Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • I N S T R U K T O R, 1184 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

I ja sam to pomislio pošto se ponaša slično kao jedan Badit 600 koji sam ranije imao i koji je imao blokadu, ali u saobraćajnoj iz Švajcarcke piše 59 kW.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Imam problem sa TDM 850 4TX.

Perfektan motor, uvežen iz Švajcarske, netaknut, neotvaran, svako slovo na svom mestu, da ne pričamo o drugim krupnijim stvarima,....međutim..., dok ga normalno vozim, ima lepo snage i odličan je pri preticanju, sve funkcioniše savršeno, perfektno, kao da vozim motor upravo kupljen iz fabrike, ali kad hoću malo da ga punim u obrtaje, počne da se predomišlja hoću-neću.

Prvom i drugom ga napunim u obrtaje do kraja, trećoj već uz dosta gušenja i trzaja nekako se dovučem do 8000, za četvrtu i petu je to misaona imenica. Preko 6000 obrtaja teško i sporo prelazi.

Filter vazduha mu je bio srednje zaprljan pa sam uzeo novi MEIVA. Kad sam zamenio tek tad nije hteo da ide, tada ni u jednoj brzini nije mogao preko 5500 obrtaja.

Vratim Stari filter i opet ista priča, ali je to mnogo bolje nego sa novim. Sa prljavim se može sasvim fino voziti, ali kao što rekoh kad dođe do 6000 obrtaja onda počne da se muči.

Kupio sam novi HIFLO filter vazduha i sad smo došli u situaciju koju sam opisao na početku, I i II brzinom puni obrtaje do kraja III na jedvite jade, IV i V ne ide nikako.

Gledao sam karburatore, sve je kao novo, šiberi rade, gumice-membrane elastične, ma novo novo...

Sve super, "saamoo" neće da ide ugornjem režimu obrtaja, od 5500 pa na dalje ???

Ima li ko ideju ?

Interesantno je da su ogromne oscilacije na promenu filtera za vazduhi nekako sam bio ubeđen da se u tom grmu krije zec, ali evo treći filter, i mislim da je ovaj napokon kako treba, ali eto, opet se guši i trza u III, IV i V brzini.

 

Mozemo ovdje nagadjati sta bi moglo biti, ali je cinjenica da mu fali goriva u visokim obrtajima sto bi moglo biti radi manjih dizni zbog ogranicenja ( CH ) na 37KW. Elem da se ne patis i razbijas glavu Bokilic ti nije daleko, a on ce ti sigurno rijesiti "problem". ;):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1184 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Čuo sam se sa Bokilićem pre par nedelja ali je bio u gužvi . Malo nam je teže da se uklopimo. Ja radim svaki radni dan od 8 do 20 i mogu samo vikendom a on tada nije mogao i tako...

Ponadao sam se da je možda neka glupost, kao što je zamena filtera za vazduh npr. , koju mogu sam da rešim, ali eto...

 

Inače i potrošnja mi je mnogo velika.

Prii normalnoj vožnji 90-120 bez suvozača i bočnih kofera potrošnja 6,3 do 6,7 litara na 100 km,

Ovo mi je četvrti TDM i nikad nijedan nije ovako puno trošio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1184 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Prljav filter vazduha ili emulzione tube su uglavnom najčešći razlog velike potrošnje, ali nekako sam ubeđen da su ovde tube dobre a filter sam promenio i tako dobio malo na snazi u višim obrtajima, ali treba još. Drugom za čas dođe do 120, ali kasnije treća, četvrta, peta do 160, 170 ne može da pređe. 

Nisam stigao da mu sad izmerim potrošnju sa novim filterom vazduha.

Ne baca crn dim na auspuh pri jačem davanju gasa.

Jedino u mestu pri jačem turiranju , pun gas, pa pustim, pun gas pa pustim i posle više tih naglih davanja i puštanja desi mi sa da na momenat pusti malo crnog dima.

A i to se dešavalo sa prljavim filterom vazduha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Prljav filter vazduha ili emulzione tube su uglavnom najčešći razlog velike potrošnje, ali nekako sam ubeđen da su ovde tube dobre a filter sam promenio i tako dobio malo na snazi u višim obrtajima, ali treba još. Drugom za čas dođe do 120, ali kasnije treća, četvrta, peta do 160, 170 ne može da pređe. 

Nisam stigao da mu sad izmerim potrošnju sa novim filterom vazduha.

Ne baca crn dim na auspuh pri jačem davanju gasa.

Jedino u mestu pri jačem turiranju , pun gas, pa pustim, pun gas pa pustim i posle više tih naglih davanja i puštanja desi mi sa da na momenat pusti malo crnog dima.

A i to se dešavalo sa prljavim filterom vazduha.

 

To se desava i sa novim filterom,ako karburatori vuku gorivo kuda ne treba ( bilo kod mog TDM-a ), a majstor Bokilic to najbolje zna da rijesi. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 468 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Da li je neko mozda remontovao prednje viljuske skoro? Ima li negde da se kupe oni metalni slajderi u viljuskama (metal slide/ bush) sem da se poruce u Plattneru-u?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Evo da se i ja uclanim u TDM sektu, kupljen TDM 900. Nisam mnogo upucen u doticni model jer nisam striktno trazio ovaj model pri kupovini. Molio bih poznavaoce da mi pomognu oko nekih saveta jer na motoru bih trebao odmah da menjam ulje. Koje ulje se najbolje pokazalo, koliko ga ide sa zamenom filtera, kako se meri nivo ulja i na koliko mesta se ispusta? Imao sam super teneru i slican je koncept agregata, jel se isto prati nivo ulja? Ovo je za pocetak, sigurno cu imati jos dosta pitanja. Hvala svim unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2881 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Evo da se i ja uclanim u TDM sektu, kupljen TDM 900. Nisam mnogo upucen u doticni model jer nisam striktno trazio ovaj model pri kupovini. Molio bih poznavaoce da mi pomognu oko nekih saveta jer na motoru bih trebao odmah da menjam ulje. Koje ulje se najbolje pokazalo, koliko ga ide sa zamenom filtera, kako se meri nivo ulja i na koliko mesta se ispusta? Imao sam super teneru i slican je koncept agregata, jel se isto prati nivo ulja? Ovo je za pocetak, sigurno cu imati jos dosta pitanja. Hvala svim unapred.

Posavetovao bih te kao bivši vlasnik TDM-a da skineš sve a interneta i da se edukuješ o sve št možeš sam da uradiš , a za ostalo kod Bokilića i verujem da ćeš biti zadovoljan motorom.Svi mi imamo svoje neko posledno mišljenje i iskustvo koje može ali i ne.mora da važi za tebe. Generalno motor je odličan. Srećni i bezbedni kilometri

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Evo da se i ja uclanim u TDM sektu, kupljen TDM 900. Nisam mnogo upucen u doticni model jer nisam striktno trazio ovaj model pri kupovini. Molio bih poznavaoce da mi pomognu oko nekih saveta jer na motoru bih trebao odmah da menjam ulje. Koje ulje se najbolje pokazalo, koliko ga ide sa zamenom filtera, kako se meri nivo ulja i na koliko mesta se ispusta? Imao sam super teneru i slican je koncept agregata, jel se isto prati nivo ulja? Ovo je za pocetak, sigurno cu imati jos dosta pitanja. Hvala svim unapred.

Imam 900tku od februara ove godine i za sada 8000km po CG, HR, BiH i RO iza sebe na njoj. Ja imam samo reči hvale. Potrošnja smešna 3,5-4,8 litara, u zavisnosti od natovarenosti a tempo 80-100, penzos. Znam koje ulje da ne kupuješ: Castrol Grand Prix. Naručio sam ga iz Louisa (kontam bolje nego u Srbiji) ali posle 400km dnevne vožnje gubi svojstva i osećam da mi je kvačilo za nijansu mekše. Sutradan, sve normalno do 400km... A sa starim uljem bilo normalno sve i posle 600km. Ja naručujem sad preko zime Yamalube od drugara iz Nemačke. Platim skuplje ali neću više da mislim i da se nerviram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Hvala na savetima. Ako bude nekih nedoumica a bice javicu se. I naravno prenecu moja iskustva sa ovim motorom. Za sad sam prezadovoljan kako koci i na vesanje. Ide dosta dobro za moje kriterijume i sto mi je najbitnije motor je mnogo povozit.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z, Yamaha Majesty 180, NSU Pretis maxi 175

Baš sam i ja hteo to da predložim.

Ja sam za to da se nademo još jednom pre kraja sezone

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja