Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Andragog, 4731 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Nešto mi sumnjivi ovi šiberi, kao da ne otvaraju do kraja

 Tako izgledaju i kod mene na XTZ750, kao da ne idu do kraja. Medjutim kada das gas oni odu do kraja... probaj !  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Amotizer od TDM-a nije predviđen za servis, bar komad koji sam reparirao, samim tim prvi servis je skuplji zbog nužne modifikacije da bi bio servisibilan, a takođe se vrše dorade da bi se stavili stndardni potrošni delovi umesto specijalaca koji koštaju nekoliko puta više, svakog sledećeg puta je to osetno jeftinije, a interval servisa je maksimalno na 30K i to za vožnju po asfaltu. Pomenuti komad ima i kao kuriozitet metalnu kariku koja traje kraće nego od polimera, pohabala se i izrađena je nova što je još poskupelo remont, sa estetskim doterivanjem svih delova je izašlo nešto iznad stotke, ali je vizuleno kao nov i jednake, ako ne i duže trajnosti. Takođe je performansa puna, a dodatni  trošak i boljitak je učinjen izradom nove  opruge, koja je progresivna,  sa povećanom nosivošću tako da motor sada nosi bez problema dvoje od dvestotinak kila žive vage  plus pun prtljag od 3 kofera. Na žalost nemam trenutno vremena da dopunim temu.

 

 

Sto ce reci isplati se narocito ako se uzmu u obzir nasi putevi + TDM uglavnom retko menja vlasnike.

Bitno da se moze uraditi.    :takoje:

 

 

TDM je više nego odličan motor i zaista se vrlo retko otuđuje i treba mu pružati pažnju jer novog nema. Amortizer ima svoj radno efikasni vek, to je tih tridesetak hiljada, kako svi proizvođači propisuju za servis, ili zamenu ako nije servisibilan, jer tad otprilike ispusti desetak procenata medijuma i drastično izgubi snagu, bude suv, ne ljulja il vrlo malo,  pod rukom se čini da je još uvek snažan ali je to nedovoljno da drži motor mirnim, odnosno ne obezbeđuje stabilnost motorcikla i može doći do gubitka kontrole i pada, ono, iznenada, bez razloga,...ali sa opravdanjem, prebrzo sam peglao, a u stvari je razlog u vešanju.

 

Da li se isplati ili ne, to je uvek pitanje na koje je prvi odgovor da se kupi polovan, mi smo u iluziji da napolju ljudi odbacuju dobre stvari, nije tako, možda isti ili malo bolji, ali i dalje je polovanjak. Naspram kupovine novog i kvalitetnog svakako da je reparacija isplativa a i nužno intervalno u skladu sa prizvođačkim propisima.

 

Da li može čovek sam, može naravno ali uvek postoji ali, konkretno, čovek je dva komada uništio sekući i vareći pa je kupljen polovan za 40€ koji je taman bio za reparaciju, osovina i hilzna su bez oštećenja, reparacija osovine nije veliki trošak dok hilzne jeste.

 

I sledeće, problem kod TDM-a a i kod većine motorcikala je opruga koja je u startu relativno male nosivosti, plus ima svoj broj ciklusa pa oslabi i  motor tone, na stranu što nije moguće podesiti sag. I baš konkretni amoretizer je bio preloman, našao sam ljude koji hoće i mogu da urade oprugu po zahtevu i već nekoliko ih je urađeno,  komentar nakon prve vožnje sa suprugom  je bio, "vrh, vrh, bolje nego nov". 

 

IMG_20160202_130938_zpsqyodiwca.jpg

 

IMG_20160403_133444_zpswsbtrsfq.jpg

 

 

@đunta

 

Posto su nove ( pravljene ) opruge zadnjeg amortizera za TDM 850. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL

Hvala na savetima. Ako bude nekih nedoumica a bice javicu se. I naravno prenecu moja iskustva sa ovim motorom. Za sad sam prezadovoljan kako koci i na vesanje. Ide dosta dobro za moje kriterijume i sto mi je najbitnije motor je mnogo povozit.

Srećna kupovina i lepa vožnja. U vezi ulja ja sipam samo Motul 5100 w15-50. 4 litre sa filterom i to ti je to! Meriš nivo na šipku, sa desne strane gde se i sipa! Ako ti treba još nešto javi se.

 

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Koји антифриз у 3VD? И у којој размери да мућкам?

Na bazi etilen-glikola (kod nas ima G12), mesa se pola-pola sa demineralizovanom vodom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Zoxxx jel se njemu ulje kontrolise bez obzira hladan vruc, cekas ovoliko ili onoliko? Sa ST je bilo veselo dok nisam usao u stos sa merenjem ulja, mislim da je slicno kod 3vd-a

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Zoxxx jel se njemu ulje kontrolise bez obzira hladan vruc, cekas ovoliko ili onoliko? Sa ST je bilo veselo dok nisam usao u stos sa merenjem ulja, mislim da je slicno kod 3vd-a

Nisam ja pitan, ali mogu da odgovorim ako ne smeta. Suvi karter ima kao i ST. Zagrejan, sačekaš 10-15 minuta, izravnjaš ga, obrišeš štap za merenje i vratiš ga ponovo ali bez zavrtanja. Mora da bude između one 2 tačke nivo ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Mislim da ce moj TDM ici u oglase. Taman kad sam ga sredio cakum-pakum, poceo je ozbiljno da mi nedostaje enduro...:)

Jos se lomim sta da radim. Mozda da odvezem ovu sezonu, a onda na zimu da ga prodam, pa na prolece uzmem ponovo neki XT ili neku jednoklipnu rndalicu...:D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

 

Zoxxx jel se njemu ulje kontrolise bez obzira hladan vruc

, cekas ovoliko ili onoliko? Sa ST je bilo veselo dok nisam usao u stos sa merenjem ulja, mislim da je slicno kod 3vd-a

Nisam ja pitan, ali mogu da odgovorim ako ne smeta. Suvi karter ima kao i ST. Zagrejan, sačekaš 10-15 minuta, izravnjaš ga, obrišeš štap za merenje i vratiš ga ponovo ali bez zavrtanja. Mora da bude između one 2 tačke nivo ulja.
Ok. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL

 

 

Zoxxx jel se njemu ulje kontrolise bez obzira hladan vruc

, cekas ovoliko ili onoliko? Sa ST je bilo veselo dok nisam usao u stos sa merenjem ulja, mislim da je slicno kod 3vd-a

Nisam ja pitan, ali mogu da odgovorim ako ne smeta. Suvi karter ima kao i ST. Zagrejan, sačekaš 10-15 minuta, izravnjaš ga, obrišeš štap za merenje i vratiš ga ponovo ali bez zavrtanja. Mora da bude između one 2 tačke nivo ulja.
Ok. Hvala
Hvala na podršci kolega! Nisam bio u zemlji pa se nisam kačio na net!

 

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

Imam jedan problem, uvezli smo skoro TDM-a 4TX iz Svice, i po njihovim papirima se motor vodi na 25kw, dobijena je i potvrda iz Yamahe u CH da je motor prepravljen na 25kw, nakon plaćene carine i homologacije ne mogu da dobijem neki COC, i sad mi motor stoji...

 

Da li neko ima ideju kako može da se reši taj COC ili da ako ne može motor bacam u kobasice  :stabre:

 

motocikl je na oglasima http://www.polovniautomobili.com/motori/8737042/yamaha-tdm-850-4tx  i bukvalno ga prodajem po ceni koštanja sa uvozom, mogu i takvog da ga prodam ako nekom treba?

 

ideje i savete možete i na pm

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Trebalo bi ta taj Coc obezbedjuje uvoznik brenda (Yamaha) u zemlji. Znaci zovi Platner

 

Sent from my 6037Y using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

Ma zvao sam i jedne i druge, kažu ne mogu da izdaju, tj ovi u barelu ne mogu navodno da izdaju, a u Platneru se grbave 3x sam ih zvao i jednom išao lično, kao javiće, dostaviće i ništa  :jok:

 

Pa homologacija nije završena zato što treba taj COC, samo je plaćena taksa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ma zvao sam i jedne i druge, kažu ne mogu da izdaju, tj ovi u barelu ne mogu navodno da izdaju, a u Platneru se grbave 3x sam ih zvao i jednom išao lično, kao javiće, dostaviće i ništa :jok:

 

Pa homologacija nije završena zato što treba taj COC, samo je plaćena taksa

Ma juri ih, oni izbegavaju zato sto im je to posao koji ne vole, al morace da ti zavrse ako ih smaras..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4829 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ma zvao sam i jedne i druge, kažu ne mogu da izdaju, tj ovi u barelu ne mogu navodno da izdaju, a u Platneru se grbave 3x sam ih zvao i jednom išao lično, kao javiće, dostaviće i ništa  :jok:

 

Pa homologacija nije završena zato što treba taj COC, samo je plaćena taksa

 

Kod koga je u postupku,ako je FTN Novosadski kod nas dolaze u cetvrtak pa mogu da vidim sa njima sta moze da se napravi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

U Barelu kažu da mogu da mi izdaju COC na 68kw valjda, ne znam zašto ?

 

Motor je drugar koji živi u CH, a odavde je inače, dovezao u Srbiju sa idejom da ga ocarini, registruje i da se vozi dok je tu na odmoru...pošto su ga indijanci ispalili ostavio je motocikl meni, da završim tu pairologiju i da ga prodam pošto zašto, samo da ga više ne vidi.

 

meni sad motor stoji u dvorištu, nemam nit vremena nit volje da se bavim time, ako neko može to da mi završi rado ću mu sve predati u amanet, uz naravno novčanu nadoknadu, ili bi najradije prodao taj motor samo da ga više nema...skupljam smeće po dvorištu samo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

 

Ma zvao sam i jedne i druge, kažu ne mogu da izdaju, tj ovi u barelu ne mogu navodno da izdaju, a u Platneru se grbave 3x sam ih zvao i jednom išao lično, kao javiće, dostaviće i ništa  :jok:

 

Pa homologacija nije završena zato što treba taj COC, samo je plaćena taksa

 

Kod koga je u postupku,ako je FTN Novosadski kod nas dolaze u cetvrtak pa mogu da vidim sa njima sta moze da se napravi.

 

pogledaću u papirima, gde je šta radjeno, bio je u Subotici na carini, a to dal' je radio u SU ili u SO, nisam siguran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja