Jump to content

Moto Zajednica

MALO U FRCI

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

:-\Puno pozdrava svim bajkerima ovde a i sire

Ja sam Miketa iz Beograda ,i vec neko vreme razmisljam o kupovini motora.

Teska srca sam se odlucio da prodam svoj downhill bicikl i sa jos malo kesa kupim neku masinu.

S`obzirom da sam pocetnik i da ranije nisam imao nekog iskustva sa ozbiljnim motorima,zanima me da li bi bilo pametno da kao svoj prvi motor uzmem africa twin

ili eventualno transalp

Imam par prijatelja koji voze motore i nadam se da cu uz njihovu a i vasu pomoc uskoro i ja imati cime da se pohvalim ovde na forumu

 

 

malo mi je frka zbog velicine motora i verovatno snage ,al se nadam da cu uspeti da ga savladam  :-\

:-\ :-\

POZDRAV JOS JEDNOM I NADAM SE DA NISAM OTISAO U OFF

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

Yamaha XTZ 750 Super Tenere mi je isto jedan od omiljenih modela

imam vremena da razmislim do pocetka sledece godine sta i kako

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

odmori jos malo uz neki manji motor :) nije on bas za pocetnike, povucice te i neces znati sta da radis...

poz i dobrodosao

jel zivis kod vuka negde???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

pa zato mi je malo i frka ,a i nisam u fazonu da divljam mnogo ,za te akcije mozda i zadrzim mtb

tu sam u kraju kod vise poslovne skole

ZVEZDARA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Kovačica
  • Motocikl: Sprint Prince 125ccm

Pozdrav. Ako nisi ništa vozio dosad, bolje uzmi za početak nešto od 125 do 250 kubika, možež da nadješ svašta te kubikaže. Vozi ga barem jednu sezonu da stekneš praksu, nemoj odmah na Afiku ili Tenere, ipak su to veliki motori za početnike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

pa kapiram da cu ipak morati malo da vozim na slabijem motoru

najverovatnije cu pozajmljivati motor za neko vreme dok se ne uvezbam i opustim,posto nemam bas love da pazarim 2 motora

a sto se tice afrike ,zaljubljen sam u bliznjakinju i istina je da ce me sa nje skidati pajserom hehehehehehhe  :)

 

 

hvala ljudi pozzzzzzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Zdravo Miketa,

pitanje koje si postavio je veoma cesto na forumu. I ja sam bio u istoj situaciji ne tako davno. E sad, mozes poslusati savete iskusnih bajkera koji ne znaju kako je to sesti odmah na neki ozbiljniji motor, jer su sticajem okolnosti usli u svet motora kao klinci sa 50/125cc... Ja nisam imao te srece, a jedini 2-tockasi koje sam vozao citav zivot su bicikli (uglavnom BMX i MTB). Skutere na letovanju ni ne racunam. Sansa za motor mi se ukazala pre 4 meseca (u 33. godini.)  Odlucih se za Transalpa jer najvise odgovara mojim afinitetima/budzetu. Ja sam iskljucivo obracao paznju na savete ljudi koji su odmah zajahali nesto vece jer oni ipak bolje od veterana znaju kako je to. Ako fizicki mozes da savladas motor, a u glavi si sredjen, onda veca kubikaza ne predstavlja nikakav problem. Budale divljaju i ginu na 50cc skuterima kao i na R-ovima. Probaj da zajases Afriku ili TA i vidi kako se oslanjes nogama, tj. kako ti cuci. Ako hoces mozemo da se vidimo negde, ako vec nisi probao TA imaces jasniju sliku. Sto se TA tice ja ga toplo preporucujem svim pocetnicima. Veoma je upravljiv, pitom i udoban. Ako malo istrazis internet,  videces da je to veoma pouzdana masina (kao i Africa) koja prevaljuje dosta kilometara bez posebnog odrzavanja. Sto bi rekli... redovno menjaj ulje, sipaj i vozi. :) Znaci, nema frke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

u glavi sam sredjen a i fizicki se trudim  ;D

hvala drugar, naravno da cemo se cuti i  videti, voleo bih da malo bolje osetim motor,do sada sam i ja imao iskustva samo sa mtb bajkovima i skuterima

moj dobar drugar je pre mesec dana uzeo transalpa i prezadovoljan je motorom,cim sam seo na njega malo me je uhvatila frka zbog velicine al kapiram da se vremenom i tokom voznje to izgubi

za sad sam ovde da slusam vase savete ,a kasnije nadam se da vozimo zajedno

pozzzz i hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

...cim sam seo na njega malo me je uhvatila frka zbog velicine al kapiram da se vremenom i tokom voznje to izgubi...

Za slucaj da ne znas... svaki veliki motor se smanjuje sto ga duze vozis. Udje u sebe nakon nekog vremena i postane potaman. Moj je nekad bio konjina, sad mi je magare. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Beograd-Jajinci

"SVE JE TO BOLAN MUILANE MOJE I TVOJE!!!"  :)

 

DOBRODOSHAO BATAC, SAMO PAMET U GLAVU, POLAKO I PUN GAS  ;)

 

TA JE SUPER, NIJE TO PREVELIKO.

 

POZDRAV

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

U poslednje vreme ljudi se vazda odlucuju za kamile i TA, sto svakako ima smisla zbog stanja nasih puteva,odrzavanja i trajnosti i uglavnom gde krenes tu i stignes..Jedino cifra ne valja i treba skupiti 2-3 hiljade ojra+oprema...

Mnogo vise cenis konja kad si dosao s magarca ali ako ti se odma smesi kamila..Laganica,strejt glava i bice to dobro :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja