Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

TDM mi je `99-o.

Ako resim, necu cekati da prodam TDM-a da kupim drugi motor, pa necu sigurno drzati zakovanu cenu da bi izvukao jos koju stotku iz TDM-a. Kao sto rekoh: kad odlucim da ga oglasim, prva musterija sa pristojnom ponudom ga vozi kuci.

Ja sam ga kupio sa 41-42000 od Jasminka, koji je ukupno presao 1000 km sa njim. Ja sam presao od proleca 2011 ostalo (sad ima 55-56000, ne znam tacno). Koliko imam vremena, dobro sam presao i toliko  >:(

Ima li neko imakav savet o ceni (ne trazim ponudu, nego savet koliku cenu da mu stavim)?

 

Lucky pogledaj Oglase pa formiraj cijenu. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ja cu u svakom slucaju sam resiti, ali bi mi pomogao nepristrasan savet. U oglasu jedno pise, a po drugim cenama se prodaju, pogotovu krsevi (mada moj to nije ni slucajno). Pomoglo mi tipa onaj PRODAO za ovoliko, onaj za onoliko...

Ni ja necu platiti punu cenu onome od koga budem kupio motor  (ima da se cenjkam i za nov  :lol3:  )

PS: nadam se da me se necete odreci ako kupim ono sto sam naumio  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Koliko se sećam, Demro je krajem prošle godine kupio od Dudića odličan TDM, isto godšte, za oko 1900  jevropskih (čini mi se 1950).

Dobrodošao u "onu" temu.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Читајући ово, морао сам отићи до мотора и проверити.

Наравно, не стоје исто ти шарафи за саг.

 

Ај сад, како ја најбоље да га подесим за ове наше (светске а наше) путеве?

 

Podesavanje ovjesa nije ni malo jednostavno, ali svako moze podesiti koliko-toliko prema sebi. ;)

 

http://www.du-moto.com/novosti/savjeti-i-tehnika-voznje/63-savjeti-podeavanje-ovjesa-1dio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC

Hajde, možda bude od pomoći.

Drugar prodao 4TX 2001 - 2100e - ponovo u oglasima za veću cenu, Ja prodao 4TX u extra stanju (štitnici za ruke, povišen vizir, top case, alarm, bi xenon) 2350 - ponovo u oglasima za drastično veću cenu, Drug kupio 4TX 2001, registrovanog godinu dana sa Top case, stanje onako za 1800 eura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Koliko se sećam, Demro je krajem prošle godine kupio od Dudića odličan TDM, isto godšte, za oko 1900 jevropskih (čini mi se 1950).

Dobrodošao u "onu" temu.

1950e sa nosacima torbi i torbama, crash barovima, novim reglerom i akumulatorom, promenjenim lancem bregaste i nastelovanim ventilima, dobrim gumama i lancem i lancanicima. Janko je imao samo ulje da promeni i kraj. Da li je dobar, neka kazu oni koji su ga videli i onaj koji ga vozi. ;-)

 

Sent from my D5103 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Hajde, možda bude od pomoći.

Drugar prodao 4TX 2001 - 2100e - ponovo u oglasima za veću cenu, Ja prodao 4TX u extra stanju (štitnici za ruke, povišen vizir, top case, alarm, bi xenon) 2350 - ponovo u oglasima za drastično veću cenu, Drug kupio 4TX 2001, registrovanog godinu dana sa Top case, stanje onako za 1800 eura.

I bilo je u februaru ove godine....

 

Sent from my D5103 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

 

Koliko se sećam, Demro je krajem prošle godine kupio od Dudića odličan TDM, isto godšte, za oko 1900 jevropskih (čini mi se 1950).

Dobrodošao u "onu" temu.

1950e sa nosacima torbi i torbama, crash barovima, novim reglerom i akumulatorom, promenjenim lancem bregaste i nastelovanim ventilima, dobrim gumama i lancem i lancanicima. Janko je imao samo ulje da promeni i kraj. Da li je dobar, neka kazu oni koji su ga videli i onaj koji ga vozi. ;-)

 

Sent from my D5103 using Tapatalk

I bilo je u februaru ove godine.

 

Sent from my D5103 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Drugar je prodao 2001 estecki u odlicnom stanju, wing rack, kofer, uradjen komplet servis, povisen vizir, nov lanac i lancanici, ulje u viljusci, dobre gume,  sve ustelovano za 2100e. 

Pratim oglase i konkretno gledam TDM jer sam potencijali kupac, interesuje me 4tx ali fali para. Skupljam i pratim ako se pojavi nesto. Ali ono sto je pretezno na oglasu budu precenjeni motori, cene nekih 4tx skoro pa 900-tka. A sve govori i to da se neki modeli prodaju vec po 2 godine :stabre:  :stabre:  :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Pa treba samo naci nekog ko zaista zeli da proda motocikl kao na primer Lucky, to su prave kupovine, a ne obi preprodavci koji kupe pa zviznu cenu i cekaju da bi zaradili, a pritom ne znaju nista o motociklu koji prodaju, znaju samo kilometrazu da vrate..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Onda samo lezajevi :) koliko te je izasla zamena?? Jel si iz louosa saito ili ove kod nas sto se prodaju (pocinju na slovo A)?

 

Ja sam stavio ove semeringe na viljusku:

 

rcz0eOn.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL

Posto cu verovatno uskoro menjati motor imam jedno pitanje: Ima li neko ideju koliko REALNO vredi moj motor sa ili bez kofera (e52 Maxia i 2 kom e41 keyless, sve GIVI) i Wingrack 2 nosaca ? Za njih znam, ali ne umem da odredim cenu za motor.

 

Presao je oko 55000, kupljen u Srbiji, znam mu i mamu i tatu, pre mene su bili vlasnici kolege sa BJB-a Jasminko VIR, Grof, a pre njega jos dvojica koje on zna, a svi su imali dovoljno para da ga odrzavaju kako treba. Prodao bi ga ili sa, ili bez kofera i nosaca, svejedno. Ono sto bi sigurno ostalo na motoru je poviseni vizir, Robert Ada karbon auspusi (2 komada) i ralica u fabrickoj boji motora. 

 

Hteo bi da ga PRODAM, a ne da ga PRODAJEM.

Ćao, Laky,

šta reći na ovu temu a da se niko ne uvredi. Onaj ko prodaje malo mu je a o naj što kupuje puno mu je,

Moj drugar je zimus kupio odličnog TDM 4tx 2002.god. (mašina odlična, nove gume, lanac, original Yamahin kofer, cerada i bez ijedne ogrebotinice doduše iz uvoza) za 2600e. Mislim da je to bila dobra kupovina obzirom na stanje motora.

Što se tiče tvog, ceni ga onoiliko koliko ti znači vremenski faktor. Ja sam pre neku godinu prodavao fazera koji je bio stvarno tip-top. držao sam cenu onako muški jer mi nije bila frka ali niko me nije ni okrenuo da bar pita. Međutim, meni iskrsne moj sadašnji TDM 900, tada sam spustio cenu fazera za 500e i prodao sam ga u roku od 2 dana.

Verujem da ovo nije samo moje iskustvo jer prodaje se samo onaj  motor kada kupac izvadi pare a tebi je to dovoljno za dalje kombinacije!!!

 

P.S. jbt, čitam šta sam napisao i pomislih onako sam za sebe "koji filozof"!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ma mogu ja i da ostavim i TDM-a, ali se plasim da bi me brzo videli u cituljama (naslov u novinama: "izvrsio samoubijstvo s lednja, u stanu bila samo supruga pokojnika"   :lol3:  )

Hocu da kazem da mi nije hitno, ali necu nabiti cenu i necu odugovlaciti sa prodajom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

 

Naime, napisao sam negde, a pojma nemam gde. Lanac mi je bio pretegnut.

 

Ja sam covek jednostavan (gnusna laz), bukvalista, i kad neko napise da se chain slack meri tako sto pritisnes lanac na gore, pa na dole i premeris razliku, ja sam lepo shvatao to kao da zalegnem na lanac i vidim dokle moze. Naravno, nije tako. Tako da sam ja sve svoje motore vozio sa lancem zategnutim na gornjoj granici, a poslednjih 2-3 nedelje mog TDm-a sa bas pretegnutim lancem.

 

Sada kad sam to odradio kako treba da se odradi (stvarno bi bilo lepo da je fabrika napisala kojom silom u recimo kg/cm2 pritisnuti lanac), nestali su skoro svi moji problemi. Pistanje na potezu od 3000-4000 rpm, zujanje kad u voznji pritegnem kvacilo, zadnji tocak koji se lose vrti kao da ga zadnja kocnica koci, traljavost pri ubrzavanju, lenjost u velikim brzinama.

 

Jedino sto nije nestalo jeste krckanje kod prednjeg lancanika kada zagrejan i ugasen motor guram. Lanac je dobar, nema mrtve linkove, obilato je podmazan, lancanici su kao novi. Zadnji tocak sam centrirao po onim zarezima na.... "swingarm". Ne znam nas izraz. Medjutim kako to cesto nije precizno probacu danas drugom metodom da proverim zadnji tocak. Posto sam jedan covek razni konci i slicno nece biti opcija, lajsne ne posedujem, tako da cu videti da merim od zadnje osovine do neke referentne tacke napred.

 

Ako neko ima bolju metodu, recite, ili ideju zasto ovo krcka, jerbo cu da izludim

 

 

 

Hvala na paznji :oda2:

 

Ja centriram zadnji tocak tako sto mjerim shublerom duzinu sarafa spanera, tj. koliko su izasli van plocice na kraju viljuske, koliko je i to tacno. ;)

 

cqT33YX.jpg

 

 

Maloprije bio u garazi i djavo mi nije dao mira, za`rad nekih drugih stvari, pa rijesim da ponovo provjerim tacnost spanovanja ( po metodu sarafa na gornjoj fotki ) lanca i dodjem do zakljucka da tocak ne stoji u cenru poduzne ose motora. Sad sam mjerenje ( spanovanje ) vrsio metodom duzine krajnje tacke sajbe ( fabricki se po njoj i reperima zateze lanac ) i zadnjeg dijela viljuske, pa stam dobio razliku od 2mm na osovini u odnosu na mjerenje sarafa za spanovanje sto je na gazecem sloju gume sigurno 1-1.5cm. Mjerenje je vrseno  sublerom. ;)

 

oHhPymr.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4748 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Te crte koje se vide sluze za merenje ...  jedino ako je motor lomnjen, peglan ili slicno onda one ne vaze. Naravno ne bi trebalo imati lufta u zadnjoj viljuski !!!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Te crte koje se vide sluze za merenje ...  jedino ako je motor lomnjen, peglan ili slicno onda one ne vaze. Naravno ne bi trebalo imati lufta u zadnjoj viljuski !!!  :)

 

E da nam nisi to rekao ne bi znali. :P:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Jel pravio neko sajle kod Bobana? Istegla mi se ova za kvacilo, ja je zatezao, sad vise nema kud.. Moram je zameniti. Mene interesuje jel on samo pravi ili i zameni na licu mesta??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

 

 

 

Onda samo lezajevi :) koliko te je izasla zamena?? Jel si iz louosa saito ili ove kod nas sto se prodaju (pocinju na slovo A)?

Ja sam stavio ove semeringe na viljusku:

 

rcz0eOn.jpg

Hvala za info :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@Astral

 

Samo ja nebi vise stavljao ni ove semeringe posto imaju samo jedan stezni obruc-oprugu. Na semerinzima koje sam skinuo ( valjda originalni ) su bila dva stezna obruca, pa povedi racuna i o tome. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6914 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jel pravio neko sajle kod Bobana? Istegla mi se ova za kvacilo, ja je zatezao, sad vise nema kud.. Moram je zameniti. Mene interesuje jel on samo pravi ili i zameni na licu mesta??

Ja sam na prethodnom motociklu radio sajlu kvacila i sauga. Okej je ali je original puno bolji, pogotovo za kvacilo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Aha, znaci ima i toga!! Pa nista, obraticu paznju kad budem kupovao.. To cu na zimu.. Natenane..

 

Sent from my 6037Y using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja