Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja sam zbog takve zezancije doveden u zabludu kada sam TDM900 kupovao... Na nevidjeno preplatih tdm 900 2008god a stigao mi je 2003/04model... Blizu 4000 eura me je izasao sa carinom, porezom, ams.... Bez registracije i resto obaveza... Kada ga oglasih stavio sam 2003 god i cenu primerenu istom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Prezervativi jesu, slažem se. Ali generalno je ta preopterećenost godištem ovde kod nas sveprisutna. Valjda zato što se sve lažira i prikriva.... 

 

Ja sam imao Suzuki Bandit K5, uljara koja se proizvodila samo 2005 i 2006. U švajcarskoj saobraćajnoj, AMS potvrdi i srpskoj saobraćajnoj je bio 2009. I mene je boleo penis za to, kad sam ga kupovao gledao sam samo stanje motora, servisnu istoriju, itd... A šta piše? Pa može da piše i da je 2019, ne zanima me. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 45 minuta, shoyyka je napisao:

Ja im'o freewinda,po ramu 98,99,a u saobraćajnoj pisalo 2004...ali znam da je stajao u salonu par godina...

 

Druze, jedno je sta pise u saobracajnoj, a drugo kad je vozilo proizvedeno. Svaka veca razlika od godine dana izaziva sumnju u regularnost vozila. Slazem se i sa konstatcijom da mi to nismo navikli zbog malog trzista i male kupovne moci, ali sto rece   @bocca_bastard  nije fer od prodavca da ne napise da je model 2003-4, a prva registracija 2005.god.  Ja sam imao TDM 850 3VD model 1995., a prva registracija 1998. i to sam napisao prilikom prodaje u Oglasu. Motor sam prodao za 7 dana. Sad taj sto je uzeo od mene prodaje i napisao na Oglasu da je motor 1998. misleci da ce ga bolje prodati, ali mu vec odavno stoji, jer ko se razumije i malo u motore zna da 3VD ne moze biti 1998. i odmah nesto sumnja. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
25 minutes ago, N.F.S. said:

Ja sam zbog takve zezancije doveden u zabludu kada sam TDM900 kupovao... Na nevidjeno preplatih tdm 900 2008god a stigao mi je 2003/04model... Blizu 4000 eura me je izasao sa carinom, porezom, ams.... Bez registracije i resto obaveza... Kada ga oglasih stavio sam 2003 god i cenu primerenu istom...

sedim upravo u kaficu sa drugom koji zivi u Cirihu ( gledamo Djokovica :) )

 

On mi kaze da nije cudno da se tako neki motor ( ili auto ) koji je dosta aktuelan za prodaju ( kao na primer Ymaha TDM ) naruci u dosta priimeraka, pa prodaja istih traje po 5-6 godina.

 

Na primer kada je napravljen ovaj model 2003-e godine, neki auto-moto centar u Cirihu naruci 500 ili vise komada iz Japana, i oni im stizu malo po malo... E sad, desi se da u medjuvremenu izadje noviji model,  i onda se oduzi prodaja starog modela...

 

Ali, u Svici niko ne mulja po tom pitanju, stroga su pravila i ljudi imaju novca, pa se ne bakcu takvim stvarima.

 

Tako da ako u svajcarskoj saobracajnoj pise da je prvi put registrovan 2008-e godine, a proizveden je 2003-e godine, znaci da je ili bio u salonu ili u magacinu ( transportu ) do tog trenutka.

 

Eto nadam se da sam nekome pomogao

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 12 minuta, Markone88 je napisao:

sedim upravo u kaficu sa drugom koji zivi u Cirihu ( gledamo Djokovica :) )

 

On mi kaze da nije cudno da se tako neki motor ( ili auto ) koji je dosta aktuelan za prodaju ( kao na primer Ymaha TDM ) naruci u dosta priimeraka, pa prodaja istih traje po 5-6 godina.

 

Na primer kada je napravljen ovaj model 2003-e godine, neki auto-moto centar u Cirihu naruci 500 ili vise komada iz Japana, i oni im stizu malo po malo... E sad, desi se da u medjuvremenu izadje noviji model,  i onda se oduzi prodaja starog modela...

 

Ali, u Svici niko ne mulja po tom pitanju, stroga su pravila i ljudi imaju novca, pa se ne bakcu takvim stvarima.

 

Tako da ako u svajcarskoj saobracajnoj pise da je prvi put registrovan 2008-e godine, a proizveden je 2003-e godine, znaci da je ili bio u salonu ili u magacinu ( transportu ) do tog trenutka.

 

Eto nadam se da sam nekome pomogao

 

Lijepo zvuci , ali 500 motocikala koji se traze bogato trziste proguta za godinu dana, a ne za 5-6 godina. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 minute ago, Branko said:

 

Lijepo zvuci , ali 500 motocikala koji se traze bogato trziste proguta za godinu dana, a ne za 5-6 godina. ;)

Ja sam lupio brojku, retooricki je pricano... kapiram da je vecina skontala sta sam hteo reci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 8 minuta, Alekre je napisao:

Uostalom prvi TDM900 2002 2003 su najbolji.

Jedina mi je zamerka sto centralni stender ne dolazi kao deo standardne opreme, kod svih 900 modela (pored voznih karakteristika ali to je osobno).

2007 + godiste, koliko sam uspeo istraziti ima izmenjenu mapu ubrizgavanja i "pegla" on/off na gasu koji si ti Alekre lepo opisao...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 minute ago, nikvuksa said:

Mislim da je jedina razlika u početnom godištu što TDM 2002. ima prekidač oborenog svetla, od 2003. je automatsko svetlo.

tacnije model koji se pravio od 2004 do 2012 cini mi se ima automat. svetlo

 

https://www.autoevolution.com/moto/yamaha/tdm/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

imageproxy.php?img=&key=9aad8e9f6ec8c2ddimageproxy.php?img=&key=9aad8e9f6ec8c2dd

7 minutes ago, nikvuksa said:

Moj je sigurno 2003. i ima automatsko svetlo.

I moj je sigurno 2003 proizvodnja, a nema autom. sv. :D:D:D

20181027_170616.jpg

20181027_170700.jpg

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Moguće da grešim, ali u svim papirima mi je 2003. godište.

Od CH dozvole, računa, homologacije itd.

 

Ovo je isečak iz manuala koji imam i kod mene tako izgleda. Neko od iskusnijih TDM-aša će već reći tačnije, mada nije ni bitno realno.

 

SvbKyE3.png

 

qwJTDyY.png

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

E da, ima i toga, razlikuju se opreme u istoj godini proizvodnje zavisno od trzista. Oni koji su pravljeni za americko trziste (ovo pricam generalno za sve motore) imaju automatska svetla jos pre 2000-e (nisam 100% siguran u ovu informaciju) :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
sedim upravo u kaficu sa drugom koji zivi u Cirihu ( gledamo Djokovica  )
 
On mi kaze da nije cudno da se tako neki motor ( ili auto ) koji je dosta aktuelan za prodaju ( kao na primer Ymaha TDM ) naruci u dosta priimeraka, pa prodaja istih traje po 5-6 godina.
 
Na primer kada je napravljen ovaj model 2003-e godine, neki auto-moto centar u Cirihu naruci 500 ili vise komada iz Japana, i oni im stizu malo po malo... E sad, desi se da u medjuvremenu izadje noviji model,  i onda se oduzi prodaja starog modela...
 
Ali, u Svici niko ne mulja po tom pitanju, stroga su pravila i ljudi imaju novca, pa se ne bakcu takvim stvarima.
 
Tako da ako u svajcarskoj saobracajnoj pise da je prvi put registrovan 2008-e godine, a proizveden je 2003-e godine, znaci da je ili bio u salonu ili u magacinu ( transportu ) do tog trenutka.
 
Eto nadam se da sam nekome pomogao


Jeste, to bi se tako narucivalo da su semenke ili kikiriki u pitanju pa daj malo više da ne zafali. Ili kad bi stavili Savana da rukovodi firmom koji veze nema sa vezom. Mada i Savan bi se poceskao iza glave hoće li moći da proda svih tih 500 ili će zadnjih 100komada morati da poklanja upola cene pa bi se odlucio možda na malo sigurniju cifru koju sigurno mogu da prodam. A onog momenta kad se najavi novi model, ovi stari modelu krecu u rasprodaju. Kad novi model udje u salon i stane pored starog, isti je prdnuo u čabar i može maltene upola cene da se nada. Jer ko će da uzme stari model ako može i novi sem ako se motiviše dobro finansijski. A i pored svega ovoga, ne znam koja fabrika 3 godine proizvosineki proizvod nakon sto su počeli sa proizvodnjom drugog proizvoda.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Nije bitno da li je sedeo u salonu, da li u spavaćoj sobi ili u nekom ćumezu, jedino što je bitno je godina proizvodnje i kraj..

Meni je bitna godina kada je proizveden, konkretno mi znači za TDM filtriranje od >2005. Zbog modela sa ABS-om..

 

Mojoj firmi je čovek vratio auto, jer ga je jedan od naših dilera doveo u zabludu i prodao mu auto koji je godinu ipo dana stajao u salonu, znači 2016. mu je prodao kao 2018... Po meni s punim pravom je čovek vratio auto i dobio drugi sa debelim popustom..

Sećam se te situacije kolege NFS , gde sam se i ja smorio kad je bacio slike sa sivim ramom, tad je bilo jasno da nema govora o 2008. godistu..

 

Postoje odredjeni postupci kako se postupa sa vozilima koja stoje na lageru više od 12 meseci od dana proizvodnje, zamislite mašinu u kojoj ulje provede 2 godine ili više, plus još godina eksploatacije do narednog servisa, a svi ti (bitni) kilometri napravljeni sa uljem, sada već, ocajnog kvaliteta..

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 32 minuta, ProMaster je napisao:

Postoje odredjeni postupci kako se postupa sa vozilima koja stoje na lageru više od 12 meseci od dana proizvodnje, zamislite mašinu u kojoj ulje provede 2 godine ili više, plus još godina eksploatacije do narednog servisa, a svi ti (bitni) kilometri napravljeni sa uljem, sada već, ocajnog kvaliteta..

1997 god. kupi otac Peugeot 306 XSI novog, god. proizvodnje 1993 za 19000 dm inace kupljen u godini proizvodnje 28000 dm, razlog stajanja je fabricko ostecenje karoserije (dva meseca nisam nasao,ogreban ispod retrovizora ali i zafarban) nije dobijena garancija na karoseriju ali na motor jeste uz potvrdu da je ulje menjano svakih sest meseci, 0 km na satu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja