Jump to content

Moto Zajednica

Honda Blackbird

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

narode i narodnosti, ovo je motor koji odavno smekam da trgujem, ali u moje krajeve nikako da naleti neki dobar primjerak koji bi me podstakao na trgovinu. e sad, nisam imao prilike nikad da ga vozim, al sam slusao price i gledao snimke pa mi je i to dovoljno bilo...

dakle, dovoljno jak i velik motor za daleka i udobna putovanja.

znam da neko od nas forumisa ima ovaj motor(NesaXX cini mi se?) pa bi mogli malo doprinijet mojoj odluci. naravno jos 1 stvar, koliko da racunam da bi me mogao izac 1 kvalitetan komad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

jesam ti ga ja bio nashao ,ima ga u tivat na prodaju crna xx 1100 2000 cini mi se covjek ga prodaje probably je za njega opreskup neke 4500 koshta oko 15 000 presla , al je to besmrtna i prebrza mashina ,nego pogledaj tendere il se javi pa da je nedje nadjemo i odemo da je vidimo, stize mi auto dovece pa cemo samnom taman hehehehehe, kako se hvalim heheheheheh fiju fiju :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

Dex, to je ok cijena ako se stvarno nadje kvalitetan i regularan motor.

Sparco tebra, onaj em sto nije skroz ok, em mi niko ne garantuje da je regulare.... tako da trazim dalje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova

Ta bordo u Ulcinju je neregularna isto ka i ona u Tivtu :)

 

Ima jedna bordo stranac(valjda regularna) u halooglasima za 3000 pogledaj nju ona bi te izasla oko 4500 na nase :)

 

Sparki jesi li to Volva uzima ili amudija?! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 807 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

Ja XX-a vozim jednu sezonu (i to na sreæu, baš ovu "dugaèku" sezonu). Šta da kažem, bi`æu krajnje subjektivan: Ovaj motor je sasvim ispunio moja oèekivanja. Veliki je, ogroman a opet lako upravljiv i pri malim brzinama. Težak je. Zbog te težine se odlièno ponaša na veæim brzinama i pri prelasku preko neravnina. Udoban je položaj za sedenje. Ovo još nisam 100% proverio, nisam prešao preko 300km u komadu, ali nemam razloga da sumnjam. Takoðe, suvozaè može samo da se hvali kako je smestio svoja "donja leða" i noge. Suvozaè je za nijansu izdignut u odnosu na vozaèa, taman toliko da ostane mesta za sitnice ispod sedišta ali ne previše da viri iznad glave vozaèa.

Svetlo je argument putnih motora. Na mom prethodnom motoru (Suzukiju TL) kratka svetla su bila... recimo, nisu bila zadovoljavajuæa. Na XX-u je stalno dan :D . Ovo naravno ne znaèi da sve Honde imaju odliène farove a svi Suzukiji loše, daleko od toga. Instrumen tabla je (na modelu iz 1997) prilièno staromodna - ništa digitalno, dve velike "kazaljke" za brzinu i obrtaje + pokazivaè nivoa goriva i temperature rashladne teènosti (opet kazaljke).

Ja još nisam montirao kofer, nikako da poruèim, napravim, izmislim... nosaè kofera, tako da koristim samo tank torbu. Zahvalan sam na velikom rezervoaru, što zbog tank torbe, što zbog :oops: cuga koji ima ovih 1137 ccm. Moj sa KN filterom, veæim diznama i komplet Akrapoviè izduvom može da troši od 7 do 11lit. Manje od toga verovatno nema smisla, a više...recimo za više ja nemam potrebe ni mesta gde bi vozio da on potroši više.

Što se vrednosti tièe, opet mogu samo subjektivno: meni ovaj motor mnogo vredi. Razlog je prost, u ovom trenutku ne vidim koji motor bi mi više odgovarao. :) Tržišnu cenu možeš lako videti na nekom od stranih sajtova. Ja, kao vlasnik mogu samo da hvalim XX-a.

Ako voliš da udobno i brzo putuješ,pa još sa saputnikom, neæeš pogrešiti ako izabereš XX-a. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
Instrumen tabla je (na modelu iz 1997) prilièno staromodna - ništa digitalno' date=' dve velike "kazaljke" za brzinu i obrtaje + pokazivaè nivoa goriva i temperature rashladne teènosti (opet kazaljke).

[/quote']

 

Mozda sam i ja staromodan ali postoji li nesto bolje od toga?! Mozda nova digitalna obrtaljka na ZX6 pa ne vidis obrtaje cim je malo jace sunce?!

 

Taj motor nije sminka, to si valjda vec zakljucio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna

Silan motor,to je prwo shto se uochi kada se obrati paznja na owaj motor. Izuzetno mocan. Chak sam imao i priliku da ga prowozam letos. Bio je model iz "04 godine,u perfektnom stanju,nigde ogreban,sa predjenih 4600km. Nazalost,ne mogu reci neshto mnogo o owom zweRu,jer sam ga wozio tek neka 4 km,a i nisam imao (d'oprostite na izrazu) muda da mu zawrnem desnu ruchicu :oops: Jbg,niti je moj motor,niti ja imam neshto mnogo iskustwa za 1200ccm. Pardon,1137 :D

Ono shto znam je to da je motor dosta tezak (za moje gabarite),samim tim je i dosta uprawljiwiji na wecim brzinama,menjach nikad precizniji nisam shaltowao,a iz priche sa wlasnikom sam doshao do zakljuchka da je motor praktichno neunishtiw (osim ako wozach ne zeli suprotno)!

Eto,nadam se da ce bar neshto pomoci :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

Ako voliš da udobno i brzo putuješ' date='pa još sa saputnikom, neæeš pogrešiti ako izabereš XX-a. :)[/quote']

 

o tome se radi najvise ;)

hvala na komentaru koji me bas odusevio. nego onako skromno receno.. jel moguce da mu ni jednu manu nisi nasao? potrosnja ulja, kocnice kakve su, zagrijava li se puno u gradskoj voznji, obrtni moment...

aj jos malo da te namucim pa necu vise zivotami... dok ga ne kupim ;)

 

nesto gledam i VFR-a, ni on mi ne djeluje lose...

 

snake, thanx ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

 

nesto gledam i VFR-a' date=' ni on mi ne djeluje lose...

 

[/quote']

 

Ma nisi ti uopšte blesav :D

 

Moji argumenti za VFR - cena registracije, atraktivniji izgled zbog zadnje viljuške, voze ga Are Out i najzli, jedan auspuh, jeftinije održavanje

 

Moji argumenti za XX - Moæ jebote, kapacitet rezervuara, snaga, svetla (ovo sam prepisao od Neše pošto ja nešto nisam baš oduševljen svetlima na mom VFR-u)

 

Veæi, jedno je sigurno.. Ne mož da se zezneš, šta god da uzmeš...

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Ako voliš da udobno i brzo putuješ' date='pa još sa saputnikom, neæeš pogrešiti ako izabereš XX-a. :)[/quote']

 

o tome se radi najvise ;)

hvala na komentaru koji me bas odusevio. nego onako skromno receno.. jel moguce da mu ni jednu manu nisi nasao? potrosnja ulja, kocnice kakve su, zagrijava li se puno u gradskoj voznji, obrtni moment...

aj jos malo da te namucim pa necu vise zivotami... dok ga ne kupim ;)

 

nesto gledam i VFR-a, ni on mi ne djeluje lose...

 

snake, thanx ;)

 

Ja sam bas kliknuo da citiram Neshinu bas tu recenicu. Htedoh reci da je mozda jos bolji izbor VFR...

 

XX-a sam sanjao godinama i jednom bio na mm da ga kupim. Medjutim, danas ga ne bih kupovao... Suvise je turing da bi uzivao u sportskoj voznji, a opet suvise tezak za svaki dan... Nemam pojma. Odlican bajk u svakom slucaju, samo poprilicno velik...

 

Od mana, meni se cini da su rucke mozda suvise daleko od sedista, pa si konstantno malo pognut napred u 'borbi' da drzis heblove. Tako mi se bar cini kad pogledam Neshu na XX-u...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Budva - Rezevici

U dilemi si izmedju:HV9cS_210neuheit07cbr1200xxaf7.th.jpg404.jpgSRjx6_hondavfr8002007qx3.th.jpgSDC3B_vfrlq9.th.jpgmrD8a_vtsporttourer470vz2.th.jpgprva dva i zadnja tri. :? Moje misljenje je da ces na oba jednako kvalitetno da se vozis(sam i sa suvozacem)ali na VFR-a jeftinije (registracija,delovi ,potrosnja...).Jednostavno napravices vise kilometara za manje para!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova

Ova crnosiva sa zlatnim felnama mi je najljepsa boja za njega (mada je i potpuno crna extra), za VFR je to uglavnom bijela ili crvena.

 

U svakom slucaju ne bih uzimao noviji VFR od onog Pablovog iz vise razloga, znaci od '90. pa do aj da kazem 2000.

 

Btw najzli :pivo: :pivo: :pivo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

 

U svakom slucaju ne bih uzimao noviji VFR od onog Pablovog iz vise razloga' date=' znaci od '90. pa do aj da kazem 2000.

[/quote']

 

:shock: ... a ja bas merkam ovaj noviji (od 2002. na ovamo)... u cemu je problem sa njim ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 807 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

Mane XX-a?!

Ja bih to nazvao "bolnim trenutkom" :wink: , evo zašto: radi se o jednom "trenutku" godišnje, poznatom kao "registracija". Taj dan se probudiš, udahneš duboko i olakšaš novèanik skoro kao da registruješ dva motora. Jbg. iznad svih kategorija je... (naravno prièam o kubikaži).

Ovo ostalo (potrošnja, težina motora, itd.) nisu razlozi za promenu odluke (ako ti se XX stvarno sviða), jer tu razliku u potrošnji od 1,5 do 3 lit na 100km ovaj motor itekako opravdava.

Tek na koènice i potrošnju ulja nemam primedbi. XX ima izuzetne koènice... uostalom, javi se kad doðeš u Bgd, smuèiæu se sam sebi koliko ga hvalim. :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova

Da ima mekane a jake kocnice tako da se neces prevaliti preko glave a opet ima dovoljno rezerve da stane i kad je dvoje (jos ako ima CBS).

 

Inace i kod nas je registracija za njega krvnicka ja mislim nesto preko 300 era.

 

Sto se novijeg VFRa tice izbacili su ja mislim bas od 2002. zupcanikom vodjene bregaste koje su uvedene 1986. zbog nepouzdanosti klasicnog sistema kod V4 rasporeda, zasto je taj sistem ponovo vracen ne znam a i stavili su VTEC sto po rijecima mnogih zna da bude neprijatno ako krstaris na obrtajima pri kojima se otvara/zatvara bregasta.

 

Jos nije bilo problema sa tim novim VFRovima i par njih je sigurno obrnulo cajger ali ne znam meni ne uliva povjerenje :) A i previse mi izgleda high-tech :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

E, nemoj da ti potrošnja bude merilo. Moj VFR zna i do 13l kada ga lepo zamoliš... To sve zavisi od režima vožnje. Poèeli smo prièu o XX-u, i skapirali da mu je mana jedino cena registracije... Ako to možeš da progutaš, kupi ono što želiš.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

ma kakvi ljudi, potrosnja goriva mi nije prioritet obzirom da ima fuel tank kao Yugo 65 :lol:

cijena registracije je junacka, al kao sto vec napomenuste... lagano uvatis vazduh, sjetis se sto si sve presao, kako si se s andjelima vozio i tek KAKO ces se jos vozit.... i da ga yebem, jednom se zivi.... odradis to pa dje puklo da puklo. mislim da sam se vec ubijedio 80% da je uzimam(20% ostaje poslije test voznje), samo da naletim na kakav dobar primjerak.

hvala vam dobri ljudi. a Nesho.. ne brini, dosadicu ti ja vise no ti meni kad ti naletim u BG ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada
Ta bordo u Ulcinju je neregularna isto ka i ona u Tivtu :)

 

:)

 

Ima i jedna siva u Ulcinju, na tu sam mislo (ta je i bila u novinama, ljetos neki klinci pokupili nekog starca).

Predhodni vlasnik je moj drug, vozila se u Budvi dvije godine.

 

Sto se registracije tice baci pogled ovdje

 

http://bjbikers.com/forum/viewtopic.php?t=2736&highlight=

 

i znaces tacno u cent koliko ce da te kosta (uzeo sam u obzir Montenegro osiguranje, posto su oni ovlasceni da daju zeleni karton)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

Primjer za registraciju za novu HONDU CBR 1100 XX:

stavke:

1.: 2,10 €

2., 3., 4., 5. : 27,03 €

6.: 200,00 €

7.: 121,46 €

izrada tablice: 12,27 €

PDV 17%

ukupno 424,55 €

u emeb ti ja ovo , mene auto sto eura jeftinije ispada , zlatilo se ono meni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

 

A kazaljka za èobu otežalaaaaa pa se sama spušta...

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja