Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ma to je normalno.. Meni se desavalo na vazdusaru da sam imao opekotine kao od sunca na cevanicama koje sam primetio tek kad sam sisao sa motora. Sve je ol ako ti se pali ventilator. Mada ne skodi ako proveris da nemas vazduha slucajno u sistemu hladjenja i da to anyifriz nije neki bajat.. Ali u principu, ako je tebi vruce, zasto mislis da je njemu drugacije.. To je gradska voznja, stani-kreni..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Backi Breg
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Dobar daan zelim :-) hteo bih da pitam za malu pomoc oko kupovine motora...ide prica ovako...uzeo bih TDM 900 ali nemam nikakva iskustva s motorom pa bi mi trebala pomoc nekog ko se razume a da je iz Subotice(il iz okoline a da je voljan da pomogne) :-) ako moze da mi se javi na Pp pa da se dogovorimo sta i kako :-) hvala vam mnogo ;-)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL

Izbor ti je odlican, neces se pokajati (ja nisam)! Problem je naci zaista dobar motor ali to je vec stvar srece. Ja sam isao ovom logikom: prvo lep i ocuvan u estetskom smislu, masina se da popraviti. Ja sam imao srece i pazario i jedno i drugo. Inace kod TDM je sve u zvuku. Ako nesto nije kako treba odmah se sve cuje. Proveri samo menjac, mora da ide ko kroz sir.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL

Ma to je normalno.. Meni se desavalo na vazdusaru da sam imao opekotine kao od sunca na cevanicama koje sam primetio tek kad sam sisao sa motora. Sve je ol ako ti se pali ventilator. Mada ne skodi ako proveris da nemas vazduha slucajno u sistemu hladjenja i da to anyifriz nije neki bajat.. Ali u principu, ako je tebi vruce, zasto mislis da je njemu drugacije.. To je gradska voznja, stani-kreni..

Hvala, vec sam pomislio da sam paranoik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Backi Breg
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

P.S htedoh postavit temu u pomoc prijatelja al nesto steka nemogu da postavim pa sam moro ovde...e sad ako nije prikladna tema smaknite ju :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Backi Breg
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Pa zato bi mi trebalo neko strucnije misljenje od mog :-) posto moje je ravno 0 :-D znam samo sto sam procito a na to ne bih da

Se oslonim pri kupovini bolje neko s iskustvom da mi kaze e to bi moglo bolje da bude :-) hvala u svakom slucaju :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Pa zato bi mi trebalo neko strucnije misljenje od mog :-) posto moje je ravno 0 :-D znam samo sto sam procito a na to ne bih da

Se oslonim pri kupovini bolje neko s iskustvom da mi kaze e to bi moglo bolje da bude :-) hvala u svakom slucaju :-)

Ja sam sad kupio 4tx i isao sa ovom tehnikom:

1.eliminacioni krug

2.obilazak sa majstorom

Sto se tice 1. Tu sam isao sam i nisam isao u mesta koja su vise od 100km od BG-a. Prvo iz daljine pogledam motor ako je lepljen lepkom i silikonom i stvari tome slicne, okrenem se i odem. Drugo, ako estetski ne izgleda lose, pogledam mu vile dali balave, proverim luft u tockovima ili cratu volana, amortizer i plastike ako su ostecene kako su sanirana ostecenja(desava se da se slome plastike, ipak je to star motor, ne mora biti strasno). Ako je sve ok palim ga, slusam na leru, ne sme da krlja lomi drobi puca, da se cuje lanac i sl. S tim sto se i taj lanac menja tako da nije strasno ako se samo on cuje, pitanje je dali imas para da zamenis, posle toga mu pritisnem kvacilo, ne bi trebalo da promeni zvuk agregata, bar ne drasticno, malo moze al ako je bas razlika to ne valja.. Posle toga sednem na njega i u leru proveris kocnice, desi se da ljudi u opste nemaju neku od kocnica naj cesce zadnju, i jos te ubedjuju kako tebi to ne treba, strasno.. Ako je sve ok sa kocnicama, prva i lagani gas, ne sme da trese, lupa, puca, stuca, i sl. Vozis polako jer kad vozis polako osetis i cujes nedostatke. Menjac mora lepo da se salta i da se lako nalazi ler, ako je tvrd moze biti i da je ulje u njemu lose. Al nikako ne sme da iskace iz brzine i da ne mpzes naci ler.. Ako sve prodje kako treba kazes prodavcu da je usao u 2.krug i da ces ga posetiti sa majstorom. I tako 10ak motora il kolko ih vec ima u ponudi i onda uzmes stavis majstora u kola i obidjete samo one koji vrede paznje i vremena majstora i to je to.. Nadam se da sam ti malo pomogao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Backi Breg
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Da bio si od pomoci hvala :-) problem je sto ja zivim na selu u backom bregu nema okolo 100km samo subotica i ns malo dalje :-D a preko oglasa naso samo par tdmova koji mogu da udju u opticaj:-) e sad jedan mi se svidja al nzm dal je iko imao iskustva sa tim prodavcom i mozda je on cak na ovom forumu i clan nzm :-) u pitanju je dejan iz subktice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2099 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Ako je to onaj Dejan koji uvozi I preprodaje motore onda sam imao prilike da ga sretnem ali ne I da pazarim od njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL

Kad vec ides u Suboticu pogledaj i onu 900-tku. Belu. Meni lici na vrlo pristojan ocuvan motor za te pare i tu cenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL

Kad vec ides u Suboticu pogledaj i onu 900-tku. Belu. Meni lici na vrlo pristojan ocuvan motor za te pare i tu cenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Backi Breg
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Moracu ici proveriti svejedno sam u subotici sl ned poslom nis me ne kosta da odem da vidim... :) neam majstora uza se al ovako cu malo zagledat motor :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Moracu ici proveriti svejedno sam u subotici sl ned poslom nis me ne kosta da odem da vidim... :) neam majstora uza se al ovako cu malo zagledat motor :D

Ponesi neki evro sa sobom, mozda ti nece dati da ga probas bez avansa, neki prodavci tako sebe stite od neozbiljnih kupaca i potencijalnih ostecenja usled pada pri probanju. Upali ga, poslusaj, zaista lepo izgledaju i zuti i beli..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Backi Breg
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Ma ja nosim pare sa sobom videcu naso sam druga koji se razume u motore ne posebno taj al ima iskustva s njima :) pa se javiim nadam se s radosnom vesti :P

Poslusacu tvoje savete sto si napisao da gledam i voznja i nadam se najboljem :) hvala vam mnogo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX 2001

Pozz....

Ja sam kupio pre par nedelja motor od Dejana iz SU..... lik kao i svaki prodavac koji se bavi uvozom...dosta je korektan, težak za pregovore i ne prima kaparu...koliko sam imao prilike videti motore što ima na lageru, svi su oprani i polirani za prodaju, bez da je on išta ulagao ili menjao na njima, ali ako se neko malo razume i bolje obrati pažnju na detalje (ipak na motoru ima dosta zavučenih ćoškova) može da vidi u kakvom je stanju bio motor....konkretno primerak koji sam uzeo, vidi se da je sve original na njemu ali prerdhodni vlasnik nije puno ulagao u estetiku, motor je vožen, verovatno je prešao podosta, na satu ima 40000, svestan sam da ispred stavim jedinicu i to je to. Zasad sam zadovoljan motorom, zamenio sam ulje i filter i samo se vozam, lepo radi, lepo vuče, ništa ne lupa, i to je to, ipak je to motor od 14god. Skrivene mane i onako se ne mogu videti bez nekog rastavljanja mašine.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Backi Breg
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Ee Arpade mnogo ti hvala na odgovoru...bar znam sad sta da ocekujem kad odem...da ne bude gde ga je ovaj pokupio :D a sto se tice kilometraze nisam se ni nadao da je ovaj preso tako malo :D to u 90% slucajeva nije istina :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Pozz....

Ja sam kupio pre par nedelja motor od Dejana iz SU..... lik kao i svaki prodavac koji se bavi uvozom...dosta je korektan, težak za pregovore i ne prima kaparu...koliko sam imao prilike videti motore što ima na lageru, svi su oprani i polirani za prodaju, bez da je on išta ulagao ili menjao na njima, ali ako se neko malo razume i bolje obrati pažnju na detalje (ipak na motoru ima dosta zavučenih ćoškova) može da vidi u kakvom je stanju bio motor....konkretno primerak koji sam uzeo, vidi se da je sve original na njemu ali prerdhodni vlasnik nije puno ulagao u estetiku, motor je vožen, verovatno je prešao podosta, na satu ima 40000, svestan sam da ispred stavim jedinicu i to je to. Zasad sam zadovoljan motorom, zamenio sam ulje i filter i samo se vozam, lepo radi, lepo vuče, ništa ne lupa, i to je to, ipak je to motor od 14god. Skrivene mane i onako se ne mogu videti bez nekog rastavljanja mašine.

Kako si ovo lepo i realno napisao, svaka cast. Delimo misljenje. Kod polovnog motora, gleda se trenutno stanje i to je to, ili odgovara ceni ili ne, ako ne odgovara, pokusas da se dogovoris ako ne uspes, okrenes se i odes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Beograd Avala Pinosava
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3vd,mz etz 251,mz ts 150, BMW R1100RT,yamaha TDM900,BMW R1200RT

Nas kolega i drugar sa foruma je prosle godine u Novom Sadu kupio TDM 850 4tx.Motor stvarno lep i na oko i kad zagledas detalje.Posla i dva drugara poznavaoci motorcikala,videli i mane,nista strasno.Kupio drugar TDM,sreci nikad kraja.E sad jbg posle mesec dana na 150 puce radilica,sreca u tom trenutku stisnuo kvacilo pa nije pao. U razgovoru sa majstorom (Bokilic) receno nam je da i da je bilo ko od majstora isao sa njim ne bi video da moze to da se desi,niti je prodavac mogao da zna.Po meni odes vidis nekoliko motorcikala napravis selekciju sta ti se cini najbolje Od odabranih izaberes jedan odes malo se cenkas,kupis i sta ti bog da.Ipak kupujes polovnu stvar.    :BJB-tdm:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX 2001

Ljudi koji nisu u stanju da brinu o svojim stvarima obivcno nisu u stanju ni o sebi da brinu a takvih se klonim.

E ovo podržavam u potpunosti, ako kupujem nešto od "domaćeg" vlasnika. Prvo gledam kakav je gazda, ako vodi računa o sebi i svome okruženju, onda predpostavljam da tako vodi računa i o svojim stvarima. Zna biti izuzetaka ali retko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Backi Breg
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Eo da se javim da sam trgovo motor TDM900 2003 godiste :-) bili ja i drug...motor sto se tice fizickog stanja motor nema ogrebotine e sada sta je unutra ja to nzm nit mogu da vidim...pali jako lako menjac ulazi lagano nadje se medju brzina lakoo tih je motor i ler mu je ujednacen...vozio sam ga nemam s cim uporediti al krivi kicmu motor...drug mi je picajzla on je zagledao detaljno i reko je da je motor stvarno ooke...cenkali se malo spustio mi cenu dogovorio prevoz i vec je kuci sada na registraciju i zamenu ulja i filtera i brm brm brm :-)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Backi Breg
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Zuti beli je ipak bio malo izvan moji mogucnosti :) i zuti je al gazda je popustio za par evrica pa sam ga uzeo :) hvala lepo nadam se da ce da sluzi ;) inace i drug ce da pazAri verovatno motor od njega uskoro ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja