Jump to content

Moto Zajednica

PROBLEM SA HONDOM

Recommended Posts

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Meni ovo izgleda kao da je motor dugo stojao u vlaznim uslovima i tamo gde su ventili bili otvoreni tu su sicevi zardjali......kao da je dugo stojao  i nije vozen.....ocigledno da je sve u losem stanju  i da je tu svuda gubio kompresiju.....znas kako ja to proverim gde pusta ventil......okrenem glavu i sipam benzin naravno i svecica je zavrnuta....onda uzmem kompresor i duvam u izduvni kanal i koroz njega ce da brbori benzin na izduvnom ventilu ako nisu dobri.....ako su dobri nece...ugalvno tako dunes i u usisni i vidi stanje usisnih.........uglavnom detektujes koji je bio skor los....

 

Sad uradi celu glavu kod strugara i stavi nove teflone koji se odavde vide sa su bili katastrofalni..........

 

Pitanje ja kakvi su klipovi i karike?????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

I ustanovi od cega je to parce metala otpalo sto je sve to izbombardovalo....vide se udarci iz avijona......nidi od cega je komad...moze cak da bude od leptira sauga na karburatorima koji su stigli do klipa.......vidjao sam to....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Jbt. tek sad vidim stvarno sam slep........hahhaha otpala je pecurka......pa odnesi glavu da se uradi i nadji drugi ventil i to je to....nego daj da vidimo klip na sta lici?????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Banja Luka

Klip cu uslikati sutra ali mislim da nije nastradao posto sam sipao benzin i nije pustio.Sto se tice glave teflone cu menjati dobio sam nove kad sam kupio set dihtunga samo neznam dali da kupim ventil ili da stavim drugu glavu posto imam 2 cbx-a. ???

Ovo se desilo kad sam posudio motor na 2 dana sto sigurno vise necu ponoviti >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Pa ako imas drugu uzmi je kompletnu stavi te teflone i neka ti strugar svakako obradi...i to je onda to!!!!

 

A jbg. mora da su ga prebili....ladno vatraaaaa...moguce je....skolu si platio jbg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

ako se dobro secam, mene je kostala 60e (mozda i vise, ne secam se)...

za te pare sam dobio obradjenu glavu, zamenjene gumice ventila (gumice ne ulaze u tu cenu), slajfovanje siceva ventila, podeseni zazori po servisnoj knjizici, nastelovano paljenje itd itd itd... evo ti slika moje glave pre i posle obrade... Sigurno ce te kostati vise od 20e...

 

4zQZm_glava.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Banja Luka

To za gumice mi je jasno ali mislim da kod mene netreba podasavati zazore ventila bar ja tako mislim ali ako neko zna zamolio bi ga da napise.U sustini sve sto sam do sad uradio na motoru uradio sam samo ja bez icije prakticne pomoci.Prvi put se susrecem sa ovakvim problemom  zato mi je trebalo ovoliko vremena za sve ovo nije mi problem da kupim ili narucim delove preko interneta.Jedini je problem sto sam morao sve sam da radim skidanje masine rastavljanje itd...zato bi zamolio ostale kolege da mi pomognu teoretski u ovom poduhvatu ;) ;)

 

Razlika je ocigledna ;D ;D ;D ;D

pozzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Po meni koju god glavu da stavis trebalo bi je obraditi. Po nekom pravilu serviseri ne vracaju glavu na motor bez ravnanja jer nece sebi da prave dupli posao. A kad je glava vec skinuta obrada lezista i samih ventila koja ne kosta puno je uvek dobro dosla jer je prakticno potpuno remontujes. Na ovoj prvoj glavi koja je bila na njemu moraces i vodjicu ventila da zamenis jer je dobila lufta zbog lomnjenja ventila. Gumice se obicno stavljaju nove ako je motor presao vise od 50kkm. A zasto se ventili ponovo steluju? pa zato sto je nemoguce obraditi lezista bez skidanja ventila i bregaste. Ako ne  menjas vodjice onda stavi rezervnu glavu, mada bi ja i nju premerio i potpuno sredio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

@ Floyd*:u pitanju je DOHC mashina (ako pricao o glavi sa slike)

 

@Dzigorius: ventili se steluju uz pomoc plocica prema podacima iz servisne knjige.

sve je radjeno u nekoj profi masinskoj radionici...

 

@bad cluster: Svaka skinuta glava bi trebalo da se obradi pre vracanja, tj. sklapanja jer se vremenom malko deformise usled temperaturnih promena (sirenje i skupljanje)... trebalo bi barem da se poravna ako nista drugo :)

Tu smo da pomognemo ako mozemo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

na CBX je drugaciji sistem .... ja sam rekao da JA imam plocice pomocu kojih se steluju ventili :)

izvinjavam se zbog zabune :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Prijatelju, ima li kakvih novosti? 'oce li oziveti Honda do pocetka sezone? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Banja Luka

Pa verovatno necu posto je sezona pocela a ja imam gomilu obaveza prema dva posla koja radim istovremeno.

Juce sam skinuo glavu sa drugog cbx-a i ona je ok kad cu nastavit radove neznam.

Sad pitanje za sve dali ovaj klip treba menjati

post-4537-12879066600433_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

A cuj nije lep ali moze da trci, ako ga menjas onda ti trebaju i karike i svasta jos, pitanje koliko para zelis da potrosis???? Malo te ostre ivice oboris i poravnas i moze to da trci....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja