Jump to content

Moto Zajednica

Hani muun trip :P

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

Jes bogme. Počelo je kao pošalica a završilo se sa skoro 3.000km pod točkove i ko zna koliko još km u budućnosti ;)

Uglavnom, put je trajao 10 dana a ruta je bila otprilike sledeća:

Podgorica/Albanija/Grčka-Meteori-Solun-Halkidiki-Tasos-Solun/Bugarska-Sofija/Srbija/CG.

Dosta se viđelo i prošlo, ustanovilo se da su Grci za turizam ništa manje lijeni od nas, da i njima manjka vode za tuširanje a i to da su namrtvo slabi sa tuševima na plaže - čitaj NEMA IH. Druga stvar, cijene su im malo jače od naših - niđe se ne može nać smještaj jeftiniji od 40 ojra i OBAVEZNO se moraš cjenkat jer ćeš proć prilično skuplje.

Lijepe plaže imaju, more im čisto, kafane su ok, kokteli još bolji, žene... hm, aj da kažemo ovako da su Bugarke izmislile svijet za Grkinje.

No, sve je počelo ovako...

 

na Albansku granicu smo već gladni bili mi neki

DSC00199.jpg

 

klasika, Skadar-Drač-Elbasan pa put Ohrida, i kad ste na vrh brda skrenete desno put Korče-a da idete. Onda ugledate Ohrid

DSC00205.jpg

 

prođete sve te dosadne granice a ispred vas znak:

DSC00206.jpg

 

poslije vožnje od cirka uru ipo ukaže vam se ova ljepota...

DSC00208.jpg

DSC00210.jpg

DSC00214.jpg

DSC00215.jpg

DSC00221.jpg

DSC00224.jpg

DSC00237.jpg

 

a kad završite naporan dan na Meteorima poželite uveče da pojedete nešto. Sendvič možda? hmm, ne znam, aj da vidimo kako Grci pišu "sandwich"...

DSC00219.jpg

 

onda slijede teški dani sa obilaskom plaža Halkidikija i malo koktelčića pred spavanje

DSC00250.jpg

DSC00251.jpg

DSC00252.jpg

DSC00254.jpg

DSC00260.jpg

 

ok. dosta Halkidikija - misija Tasos!! penjanje na Ferry koji košta za 2 osobe i motor oko 16 ojra ako se dobro sjećam. vožnja do ostrva oko sat ipo sa pticama koje nas prate sve do destinacije

DSC00282.jpg

DSC00286.jpg

DSC00290.jpg

DSC00291.jpg

DSC00297.jpg

DSC00304.jpg

DSC00306.jpg

 

ovakav je tamo pijesak... noge nisu svuđe ovakve, khm...

DSC00307.jpg

 

i jedna žurka koju smo nažalost MOOOOORALI propustit.... apihhhh!!

DSC00294.jpg

 

ali zato NIKAKO nismo smjeli propustiti jagnjetinu u mjestu koje se zove Teologos. Procijenite sami junaci...

DSC00300.jpg

DSC00301.jpg

DSC00303.jpg

 

no, i toga nam bješe dosta. Uzesmo ferry nazad za kopno, pravac Solun ponovo. Ovaj put riješili da ostanemo noć jer oće đeca u akvapark da se igraju. Od tamo nemamo slika jer - što sa aparatom dok se brčkamo jel? dakle, Solun

DSC00312.jpg

DSC00313-1.jpg

DSC00316.jpg

DSC00317.jpg

DSC00321.jpg

DSC00322.jpg

DSC00325.jpg

DSC00326.jpg

DSC00327.jpg

DSC00329.jpg

 

đavo nam ne da mira tako da sjutradan odma palimo za Sofiju. Bugarska braća imaju dobre ceste, ok su vozači, a Sofija puna kontrasta. Jedna ulica puna modernih zapadnjačkih radnjica, ultramoderne kafane itd, samo jedna raskrsnica dalje i klošara koliko oćeš. Motor sam parkirao ispred hotela a gospođica sa recepcije me molila da ga maknem odatle jer će mi nestat čim pane mrak. Ne stopira mi se do kuće pa ga mičem

Sofija:

 

DSC00339.jpg

DSC00343.jpg

DSC00350.jpg

DSC00337.jpg

ova kuća je tik uz ultramoderni dio grada, ilitiga takvu ulicu. Centar sami

DSC00351.jpg

 

kad se nagledasmo Sofije uzjahasmo Bembaru i pravac u Srbiju. Uvatili smo krug po Vrnjačkoj Banji. Preporuka za sve koji žele da odmore psihofizički od svega. Za mene premirno ;)

DSC00354.jpg

DSC00355.jpg

DSC00358.jpg

DSC00360.jpg

DSC00363.jpg

 

u povratku čujemo se sa jednim seljakom, čitaj Komom, i dogovorimo se da se nađemo u Čačak, malo vožnje, malo ručak pa rastanak. A žao mi čovjeka, vozi KTM... :D

 

DSC00373.jpg

pa non stop nekog posla oko njega...  :mrgreen:

DSC00374.jpg

 

sve u svemu bijaše više nego dobro. Provod odličan, vrijeme me poslužilo kao NIKAD do sad. Kišna odijela nismo vadili ni da vidimo jesu li tu a kamoli što drugo ;) nikakvih problema nismo imali ni na putu ni na granicama ni u gradovima... ama niđe.

Što se Tasosa tiče, prelijepo mjesto bez puno halabuke i diskoteka. Ima finih mjesta da se izađe, prošeta, vidi, okupa... i da odmorite dušu par dana od svega. Preporuka!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Uh, vala se grdno namučiste. A šta ćeš, nekom je život majka, nekom maćeha...  ;D ;D ;D

 

svaka čast, vidi se da ste uživali za sve pare. Bravo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Cestitam...lepa voznja....zelim Vam da se jos mnogo...mnogo...mnogo godina vozite zajedno, bezbedno u sreci i veselju a u medjuvremenu nek vas na put prati  puno buducih malih vozaca....:):):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja