Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem agregat za Hondu Transalp XL 600 V 1992

Recommended Posts

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

ako neko ima neki kontakt za slupane, "uvezhene" ili kakve god motore iz kojih bi ja mogao da pokupim delove za moju popravku nek se javi na 063/336-500 ili preko foruma.. kako god vam je lakshe..

 

hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

dok ne nateram drugara majstora da otvori mashinu necu znati pouzadno :)

 

znam shta se zbilo ali ne znam koje su tachno posledice.. uglavnom krecem da gledam cene kako delova , tako cele mashine pa cu  kad se finansijski pripremim da uletim u te popravke...

 

evo ga opis cele dogodovshtine:

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=39323.0

 

ili da sumiram... vozao sam se po bosni i motor je pocheo da lupa na preko 4-5 'iljada obrtaja... izgleda su se pomeshali ulje i voda... i ko zna shta je sve puklo ili naprslo u motoru... kad otovorim slikacu i sastavicu spisak delova.. ali ako uleti neka mashina da je samo prepakujem u moj motor mozhe i to da dodje u obzir :)

 

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

danas je izvadjen i otvoren agregat:

 

ja sam skot koji je sam sebi sprzhio celu stvar... ulja je ostalo jedno 300 gr... i to je to... stres i jurnjava i gomila problema = ne razmishljanje i eto najveceg moguceg kvara...

 

uglavnom, mislim da nemam rachunicu da prodajem motor u delove.. moram da nadjem negde agregat i da osposobim celu stvar... u ovom propalom ima delova koji rade, tipa menjach itd pa ce ih biti u oglasniku chim sastavim spisak i slikam sve...

 

'ajte ljudi sa nekim kontaktima i idejama.. kako i odakle uvesti/nabaviti agregat vredan para i ugradnje?

 

druge ideje? :)

 

dragi sektashi, hvala unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova

Hoces da kazes da ti je falilo 2 litre ulja u motoru? Pa jel palio lampicu za ulje, kad si ti menjao ulje kada je on stigao da potrosi 2 litre? Izvini za off, ali ubi me radoznalost...

 

Šta ti je honda, ide i kad nema ulja...i zakuca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

jes crko al ga svi hvalimo :D

 

ne znam kako, ali lampica (koja inache radi) se nije upalila... kazhe mi majstor da se ona pali tak kad je sve gotovo.. i nije od neke koristi.. mora se saginjati i proveravati nivo ulja shto cheshce!!!

 

uglavnom motor je ishao ko zna koliko vremena sa jako malo ulja u sebi.. i zaribao je tek kad je sve isteklo... i to nije on skroz zaribao.. mogu ja i sad da ga upalim i radi ok do 5.000 obrtaja.. tek tak pochinje da lupa... a ulje sam sipao noc pred put... sve po manual-u.. 15 50...

 

kazhe majstor da je motor bio u perfektom stanju iznutra.. da je mogao josh 100.000 lagano... ali avaj.. vlasnik mu je neobrazovani skot :)

 

sad cu platim shkolu.... a svima vama besplatna lekcija iz zhivota :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

evo i slika.. spisak delova koje treba menjati je:

 

radilica, lezhajevi, lanac razvoda ventila x2, klipnjacha, dihtung, shpaneri x2, semerinzi ventila,... verovatno sam i neshto izostavio :)

 

IMG_0690.jpg

IMG_0691.jpg

IMG_0694.jpg

IMG_0695.jpg

IMG_0693.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

uglavnom motor je ishao ko zna koliko vremena sa jako malo ulja u sebi.. i zaribao je tek kad je sve isteklo... i to nije on skroz zaribao.. mogu ja i sad da ga upalim i radi ok do 5.000 obrtaja.. tek tak pochinje da lupa... a ulje sam sipao noc pred put... sve po manual-u.. 15 50...

 

...ne kuzim sad , nisi znao koliko ulja imas u motoru, a sipao si ulje vece prije puta. Na kraju ti je falilo 2l.  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

:) necu ja naci delove ili agregat preko ovih oglasa :D

 

elem, noc pred put sam istochio staro ulje sa kojim sam preshao preko 5-6 iljada... archio sam ga dugo jer sam chekao ovaj put pa kao da ne menjam mnogo pre puta da bi imao shto svezhije ulje... u tih 16 dana na putu sam imao nula problema sa pregrevanjem itd.. a archio sam ga prilichno... tek zadnjeg dana je pocheo da lupa.. i kad ga je majstor otvorio nashao je oko 200 - 300 grama.. znachi u toku te vozhnje motor je popio oko 2l goriva.. a pre nije troshio ni gram... a neshto ne verujem da je postepeno troshio tokom celog puta.. pre ce biti da je na toj finalnoj turi od kotora ka bg gde sam peglao po brdima zbog visokoih obrtaja itd pocheo da jede i jede.. vidi se na klipu kako je ulje ulazilo po obodu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova

Ma boli te uvo, mora i to nekad da se desi... Da si ti nama živ i zdrav... Kupi drugi agregat i peglaj opet, motor zato i služi, u zdravlju si ga pocepao, u zdravlju i da ga popraviš...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

Ma boli te uvo, mora i to nekad da se desi... Da si ti nama živ i zdrav... Kupi drugi agregat i peglaj opet, motor zato i služi, u zdravlju si ga pocepao, u zdravlju i da ga popraviš...

 

 

...i nije neka uteha =) 

 

Rusicu zovi me da ti dam predlog jedan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja