Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Mislis na ovako nesto? 

Jabra_Classic_Product_Page_204x204.jpg

 

Tesko ces to metnuti u kacigu. 

 

Bolje kupi neku od onih kineskih komunikacija sa Aliexpressa. Znam neke ljudove koji koriste i zadovoljni su.

 

'Vako nesto:


http://s.aliexpress.com/YNfm2IVV?fromSns=Copy to Clipboard

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: (Ex) Yamaha TDM 850 3VD, Aprilia Mana, Yamaha FZS1000 Fazer

Mislio sam i na takvu, ali sam odustao od nje. Ne znam da li bi imalo svrhe ovakvu koristiti https://m.kupujemprodajem.com/Bluetooth-slusalica-60904043-oglas.htm#mhs0-1528435628273
Ovo što si postavio baš deluje ok, a i nisu neke pare

Mislis na ovako nesto? 
Jabra_Classic_Product_Page_204x204.jpg&key=9debe419d40824f73d73368632b7fa5e4b4c5525e0fcd9dc7ae7f12cf38aff36
 
Tesko ces to metnuti u kacigu. 
 
Bolje kupi neku od onih kineskih komunikacija sa Aliexpressa. Znam neke ljudove koji koriste i zadovoljni su.
 
'Vako nesto:

http://s.aliexpress.com/YNfm2IVV?fromSns=Copy to Clipboard


Sent from my BBD100-1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Jel ima neko iskustva sa skracivanjem prenosa na 4tx. Bokilić mi je igrom slučaja stavio prednji lančanik manji za dva zuba. Oseti se da malo bolje ide ali i potrošnja mu je malo značajnija nego normalno što mi se ne dopada. Imam osećaj kao da se napreže više nego što bi trebalo u nekim situacijama, a i ulje kao da srkne malo vise u nekim situacijama?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 7 sati, Nenadbg88 je napisao:

Jel ima neko iskustva sa skracivanjem prenosa na 4tx. Bokilić mi je igrom slučaja stavio prednji lančanik manji za dva zuba. Oseti se da malo bolje ide ali i potrošnja mu je malo značajnija nego normalno što mi se ne dopada. Imam osećaj kao da se napreže više nego što bi trebalo u nekim situacijama, a i ulje kao da srkne malo vise u nekim situacijama? emoji52.png

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

Ako ti je stavio napred za 2 zuba manji lančanik, tu bi trebalo da se oseti ogromna razlika u prenosu. Sa 2 zuba manje bi TDM skakao na zadnji točak pri samo dodavanju gasa. U 1. brzinu skoro da ne bi trebao ni da ubacuješ, koliko bi snage imao. Nešto mi to malo verovatno da je Bokilić baš toliko skratio prenos...:neznam: 

Na crnom VFR-u sam imao za 1 zub manji prednji lančanik i već se sa tim prenosom osetila ogromna razlika u startnosti... Mogu misliti kako bi se na TDM-u osetila 2 zuba manje, obzirom da TDM inače ima lepu snagu na potezanju iz malih obrtaja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Ako ti je stavio napred za 2 zuba manji lančanik, tu bi trebalo da se oseti ogromna razlika u prenosu. Sa 2 zuba manje bi TDM skakao na zadnji točak pri samo dodavanju gasa. U 1. brzinu skoro da ne bi trebao ni da ubacuješ, koliko bi snage imao. Nešto mi to malo verovatno da je Bokilić baš toliko skratio prenos...:neznam: 
Na crnom VFR-u sam imao za 1 zub manji prednji lančanik i već se sa tim prenosom osetila ogromna razlika u startnosti... Mogu misliti kako bi se na TDM-u osetila 2 zuba manje, obzirom da TDM inače ima lepu snagu na potezanju iz malih obrtaja...
Moguće da je možda i 1, bacio sam stari da bih uporedio. Provericu danas tacno dal je 2 ili 1.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Ranije sipao bardal, nisam bio nesto fasciniran.
Sipaj Elf i ne brini.
Nemaju 15 50.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Ja ušao i jednu moto radnju u subotu, sve nadrkana ulja nema ispod 1400din po litru. Pitam, jel imate možda ELF? Kaže lik a za šta ti treba za Clio?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Reci koja je radnja, da ne odem tamo. Moze on mami svojoj da se ruga tako
Ma gotivan je lik odlazio sam cesto tamo, smejali smo se

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850

Sipam ja ipone R400rs 20w50 sta znam ja zadovoljan...:) U motocrossteam ti je 1150din litra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Dal da sipam elf 10 50 onda, njega imaju na stanju
Al sam dosadan za sve pare

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Sipam ja ipone R400rs 20w50 sta znam ja zadovoljan... U motocrossteam ti je 1150din litra.
Uf 20w50 mi je malo jako iskreno...

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850

Jako je tebi a dal je jako njemu :jee:Sipaj pa vidi prati stanja pa ces na kraju videti i sam koju ti gradaciju motor najvise voli.Msm trose ga svi to je neminovno e sad koliko,kojieg i kada to mora da se prati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 14 minuta, Nenadbg88 je napisao:

Idem sutra na turu 2000+km tako da bih da sipam nesto poznato emoji3.png

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

Uzmi 10w50 elf i ne beri brigu... Nije to nuklearni reaktor pa da mu treba ulje od 1400 din po litri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Da se ispisas u njega 2000 km ce biti dobro... 

 

Poslusaj sta ti kazu ljudi i sipaj 10w50. 

I fotografisi nam more.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
On 6.6.2018. at 11:26, ThePainkiller je napisao:

Ajd već kad spominješ princip suvog kartera, možeš li da pojasniš u čemu je razlika između redovnog i ˝suvog˝ kartera (u smislu za šta je koji bolji i zbog čega)... 

 

On 6.6.2018. at 11:43, Astral je napisao:

Suvi se koristi za endro/kross. Gde agregat nekad bude prevrnut naopako ili na bok,a ne ugasi se... on ga nasilno podmazuje iz druge komore u koju uvlaci ulje. Fakticki on iz obicnog kartera uzima ulje i skladisti u drugi karter iz kog pumpa vuce i tera dalje u magistrale..

To se radi na motorima koji se voze na tocku ili padaju cesto,prevrcu i sl.

Mislim to je odlicna stvar, samo je Tdm-u nepotrebno skroz..

 

    Obican karter je posuda odredjene dubine ispod radilice gde se skuplja ulje, odatle ga sa dna usisava pumpa i distribuira ulje gde treba... to je prosto i jasno.

    Suvi karter se primenjuje iz vise razloga, osim pomenutih, to je i PLICI AGREGAT. Tako nije izlozen udarcima zbog svoje visine, a nije potrebno da agregat bude visoko smesten, pa je i teziste nize. Ulje je lakse od metalnih odlivaka pa moze biti smesteno u visinu.

    TDM ima DVA REZERVOARA ULJA, i DVE MEHANICKE PUMPE ZA ULJE (postoje i elektricne, za trkacke agregate). Jedan rezervoar ulja je u grbi iznad menjaca a ispod akumulatora, izgleda spolja kao da ga nema. Drugi rezervoar ulja je vidljiv u obliku crne metalne posude ispod sedista i spoljasnjim uljnim vodovima. Jedna meh. pumpa gura ulje u kapilarne vodove radilice, klipnjaca i klipova. Druga uljna pumpa gura ulje u predeo glave i zasipa bregaste, razvodni mehanizam i dr. sistemom kao sulundarskim. Sve se gravitaciono opet slije u taj plitki karter odakle ga pumpe ponovo dizu u 2 rezervoara, pa u krug...

    Prednosti suvog kartera su ukupno plici agregat, pouzdano podmazivanje pod nagibom, manja mogucnost povlacenja vazduha u pumpu pri nagibu, siri krug cirkulacije u periferne posude i time bolje hladjenje ulja....

    Mane suvog kartera i spoljasnjih uljnih vodova su uglavnom oko mogucnosti ostecenja tih spoljnih vodova ili cak pucanja spoljnjih vodova, zbog recimo vremenske zastarelosti gume, a u toku voznje. Time bi agregat trenutno ostao bez podmazivanja i nastala bi totalka na agregatu, a vozac i sve ostalo zaliveni vrelim motornim uljem. Na mom TDM-u sam dobro pregledao i preventivno zamenio jedno (levo) spoljno crevo za ulje, i selne. Tu je traljavo crevo cak i malko kapljalo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja