasa na putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1642 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Potpuno svestan da postoji opasnost da budem 'iskasapljen'...

 

Krivci za ovakav stav automobilista su motociklisti.

.

.

.

Ako su psovke i kletve zavrsene, da nastavim...

 

Cesto sam imao prilike da sa 'kolegama automobilistima' raspravljam o vozacima motora. Nazalost, kao i uvek, uzrok generalizacije je 'losa manjina' - degenerici koji Terazijama voze na zadnjem tocku, na obicnim putevima preticu na najsumanutijim mestima, na autoputevima se provlace izmedju dva autombila sa 100km/h viska itd. Mnogi sa kojima sam pricao, a verovatno i taj sto ga boli deo anatomije u svakome na dva tocka vidi samo takve.

 

Prica o motociklistima, motoristima, bajkerima se uglavnom na tome zavrsava. Mislite da 'ovi na 4 tocka' vide u bajkerima ljude koji rade nesto iz uzivanja i ljubavi? Pa i mene koji cesto sednem u kola samo da uzivam gledaju k'o da sam pao s marsa kad im kazem da to radim iz cistog uzivanja pored cca 100 km dnevno koje  predjem poslom.

 

Kod mene na poslu cesto dolaze bajkeri, i komentari su cesto 'evo ludaka' i sl. Ljudi ne shvataju i nece da shvate da na jednog bajkera kojeg cujemo s kilometar udaljenosti (bukvalno) dodje bar deset za koje ne bismo ni znali da su bajkeri da nemaju 'cudnu odecu' ili da ne vidimo motore na parkingu.

 

Kad degenerik u automobilu vozi 200 na sat i ubije nekog, onda je to 'pojedinacni slucaj', i tek kad pogine 6 ljudi u jednom danu (bez ijednog motocikliste) onda se pokrene prica o manijacima za volanom. Kada se 1 (jedan) motorista zakuca u nekog odmah se pokrene prica o manijacima na dva tocka.

Stavise, nije potrebno ni da se zakuca - pre neko vece na B92 su pustili prilog o motoristima na NBG-u kako uvece divljaju. Prikazali su dvojicu-trojicu na nekim R masinama kako divljaju na zadnjem tocku. Ono sto je najgore, po 'govoru tela' vozaca potpuno sam ubedjen da su se lepo dogovorili sa TV ekipom, i namerno pred njima tako vozili. Ti snimci sa anketom sa 'zgrozenim gradjanima' daju sliku o motoristima. Nece niko ni spomenuti onu dvojicu danas na ibarskoj koji su i mene iznenadili koliko opusteno su preticali - na njihovom mestu, ja bih sigurno brze, i sa manje cekanja.

 

Nazalost, generalizacija lako nastaje, i uvek na osnovu manjinskih, losih primera (pogledajte navijace). A ni Dejo Savicevic i Daca Ikodinovic vam bas ne idu u prilog. (Mance je odavno zaboravljen)

 

Jos nesto - ja ne vozim motor, ali mi se svejedno desava da bezim od ovih sa bolovima ispod stomaka. Imao sam 4 'saobracajke' za ovih 18 godina koliko vozim, i svaki put su me udarili odpozadi (naravno automobili), i svaki put je moja brzina kretanja bila 0. Degenerici su uvek tu negde, i nije bitno u/na cemu ste. Bitno je da ih vidite na vreme, i da se sklonite.

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd

Jadan predlog : Ajde da vozimo u zelenim prslucima sa mašim znakom na lećima ali ne u organizovanom okupljanju , nego lepo svako svojim poslom .

Razmišljaj te ovako dnevno gomila drečavih prsluka po raznoraznim ulicama i uličicama grada neki od medija bi morali da primete da se nešto dešava .

A sa ovakvim načinom i odvojimo malo od trenutnih  Mudo bolnih ‚

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Kad degenerik u automobilu vozi 200 na sat i ubije nekog, onda je to 'pojedinacni slucaj', i tek kad pogine 6 ljudi u jednom danu (bez ijednog motocikliste) onda se pokrene prica o manijacima za volanom. Kada se 1 (jedan) motorista zakuca u nekog odmah se pokrene prica o manijacima na dva tocka.

 

A sto to nama pricas?

Neosvetljeni traktor i budala koja jurca je opasnost u saobracaju a ovde mi pricamo samo o motorima jer, gle cuda, ovo je moto-forum.

 

 

Nazalost, generalizacija lako nastaje, i uvek na osnovu manjinskih, losih primera (pogledajte navijace). A ni Dejo Savicevic i Daca Ikodinovic vam bas ne idu u prilog. (Mance je odavno zaboravljen)

 

C c c... covek koji prica da ne treba generalizovati kaze da nam to ne ide u prilog. Contradiction in terms u startu.

 

P.S.Mance nije zaboravljen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1642 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

A sto to nama pricas?

 

Zasto vama? Zbog naslova teme - niko ne ubija vas. Jesi li procitao moj post do kraja? I ja imam problem sa tudjim bolovima, pa se ne zalim da mene neko ubija. Degenerik je degenerik bez obzira koji od nas dvojice bezi od njega.

 

C c c... covek koji prica da ne treba generalizovati kaze da nam to ne ide u prilog. Contradiction in terms u startu.

 

Nesto se nismo razumeli - onu dvojicu sam naveo kao primer kako bajkeri izadju na los glas, a ne kao primer da su bajkeri manijaci (procitaj moje predstavljanje http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=40166.0, mozda ce ponesto biti jasnije). Kad kazem "vama", "vas", "vi" mislim na vas koji vozite motore (te ne mogu nikako da kazem "nama", "nas" ili "mi"), a ne na vas manijake

 

I, onako, usput, kad su se desile njihove nesrece, nesto se ne secam da su se npr. Vlado Georgijev ili Vlade Divac pojavili negde na TV da spomenu i vasu stranu price, ali sam slusao gomilu 'zabrinutih gradjana' u emisijama i anketama kako pricaju o manijacima na dva tocka.

Dodaj jos i gorepomenutu pricu o batinama od strane bajkera, pa mi reci da ocekujes pozitivan stav gospodina Prosecnog-vozaca-automobila???

 

P.S.Mance nije zaboravljen.

Fudbaler Partizana Dragan Mance naravno nije zaboravljen, ali slucaj mladog coveka sa potencijlano sjajnom buducnoscu koji je poginuo u automobilu vise niko i ne spominje, a o Ikodinovicevom & Savicevicevom oporavku od nesreca na motorima jos uvek se pise.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: Hornet S

U pravu si!

I sam vozim kola kada je lose vreme,jer mi je motor merak i nema razloga da gubim zdravlje. A budala je svuda i najbolje ih je zaobici u velikom luku.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Juce idem Tirsovom ulicom prema Kneza Milosa desnom trakom uz desnu ivicu iza mene Renault Kangoo sa dva soma! Ispred mene lezeci policajac i na semaforu ispred crveno svetlo ja idem mozda 30 km/h a som me obilazi i hoce da predje preko mene odnosno nece da izadje iz desne trake da me obidje nego ostaje u traci i ide na mene gura me na ivicnjak SVESNO da me obori i vice kroz prozor "MAJMUNE POMERI MI SE DA PRODJEM DA TE NE UBIJEM",meni tu padne klapna stane pored njega na semaforu i pitam sta je problem,sto hoces da me ubijes? On na to kaze "PA TREBA DA GLEDAS I DA CUVAS SVOJE DUPE" ja ga tu napusim a on i dalje pokusava da me ubedi da je on u pravu i da sam ja kriv ??? sto se nisam popeo na pesacku stazu da ga pustim da prodje ???,trajala je tu rasprava neko vreme dok se semafor nije otvorio i dok nismo krenuli!

 

 

 

Nemam reci sta da kazem ljudi su danas toliko negativni i toliko bezobrazni da ja nemam reci,i mislim da  je naslov teme odlican o tome treba dobro poraditi od samog starta (auto skole)!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Taman htedoh da se zacudim kako je moguce da se otvara 128. tema sa istom sadrzinom, kada videh nesto novo, a moglo bi da se razmislja i u ovom pravcu:

nesto se ne secam da su se npr. Vlado Georgijev ili Vlade Divac pojavili negde na TV da spomenu i vasu stranu price,

Treba videti koji jos od popularnih likova kojima se narod divi do imbecilnosti vozi motor, pa mozda kontaktirati i predloziti neku aktivnost.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 1995, Cagiva Mito 125 1992-na prodaju

Ovo se skoro desilo mom drugaru koji je krenuo do mene da pravimo rostilj, ide on sa Tomosom BT-om polako uziva kad iza njega ludaci neki pocinju da sviraju, on nista, kulira ih, a oni i dalje sviraju i psuju, obidju oni njega uz psovke, al napravi se kolona ispred.

On se seti da ima upaljac u dzepu i izvadi upaljac i krene da obilazi kolonu i ubaci upaljac tim seljacima kroz prozor.

On kaze da su zagomilali kao da je bacio bombu.

Na putu za Zlatibor nam se vrlo cesto desavalo  sviranje sto idemo polako a svuda smo isli po znaku pa sad sta da im radimo, a na kraju ispadne kako smo mi divljaci i ludijamo po putevima ali obicno bude bas suprotno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12815 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ljudi su slaboumni u najvecem broju slucajeva. Jedni nisu u stanju da procene razdaljinu na kojoj se motor nalazi a druge zabole djordje za razdaljanu na kojoj se motor nalazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja