Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Bandit ili Kawasaki er 5

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav svima. Imam 24 godine. Nemam mnogo iskustva u voznji motora,ali u saobracaju imam dosta iskustva,radim kao instruktor "B" kategorije. Kupujem motor,pa bi mi pomoc iskusnijih dobro dosla. Bandit (400 ili 600) ili er 5.Svidja mi se njihov izgled i cena, a zanima me koji je pouzdaniji,izdrzljiviji,jeftiniji za odrzavanje... Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Bandit 600

ZA bandita 400 je kod nas malo teze za delove malo ih ima i da se kupe.

ER 5 je dobar ali u ovom izboru nisu klasa dva cilindra nizi neupravljiviji...Nije on los motor ali uz bandita jeste pogotovo u istom cenovnom razredu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Bandit je bolji, ali i skuplji. Pogledaj i SV i on je skuplji od ER5, ali mislim da je najbolje resenje, 2-cilindrasi su najlepsi za voznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Posto nemas puno iskustva s motorima, preporucujem ti Kawu ER-5, jeftiniji je, odrzavanje je jeftinije, manja registracija, manje trosi, a i masina mu je malo civilizovanija od Bandita, ima 50 konja naspram Banditovih 78...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 592 postova
  • Lokacija: BEOGRAD-DORCOL
  • Motocikl: Stalno neki drugi :)

Pozdrav, skoro sam prodao Kawu er-5,odlican za pocetak:jeftina registracija i odrzavanje,delova ima svuda posto su isti i na gpz i kle u.Lak za voznju i manevrisanje po gradu,potrosnja oko 5,5l grad. ubrzanje do 100km/h oko 5sec.Mane su mu sto je po meni mali i slabe kocnice, pozadi dobos.Bandit 600 definitivno u svemu bolji sem finansiskom delu(kupiti,registrovati,odrzavati,tociti)!!!  bandit 400 zaboravi.

Pozdrav i srecno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

Posto nemas puno iskustva s motorima, preporucujem ti Kawu ER-5, jeftiniji je, odrzavanje je jeftinije, manja registracija, manje trosi, a i masina mu je malo civilizovanija od Bandita, ima 50 konja naspram Banditovih 78...

 

Ovo ti je najbolji pokazatelj... Covek vozi Suzukija i preporucuje ti kawasaki er-5...

Ja ne mogu biti objektivan posto vozim ER-5 vec trecu sezonu i sve vise mi se svidja...

Kada smo isli na proputovanje po Djerdapskoj klisuri potrosnja 4,3 l pri voznji do 120 km/h...

Registracija 10.300,00 u Maju mesecu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd

i ja sam imao istu dilemu na pocetku sezone. U taj izbor sam jos ubacio i GS 500 i na kraju se odlucio za er-5. Slazem se sa Sinketom, odlican motor za pocetnika. U inostranstvu se cesto koristi za obuku i polaganje. Ako ti odgovara po dimenzijama jedina zamerka mu je sto ima pozadi dobos. 50 konja je za pocetak vise nego dovoljno. U ostalim aspektima je bez mane (bar za moje potrebe) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Evo i od mene + za klasu 500 ccm.Znaci bilo sta Er-5,CB 500 ili GS 500.Za pocetak prva liga.Sledeci korak bi vec mogao da bude Bandit 600

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Vrsac

Evo i ja da napisem koju rec. Moj prvi motor je bio bandit 600 i slatko sam se navozao sa njim. Za pocetnika je odlican a i kasnije kada malo budes stasao, ipak ima 77KS. agregat je odlican i pouzdan, lako se vozi.

Ako mene pitas Bandit 600. (400 nikako kako si vec procitao iz ranijih postova)

 

Srecna kupovina.

 

P.S.  Ako se odlucis za Bandita javi se na pp znam jedan odlican na prodaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova

ni jedno ni drugo, kad vec gledas ER5 onda treba da gledas i hondu CB500 jer to je ista klasa, jer ipak je to honda po kvalitetu bolja a vozi se recimo kao bicikla sto bi tebi kao pocetniku bilo odlicno

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Imao sam Bandita 400 i mogu slobodno da ti kazhem da ga zaobidjesh u shirokom luku. U principu nije losh motor za taj novac ali ima i bolje i jeftinije i dugotrajnije i MNOGO jeftinije za odrzhavanje da se nadje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Posto nemas puno iskustva s motorima, preporucujem ti Kawu ER-5, jeftiniji je, odrzavanje je jeftinije, manja registracija, manje trosi, a i masina mu je malo civilizovanija od Bandita, ima 50 konja naspram Banditovih 78...

 

Ovo ti je najbolji pokazatelj... Covek vozi Suzukija i preporucuje ti kawasaki er-5...

Ja ne mogu biti objektivan posto vozim ER-5 vec trecu sezonu i sve vise mi se svidja...

Kada smo isli na proputovanje po Djerdapskoj klisuri potrosnja 4,3 l pri voznji do 120 km/h...

Registracija 10.300,00 u Maju mesecu.

to kazem jer znam sta je ta Kawa, pre Suze sam imao GPZ 500s a on je jako slican ER-u ,to su dobre, izdrzljive i zahvalne masine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

dobri su i jedan i drugi ali nisu ista klasa.

ovako, da pojasnim.

er5 ima provjeren agregat koji se ugrađuje osim u njega i u kle 500, gpz 500 i en 500 a proizvodi se već više od 25 godina i to od prvog dana bez greške.

taj agregat napraljen je za potrebe korištenja japanske vojske tako da mislim da je tu sve jasno. kod njega nema greške.

bandit je opet jača klasa, bolji u svemu, također trajan, izdržljiv uz činjenicu da je najprodavaniji naked svih vremena što opet govori samo za sebe.

uglavnom, ako ti je to tek početak i upoznavanje sa moto svijetom i općenito sa motociklima, ja bi ti preporučio er5 i sigurno ćeš biti zadovoljan s njim.

a opet, kad potpuno ovladaš vožnjom i kad se izguštiraš, falit će ti snage pa ćeš tražiti nešto jače a u tom bi slučaju bandit bio više nego dobar.

opet, ne trebaš se brinuti jer za kawu er5 uvijek ćeš naći kupca i taj motor ne gubi na cijeni kao uostalom ni bandit

u svakom slučaju, i jedan i drugi su izvrstan odabir a na tebi je da sam odlučiš šta ti više treba i odgovara

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2496 postova
  • Lokacija: Zemun

posto su iskusnije kolege iznele sud da bandit 400 nije dobra opcija,

ostaje dakle poredjenje izmedju bandita 600 i er5n, zar ne?

 

ne ulazeci u detalje vezane za odrzavanje, potrosnju, troskove registracije, sve u svemu ovo je mozda neki moj generalni savet:

povedi racuna o tome koliko mislis si sposoban za voznju motora i koji od motora se tebi u principu vise dopada i lezi, jer sam sebe poznajes najbolje*, lako moze da se desi da budes prestravljen mocnom masinom ispod sebe, a to bas nije idealna situacija za ucenje. kad krenes da vozis bukvalno svakog dana ces nauciti i shvatiti nesto novo vezano za voznju svog motorcikla. mislim da neces mnogo pogresiti sta god da izaberes, na kraju krajeva, lako ces zameniti te masine, moje licno misljenje je da sa bandita 600 na kawu bas ne ide. sa kawe na bandita bi bio neki logicniji napredak.

jedini tehnicki detalj na er5n koji bi mene odbio je dobos kocnica pozadi cak i u singl voznji, jos ako vozis nekoga pozadi... po meni velika mana.

 

 

*

uz cinjenicu da verovatno mislis da mozes nesto manje nego sto zapravo mozes, ali oprezno sa tim testiranjem limita  8)

 

 

easy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja