Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL

Cao, da se i ja prikacim. Ivan je i meni napravio vizir. Mislim lepo je on to uradio, covek zna znanje ali ... Ja nisam zadovoljan. Cak mi se cini da je kad idem brze od 100-110 jos i gore, zato sto mi stvara neke sitne vibracije na kacogi tako da bas nervira. Po gradu je sasvim OK. Inace isti je model kao kod tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: XV 1100SP Virago

Slazem se da bi sira varijanta bolje radila posao ali mislim da je to ozbiljniji poduhvat.

Visok sam 188 i na brzinama 110+ osecam udare vetra u grudi i kacigu pa pomislih da ovo moze da prebaci vazduh, ali ocigledno treba jos vise da ide. Da li sa visim vizirima imate problema sa vibracijama samog vizira?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL

Evo kako izgleda kod mene, prosto nisam pametan sta tu moze jos da se poboljsa. Istina, mogu ja da se sakrijem iza njega ali ko ce voziti tako duze od pola sata.

post-26031-0-87806300-1435527188.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL

Vislje od ovoga nisam siguran da moze biti. Jbg, vibracije koje se stvaraju, posle nekog vremena sigurno bi pokazale na masci ili farbifarbisvoj trag. Ako neko nesto smisli neka javi ostalima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ovako nesto moze napravi ali kaze da ovakav vizir stvara turbolencije...

ovo je savrseno,ne znam dali bi prezivelo voznju od 140 na par sati jedino mi to sumljivo.. a neke turbulencije sigurno pravi,ali iza ovog bar imas gde da se sakrijes.. ja sa fabrickim kad legnem na rezervoar meni je extra,al ko ce tako da vozi,da sam hteo da lezim na rezervoaru ne bi kupovao TDM-a..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Ne znam koliko može da se vidi, ali kod mene je vizir dosta visok. Ja prezadovoljan, pri brzinama preko 140 dovoljno je da spustim glavu 1-2cm i uživancija.

 

P7101815.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Derventa, Novi Sad
  • Motocikl: DR-Z400, Benelli Trek 1130

probajte sa onim ekstra dodatkom na vizir, drugar ima i kaze moze da pusi cigare do 120 sa njim. probao sam ga malo, krug oko zgrada, i cini mi se da baca vazduh u vrh glave dok moj samo produzeni bije u facu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

a koliko si visok?

 

185 ali je vizir pravljen za prethodnog vlasnika koji je visok oko 200.

Mislim da je ovo maksimum što se tiče visine vizira.

 

Image00130.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5524 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ajd da i ja dodam nesto na temu vizira za TDM...doduse u mom slucaju je bio 850 4TX.

 

Kada sam ga kupio na njemu je bio Givi touring vizir koji je stvarao solidnu turbulenciju na vecim brzinama, glava se drmusala levo-desno. Posle nekog vremena, prilikom jednog preturanja motora, pukao je taj vizir i zamenio sam ga sa MRA touring vizir (bez onog krilca). Taj vizir je bio nekoliko centimetara kraci od Givija, citava kaciga je u struji vetra, ali potpuno mirnoj, bez ikakvih turbulencija. Tako da za ukupan komfor voznje nije neophodno da vizir bude sto duzi vec adekvatno oblikovan. Mozda je to i zbog toga sto se MRA viziri rade uz nekakvo ispitivanje (nesto poput vazdusnog tunela).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemam ja kratak fitilj...Nego brzu reakciju na vas a sranja...ol, 382 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: TDM900

Evo kako izgleda kod mene, prosto nisam pametan sta tu moze jos da se poboljsa. Istina, mogu ja da se sakrijem iza njega ali ko ce voziti tako duze od pola sata.

Imam ja ovo od Ivana i nista...dao 2000 bezveze ...pedantno odradjeno ...ali nepomaze...i prodacu ga ...za 1000 mozda je nekom OK ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW R1100R BMW R1200GS

I meni je Ivan uradio isto kao na slikama vašim ali to na 130 stvara takvu turbulenciju odnosno vibracije da mi se čini da će mi ispasti zubi.Pedantno i profesionalno urađeno nema šta i nije skup ali jednostavno ne funkcioniše.Onada ja na svoju ruku skratim dodatak i premestim na dole za po jednu rupu malo nategnem dodatak tako da ispravim i zašrafim sada je dodatak višlji od fabričkog vizira samo 15 ili 20 milimetara dovoljno da razbije vazduh koji dolazi ispod kacige na grudi ,kaciga je u vetru i insektima full.Inače sam visok 187 cm ali sam se navikao i ne smeta mi to toliko ,a i vozim motor pa nemam šoferšajbnu a i ne treba mi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4840 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

U ovakvim slucajevima treba uskladiti vise stvari-vizir,visina vozaca i naj bitnija stvar kaciga!

Dzaba visok vizir ako kaciga nije adekvatna jer i one imaju svoju aerodinamiku ali u odredjenom polozaju,u mom slucaju Caberg Conda "jeftina" a mirna kaciga na vecim brzinama ali mi nije odgovarala obliku lica (stiskala mi gornji deo obraza) uzeo Shark koji lezi kao da je po mom licu salivena ali hoce da se "zaljulja".

Sto bi rekli "bolje da ljulja nego da zulja" :)  

Vizir MRA touring na mojih 195 cm taman usmeri vetar da mogu voziti i sa blago otvorenim vizirom,sto se tice zastite od vetra na vecim brzinama-ipak vozim motocikl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW R1100R BMW R1200GS

U ovakvim slucajevima treba uskladiti vise stvari-vizir,visina vozaca i naj bitnija stvar kaciga!

Dzaba visok vizir ako kaciga nije adekvatna jer i one imaju svoju aerodinamiku ali u odredjenom polozaju,u mom slucaju Caberg Conda "jeftina" a mirna kaciga na vecim brzinama ali mi nije odgovarala obliku lica (stiskala mi gornji deo obraza) uzeo Shark koji lezi kao da je po mom licu salivena ali hoce da se "zaljulja".

Sto bi rekli "bolje da ljulja nego da zulja" :)  

Vizir MRA touring na mojih 195 cm taman usmeri vetar da mogu voziti i sa blago otvorenim vizirom,sto se tice zastite od vetra na vecim brzinama-ipak vozim motocikl.

Ima i to uticaja ja sam probao sa svim kacigama koje imam sve su Nolan i flip-up i full face isto se desavalo na identičnim brzinama ali kad sam uradio što sam uradio dobio sam poboljšanje .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rodjena na motoru, 734 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda hornet - Night Fury

e sad...ko nema u glavi...ima u...

 

Inace skinula ...napunila...vratila sve plastike i cvrc...crkao...mora nov...

 

jel neko zna dimenzije? 3VD je u pitanju...

 

znam recicete svakako moram da skidam sve opet...ali bi da skoknem do radnje po akum kolima pre nego se radnje zatvore...jer mi skidanje traje oko 30-35min...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Akumulator TDM 850 3VD   12V10Ah    150x87x131mm

 

P.S.

Imas i aku dimenzije 151x88x132mm u zavisnosti od proizvodjaca,pa da te ne buni. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 499 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Ima i jednostavniji način, od strane točka:

 

Ja sam nedavno menjao i nije previše komplikovano.

Kao vadjenje krajnika kroz dupe!  :oda2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Nensy, ako ti odgovara, kod mene je "VARTA" 6600 din. (25 meseci garancije). Ako ti odgovara, javi mi SMS-om sto pre, mora da se formira.

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Ima i jednostavniji način, od strane točka:

 

Ja sam nedavno menjao i nije previše komplikovano.

 

Ima još jednostavniji način od ovoga.  

Kada ga budem skidao pred zimu okačiću snimak   :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja