Jump to content

Moto Zajednica

IN MEMORIAM

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova

Navršilo se 40 dana od smri ČONKIĆ SVETISLAVA-Čoneta iz Niša koji je 18.07. oko 19h preminuo u sedlu na putu za Soko-Banju vozeći na moto skup.

Relativno malo ljudi zna neke detalje iz njegovog života a vredi ih pomenuti da bi ljudi shvatili o kakvoj se ličnosti radi.

- Kao đak jak vrlodobraš ili odličan (promenjivo bez velike muke i truda). Nije bio od onih koji su ganjali ocene ali je bio temeljit.

- Rano je ostao bez oca a ubrzo i bez starijeg brata. Ulica ga nije povukla brzo je odrastao u odnosu na nas ostale klince koji smo imali oba roditelja i bili maženi i ništa nam nije nedostajalo.

Čonetov brat je 60-ih godina prošlog veka imao VESPU! Zamislite pravu *Talijanku*, e tu vespu (za nove klince čitaj- rodonačelnik skutera) je Čone redovno vozio nekad uz blagoslov Bate a nekad i bez njegovog znanja. Zamislite Čone vozi a ja mu se držim za ramena,bili smo glavni frajeri .

Sa 19 god Čone odlazi za Sloveniju i tamo radi kao otpravnik vozova (ispit položio iz cuga). Posle par godina se vraća u Niš zbog bolesti majke i radi na poštanskom delu repetitora Jastrebac sve do NATO agresije. Ostalo znate. Ili možda i ne znate. Čovek koji nije ganjao karijeru a uspešan u poslu, davao a da nije očekivao nagradu.

-Čone vozač.

Vozio je šta je stigao i uglavnom uzivao u vožnji. Nije mahnitao (bar da ja znam) iako je znao ponekad da dobro isturira mašinu. Geslo mu je bilo:

-Nikad ne čini drugima što ne bi voleo da tebi čine. Bio je korektan na drumu. Meni je održao par lekcija o lepom ponašanju kad sam nameračio da kupim motorče. Ključna rečenica je bila: uvek vodi računa o tome da on (motor) uvek može više od tebe, a ti moraš stalno da ga kontrolišeš. Nikad ne vozi ako nisi skoncentrisan na vožnju!

Ravni ti putevi Nebeski druže

 

Drugari obrnite koji krug laganice vožnje za našeg drugara Čoneta bio je uzoran BIKER!

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja