Jump to content

Moto Zajednica

Moje gubljenje nevinosti

Recommended Posts

  • Mangulica, 321 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: SUZUKI BANDIT 400

Eto... i ja poljubih asfalt. Bese to u Surcinu na neosvetljenom delu puta u blagoj krivini sa nekih 40-50km/h.  Sta mi bi? Nemam pojma! Valjda sam se istripovala da cu sleteti sa puta pa dohvatih prednju kocnicu. Vrtim po glavi ali se bas ne secam trenutka. Ne osvetljen put a lose svetlo na motoru. Sve u svemu sam extra prosla (za razliku od motora). Par ogrebotina po rukama i podosta ugruvano koleno (slika dole). Kaciga je ostala citava jer nisam udarila glavom. Protektori na jakni su odradili svoje tako da su mi ruke i ramena ostali netaknuti a na jakni se vidi par malih oderotina. Na zalost protektore na kolenima nisam imala pa je zato proslo malo gadnije.

 

AS5HE_45293708.jpg

 

9eD2t_51473844.jpg

 

NAPOMENA: Pre slikanja sam obrijala noge tako da dlacice koje vidite su iskljucivo od tufera, gaza i zavoja !!!  ::)  ::)  ::) ;D

 

E sada motorce. Ono je malkice gore proslo od mene!

 

Zadnji levi migavac je totalno odvaljen! Pokusali smo da ga zakrpimo taman toliko da dodjem do kuce ali bezuspesno!

 

kClhv_84654854.jpg

 

Utwat_35032435.jpg

 

Definitivno ce mi trebati novi cajger (mada mislima da je poceo da pokazuje pravu brzinu posle razbijanja  :P  :P  :P

 

Amortizer treba proveriti ali moje strucno misljenje je da nece jos dugo

 

Far je manje vise ok. Iskrivljen jeste ali cu pokusati da ga ispravim...

 

Filter za vazduh je pukao na pola tako da cu sada vec morati da stavljam pecurku.

 

YEScc_34697097.jpg

 

Y1uwI_62948095.jpg

 

tdXLd_96590114.jpg

 

cl8Zd_84359967.jpg

 

 

 

Zelela bih da se zahvalim Lord_oblivion-u, Bjalbingeru i Sky-u na ukazanoj prvoj, drugoj, trecoj i svim ostalim pomocima. Hvala sto je ovaj pad bio ovako zanimljiv i manje bolan

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

dobro je, moglo je da bude gore po tebe, na svu srecu nije...vidim motor je manje vise izguljen svuda, ali neka, da se to popraviti lako...

samo prednju u krivini NIKAKO, znaci zadnju ako treba pravac da se ispravi i to lagano ili ode zadnji tocak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Vazno je da tebi nije nista. Dobar deo na motoru mozes da popravis uz pomoc loktajta i par nalepnica, bar sam tako popravljao mog Max-a posle pada a i posle mnogobronih padanja motora sa copave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5316 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Bogami se i ja trznuh ,reko da procitam dok zli admini nisu uklonili temu  ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Vazno da si ti ok,a sto se tice motora sad imas priliku da pravis pravi custom byke,i eto ti prilike da probas to sa pecurkom. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Vazno da si ti ok,a sto se tice motora sad imas priliku da pravis pravi custom byke,i eto ti prilike da probas to sa pecurkom. ;)

 

eto slayer dade dobru ideju, odradi onako neki opasni custom i brzo se oporavi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: SRB Uzice Rade-Squi...

Ja mislio STVARNO!  :o        uff....    :(

 

Pa jbg. Tomo...  8)  Jel pukla koža... jeste...  ::)    jel bilo krvi... jeste...  ::) e sad što je na pogrešnom mestu  ::)  ;D

Ja bih rekao da ste je (nevinost) i ti i motor zajedno izgubili...  ;) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Dobro je Ruzice nista strasno, kao sto Bogda rekao sve ovim lepkovima zalepi i koja nalepnica ... Samo ako nisi snimila nogu idi snimi imash odvojene podlive i otoke, kladim se da nije nista ali ko se sam chuva i bog ga chuva. Pa se vidimo uskoro a ti polako dok ne spadne otok :) Inache od mene dobijas shtitnike za kolena i laktove chim se prvi put vidimo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: CF Moto V5

Ružice,Ružo,Ruška...(Sada) zrela si k’o kruška ... ;D

Evo,sad ću ja da ti doćaram...Ilustrativno... :D

Vidi čime je ON protektov’o kolenca!  :o

Parketarsko-klečeća-šljakerska varijanta iz “Uradi sam“ ,za 300 il’ 500 dindži...To ti nabavi! ...

I onda i ti ,i „Ponika s produženom viljuškom“ možete da proklizavate kol’ko oćete...Nema da brineš!  ;D

A i za NjU ne brini...I NjU je protektov’o samo tako...Stis’o je da nema gde da mrdne... ;D

Pozdrav i srećne ranice!

post-6366-12879045983112_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

 

Definitivno ce mi trebati novi cajger (mada mislima da je poceo da pokazuje pravu brzinu posle razbijanja  :P  :P  :P

 

Amortizer treba proveriti ali moje strucno misljenje je da nece jos dugo

 

Far je manje vise ok. Iskrivljen jeste ali cu pokusati da ga ispravim...

 

Filter za vazduh je pukao na pola tako da cu sada vec morati da stavljam pecurku.

 

Ovo se desava sa svim kinezima bez obzira na pad  ;D ;D ;D ;D ;D

Sad mozes brusilicu i da se sredi taj motorcic....iliti ponika sa produzenom viljuskom  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Ova slika koju je postavio Blaj je iz kataloga "Uradi sam" jer pored ovih kostobrana prepoznacete i odelo za kisu iliti protiv kise...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Bio sam dvadesetak metara iza Ruzice i njene ponike, ona na sred krivine, ja samo sto sam poceo da ulazim, samo vidim narandzastu kacigu kako propada ka zemlji i treptaj oka kasnije varnice desno od kacige ! Uz onaj uzasan zvuk struganja metala o asvalt BRRRRR  :o

Nisam stigao ni da stanem da SKY sidje s motora da pogleda sta je s Ruzicom dok ja zatvorim traku iz naseg smera, vidim narandzastu kacigu kako se priblizava poniki koja ranjena i grogi lezi na sred trake. Sta ti je pravi bajker - k'o loptica skace i trci ka motoru  :D

Ponika je malko procurela, verovatno iz karburatora i filtera i posle upalila na prvu.

Kad smo utvrdili da je sve sem kolena ok i posebno - da na kacigi nema niti jedne jedine ogrebotine, adrenalin je poceo polagano da se povlaci iz krvotoka.

Moram priznati da sam se zaista uplasio za Rusku, nismo isli brze od 40-45 (pre krivine sam pogledao u cajger) i Blajbinger je tuda prosao kao vodja kolone par trenutaka ranije sasvim normalno. Sem mraka i raznolikih farova iz suprotnog smera, nista neobicno...

Ruzo, poslusaj nas i idi snimi to, ako ne spadnu otoci za dan-dva, cisto da budes mirna. I miruj, obloge, umerena unutrasnja dezinfekcija obavezna(posto sad ne vozis  8) ) i da se uskoro opet vozamo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Dobro je proslo... Za ubuduce, u svakoj prodavnici biciklisticke opreme, imas set protektora za rolere, oko 1000din, laktovi, kolena, skocni zglobovi, moze da se obuce ispod odece,

fenomenalna stvar, narocito ako ti neko kao meni kucne po kolenu, pa skoci kao oparen, u tripu da ti je noga drvena ;D ;D ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Sve se manje vise dobro zavrsilo, uboji na kolenu ce proci ( valjda nije nista ozbiljno ), doduse malo ce vise da boli sutra dok se ohladi, al tako je to . Sto se motora tice, kolko vidim stradao je samo zmigavac, a ovo ostalo su samo ogrebotine tako da ni popravka ne bi trebala da bude skupa. Mante se brusilice, nije ovo motorce jos za to .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 321 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: SUZUKI BANDIT 400

Proci ce par dana dok nekrenem da sredjujem motor posto sam jos pod utiskom a i zao mi da ga pogledam onako svog ogrebanog. sada mu pecurka ne gine. Migavac imam. Cajger je ionako bio ruzan i skroz netacan... Provericu amortizer ali mislim da ga treba menjati... Sve u svemu prodjosmo ok. Inace pucah na sazaljenje pa izdejstvovah klekovacu (kada smo vec kod unutrasnje dezinfekcije)  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja