Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Nemam ja kratak fitilj...Nego brzu reakciju na vas a sranja...ol, 382 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: TDM900

Neke male prepravke estetske prirode bih uradio ali mali sam video  roll barova visokih za TDM900

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

Koji motor imas, posto 850 provereno ne moze 120km/h sa 3500 obrtaja...

3vd  evo sad pre pola sata sam ponovo probo na 3000 u 5 idem 100  3300 110 a 3500 12o jbg ako laze mehanika nisam kriv  do 5000  sam iso autoputem bilo je ok 160

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

 

 

Koji motor imas, posto 850 provereno ne moze 120km/h sa 3500 obrtaja...

oko nekih 4200-4300 je 120 kod nas ja mislim

Kod mene je isto ovako..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Evo ti pogledaj ovde http://www.gearingcommander.com/ nema sanse da na 3500rpm-a ides 120km/h, drugim recima ili laze obtraljka ili brzinomer... Kod mene s druge strane na 120km/h pokazuje 5000rpm-a, tako da opet nesto ni ovde nije bas kako treba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

 

 

Pa po gradu vozi u leru, a na otvorenom ne spusta ispod 7000 obrtaja... :D

pozdrav neznam koliko ides na sat sa 7000 obrtaja meni je dovoljno 3500 na 12o km a potrosnja je 5.1 testirano na 2000 km mozda ne volim da vozim brzo al stvarno kolika je brzina na 7000 nisam jos stigo u te obrtaje mozda sam star .
ovo nije bilo upuceno tebi nego astral-u s obzirom da mu 900 ima basnoslovnu potrosnju na otvorenom putu u odnosu na voznju po gradu sto nema nikakve logike... To mi govori da su mu ili mape s*ebane u kompu ili da nesto drugo nije uredu ili da ga na otvorenom tera pun gas...
Astral bi voleo da ima 900 ali nema, moj je 4tx 850 '99god.. I na autoputu il vozim 130 km/h i trosi oko 6L/100km ili 150km/h i trosi oko 7L/100km (mada redje posto nekako uvek upadnem u gyzvu na autoputu gde god da krenem, baksuz) , razume se sa dvoje, i prtljagom..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

 

 

Koji motor imas, posto 850 provereno ne moze 120km/h sa 3500 obrtaja...

3vd evo sad pre pola sata sam ponovo probo na 3000 u 5 idem 100 3300 110 a 3500 12o jbg ako laze mehanika nisam kriv do 5000 sam iso autoputem bilo je ok 160
Rekao bih da je Almighty u pravu, mozda zeza brzinomer..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

 

 

 

Pa po gradu vozi u leru, a na otvorenom ne spusta ispod 7000 obrtaja... :D

pozdrav neznam koliko ides na sat sa 7000 obrtaja meni je dovoljno 3500 na 12o km a potrosnja je 5.1 testirano na 2000 km mozda ne volim da vozim brzo al stvarno kolika je brzina na 7000 nisam jos stigo u te obrtaje mozda sam star .
ovo nije bilo upuceno tebi nego astral-u s obzirom da mu 900 ima basnoslovnu potrosnju na otvorenom putu u odnosu na voznju po gradu sto nema nikakve logike... To mi govori da su mu ili mape s*ebane u kompu ili da nesto drugo nije uredu ili da ga na otvorenom tera pun gas...
Astral bi voleo da ima 900 ali nema, moj je 4tx 850 '99god.. I na autoputu il vozim 130 km/h i trosi oko 6L/100km ili 150km/h i trosi oko 7L/100km (mada redje posto nekako uvek upadnem u gyzvu na autoputu gde god da krenem, baksuz) , razume se sa dvoje, i prtljagom..

 

Ne znam druze, meni je po gradu sa malo ostrijom voznjom oko 6-6.3L, na otvorenom 120km/h 4.7-5.2L mereno vise puta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ma dobro je to sve,litar manje,litar vise.. realno , motorom ako predjem 7-8000 km godisnje to je premija.. i to uglavnom bude u gradu gde mi manje trosi :moto1:  tako da ne bi ja tu nista   :cackanje:    :BJB-tdm:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Na putu sam treci dan i u hotelu nakon 500km citam gornje komentare. Moja 3vd trosi od 5 litara do 7 litara. Ni manje ni vise ne mogu natjerati nikako. U pitanju je otvoreni put, tri kofera i dvoje na motoru (zena 60kg i ja 95kg).

 

Potrosnju kod mene povecava samo jaci gas i losije gorivo.... Sve podrazumjeva tehnicku ispravnost motora narocito karburator, prenos, filter, auspuh i gume...

 

Na ovom putu najmanju potrosnju sam zabiljezio na dionici Pecuj - Segedin pri voznji 100km/h na oko 3800 obrtaja.

 

Ne bih bas ulazio u to koliko kome trosi motor, ali meni ni jedan nije trosio uvijek isto, cak ni na istim putevima, tako da potrosnju vjerujem mozemo definisati samo okvirno min/max. Nekad ga gazimo, nekad lose gorivo, nekad kisa... Rezultat je potrosnja koja varira...

 

Sto se grada tice, malo vozim po gradu, ali mi je grad uvijek povecavao potrosnju.... Ali mislim da po ovom pitanju nisam bas relevantan....

 

Sutra javim potrosnju Novi Sad - Banja Lika, natovaren, vjerovatno kisa :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: XV 1100SP Virago

Vratili se devojka i ja sa puta.

Tdm 900 '04. Prva tura je bilo do zajecara na gitarijadu. Beograd-pozarevac-kucevo-petrovac na mlavi-bor-zajecar (nije neki pametan izbor ruta al nema veze vitno je da se vozimo) brzine u proseku od 70-100 sa tri kofera natovareni potrosnja je bila ispod oko 4,5-5 litara. U povratku zajecar-paracin-beograd(auto put) brzina oko 130-140 sve vreme puta,potrosnja preko 5,5 litara.

Kod.mene je na motoru u 6oj brzini na 4000 obrtaja brzina oko 110, malo preko 4 ide na 120 i tako. Uglavno su mi to najlepse brzine za voznju.

Posle toga uputili se na.more.

Beograd-h novi-ada bojana-beograd.

Oko 1200km. Sve skupa potrosnja izmedju 4,5-5 litara.

Ne znam da li je malo il puno ali ja sam zadovoljan. Verujem da ako se cepa iznad 6000 obrtaja da srazmerno moze i da popije. I ja kad cepam u kafani mogu da popijem koliko hoces.

 

Nego imam i pitanje za kolege sa 900tkom. Da li se neko igrao sa podesavanjima za mesavinu goriva.

To je onace moguce uraditi na motoru bez nekog kacenja na dijagnostiku. Sve uz pomoc selet i reset dugmeta.

Naime, pri registraciji kod Losmija u aprilu su mi momci rekli da su izduvni gasovi kao kod trabanta. Na gornjoj granici da prodjem tehnicki.

Bio sam u cudu jer nisam primetio neku visoku potrosnju to tad.

Malo sam se poigrao kod Igora XT pred ove putesestvaije i sa njegovim meracem podesili da to bude u okvirima normalnog. Prema njegovom aparatu. U pitanju je bila prezasicena smesa gorivom pa smo to smanjili.

Ako se neko igrao sa slicnim neka javi utiske.

Pozdrav svima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: XV 1100SP Virago

A da. Po gradu i ne merim potrosnju. Nije relevantno. 90% vremena je verovatno i pod saukom. Bude i do 6litara sigurno. Mozda i preko ne znam. Izbegavam jahanje po gradu.

Bicikl trosi znatno manje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Podgorica

Po user manual-u najbitnije za motor (agregat) je kako se vozi prvih 1600 km... Ta voznja presudno utice na potrosnju... Moja 900 na autoputu je trosila 5,5 i to na ful gas, preko 170 kmh cijelim putem... Inače našim putevima troši oko 4,7-4,8 pri ostrijoj voznji...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

pozdrav  kako mi se cini dosta sam hvalio moga 3vd-a poceo da se joguni najpre 3 brzina zeza pa tanki diskovi  pa sad ne radi svetlo --ksenoni i na kraju danas vidim mokar od ulja predniji blatobran -procurile manzete na viljuskama ---i sta sad dal da dam na dobos  ili zasuci rukave  hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Diskova ima svuda, od 130-200e se krecu a xenon je 20e sto je takodje smesno i sto se cene tice i sto se tice ugradnje, trazi ukupno 6 minuta za demontazu i montazu novog seta..

Jedino te vile sto mora majstor neki dobar da odradi, ostal je sve jeftino..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Sve sem glupog amortizera koji kosta ko da ga od platine prave il nekog metala sa udaljene planete..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

E pa drustvo da se pohvalim od pre neki dan sam i ja postao vlasnik jednog lepog TDM 900 .

Upravo odoh da ga registrujem .

Danas lep dan valjda cu ugrabiti da se malo provozam .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4862 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Drustvo,cuo sam pricu pa da podelim sa vama,da li neko od vas zna za tako nesto-kaze mi covek da je njegov kolega napunio stel TDM-a pur penom  :staa2: ,rece kako je cvrsci,bolje se ponasa ... 

 

Ili da pitamo ekipu MythBusters  ;)

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja