Jump to content

Moto Zajednica

Plava Ptica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Znaci da nisam pogresio sto sam se nagodio.

Zajecarci izgubili u Novom Pazaru 25:24 ,nisam smeo ni glavu da podignem,puna hala navijaca Pazara a samo ja i kolega sofer iz Zajecara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

... Ove polusezone nam ekipa Svilajnca dolazi u goste ali u sledecem delu eto mene tamo(inace oni su takodje konkurenti za I mesto=neprijatelji  :D)

Znaci dobrodosli ste! Ocekujem Vas!

 

Svilajncanke dobile poslednju utakmicu kao domaci(ce)...

Javi kada budes dolazila u Svilajnac, bice nam tesko da se odlucimo za koga da navijamo  :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Svilajcanke pobedile? Sigurno sudije nisu bajkeri  :D

Urednik!!Moze li promena naziva teme,neka bude Plava Ptica + sportske vesti :)

Salim se naravno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ma sve može, tema je tvoja. ;)

 

Samo mislim da je šteta, ovo je priča za Caffe, tema treba da služi motoru i njegovom održavanju a mi treba da smo u kafani.  ;D

 

Bacite bre i koju sliku, slabo se kapiraju te priče na prazno, Caffe je ionako tema za OFF.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Sale hiljadaraka je odlicna nagodba! Svaka cast,drago mi je da je pravda zadovoljena!

Cepaj Plavu Pticu i uzivaj!

 

P.S. Sale, sledece srede drugarica dolazi u Zajecar da polaze ispit pa sam taman mislila sa njom da dodjem da bi se videli i malo procaskali ali slavim u utorak a drugi dan je opet puna kuca tako da se nadam da ce polagati jos neki ispit uskoro pa bih dosla da se vidimo! Javljam u svakom slucaju!

 

A sportske vesti nastavljam u caffe-u!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Danas Plava Ptica dobila Joskino elektronsko paljenje,i mogu reci da ima razlike,naravno na bolje.Bolje poteze na manjim obrtajima a vise se i vrti na maksimalim,svako ko moze neka ugradi,nije skupo a vredi.Elektronski regler je tu ali ugradnja malo kasnije,sad da pribavim paknove za pozadi,plocice za napred,obradim disk,ofarbam rezervoar i blatobran...ih,ih,nece mi zimus biti dosadno,jos kad bih se resio onog seckanja i trzanja na oko 3000 obrtaja???izgleda da cu morati nesto i sa diznama da radim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Ako vozis 50-60km/h na 3000 nece da trza u V, ako vozis manjom brzinom oce da trza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Upropasti me ovaj moj gradonačelnik-farmer,nema plate već 9 meseci >:(

Nesmem da se upišem na spisak za skup u Kisaču,planiram da dođem ali ...

U međuvremenu Plava Ptica malo posređena.

post-7652-12879071199357_thumb.jpg

post-7652-12879071200137_thumb.jpg

post-7652-12879071200708_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Negde sam čuo jedan savet:"Konja hrani,timari i teraj ga da radi,ako jedno od ta tri izostaviš nećete dugo izdržati ni ti ni konj".

Mora da se sija,može Makica da me faulira :D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Ja lično mislim da takmičenje za najlepšeg MZ-a u standardnoj varijanti i nije potrebno (custom je nešto drugo,i trud i rad, i treba birati pobednika).Pobednici smo svi mi sa svojim MZ-jcima koji su potpuno (100%) tehnički ispravni ,registrovani i spremni za sigurni javni saobraćaj.

I dalje sam ubeđen da svi motori lepše izgledaju na slikama nego u prirodi,pa je tako  i sa Plavom Pticom.Poliranje amatersko,samo šmirgla,purol pasta pa neka pasta za alufelne,i to sve ručno,leva dekla nije polirana,prednj blatobran nije od ETZ-a...

MZ-a sam kupio da se vozim,uživam i družim,samo da još malo poravim finansijsku situaciju,daleko bre taj Beograd a sve se odvija tamo :),a možda je Zaječar daleko od Beograda :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Iz Zaječara sam krenuo oko 23.00,na 30-tom kilometru,izgorelo kratko svetlo,malo spustio far i pod dugim svetlom išao do Boljevca gde sam zamenio sijalicu.U Donjoj Mutnici 10 km od Paraćina ka Zaječaru počinje sitna kišica,tu oblačim kišno odelo i vozim dalje,u Ćupriji pauza pola sata kiša i dalje pada,u Jagodini duža pauza kiša i dalje pada,nastavljam starim putem ka Batočini,Lapovu,Velikoj Plani i Ralji gde najzad prestaje kiša.U Smederevu pauza za jutarnju kaficu i nastavak ka Pančevu,Kovinu,Kovačici,Farkaždinu pa preko Perleza,Titela ,Kaća i Novog Sada u Rumenku.Mesto skupa našao bez problema.Na samom skupu već znate šta se dešavalo.Povratak sa Kataklingerom istim putem s tim što smo posle pauze u Smederevu,na Požarevačkoj petlji izašli na auto put.Kataklinger sa auto puta izlazi na Lapovo a ja nastavljam i izlazim na Jagodinu i dalje za Zaječar starim putem.Da nije kiše bila bi ovo predivna vožnja ali ni ovako nije toliko loše.Moj kilometar sat pokazuje da sam prešao ukuno 768 kilometara (sa defileom)i ja sam sračunao potrošnju od 4,3 litara na 100 km,što mislim da nije štedljivo a nije ni mnogo(napred 17 zubaca).Jako sam zadovoljan što sam upoznao onoliko dobrih ljudi i lepo se proveo.

post-7652-12879077319903_thumb.jpg

post-7652-12879077321365_thumb.jpg

post-7652-1287907732198_thumb.jpg

post-7652-12879077322556_thumb.jpg

post-7652-1287907732309_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Sale svaka cast!!! Jezdite vas dvojica drumovima kao pravi! Bas mi je drago,ali i zao sto ne dodjoh da se vidimo...Mada bice prilike ne sumljam. Evo sad za vikend sam ti u kraju sa bajkerkama na maloj turi kroz Srbiju,mislim da necemo bas do Zajecara vec do Negotina pa u Bor.

 

Nego jel se to meni cini ili su cilindar i deklovi otisli u crnu boju?

 

Inace i meni je potrosnja bila oko 4,5 kad ga bas nagarim  ::)  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

A u koliko si stigao u Kisac? A potrosnja od 4,3 l nije velika. To je tu negde prosek.Da je otislo u 5 l e onda je to za razmisliti. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Poliranje leve dekle mi nije baš uspelo kako sam hteo.Mislim da ni ova crnamat-alternativa nije loša (neki drugari se slažu samnom).

U Kisač sam stigao oko 7 možda pola 8, nekoliko minuta stajao na onom mostu dok nije naišao prvi auto i tačno me uputio gde da idem.Za vreme vožnje po kiši nisam prelazio ni 60 km/h,a na autoput nisam smeo zbog teretnjaka i autobusa(meni nije delovalo bezbedno).

Napravio sam i nosače kofera ali u nedostatku para za kofere,iste su zamenile dve China torbe.Kad mi se digitalac bude vratio sa višednevne proslave mature biće uslikan MZ,ali čist.

Put od Boljevca do Zaječara izbegavajte jer opet rade puno mostova pa kompletan saobraćaj (i teretni i autobuski) ide preko Planinice i Lubnice(katastrofa od puta,unakažen moj omiljeni put).

post-7652-12879080952808_thumb.jpg

post-7652-12879080953694_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Ja prosle godine isao preko Lubnice put bio dobar ! A tamo sam otisao zato sto sam zalutao, hehehehe ::) ::):D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Iskopah negde jednu sliku  iz 1991 godine.Moja bivša žena (tada devojka) i moja malenkost,na ETZ-u 250 sa dobošem napred i oblim farom za balonku sijalicu (MZ je 1982 godište).Bio je u mom vlasništvu 4-5 godina a onda ga menjao za Jawu TwinSport 350 koja se zadržala godinu ili dve a posle nju menjao za Fiću.

post-7652-12879085312049_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja