Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Ne silazi, 7059 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Danas ugrabih prepodne da operem motor. 

 

Ovaj put nemam šta puno da pišem jer je preko zime ceo motor detaljno sređen i presvučen keramikom gde god je moglo. Sada je opran mlazom vode sa creva i bukvalno je sva prljavština spala. Doduše svakako sam ga prošao četkom i šamponom u toploj vodi. Bukvalno jedan potez i sve je čisto.

 

20240825-123100.jpg

 

 

 

 

Lanac sam očistio takođe iako koristim podmazivač u kombinaciji sa uljem 80W90. Lanac nije nov ali svaka čaura je pokretna. Drugo, lanac ni približno nije prljav kao što je sa sprejem. To vidim jednostavno po tome koliko sam ga lako oprao i koliko je ostalo prašine u posudi sa petrolejem. Provozao motor, uključio podmazivač, nauljio ponovo lanac i to je to. Doduše za lanac spremam nešto specijalno ali o tom po tom. Prikupljam komponente za sad.

 

 

Promenio član Alekre
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7059 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pre izvesnog vremena sam nabavio merač pritiska. Beše u Lindi ako se ne varam nije bio više od 1500 dinara.

 

Ovo crevo kao extender za ventil sam poručio sa Alije. Jer ovaj aparat ne može da stane fizički u felnu od Jamahe.

 

20240825-204710.jpg

 

No, štos od kud ovo je zbog sumnje da manometri na pumpama nisu tačni. Danas sam testirao na kolima. Pumpao sam na NIS pumpi i potom proverio aparatom. Manometar na pumpi laže, pokazuje 2.3 a aparat 2.0.

 

Kod TDMa je izuzetno bitno imati dobar pritisak u prednjoj jer je baš netolerantan kad to nije kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4850 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, Alekre je napisao:

Manometar na pumpi laže, pokazuje 2.3 a aparat 2.0

Ima li manomerar nalepnicu da je bazdaren, znam da i oni na pumpama moraju bazdariti. 

Naj sigurnije ti da zamolis nekog na teh. da uporedi rezultate tvog aparatica i njihovog manometra. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7059 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nema. Slažem se upitan je i aparatić. Treba ga uporediti sa proverenim manometrom. Problem sa pumpama je da su retko gde ispravni :( Ljudi ih bacaju, vuku po podu i šta sve ne. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4850 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Zato na tehnicki pa uporedi, msm kontrolor ga unese i uporedi dok radi neko vozilo, 100000 svake godine se daje na bazdarenje i mi moramo paziti jer ako ga zeznemo i nastavimo raditi ozbiljnu kaznu rizikujemo, to prvo pregleda kontrola. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 661 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
Pre 14 sati, Alekre je napisao:

Nije moj, na žalost.

 

Screenshot-20240829-214644-Facebook.jpg

 

 

Ja mislim da ce moj za godinu ili malo vise biti toliko 😀 ... ako ne kupim nesto novo

 Mislim - novo!

za polovno ga ne bih menjao sta god bilo

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja