Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Bolji moment i veca konjaza, manja potrosnja, bolje podesivo vesanje, po meni bolje dimenzije pneumatika, bolje hladjenje, jace klipnjace i kovani klipovi, cvrsci aluminijumski ram i manja tezina, bolje prednje kocnice i jos sitnica u korist TDM 900

Pa niko nije ni rekao da je 850 bolji :) sve si u pravu, ako mozes kupi 900,ako ne onda kupi 4tx od '99-'01,ako ne, onda kupi 4tx od '96-'99,ako ne ni to, onda kupi 3vd. To ti je podela po godinama, svaki model je bolji od predhodnog i ima ispravljene neke mane. A 900 je kruna te serije, skoro pa bez mane. I odvuek je vazilo, koliko para toliko muzike... Mi svi ovde volimo i vozimo Tdm-ove, za malo para daje mnooogoo muzike. A koju seriju, pa to je odlucila cifra koju smo pri kupovini imali na raspolaganju, jbg.. pruzis se koliko ti je cebe, jel..
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL

Pozdrav svima,ja sam do danas bio cistokrvni R-ovac ali s'obzirom na faktore rizika i ljubavi prema porodici resio sam da se skrasim i promenim disciplinu. Tacnije pucam na to da kupim TDM i okrenem se izletima i putovanjima. E sad drugi problem,voleo bi da uzmem TDM 900 fi ali nedostaje nesto para ili da ipak uzmem TDM 850 4tx... Dali da sacekam i skupim kintu za noviju ili uzmem stariju? Iskljucivo me zanimaju motori u perfektnom stanju,odrzavani,od vlasnika registrovani ili uvezeni na ime. Svaki savet dobrodoso. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL

Ćao, dobro došao u klub!

Da prostiš, ako kupiš 900-tku nadrljao si, ima dupe da ti otpadne dobićeš šuljeve i sve moguće bolesti na tom važnom organu.

Jbg, nećeš silaziti sa ove mašine. Budi sretan da padne neka prljava kiša pa da moraš na pranje!

Malo ih je loših a i lako prepoznatljivo je.
Elem, ima jedna 900-tka koja će biti verovatno na prodaju ako se sklope kockice drugaru. Ako bude nešto od toga javljam ti a ako si iz BGD još i bolje!
Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Hvala vam sto ste me lepo prihvatili iako jos uvek nisam zvanicno vas clan. Trenutno raspolazem sa nekih 2300-2400e sto je malo za TDM 900 ali sasvim dovoljno za dobru 850. Ipak mislim da cu da sacekam ako je moguce da skupim jos koji evro i kupim 900. Imam da prodam nesto od opreme sto mi je ostalo od voznje R-a (dobar kozni kombinezon i cizme) pa cu videti jos koliko fali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4837 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Поздрав да ли неко продаје фабрички алат за ТДМ 850 3ВД?

 

Pre ces naci Sveti gral.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

 

Поздрав да ли неко продаје фабрички алат за ТДМ 850 3ВД?

Pre ces naci Sveti gral.

:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Желим да се захвалим Џокеру што ми улепша данашњи дан и надам се све предстојеће у овој сезони ... дао ми је на коришћење неки стари идув из 2 у 1 који је скроз отворен,али има предобар звук. Нико срећнији од мене ...  :jee:  :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC

Јел то Џокеров ТДМ већ на огласима, сад за 2900?

Jeste, moj je!

Čak ima i mojih fotki :)

 

A lepo sam rekao da je motor predobar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

 

 

 

Može li neko da da predlog sta bi bilo najpozeljnije imati u alatu. Kako nemam originalni alat, ne znam sta bi bila dobra kombinacija pored kljuca za svecice. Nesto univezalno, neke papagajke....?

Alat za TDM!? Eventualno malo ulja za dalji put ako je presao malo vise  :)

 

Eventualno!? :P

 

Eventualno-ekvivalent za litra-dve   :P

 

kad bi bilo tako jednostavno promeniti dve svecice na tdm-u juce sam menjo psovo sam i konstruktora i mene mozda sam ja kriv nemoze se prici ....prvu ajde de al onu drugu gde je i cev od hladjenja nedaj boze skoro 2 sata sam se j...o  pa sam morao odvrnuti hladnjak  pa procurila selna pa,,, ma sad je sve ok tako dobar motor pozdrav a jutros čujem i vidim ide jedan tdm bruji ko dva tenka moj drug  stavio dva u jedan  i to pise suuuuuuzuki   grmi pola bolnice je mislilo da je poceo ....nedaj bože.... pozdrav 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

Желим да се захвалим Џокеру што ми улепша данашњи дан и надам се све предстојеће у овој сезони ... дао ми је на коришћење неки стари идув из 2 у 1 који је скроз отворен,али има предобар звук. Нико срећнији од мене ...  :jee:  :moto3:

eeeee sad cu znati kad dolazis i kad odlazišs posla  jutros pacienti mislili atomski zdesna ,,,hahahahahaha  i ja sam dremo pa me probudilo to čudo od motora i vozača

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC

 

 

 

 

Može li neko da da predlog sta bi bilo najpozeljnije imati u alatu. Kako nemam originalni alat, ne znam sta bi bila dobra kombinacija pored kljuca za svecice. Nesto univezalno, neke papagajke....?

Alat za TDM!? Eventualno malo ulja za dalji put ako je presao malo vise  :)

 

Eventualno!? :P

 

Eventualno-ekvivalent za litra-dve   :P

 

kad bi bilo tako jednostavno promeniti dve svecice na tdm-u juce sam menjo psovo sam i konstruktora i mene mozda sam ja kriv nemoze se prici ....prvu ajde de al onu drugu gde je i cev od hladjenja nedaj boze skoro 2 sata sam se j...o  pa sam morao odvrnuti hladnjak  pa procurila selna pa,,, ma sad je sve ok tako dobar motor pozdrav a jutros čujem i vidim ide jedan tdm bruji ko dva tenka moj drug  stavio dva u jedan  i to pise suuuuuuzuki   grmi pola bolnice je mislilo da je poceo ....nedaj bože.... pozdrav 

 

E Janko, Janko

Da si nasekao malo kulena i stavio hladnu Coca Colu na rezervoar, možda bi se mnogo lakše zamenule svećke  :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Јуче сам баш био срећан заменивши сам уље на мом тдм... кад јутрос имам шта и да видим,уње цури помало ту где је филтер... да ли неко има идеју шта урадити све је затегнуто како треба.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4837 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Јуче сам баш био срећан заменивши сам уље на мом тдм... кад јутрос имам шта и да видим,уње цури помало ту где је филтер... да ли неко има идеју шта урадити све је затегнуто како треба.

Uvek namazem tanko reinz silikona,samo sa spoljnje strane gumica da ne ode u masinu,srafove stezem u dijagonalu i ipak hoce malo da proflisuje pa lagano dotegnem to mesto,alu na alu malo zajebano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Kod mene je flisovalo ulje kada sam prvi put menjao ulje. Posle zamene menjaca i sipanja novog ulja sam srafove stegao onako srednje jako i sada ne pusta. 'bem li ga zasto sad ne pusta...:)

Paziti samo da se ne pretegnu srafovi, hoce da puknu u bloku i eto igranke...;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Треба сваки пут да се,мењају те гумице?

 

Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4837 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ulje ispustati kada je vruc,normalno,da se bolje ocedi ali kuciste uljnog filtera stezati kada je skroz hladno posto su i ono i karter aluminijumski.

Gumice bolje promeniti ako se nadju kvalitetne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Ако сада одврнем кућиште филтера и да ли смем,да ли ће пуно уља исцурити? Да се припремим да знам шта ме чека.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Па неће пуно, скоро све што има унутра, осим онога што се испушта на онај други шраф на дну лево.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja