Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

 

Ja koristim sprej sa teflonom e sad tačno koji morao bih do garaze da odem da vidim. Takođe koristim sprej za ciscenje lanca koji ne oštećuje o ringove. Na malom motoru gde je bio lanac bez o ringova sam koristio sprej za odmascivanje kocnica, skida boga oca. Pre sam samo podigao motor na garažni stender, naprskao sprej za ciscenje, obrisao lanac starom čarapom, sacekao malo, naprskao sprej za podmazivanje. Problem u ovoj metodi je sto se drugi deo lanca, onaj sa desne strane ne ocisti dobro i ne podmaze dobro. Prošli vikend sam uzeo staru četkicu za zube, onu mekanu sa gustim dlačicama i lagano. Prvo ciscenje, detaljno sa sve 4 strane, karika po karika, onda sam još jednom naprskao ceo lanac uz okretanje tocka, obrisao starom čarapom, sacekao da se skroz osuši. Onda sam oprao četkicu i počeo da nanosim sprej za podmazivanje, opet sa sve 4 strane. S obzirom da je bolje rasporedjen sprej kada se ovako nanosi, ništa nije zavrsilo na felni kasnije iako je mazan i od dole. Takođe sam ocistio zadnji lancanik. Nakon detaljnog podmazivanja kariku po kariku sam uzeo sprej i sa unutrasnje strane lanca naprskao još malo uz okretanje tocka i samo celom duzinom presao cetkicom da se rasporedi. Lanac onako lepo mljacka kao da suska, zvuk da je sve podmazano kako treba. Nakon toga sam sa wd 40 presao po kriticnim tackama po motoru, kontakt brava, rucica kocnice i kvačila, ulaz i izlaz sajle kvačila, zglobovi fuzastera, zglob copave, zglob poluge menjača, prekidac migavaca. Sve ovo ukupno trajalo oko 2 sata, ostavio motor do sutra. Sutra ujutru seo na motor, kvačilo s jednim prstom mogu povuci, menjac na misao menja brzine, lanac se ne čuje i ne oseti. Jedino sto nisam pre toga oprao motor, samo obrisao suvom krpom. Da sam ga prao na pumpi trajalo bi oko 2 i po sata dok ga operem pa da se osuši a padao je mrak, kriticniji mi je bio lanac jer ne stižem preko nedelje da ga namazem pa kad uhvatim vikend uradim to ovako. Obrisao sam zadnju felnu i ni jedna jedina kap nije zavrsila na felni, isao preko 160, ništa.

Ajde sad lepo priznaj da si sve vreme ako ne pevusio onda bar zvizdukao...

Sent from my HTC Desire 510 using Tapatalk

Jesam :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crveni...opet!!!

Idemo dalje... Slavina na rezervoaru izgleda ovako:

a0acfa99d71f98ed0c9e3bba5303cb32.jpg

 

u koju je ubodeno jedno crevo sa sledece slike

 

9e851e8043b1013a5b6af186ed7a7779.jpg

 

Buni me crevo koje ide od karbova i zavrsava se u slobodnom padu tj. nigde nije povezano a i nema gde da se poveze. Kada dunem u njega, cuje se buckanje u karbovima.To je ovo crevo:

4df85c2604271bf2545f0e97ed1ae219.jpg

 

Da li je moguce da nema povratnu liniju za benzin od karbova do rezervoara?

 

Sent from my HTC Desire 510 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4842 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Malo je drugacije kod motora ako poredis sa autom i povratom u rez. ovde imas to crevo koje odvede eventualno pojavu viska goriva napolje da ne zavrsi u cilindru,karteru... i da ovo nije direktno ubrizgavanje (tek 900 ga ima) prostije receno gorivo ne ide slobodnim padom nego ga pumpica gura. Nadam se da je jasnije  :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

А јел та пумпа треба да се чује кад се да контакт? Тј. јел "одради" она своје као код већине мотора?

Ја ништа не чујем код мене.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crveni...opet!!!

Malo je drugacije kod motora ako poredis sa autom i povratom u rez. ovde imas to crevo koje odvede eventualno pojavu viska goriva napolje da ne zavrsi u cilindru,karteru... i da ovo nije direktno ubrizgavanje (tek 900 ga ima) prostije receno gorivo ne ide slobodnim padom nego ga pumpica gura. Nadam se da je jasnije :)

Fala.

 

Sent from my HTC Desire 510 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

А јел та пумпа треба да се чује кад се да контакт? Тј. јел "одради" она своје као код већине мотора?

Ја ништа не чујем код мене.

Na 3vd-u nema pumpe. Imas slavinicu. Pumpu ima 4tx od 99-01godine. I da cuje se kad se da kontakt, ima neki glupavi zvuk, kao neko da neko blago lupka po rezervoaru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: XV 1100SP Virago

Baš lep tdm. Ovi bočni koferi mu baš lepo stoje. Koji su to?

 

I jedno pitanje za sve:

Otpao mi yamahin znak prednji sa maske iznad fara. Samo sam primetio da ga nema nit znam kako nit zašto je otpao. Da li neko zna gde mogu da nabavim isti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Baš lep tdm. Ovi bočni koferi mu baš lepo stoje. Koji su to?

 

I jedno pitanje za sve:

Otpao mi yamahin znak prednji sa maske iznad fara. Samo sam primetio da ga nema nit znam kako nit zašto je otpao. Da li neko zna gde mogu da nabavim isti?

Koferi su GIVI V35 Nekom srećom sam imao priliku da naletim na njih , a stvarno izgledaju prelepo na njemu kao da su fabrički.

 

Послато са LG-D852 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Odlicno izgleda, u zdravlju da se vozite! Toliko lepo izgleda sa ovim koferima, bilo bi mi zao da ih skinem kad vozim po gradu, tako bi ga terao.. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2102 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Juce sam lepo seo I odradio kompletno mali servis. Da spremim kamilu za jesenju I zimsku voznju.

Izmedju ostalog krenem da cistim lanaci da ga lepo podmazem (sto cinim na otprilike oko 600 km, +/-).

Dok sam cistio primetime da izmedju rolnica I stranica (lync) sa unutrasnje strane vire male zelene gumene froncle. Prvo sam pomislio da se nesto zalepilo na teflonsku podlogu. Medjutim detaljnim pregledom utvrdim da su to delovi zaptivki sa rolnica. Prvi put da se srecem sa ovakvom pojavom.

Sto se tice prodavca lanca godinama kupujem kod istog jer mi za iste novce I ugradjuje. Tu nema greske. Mada on ne proizvodi DID lance.

Istina je I da godisnje pravim veliku kilometrazu (15h i +).

 

Pitanje: Da li je jos neko primetio ovakvu pojavu na svojim lancima? Kao I misljenje zbog cega se fronclaju.

 

Dodatna informacija:

Lanac perem "ekoclean" tecnoscu koja se proizvodi u Sidu. Mozda neko iz Sida zna vise o njoj. Inace je jednostavna upotreba. Naprskam lanac, sacekam dok ispusim cigaru I isperem ga vodom. kad se iscedi I osusi nakon pola sata namaprskam ga "IPON" sprejom za lanac.

Inace ecoclean je dokazamo odlican za skidanje razne masnoce I prljavstine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Juce sam lepo seo I odradio kompletno mali servis. Da spremim kamilu za jesenju I zimsku voznju.

Izmedju ostalog krenem da cistim lanaci da ga lepo podmazem (sto cinim na otprilike oko 600 km, +/-).

Dok sam cistio primetime da izmedju rolnica I stranica (lync) sa unutrasnje strane vire male zelene gumene froncle. Prvo sam pomislio da se nesto zalepilo na teflonsku podlogu. Medjutim detaljnim pregledom utvrdim da su to delovi zaptivki sa rolnica. Prvi put da se srecem sa ovakvom pojavom.

Sto se tice prodavca lanca godinama kupujem kod istog jer mi za iste novce I ugradjuje. Tu nema greske. Mada on ne proizvodi DID lance.

Istina je I da godisnje pravim veliku kilometrazu (15h i +).

 

Pitanje: Da li je jos neko primetio ovakvu pojavu na svojim lancima? Kao I misljenje zbog cega se fronclaju.

 

Dodatna informacija:

Lanac perem "ekoclean" tecnoscu koja se proizvodi u Sidu. Mozda neko iz Sida zna vise o njoj. Inace je jednostavna upotreba. Naprskam lanac, sacekam dok ispusim cigaru I isperem ga vodom. kad se iscedi I osusi nakon pola sata namaprskam ga "IPON" sprejom za lanac.

Inace ecoclean je dokazamo odlican za skidanje razne masnoce I prljavstine.

Pa bice da ti je ecoclean pojeo zaptivke,, znam da se to sredstvo koristi za pranje agregata i metalnih sklopova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4842 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ko je proizvodjac,mada ovde ima dve firme koje buckaju takve proizvode,naravno privatne pa je i kontrola kvaliteta hm,obzirom da sluzi za pranje metalnih sklopova verovatno je sastav agresivan,ipak si trebao probati na nekoj drugoj zaptivnoj gumi kako reaguje na proizvod.

Ja perem lanac petrolejom ali obzirom da sam kupio takodje iz "domace radinosti" potopio sam gumu koju sam imao cisto probe radi pa tek onda napao lanac.

Mozda ih nije nagrizlo i razmeksalo nego ukrutilo pa se iz tog razloga iskidale od trenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2102 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

I ja sam prvo mislio u tom pravcu.

Dodao bi da pored svog ljubimca imam u stali I jednog XTZ I jednog Bandita. A na njihovim lancima nisam primetio ovu pojavu.

Moracu da razvalim jednu rolnicu, izvadim zaptivac I potopim u ekoclean-er, pa sacekam reakciju.

A soto se tice proizvodjaca zove se "EVROJUG" iz Sida.

Bilo bi lepo ako bi nasao nekog da nam odgonetne sta su sastojci koje mesaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja